Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro'19 nasz siódmy raz - HVAR

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.05.2020 09:16

Tak było pięknie. Szkoda ze już po Hvarze i mojej Jelsie - ale nie ma tego złego. Czekam na Omis bo tam nigdy nie byłam :D
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 05.05.2020 10:16

slawek&gosia napisał(a):Taka mała dygresja zanim zacznę kolejny odcinek, ten zeszłoroczny pobyt był trochę inny niż zawsze...inność polegała na tym, że wrażenia z wyspy były momentami takie jakby to był pierwszy raz. Pamiętamy ten pamiętny 2006 rok kiedy autem bez klimy, z dwoma noclegami po drodze, z 6 letnim wtedy Maćkiem, przypłynęliśmy na Pelješac, zobaczyliśmy też wtedy Jeziora Plitvickie i wodospady Krka i te wrażenia pierwszego razu to było coś czego się nie zapomina, poczułam wtedy, że to będzie trwać, ta miłość do tego kraju, tego morza, te emocje...potem mimo wielu cudownych pobytów, zdobywania doświadczenia, odkrywania pięknych miejsc, a nawet zmieniania sposobu spędzania czasu w Cro, to ten pierwszy raz był po prostu WOW i teraz na Hvarze poczułam znów to samo :hearts: :)


Hej Gosia. Te podkreślone słowa oddają moje odczucia, jak pierwszy raz doświadczyłem Chorwacji:) Wiedziałem, że to początek... Nie wiem co jest w tym kraju, ale on jest ...inny:) Wiele miejsc było przed i po, ale tam jakoś człowieka ciągnie. I to chyba nie jest sprawa Bałkanów, tylko konkretnie Chorwacji. Czarnogóra tego nie ma, choć przepiękna.

PS. W planach Hvar, także relację śledzę dalej:)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 05.05.2020 13:02

trinity napisał(a):Miło zajrzeć na Hvar i do uroczej Jelsy, którą darzę sentymentem... 8)
Zwiedzam więc z Wami.
Mieliście fajną miejscówkę w Zaraće, tam nie dotarłam a bardzo szkoda bo ślicznie.
Czekam też na Omiś i chętnie go zobaczę... bo i tam kiedyś bywaliśmy, jak dzieci były małe (chciały piasek a w Duće była jego namiastka :lol:)
Pozdrawiam :papa:


W Zaraće po drugiej stronie jest jeszcze jedna piękna plaża, bardziej dzika, nie byliśmy, ale jest na mojej liście miejsc do których chcę pojechać jak wrócę na Hvar :)
No powiem, że Omiś wygląda ładnie, jeśli chodzi o góry ale plaża piaszczysta i te tłumy już mniej mi odpowiadają niż kiedyś :)
pozdrawiam i cieszę się, że z nami podróżujesz :papa:

Kapitańska Baba napisał(a):Tak było pięknie. Szkoda ze już po Hvarze i mojej Jelsie - ale nie ma tego złego. Czekam na Omis bo tam nigdy nie byłam :D


ooo to w moim odcinku będą dwa fajne miejsca w Omis, zapraszam już wieczorem :mrgreen:

rzdrozny napisał(a):
slawek&gosia napisał(a):Taka mała dygresja zanim zacznę kolejny odcinek, ten zeszłoroczny pobyt był trochę inny niż zawsze...inność polegała na tym, że wrażenia z wyspy były momentami takie jakby to był pierwszy raz. Pamiętamy ten pamiętny 2006 rok kiedy autem bez klimy, z dwoma noclegami po drodze, z 6 letnim wtedy Maćkiem, przypłynęliśmy na Pelješac, zobaczyliśmy też wtedy Jeziora Plitvickie i wodospady Krka i te wrażenia pierwszego razu to było coś czego się nie zapomina, poczułam wtedy, że to będzie trwać, ta miłość do tego kraju, tego morza, te emocje...potem mimo wielu cudownych pobytów, zdobywania doświadczenia, odkrywania pięknych miejsc, a nawet zmieniania sposobu spędzania czasu w Cro, to ten pierwszy raz był po prostu WOW i teraz na Hvarze poczułam znów to samo :hearts: :)


Hej Gosia. Te podkreślone słowa oddają moje odczucia, jak pierwszy raz doświadczyłem Chorwacji:) Wiedziałem, że to początek... Nie wiem co jest w tym kraju, ale on jest ...inny:) Wiele miejsc było przed i po, ale tam jakoś człowieka ciągnie. I to chyba nie jest sprawa Bałkanów, tylko konkretnie Chorwacji. Czarnogóra tego nie ma, choć przepiękna.

PS. W planach Hvar, także relację śledzę dalej:)


No ja nie wiem co w tym kraju tak przyciąga, jest jak dom za którym się tęskni... nie jestem może jakimś podróżnikiem, ale byłam w paru miejscach, pięknych ale.... tylko w Chorwacji czuję się totalnie "na miejscu" :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.05.2020 17:16

Zaraće - super! Też byliśmy w tym beach barze :D

Teraz czekam na emocje na zipline :mrgreen:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 05.05.2020 20:21

maslinka napisał(a):Zaraće - super! Też byliśmy w tym beach barze :D

Teraz czekam na emocje na zipline :mrgreen:


fajne te huśtawki były :)
na zipline ja nie pojechałam niestety, ale emocje chłopaków opiszę jak tylko potrafię, skleiłam nawet jeden film z 4 zjazdów :oops: :D mam nadzieję że się tu da dodać...

a teraz lecę dalej z relacją


1.07.2019

Tęsknię za takimi widokami przy śniadaniu

1.jpg
2.jpg



Już bym planowała tegoroczny wyjazd. Mieliśmy lecieć do Czarnogóry w drugiej połowie czerwca, wynająć auto i trochę pozwiedzać. Wyszło inaczej... dlatego też piszę tę relację, wspomnienia pomagają :)


Rano zeszliśmy na plażę pod apartamentem, no nie był to Hvar, ale na zabawy wodne wystarczy, widoki ładne, woda ciepła, wszyscy zadowoleni:)

3.jpg
6.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
12.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg


Po plażowaniu i obiedzie jedziemy do Omis. Oprócz zaplanowanego zjazdu na linach, chcieliśmy też wejść na twierdzę Mirabela no i kupić magnes :mrgreen: Magnes kupiliśmy, więc czas na twierdzę, kto nie był temu polecam.

20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg
39.jpg
40.jpg
41.jpg
42.jpg
43.jpg
44.jpg
45.jpg
46.jpg
47.jpg
48.jpg
49.jpg
50.jpg
51.jpg


Po zejściu, w jednej uliczek trafiamy na dwie miłe Panie, które częstują nas winem i gruszkową Rakiją, oczywiście kupujemy gruszkowy cud, miody, oliwę i Prosek :hearts:

alko (Copy).jpg


Jeszcze sweet focia z dziećmi i wracamy na taras :papa:

52.jpg

53.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.05.2020 09:16

Wspaniałe widoki z twierdzy.

Jaszczurki to chyba Was lubią - co raz to jakaś widzę :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.05.2020 11:11

Po wizycie w Forticy, Mirabellę sobie odpuściłem.
Widzę, że słusznie. :wink:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 06.05.2020 11:54

anakin napisał(a):Po wizycie w Forticy, Mirabellę sobie odpuściłem.
Widzę, że słusznie. :wink:



oj to wiadomo, że im wyżej tym piękniej, ale mi się i tak bardzo podobało na Mirabeli :mrgreen:
jak długo się wchodzi na Forticę?

Kapitańska Baba napisał(a):Wspaniałe widoki z twierdzy.

Jaszczurki to chyba Was lubią - co raz to jakaś widzę :wink:


no jakieś takie śmiałe były te jaszczury hehe :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 06.05.2020 20:58

Bardzo się cieszę że piszesz. Hvar i Omis na Waszych zdjęciach wyglądają wspaniale. A ja miałam plany na Omis w tym roku.... :roll: :( I chciałam wejść na obydwie twierdze. Ziplina nie planowałam... :wink:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 06.05.2020 21:34

pomorzanka zachodnia napisał(a):Bardzo się cieszę że piszesz. Hvar i Omis na Waszych zdjęciach wyglądają wspaniale. A ja miałam plany na Omis w tym roku.... :roll: :( I chciałam wejść na obydwie twierdze. Ziplina nie planowałam... :wink:



O fajnie, że jesteś :) też chcieliśmy iść na Fortice, ale nasza Domi już na Mirabele z wielkim fochem wlazła :roll:
:papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 06.05.2020 22:00

02.07.2019

Pomysł Zipline zrodził się już długo przez wyjazdem, poleciła mi koleżanka, zarezerwowaliśmy zatem już miesiąc przez wyjazdem przez tę stronę https://www.zipline-croatia.com/en/
Koszt 400 kun od osoby, wycieczka trwa 3 godziny, atrakcja warta swojej ceny. Niestety filmu nie umiem dodać, wywala mi całą stronę, dodałam zatem na youtube kilka zjazdów :)





3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg


Oni się bawią i podziwiają piękne widoki ja sobie czytam i czekam na nich
2.jpg


Warto wybrać się tam jak najwcześniej, bo trochę trzeba się powspinać, trzeba mieć wygodne buty i wodę, jest bardzo gorąco.

Po wszystkim jedziemy ostatni raz na plażę i do 20 robimy to za czym teraz tęsknimy...

15 plaza.jpg
16 plaza.jpg
17 plaza.jpg
18 plaza.jpg
19 plaza.jpg
20 plaza.jpg
21 plaza.jpg
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 06.05.2020 22:34

Grzechem byłoby narzekać na tą plażę - mówisz ,że woda ciepła , ja widzę ,że turkusowa - wszystko gra... :)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 06.05.2020 22:45

3.07.2019

Wracamy! :( ale po drodze śpimy w Tuheljske Toplice, bo zawsze na koniec moczymy się w termach (jakby nam mało moczenia było :mrgreen: )

Będąc jakieś 200 km za Omišem przypominam sobie, że nie zdjęłam magnesu z lodówki w apartamencie :cry: a po niego przecież tam pojechaliśmy ;) czy zatem pisany nam jest powrót? :mrgreen:

Jakby ktoś chciał skorzystać z ciepłych basenów w drodze do lub z Chorwacji to tu jest nawet spoko i nie tak zabójczo drogo jak np. w Tatralandii





1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg


Wymęczeni drogą i pływaniem wracamy do apartamentu i szybko zasypiamy, czeka nas jutro cały dzień w trasie.


4.07.2019

Chorwacja żegna nas deszczem. Szkoda, że to już koniec.

9.jpg
10.jpg
11.jpg


Moja super szybka relacja też już się kończy, dziękuję za uwagę i komentarze :)

Lubię podliczenia i podsumowania kosztów, zatem dodaję jakby ktoś "nowy" chciał wiedzieć "ile kosztuje urlop w Chorwacji" :oczko_usmiech:
opłaty stałe:
Paliwo (diesel) 1232,69 zł
Noclegi w sumie 13 nocy 876,24 euro
Autostrady i winiety 650 zł
Promy 280,72 zł
zipline 800 kun
wycieczka do Bisevo 167 euro + 245 kun wstęp

Razem ~ 6150 zł

No i reszta to jedzenie, picie itd, trochę w konobach, trochę sami gotowaliśmy

PODSUMOWUJĄC to były cudowne wakacje :!: jak zawsze :hut: :hearts:

:papa: :papa: :papa: :papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 06.05.2020 22:50

CROberto napisał(a):Grzechem byłoby narzekać na tą plażę - mówisz ,że woda ciepła , ja widzę ,że turkusowa - wszystko gra... :)


Pewnie :!: nie ma co narzekać, bo jak widać trzeba cieszyć się życiem i każdą jego chwilą, wspomnień nie zabierze nam nikt :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 07.05.2020 07:16

Dziękuję za relacje :D
Cudownie było pobyć na moim ukochanym Hvarze :hearts:
Co do magnesu, moje serce ze Splitu (od pewnego czasu kupuje sobie tylko serduszka :wink: ) dawno spadło i pękło na pół :cry: planuje dopaść takie samo w lutym :lol:
Baseny termalne na dokładkę to super pomysł, pewnie łatwiej znieść taką drogę z Cro :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cro'19 nasz siódmy raz - HVAR - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone