Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 18.05.2015 15:05

wtopek napisał(a):
plus dojście do statku, czekanie na statek, brak miejsc i czekanie na kolejny, wiec powoli wyjście na plaże wiąże się z wyprawą a nie ze zwykłym spacerem okaże się ze to godzina


apaertament mieliśmy przy plaży, a łodzie dopływały na plażę, więc do "statku" mieliśmy az...50 m :)

braku miejsc nie odnotowałem, lodzi było wtedy z 5 kursujacych wahadłowo non stop, 10 min "czekania" max.

tak więc nie wyprawa i nie godzina, a max 20 minut od trzaśnięcia drzwiami kwatery...

a tłum był zayebisty :D

Obrazek


Różnie bywa ja niestety, ale musiałem czekać na kolejny statek ponieważ na tym nie było już miejsca, ludzie się wpychali jak by koniec świata miał być i to właśnie się działo na plaży królowej więc wychodzi nawet 30min. Czasem są tam pustki ale jak się wszyscy naraz zbiorą to miejsca na statku brak i trzeba czekać 10 min. na kolejny. Mając rodzinę 5 osobową musisz płacić też 5 x 2 euro za dopłynięcie statkiem daje to przez 2 tygodnie 140 euro plus jeszcze opłaty za leżaki no chyba ze się leży na ręczniku. Te 600zł można wydać na fajniejsze rzeczy. Jak wyglądała okolica gdzie miałeś apartament blisko promu? Raczej tam nie jest za ciekawie. Skupiamy się na plażach a wygląd otoczenia apartamentów czy miejscowości pomijamy. Okolice Baru są uważane przez Czarnogórców za raczej tanie i hałaśliwe miejsce. Zjeżdża się tam dużo młodzieży bo są tam najniższe ceny alkoholu itp. Do tego wodę zanieczyszczają tam statki z portu towarowego. My wynajmujemy apartamenty głównie w Petrovac, Buljarica, Świety Stefan i Budva. Goście do nas wracają co roku i polecają znajomym. Więc tym Petrovacu coś musi być nie tak skoro ludzie nadal tam chcą przyjeżdżać i chcą tam kupować bardzo drogą ziemię i nieruchomości.

Jak chce się mieć fajne miejsce to trzeba wybrać miejscowości od Sutomore po klika km za Budvę to najfajniejsza część wybrzeża Czarnogóry. Reszta jest sprzedawana nieświadomym turystom jako niby fajne miejsca w promocyjnych cenach, borą bo tanio ale nie zastanowią się czemu tak tanio :) Później okazuje się że woda dowożona jest cysterna i nie zdatna do picia bez przegotowania, albo mieszka się przy samej drodze miedzy miastowej gdzie jeżdżą pod balkonem tiry albo się okazuje ze do plaży ma się 3km i jest tylko jedna restauracja. W Petrovac obok naszej willi małą pustą działkę wielkości 12mx12m sprzedano za 300tys euro pod budowę willi. W Barze w tej cenie można kupić już zbudowaną i wykończoną wille. Do Petrovac przyciąga turystów bezpieczeństwem i infrastruktura czyli jest promenada wyłożona białym kamieniem, duża ilość restauracji, sklepów, bankomatów, przychodnia ,apteki dentysta, straż pożarna, policja i to wszystko nie w dużym mieście, a w małej miejscowości tylko i wyłącznie turystycznej dysponującej 5 plażami do koloru do wyboru. Ja tam przyjeżdżam od dziecka i mi się Petrovac jeszcze nie znudził, czuję się tu bardzo bezpiecznie i tęsknię mocno będąc w Polsce za moją Czarnogórską rodzinką :)

W weekend była delegacja branży turystycznej z Chin w Czarnogórze i pokazywano im okolice od zatoki Kotorskiej po jezioro Szkoderskie. Już Baru, Ulcinij itp z jakiś powodów nie chcieli im pokazać :) http://balkanistyka.org/przedstawiciele-branzy-turystycznej-z-chin-odwiedzili-czarnogore/
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 18.05.2015 18:03

mike bardzo ładnie opisujesz te nadmorskie miejscowości ,nie dziwię Ci się ,że tęsknisz,ja nie mam tam rodziny,a bardzo mnie tam ciągnie :)
W Petrovacu ,jak ktoś się zdecyduje na wczasy tam,warto pamiętać,żeby szukać mieszkania na dole,bliżej centrum .Ja miałam w tamtym roku taką miejscówkę ,na samej górze ,że na prawdę wielkim wyczynem w upale było na pieszo schodzić i wchodzić :? podobało nam się w Petrovacu, bo to fajna baza wypadowa ,ale na drugi raz będę uważniej wybierała lokum :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.05.2015 21:00

Ciężko w tym Petrovacu znaleźć kwaterę po adresie,mają jakieś dziwne oznaczenia ulic.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 18.05.2015 23:57

andeo napisał(a):mike bardzo ładnie opisujesz te nadmorskie miejscowości ,nie dziwię Ci się ,że tęsknisz,ja nie mam tam rodziny,a bardzo mnie tam ciągnie :)
W Petrovacu ,jak ktoś się zdecyduje na wczasy tam,warto pamiętać,żeby szukać mieszkania na dole,bliżej centrum .Ja miałam w tamtym roku taką miejscówkę ,na samej górze ,że na prawdę wielkim wyczynem w upale było na pieszo schodzić i wchodzić :? podobało nam się w Petrovacu, bo to fajna baza wypadowa ,ale na drugi raz będę uważniej wybierała lokum :)


Od naszych apartamentów z basenem jest realnie 5 min spacerem na plażę czyli 300m ale jak ktoś woli bliżej to mamy dwa samodzielne mieszkania z parkingiem nawet 50m od plaży po 80 euro za 70m kwadratowych, mieści się tam 6 dorosłych osób, 20m od supermarketu Voli :) . Tylko bliżej plaży i promenady jest bardziej hałaśliwie wieczorami przez bary i restauracje. W tym roku już cała promenada będzie wyłożona białym kamieniem bo w tamtym roku tylko polowa wyłożona była od strony morza :)
Ostatnio edytowano 19.05.2015 00:47 przez mike_, łącznie edytowano 1 raz
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 19.05.2015 00:02

Z napisał(a):Ciężko w tym Petrovacu znaleźć kwaterę po adresie,mają jakieś dziwne oznaczenia ulic.


A no ciężko dlatego zazwyczaj umawiamy się z gości jak nie mogą trafić przy stacji autobusowej. W Petrovac rzadko są widoczne nazwy ulic a połowa Petrovca nie ma ponumerowanych domów :) Adresem jest imię i nazwisko właściciela willi :) Mieszka tam na co dzień 2000 osób więc listonosz każdego zna i nie ma problemu z doręczeniem poczty. Gościom natomiast już tak łatwo nie jest, wtedy przydają się też dokładne dane GPS :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.05.2015 09:50

Mike,jak jeszcze będę się wybierać do Czarnogóry,to zwrócę się do Ciebie,myślę,że na pewno coś mi znajdziesz i doradzisz.Voli znam bdb ,robiliśmy tam codziennie zakupy,ale nasze lokum było tak wysoko ,że nawet do niego zjeżdżaliśmy samochodem,więc mimo ,że bardzo fajnie nam się mieszkało u Ilii ,to pewnie tam już nie wrócimy.Co do trafienia i numerów,oj niestety to prawda,też pobłądziliśmy i poobrywaliśmy lusterka w uliczkach i mimo ,że pytaliśmy miejscowych, nikt nie wiedział gdzie jest wskazany adres :)
Ale jedna pani nam pomogła,zadzwoniła do właściciela i od razu wiedziała jakiego domu szukamy :oczko_usmiech:
Tą pętlę autobusową też kojarzę,ach,jak tak opisujesz to okazuje się,że i ja tęsknię za Petrovacem :hearts:
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 19.05.2015 14:12

andeo napisał(a):Mike,jak jeszcze będę się wybierać do Czarnogóry,to zwrócę się do Ciebie,myślę,że na pewno coś mi znajdziesz i doradzisz.Voli znam bdb ,robiliśmy tam codziennie zakupy,ale nasze lokum było tak wysoko ,że nawet do niego zjeżdżaliśmy samochodem,więc mimo ,że bardzo fajnie nam się mieszkało u Ilii ,to pewnie tam już nie wrócimy.Co do trafienia i numerów,oj niestety to prawda,też pobłądziliśmy i poobrywaliśmy lusterka w uliczkach i mimo ,że pytaliśmy miejscowych, nikt nie wiedział gdzie jest wskazany adres :)
Ale jedna pani nam pomogła,zadzwoniła do właściciela i od razu wiedziała jakiego domu szukamy :oczko_usmiech:
Tą pętlę autobusową też kojarzę,ach,jak tak opisujesz to okazuje się,że i ja tęsknię za Petrovacem :hearts:


No tak Petrovac to też wille które są daleko i wysoko. Moja rodzina ma tam dużo apartamentów, a jak nie maja wolnych to zawsze kuzyni coś mają, więc coś się znajdzie, ale w sezonie to już zostają tylko te najdroższe oferty których nikt nie zarezerwował, zawsze warto mieć pewność i wcześniej coś sobie znaleźć fajnego w lepszej cenie. Ja czekam na promocję na bilety czarterowe w tamtym roku były najtańsze nawet za 249zł pod koniec czerwca na 2 tyg w obie strony z Warszawy do Podgoricy bez przesiadek. Ja kupiłem wcześniej za 500zl to i tak była super cena bo zazwyczaj są po 800-1000zł. W tym roku jak się pojawi 500zł biorę od razu :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.05.2015 22:45

Samolotem to bym się chyba do Czarnogóry nie wybrała ,bo jest tyle pięknych miejsc do odwiedzenia ,które jednak wymagają samochodu,a płacić za lot i potem jeszcze auto wypożyczyć,to chyba się nie kalkuluje :)
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 20.05.2015 13:46

andeo napisał(a):Samolotem to bym się chyba do Czarnogóry nie wybrała ,bo jest tyle pięknych miejsc do odwiedzenia ,które jednak wymagają samochodu,a płacić za lot i potem jeszcze auto wypożyczyć,to chyba się nie kalkuluje :)


No tak, po drodze widoki są fajne, ja auto mam na miejscu u rodziny, już się najeździłem wiele razy ta trasą wiec wole samolot i półtorej godziny lotu. Ale jak nie mam wyjścia i są drogie bilety to wtedy jadę autem. Autem fajnie zrobić sobie powolną wycieczkę z noclegami wtedy to nie jest tak męczące i te kilka pierwszych razy jak najbardziej autem by pozwiedzać :) Ja autem jak jechałem to byłem po prostu bardzo zmęczony jadąc non stop mimo że nie prowadziłem i spałem po drodze :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2015 15:06

andeo napisał(a):Samolotem to bym się chyba do Czarnogóry nie wybrała ,bo jest tyle pięknych miejsc do odwiedzenia ,które jednak wymagają samochodu,a płacić za lot i potem jeszcze auto wypożyczyć,to chyba się nie kalkuluje :)



Dlaczego nie kalkuluje?

Przy 300 zł za lot/osoba mocno bym się zastanawiał.
Koszt dojazdu z/do Polski samochodem może wynieść ponad 2000 zł wliczając paliwo, opłaty, noclegi, assistance samochodu, posiłki po drodze...
Za 1100 zł można szukać samochodu na miejscu na 5-7 dni.
Biorę pod uwagę 3-y osobowy wyjazd.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.05.2015 12:26

Witam
mike_ a masz jakieś namiary na apartamenty w Buljaricy ?
jak masz to wrzuć na priw
z góry dziękuję i pozdrawiam Krzysiek :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 21.05.2015 12:45

ołowiany napisał(a):
andeo napisał(a):Samolotem to bym się chyba do Czarnogóry nie wybrała ,bo jest tyle pięknych miejsc do odwiedzenia ,które jednak wymagają samochodu,a płacić za lot i potem jeszcze auto wypożyczyć,to chyba się nie kalkuluje :)



Dlaczego nie kalkuluje?

Przy 300 zł za lot/osoba mocno bym się zastanawiał.
Koszt dojazdu z/do Polski samochodem może wynieść ponad 2000 zł wliczając paliwo, opłaty, noclegi, assistance samochodu, posiłki po drodze...
Za 1100 zł można szukać samochodu na miejscu na 5-7 dni.
Biorę pod uwagę 3-y osobowy wyjazd.



Tak,może masz i rację.Nam poruszanie się na miejscu i dojazd wychodzi mniej niż 2tys i wyjeżdżamy na dłużej niż 5-7 dni ,więc tak na szybkiego jak policzyłam,to raczej nam się nie opłaca,ale pewnie nie jest to niemożliwe .Taką opcję z samolotem i wypożyczalnią biorę pod wzgląd do innych miejsc, bardziej oddalonych państw.Do Czarnogóry jednak pojechać swoim samochodem to dla nas czysta przyjemność .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2015 14:38

andeo napisał(a):
ołowiany napisał(a):
andeo napisał(a):Samolotem to bym się chyba do Czarnogóry nie wybrała ,bo jest tyle pięknych miejsc do odwiedzenia ,które jednak wymagają samochodu,a płacić za lot i potem jeszcze auto wypożyczyć,to chyba się nie kalkuluje :)



Dlaczego nie kalkuluje?

Przy 300 zł za lot/osoba mocno bym się zastanawiał.
Koszt dojazdu z/do Polski samochodem może wynieść ponad 2000 zł wliczając paliwo, opłaty, noclegi, assistance samochodu, posiłki po drodze...
Za 1100 zł można szukać samochodu na miejscu na 5-7 dni.
Biorę pod uwagę 3-y osobowy wyjazd.



Tak,może masz i rację.Nam poruszanie się na miejscu i dojazd wychodzi mniej niż 2tys i wyjeżdżamy na dłużej niż 5-7 dni ,więc tak na szybkiego jak policzyłam,to raczej nam się nie opłaca,ale pewnie nie jest to niemożliwe .Taką opcję z samolotem i wypożyczalnią biorę pod wzgląd do innych miejsc, bardziej oddalonych państw.Do Czarnogóry jednak pojechać swoim samochodem to dla nas czysta przyjemność .


Nie odpowiadałem pod kątem przyjemności jazdy tylko kosztów, bo o tym pisałaś. Zakładam również, że przy 14 (np) dniach pobytu więcej niż 5-7 dni samochód nie jest mi potrzebny, bo leżę i odpoczywam biernie czy też mniej czynnie :)
A paliwo wlane do samochodu z wypożyczalni lub swojego na miejscu kosztuje tyle samo.
Można też wypożyczać skutery czy rowery, a nawet łódki.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 21.05.2015 14:51

Ja będąc w Czarnogórze potrzebowałam auta codziennie,bo nie lubimy biernie spędzać czasu.Nie ma sensu się licytować,jak widać ,każdy ma inne potrzeby ,lubienia itp itd :)
Przedstawiłam swoje zdanie ,nie próbuję Cię do niczego przekonywać .
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 21.05.2015 21:15

Bilety za 300zl to raczej rzadkość trzeba polować na promocje i dostosować się do linii lotniczych. Czarter był tylko raz w cenie 250zł w tamtym roku, a tak to od 1100 do 600zl. Tanie linie to z przesiadką Warszawa - Bruksela - Podgorica to też różnie z tym bywa bo czasem bywają po 800zl, czasem jak jest promocja za 300zl ale przesiadki są często męczące i zamiast jednego dnia lotu wychodzą dwa bo samolot ucieknie. Tanie linie liczą sobie sporo za bagaż a na czarterach z biur podróży mam zawsze 25kg głównego, czasem na check-in pokręci pani głową, ale puszcza bez obaw za 5kg nadbagażu jak się uśmiechnę plus 10kg podręczny (przywożę dużo wina i rakiji :) Można próbować do Dubrownika lecieć tam bywają częściej tanie bilety ale też cena to np. dziś 470zl ,a potem z lotnika do granicy Czarnogóskiej jest tylko 17km. Fajnie by było jak by były jeszcze staniały bilety widzę ze z roku na rok jest coraz taniej, parę lat temu musiałem latać z przesiadkami w Wiedniu lub w Budapeszcie albo Belgradzie lub Lublijanie normalnymi liniami za minimum 1500zl i raz zajęło mi lot dwa dni bo samolot się popsuł i zmienili mi trasę lotu na Frankfurt, a tam nie zdążyłem na samolot i musiałem tam nocować. Na szczęście pokryli koszty nowego biletu i noclegów w 4 gwiazdkowym hotelu, transportu, kolacji i śniadania w restauracji w hotelu. Jak spytałem w recepcji to nocka tam kosztowała 120euro plus kolacja 20 euro za osobę. Dostałem też na lotnisku wtedy taki niezbędnik do przeżycia(saszetka z koszulka, mydłem, szamponem, kremem do ciała i do golenia, maszynką do golenia, igłą, nićmi, grzebieniem, lusterkiem, proszkiem do prania, była też wersja dla kobiet z podpaskami i tamponami itp.) bo główny bagaż był gdzieś daleko na lotnisku i mieli go przepakować do samolotu następnego dnia, i czekać się nie opłacało na niego 8 godzin podobno. Nie wiem czy w tanich liniach też tak robią gdy ucieknie samolot i trochę się tego obawiam. Staram się latać bez przesiadek. Jak by ktoś miał namiary na tanie bilety to będę wdzięczny :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone