Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klimatyczne miasteczka na wyspach

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.12.2021 22:28

empire13 napisał(a):Na lądzie to już chyba wszystko zaliczyłem.

Z tym pewnie przesadziłem bo pisałem na szybko w pracy.
Liczę, że ktoś mnie naprostuje i okaże się, że mam jeszcze co odwiedzać na lądzie.
Tak na szybko to z miast na lądzie bardziej lub mniej wartych uwagi (kwestia gustu) z klimatem/starówką odwiedziłem: Poreč, Rovinj, Pula, Labin, Zagrzeb, Nin, Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Omiš, Makarska (rynek i kilka uliczek w końcu jest), Dubrownik.


maslinka napisał(a):Dla mnie zdecydowanie Brač 8) Niepotrzebnie zraziłeś się po wizycie na Zlatnim Racie.
Wyspa jest bardzo ciekawa i różnorodna, a klimatycznych miasteczek nie brakuje - Supetar, Sutivan, Pučišća, Postira...
Do tego "skarby" interioru - Pustinja Blaca, Škrip, Nerežišća. Byłam na Braču trzy razy, w sumie 7 tygodni :o i nadal miałabym tam coś nowego i ciekawego do odkrywania 8)

Zatem trzeba będzie przeczytać kilka relacji. Tylu cromaniaków tam jeżdżących nie może się mylić ;)

maslinka napisał(a):No i jeszcze Vis :idea:
Tylko dwa miasteczka, ale za to jakie :mrgreen:

O Visie też myślę. Tylko tam przepływałem z Hvaru na Bisevo i na chwilę wpadłem na plażę Stiniva. Podobała mi się wyspa z wody.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2021 23:21

piekara114 napisał(a):Te kiero u mnie Pag przebija Hvar, mimo że pogoda była mniej sprzyjająca i jeszcze mandat otrzymaliśmy.....

Mniej sprzyjająca pogoda często potrafi dodać walorów estetycznych, pod warunkiem, że jest to chwilowe. Ale zapewne z kontrastami kolorystycznymi Pagu może być ciekawie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.12.2021 10:48

empire13 napisał(a):Tak na szybko to z miast na lądzie bardziej lub mniej wartych uwagi (kwestia gustu) z klimatem/starówką odwiedziłem: Poreč, Rovinj, Pula, Labin, Zagrzeb, Nin, Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Omiš, Makarska (rynek i kilka uliczek w końcu jest), Dubrownik.

Sporo już widzieliście więc nie wiem dlaczego tak drążysz :)
Skup się na interiorze, plażach, wypoczywaniu, a nie gonitwie za klimatem miasteczek ;)

A tak poważnie to na Hvarze znajdziesz po prostu raj pod tym względem. Jelsa, Hvar, Stari Grad, Vrboska, a do tego jedne z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. 2 tygodni nie starczy. Ja już 3x byłem i mogę powiedzieć, że ogarnąłem Hvar.

PS. Na lądzie jeszcze Primošten Ci został ale jego możesz zaliczyć przejazdem w 2-3h.
A może pora już na BiH, Czarnogórę ?
Przepiękne miasta i miasteczka do zwiedzenia z Mostarem i Kotorem na czele.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 09.12.2021 11:08

kaeres napisał(a):
empire13 napisał(a):Tak na szybko to z miast na lądzie bardziej lub mniej wartych uwagi (kwestia gustu) z klimatem/starówką odwiedziłem: Poreč, Rovinj, Pula, Labin, Zagrzeb, Nin, Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Omiš, Makarska (rynek i kilka uliczek w końcu jest), Dubrownik.
[/quote

PS. Na lądzie jeszcze Primošten Ci został ale jego możesz zaliczyć przejazdem w 2-3h.

Primošten jest bardzo klimatyczny. Polecam spędzić tam kilka dni, najlepiej zarezerwować sobie apartament w starej części na cyplu, żeby poczuć atmosferę tego magicznego miejsca. :D

Jeśli chodzi o wyspy, to na Hvarze duże wrażenie zrobił na mnie Stari Grad, miasto Hvar też jest piękne. Vrboska i Jelsa na deser, jest co robić. :wink:

Poza tym polecam wyspy Cres i Losinj, a tam: Veli Losinj, Mali Losinj, Osor, Cres.

Przychodzi mi do głowy jeszcze Rab (Wyspa Rab), Vis, Komiża (Wyspa Vis), Supetar, Sutivan, Pučišća (Wyspa Brač),
ale osobiście tam nie byłam. :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.12.2021 14:47

kaeres napisał(a):Sporo już widzieliście więc nie wiem dlaczego tak drążysz :)

Bo uwielbiam miasteczka z ładną starówką. Najwyżej będę odwiedzać miasta już poznane ;)


kaeres napisał(a): a nie gonitwie za klimatem miasteczek ;)

Wieczorny spacer po kolacji to nie gonitwa, to rytuał ;)
Zresztą o każdej porze dnia lubię wolnym krokiem spacerować i delektować się widokiem.


kaeres napisał(a):A tak poważnie to na Hvarze znajdziesz po prostu raj pod tym względem. Jelsa, Hvar, Stari Grad, Vrboska, a do tego jedne z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. 2 tygodni nie starczy. Ja już 3x byłem i mogę powiedzieć, że ogarnąłem Hvar.

Poza Jelsą byłem w każdym z wymienionych miasteczek. Ale Hvar muszę odwiedzić.


kaeres napisał(a):Na lądzie jeszcze Primošten Ci został

Tak podejrzewam. Niestety na street view mało można zobaczyć. A to co widać wygląda przeciętnie.


kaeres napisał(a):A może pora już na BiH, Czarnogórę ?
Przepiękne miasta i miasteczka do zwiedzenia z Mostarem i Kotorem na czele.

Czarnogóra chyba mnie nie kręci. W Mostarze już byłem ;)
Chciałbym po drodze odwiedzić Sarajewo.

Duży OT wyszedł. Może admin przeniesie posty do odpowiedniejszego tematu?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.12.2021 14:49

Epepa napisał(a):na Hvarze duże wrażenie zrobił na mnie Stari Grad, miasto Hvar też jest piękne. Vrboska i Jelsa na deser, jest co robić. :wink:

Tak, podobało mi się w Stari Grad'zie. Hvar też mi się podobał ale na dłużej niż 1 dzień raczej nie chcę tam wracać. Za to na dłużej do Vrboskiej lub Jelsy chętnie.


Epepa napisał(a):Poza tym polecam wyspy Cres i Losinj, a tam: Veli Losinj, Mali Losinj, Osor, Cres.

Przychodzi mi do głowy jeszcze Rab (Wyspa Rab), Vis, Komiża (Wyspa Vis), Supetar, Sutivan, Pučišća (Wyspa Brač),
ale osobiście tam nie byłam. :papa:

A więc pomysłów na jakieś 3-4 wypady nie powinno zabraknąć :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2021 14:54

empire13 napisał(a):
kaeres napisał(a): a nie gonitwie za klimatem miasteczek ;)
Wieczorny spacer po kolacji to nie gonitwa, to rytuał ;)
Oj tak, tak, tak.....

empire13 napisał(a):
Epepa napisał(a):na Hvarze duże wrażenie zrobił na mnie Stari Grad, miasto Hvar też jest piękne.
Tak, podobało mi się w Stari Grad'zie. Hvar też mi się podobał ale na dłużej niż 1 dzień raczej nie chcę tam wracać. Za to na dłużej do Vrboskiej lub Jelsy chętnie.
A mi Vrbovska wydała się totalnie przeciętna.... jeden mostek nad kanałem to dla mnie za mało.... SG bardzo ładny, dla mnie najładniejszy na Hvarze....

Ale rzeczywiście OT straszy wyszedł....
:papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.12.2021 15:17

piekara114 napisał(a):
empire13 napisał(a):Tak, podobało mi się w Stari Grad'zie. Hvar też mi się podobał ale na dłużej niż 1 dzień raczej nie chcę tam wracać. Za to na dłużej do Vrboskiej lub Jelsy chętnie.
A mi Vrbovska wydała się totalnie przeciętna.... jeden mostek nad kanałem to dla mnie za mało.... SG bardzo ładny, dla mnie najładniejszy na Hvarze....

Możliwe. W Hvarze spędziłem ok 10dni. W SG byłem na jednodniowej wycieczce. Vrboską odwiedziłem tylko na chwilę podczas fishpikniku.
Na pewno SG>Hvar ;)
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 09.12.2021 15:41

empire13 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
empire13 napisał(a):Tak, podobało mi się w Stari Grad'zie. Hvar też mi się podobał ale na dłużej niż 1 dzień raczej nie chcę tam wracać. Za to na dłużej do Vrboskiej lub Jelsy chętnie.
A mi Vrbovska wydała się totalnie przeciętna.... jeden mostek nad kanałem to dla mnie za mało.... SG bardzo ładny, dla mnie najładniejszy na Hvarze....

Możliwe. W Hvarze spędziłem ok 10dni. W SG byłem na jednodniowej wycieczce. Vrboską odwiedziłem tylko na chwilę podczas fishpikniku.
Na pewno SG>Hvar ;)

Całkowicie się zgadzam, Stari Grad to też mój numer 1 na wyspie. :D Co do Vrboski (Vrboskiej?), to moim zdaniem nie ma sensu nastawiać się na nie wiadomo co. Po prostu miłe miasteczko do pospacerowania, podobnie jak Jelsa. Bardzo ładnie zdjęcia tam wychodzą przez to, że domy odbijają się w wodzie jak w lusterku, ale na żywo... Ma swój klimat, ale bez szału. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.12.2021 19:08

Patrząc na 3 wyspy (Pag, Hvar i Brač), u mnie Hvar na pierwszym miejscu, potem Pag i Brač. Dlaczego Hvar ?
Bo ma wszystkie trzy, najbardziej interesujące mnie aspekty udanych wakacji, na wysokim poziomie.
Plaże, zabytkowe miasta, świetne miejscówki na urlop ( od bezludnych zatoczek z robinsonadami, poprzez mocno uplażone
wioski, do miast i miasteczek z dalmatyńską zabudową ) Dla każdego coś miłego :wink:
Pag , plaże na wysokim poziomie i jedno ładne miasteczko (bardzo lubię :D ) Pag. Świetna lokalizacja (most i nieograniczone możliwości wypadowe, no i do Rabu :hearts: z drugiej strony wyspy tylko 20 min.) Jeśli chodzi o miejscówki, tu nie ma startu do Hvaru. Ewentualnie rejon Bošany może konkurować z hvarskimi zatoczkami.
Brač, tu jedynie plaże za Murvicą zachwycają, pozostałe fajne, ale do Pagu i Hvaru im daleko.
Pod względem miejscówek jest lepiej niż na Pagu i tu urokliwe bračkie wioski mogą konkurować z miejscówkami na Hvarze
w kategorii (miasteczka z dalmatyńską zabudową) Jest ich tu naprawdę sporo i są mega fajne (Supetar, Sutivan, Pucisca, Postira).
Zabytkowymi miastami jednak przegrywa, bo do Hvaru, czy Starego Gradu nie ma co ich porównywać.

Co do Vrboski, to powiem jedno. Trzeba pomieszkać, żeby zrozumieć :wink:
To co czyni ją wyjątkową, to jej położenie. Dla zwiedzających miasteczko, szału nie będzie, bo jest wiele
piękniejszych miejscowości w Cro, ale dla mieszkających, możliwość ucieczki od tłumów na północny brzeg, robi różnicę.
Oby we Vrboskiej zostało tak jak najdłużej, bo tłumy na miejskich plażach są niestety wszędzie.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 09.12.2021 21:21

empire13 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Wyspa Pag pod kątem miasteczek i wieczornych wypadów słabo wypada....

A czy jakaś wyspa, poza Hvarem, wygląda lepiej?
Prawdopodobnie Korcula to najładniejsze miasto na wyspie. Ale na tej wyspie innych miasteczek z klimatyczną starówką już nie ma.
Czy jakąś inną wyspę jesteś w stanie polecić pod tym kątem?


Jeśli w temacie miasteczek podobało Ci się na Hvarze to moim zdaniem wyspa Vis koniecznie.
Osobiście jestem fanem tych dwóch wysp. Korcula to też fajna wyspa, byłem dwa razy, ale tam do wieczornego szwendania to rzeczywiście jest tylko jedno miasto.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klimatyczne miasteczka na wyspach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone