Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klimatyczne miasteczka na wyspach

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Wątek wydzielony z wątku Klub Miłośników Wyspy Pag

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2021 11:35

kowal181 napisał(a):W tym roku byłem na Pagu właśnie z takim dmuchanym kajakiem. Ogólnie jest to super sprawa, świetnie się tam pływa, super widoki i co jakiś czas przerwy na pustych plażach :D Niestety nie popływałem tyle ile chciałem bo taszczenie tego kajaka wraz z całym sprzętem było bardzo męczące i nie każdego dnia chciało nam się go nosić.
My nasz kajak pompujemy każdorazowo nad wodą, nie chce nam się taszczyć pełnego, tak nam wygodniej....

anakin napisał(a):
mervik napisał(a):....daleko od miasta ...w okolicy Pagu na Pagu można wieczorkiem pospacerować po mieście z klimatem
Po czym? 8O
Pag miastem z klimatem? 8O

Dla mnie też miasto Pag nie ma klimatu.... choć na samą wyspę z przyjemnością kiedyś powrócę ....z kajakiem...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 06.12.2021 14:53

piekara114 napisał(a):
Wyspa Pag pod kątem miasteczek i wieczornych wypadów słabo wypada....

A czy jakaś wyspa, poza Hvarem, wygląda lepiej?
Prawdopodobnie Korcula to najładniejsze miasto na wyspie. Ale na tej wyspie innych miasteczek z klimatyczną starówką już nie ma.
Czy jakąś inną wyspę jesteś w stanie polecić pod tym kątem?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2021 14:58

Z wysp chorwackich byłam na Pagu i Hvarze (ten mnie nie oczarował) oraz na chwilę na Korculii... W planie był Brać, ale właścicielka nam przez Covid w 2020 odwołała rezerwację,... Na chwilę obecną po 14 pobytach Chorwację odpuściłam...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.12.2021 10:12

empire13 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Wyspa Pag pod kątem miasteczek i wieczornych wypadów słabo wypada....

A czy jakaś wyspa, poza Hvarem, wygląda lepiej?
Prawdopodobnie Korcula to najładniejsze miasto na wyspie. Ale na tej wyspie innych miasteczek z klimatyczną starówką już nie ma.
Czy jakąś inną wyspę jesteś w stanie polecić pod tym kątem?

??
Krk, Korcula, Rab.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.12.2021 11:13

kaeres napisał(a):
empire13 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Wyspa Pag pod kątem miasteczek i wieczornych wypadów słabo wypada....

A czy jakaś wyspa, poza Hvarem, wygląda lepiej?
Prawdopodobnie Korcula to najładniejsze miasto na wyspie. Ale na tej wyspie innych miasteczek z klimatyczną starówką już nie ma.
Czy jakąś inną wyspę jesteś w stanie polecić pod tym kątem?

??
Krk, Korcula, Rab.

Korcula na pewno bo osobiście sprawdziłem. Pozostałe miasta są u mnie na tapecie.
Piekara napisała "pod kątem miasteczek" a więc chodzi o wyspę z więcej niż jednym ładnym miastem ;)
Znasz taką wyspę poza Hvarem?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.12.2021 11:41

Może Brač nie wygląda całkiem źle pod tym względem? Co prawda to nie poziom Korčuli czy Rabu (mówię o starówkach tych miast), ale parę kamiennych uliczek i domów znajdzie się w kilku miejscowościach na wyspie. Oczywiście można mieć inne zdanie i wyższe wymagania. :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.12.2021 12:33

empire13 napisał(a):
kaeres napisał(a):
empire13 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Wyspa Pag pod kątem miasteczek i wieczornych wypadów słabo wypada....

A czy jakaś wyspa, poza Hvarem, wygląda lepiej?
Prawdopodobnie Korcula to najładniejsze miasto na wyspie. Ale na tej wyspie innych miasteczek z klimatyczną starówką już nie ma.
Czy jakąś inną wyspę jesteś w stanie polecić pod tym kątem?

??
Krk, Korcula, Rab.

Korcula na pewno bo osobiście sprawdziłem. Pozostałe miasta są u mnie na tapecie.
Piekara napisała "pod kątem miasteczek" a więc chodzi o wyspę z więcej niż jednym ładnym miastem ;)
Znasz taką wyspę poza Hvarem?

Krk.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.12.2021 13:02

Mikromir napisał(a):parę kamiennych uliczek i domów znajdzie się w kilku miejscowościach na wyspie. Oczywiście można mieć inne zdanie i wyższe wymagania. :)

Ja już po kilku pobytach mam pod tym względem wyższe wymagania.
Z drugiej strony, po odwiedzeniu (na szybko licząc) ok 15-20 największych/ładniejszych/ważniejszych miast, niewiele już pozostało, które mogą wzbudzić zachwyt ;) Można oczywiście zmienić priorytety albo powtórnie odwiedzić sprawdzone miejsca lub odwiedzić inne kraje.
No ale nie o tym w tym temacie ;)

kaeres napisał(a):
empire13 napisał(a):Korcula na pewno bo osobiście sprawdziłem. Pozostałe miasta są u mnie na tapecie.
Piekara napisała "pod kątem miasteczek" a więc chodzi o wyspę z więcej niż jednym ładnym miastem ;)
Znasz taką wyspę poza Hvarem?

Krk.

To dobrze. Krk, obok Rabu i Cresu, biorę mocno pod uwagę na przyszły rok. Pojawił się nawet pomysł odwiedzenia 2 lub 3 (ale to tylko wtedy gdy udałoby mi się dostać 3 tygodnie urlopu) wysp za jednym razem.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.12.2021 17:37

empire13 napisał(a):Krk, obok Rabu i Cresu, biorę mocno pod uwagę na przyszły rok. Pojawił się nawet pomysł odwiedzenia 2 lub 3 (ale to tylko wtedy gdy udałoby mi się dostać 3 tygodnie urlopu) wysp za jednym razem.

Na Krku ani sam Krk (te jego parę uliczek staróweczki... :roll: ), ani Vrbnik, a tym bardziej pozostałe miasteczka wcale mnie nie zachwyciły, sama wyspa (prócz malowniczych okolic Starej Baški) też nie. Za to starówka Rabu bardzo mi się podobała - śmiało może konkurować z miasteczkami na Hvarze i nie tylko. Spodobała mi się nie mniej niż Korčula. No ale to tylko jedno tak ładne miasto na wyspie...
Miasteczka Brača nie odbiegają bardzo od tych na Hvarze i jest ich spory wybór, a południowe stoki wyspy bardzo przypominają "zatunelowy" Hvar - ale to moja opinia. Zawsze można pospacerować ludzikiem googla.
Cres i Lošinj to zupełnie inny styl - prawie wszędzie bardziej włoskie elewacje kamieniczek, właściwie tylko Osor wygląda nieco "dalmatyńsko".
Trzytygodniowy urlop - super sprawa. :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Klimatyczne miasteczka na wyspach

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.12.2021 17:48

Mikromir napisał(a):Na Krku ani sam Krk (te jego parę uliczek staróweczki... :roll: ), ani Vrbnik, a tym bardziej pozostałe miasteczka wcale mnie nie zachwyciły, sama wyspa (prócz malowniczych okolic Starej Baški) też nie. Za to starówka Rabu bardzo mi się podobała - śmiało może konkurować z miasteczkami na Hvarze i nie tylko.

Jak da radę podzielić urlop na 2 albo 3 części to przekonam się osobiście. Wyspy są tak blisko siebie że to wg mnie super plan.


Mikromir napisał(a):Miasteczka Brača nie odbiegają bardzo od tych na Hvarze i jest ich spory wybór, a południowe stoki wyspy bardzo przypominają "zatunelowy" Hvar - ale to moja opinia.

Brač jakoś pomijam choć nie wiem czemu. Pewnie mam złe wyobrażenie o wyspie. Może dlatego że słynny Bol nie przypadł mi do gustu choć byłem tam tylko kilka godzin przy okazji Fishpicnicu.


Mikromir napisał(a):Cres i Lošinj to zupełnie inny styl - prawie wszędzie bardziej włoskie elewacje kamieniczek, właściwie tylko Osor wygląda nieco "dalmatyńsko".

Podobało mi się na Istrii więc włoskie elewacje mi niestraszne ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.12.2021 10:23

@Mikromir.
U nas na odwrót.
Miasteczkami Krku jesteśmy zachwyceni, tak plażami nieszczególnie.

@empire13 3 tygodnie to niby sporo na 3 miejsca. Wiem bo sami tak spędzaliśmy wakacje w 2016r.
Z tą różnicą, że w 1 z 3 miejsc już wcześniej zwiedziliśmy więc nie pozostało wiele do eksploracji.
A jeżeli zależy Ci na klimatycznych miasteczkach to zalicz trochę lądu bo na nim masz tego dość sporo do zwiedzenia.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.12.2021 18:27

kaeres napisał(a):A jeżeli zależy Ci na klimatycznych miasteczkach to zalicz trochę lądu bo na nim masz tego dość sporo do zwiedzenia.

Na lądzie to już chyba wszystko zaliczyłem. Niektóre miasta 2 lub więcej razy choć pewnie coś pominąłem ;)
Poza tym na wyspach jest mniej januszowato ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.12.2021 18:59

empire13 napisał(a):A czy jakaś wyspa, poza Hvarem, wygląda lepiej?

Dla mnie zdecydowanie Brač 8) Niepotrzebnie zraziłeś się po wizycie na Zlatnim Racie.
Wyspa jest bardzo ciekawa i różnorodna, a klimatycznych miasteczek nie brakuje - Supetar, Sutivan, Pučišća, Postira...
Do tego "skarby" interioru - Pustinja Blaca, Škrip, Nerežišća. Byłam na Braču trzy razy, w sumie 7 tygodni :o i nadal miałabym tam coś nowego i ciekawego do odkrywania 8)

No i jeszcze Vis :idea:
Tylko dwa miasteczka, ale za to jakie :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2021 19:44

Mam nadzięję, że w przyszłym roku moja noga stanie na Pagu, to będę mógł się odnieść, ale moim zdaniem z przebiciem Hvaru będzie ciężko. Jednak Pag uznaję za inny 'gatunek' tego coś, co powoduje, że tam ciągnie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2021 20:30

Te kiero u mnie Pag przebija Hvar, mimo że pogoda była mniej sprzyjająca i jeszcze mandat otrzymaliśmy.....
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klimatyczne miasteczka na wyspach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone