Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 17:26

I idź do Sidro. Nieźle karmią a właściciel Polak grał w Groclinie.
Nie wiem jak poznał, że jestem polakiem... Może po skarpetkach i reklamówce z biedronki ? :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 23.05.2015 17:32

haha, jak tez mam pienkne skarpety, sandały i tytke zez biedrony... jeśli masz jakieś wiadomości dot. Dobrej Vody, to napisz proszę, albo tu, albo wyslij wiadomość... np. czy wiesz, gdzie w DV można zjeść pizze jumbo?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 18:56

Obiady jadaliśmy głównie w Sidro /pizza też była/. Kolacje zamawialiśmy w apartmanie, bo był dobry wewnętrzny bar/grill. Śniadania robiliśmy sami na lokalnych produktach /serki,warzywa, pieczywo, czasem wędlina/. Większość produktów mają z Serbii.
Gdzieś już pisałem,że pani ze sklepu mniej więcej na wprost drogi do głównej plaży chciała mnie oszukać na 30 E /ten market po prawej na zdjęciu/.
DV sklep.JPG

Raz byliśmy w knajpie koło głównej drogi - fatalne jedzenie.
DV.JPG
[attachment=1]DV sklep.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 23.05.2015 20:34

Trzeba się pilnować. Dobrze wiedzieć, że są takie praktyki w sklepach czarnogórskich.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 20:42

Ural napisał(a):Trzeba się pilnować. Dobrze wiedzieć, że są takie praktyki w sklepach czarnogórskich.


To nie jest reguła w czarnogórskich sklepach. Raz się zdarzyło. Tak samo raz w Chorwacji.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 23.05.2015 20:44

wszędzie może mieć miejsce taka sytuacja... w Polsce często mi się to zdarza... czytnik kodów czasem policzy więcej sztuk, albo kasjer(a) nabije więcej sztuk... po prostu zawsze trzeba sprawdzać paragon, wiadomo, że za granicą jest to trochę utrudnione (nieznajomość języka,a nawet jak się zna język, trzeba rozszyfrować co jest napisane na paragonie)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 20:48

Z własnego doświadczenia powiem, że najbardziej kradną w Szwajcarii :)
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 23.05.2015 23:43

slavko.v napisał(a):wszędzie może mieć miejsce taka sytuacja... w Polsce często mi się to zdarza... czytnik kodów czasem policzy więcej sztuk, albo kasjer(a) nabije więcej sztuk... po prostu zawsze trzeba sprawdzać paragon, wiadomo, że za granicą jest to trochę utrudnione (nieznajomość języka,a nawet jak się zna język, trzeba rozszyfrować co jest napisane na paragonie)


Tak paragon dobra rzecz należy na to zwracać uwagę. Lubie ten nawyk w Czarnogórskich barach że kelner wkłada do kieliszka paragony przy każdej kolejce lub zamówieniu, wtedy wiadomo że kelner nic extra sobie nie doliczył przy większej ilości jedzenia i piwek to się przydaje :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 24.05.2015 10:46

Paragony do kieliszka - ciekawe ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 10:58

Ural napisał(a):Paragony do kieliszka - ciekawe ?

pustego.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 24.05.2015 14:57

Ural napisał(a):Paragony do kieliszka - ciekawe ?


Tak nawet jak zamówisz piwo to kelner przynosi pusty kieliszek na rakiję w którym zostawia paragony żeby ich nie zdmuchną wiatr albo zostawia je pod popielniczką zależy od baru :) Pod koniec przychodzi i podlicza przy tobie te paragony, oczywiście ma też to zapisane i u siebie. Chyba chodzi o to żeby wzbudzić wrażenie uczciwości :)

Z innej beczki, co sądzicie o rezerwacjach przez booking com albo przez inne tego typu serwisy? Wolice tam rezerwować apartamenty po wyższych cenach? Bo prowizje dla booking tam są od 15% do nawet 50 %!!! Czy wolicie rezerwację bezpośrednio u właścicieli?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 15:08

Booking wydaje się być bezpieczniejszy. Zawsze można reklamować odstępstwa od oferty, a te się zdarzają. Na ile skutecznie to nie wiem, ale jest chyba tak, że jak się okaże, że np. brakło miejsca to Booking organizuje hotel w tej samej cenie /nawet jeśli droższy/.
O 50 % płatności nie słyszałem. Najwięcej to chyba 30 %. Oczywiście duże sieci płacą minimalne stawki. Booking jest najprzyjaźniejszym serwisem dla użytkownika jaki znalazłem.
Jednak nigdy nie znalazłem nic ciekawego na Booking na dłuższy pobyt. Korzystam raczej z hoteli przy tranzycie, zwiedzaniu i służbowo.
W przypadku twojej rodziny warto spróbować. Booking się jakoś zabezpiecza, aby na miejscu nie okazywało się, że jest taniej bez ich pośrednictwa. Należy przeanalizować umowę i negocjować stawki.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 24.05.2015 15:12

Z innej beczki, co sądzicie o rezerwacjach przez booking com albo przez inne tego typu serwisy? Wolice tam rezerwować apartamenty po wyższych cenach? Bo prowizje dla booking tam są od 15% do nawet 50 %!!! Czy wolicie rezerwację bezpośrednio u właścicieli?[/quote]
z ta prowizja to jest rożnie.To,że booking zarabia takie jego prawo ale potrafię Ci podać apartamenty w których cena i w serwisach i na miejscu jest ta sama. Własciciel płaci prowizję.
W ubiegłym roku korzystałem dwa razy w bookingu i na miejscu w pokoju był cennik zatwierdzony przez jakiś urzad turystyczny i ceny były te same.W każdym razie trafiłem dobrze.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 24.05.2015 19:41

Ja korzystałam w tamtym roku z Bookingu i w tym również ,noclegi na dłużej jak i te tranzytowe.Mi pasuje taka forma,bo wg mnie są korzystne ceny,bezproblemowo,bezzaliczkowo i pewnie.Jeszcze się nie zawiodłam .
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 24.05.2015 20:57

Dzięki za info, jutro aktywuje konto na bookingu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone