Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro'19 nasz siódmy raz - HVAR

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 02.05.2020 21:53

Taka mała dygresja zanim zacznę kolejny odcinek, ten zeszłoroczny pobyt był trochę inny niż zawsze...inność polegała na tym, że wrażenia z wyspy były momentami takie jakby to był pierwszy raz. Pamiętamy ten pamiętny 2006 rok kiedy autem bez klimy, z dwoma noclegami po drodze, z 6 letnim wtedy Maćkiem, przypłynęliśmy na Pelješac, zobaczyliśmy też wtedy Jeziora Plitvickie i wodospady Krka i te wrażenia pierwszego razu to było coś czego się nie zapomina, poczułam wtedy, że to będzie trwać, ta miłość do tego kraju, tego morza, te emocje...potem mimo wielu cudownych pobytów, zdobywania doświadczenia, odkrywania pięknych miejsc, a nawet zmieniania sposobu spędzania czasu w Cro, to ten pierwszy raz był po prostu WOW i teraz na Hvarze poczułam znów to samo :hearts: :)

24.06.2019

Dziś może jakaś plaża w Zavala i potem stolica wyspy? Myślę sobie idąc po świeże pieczywo i do banku rozmienić euro. Rodzinka śpi, a ja idę przez prawie pustą Jelsę, lokalsi piją kawę, plaża miejska pusta i jakaś taka dziś ładna nawet :)

2.jpg


Przed wyjazdem spisałam sobie różne plaże i miejsca, które są wg mnie warte zobaczenia, oczywiście dużo zostało na następny raz, co mnie bardzo cieszy :)

Do Zavala jedziemy pierwszy raz słynnym tunelem Pitve, wrażenia niezapomniane 8O parkujemy i idziemy na plażę koło fajnego baru, ludzi mało, woda chłodna, ale i tak jest pięknie :mrgreen: i niebiesko :hearts: odnośnie parkowania, lenie z nas i zamiast stanąć autem gdzieś wyżej to prawie na plażę wjechaliśmy i jak M się wrócił po coś do auta, to miły pan właściciel powiedział, że to teren prywatny i że dziś możemy stać, ale jutro 50 kun :mrgreen:

3 plaza.jpg
4 plaza.jpg
5 plaza.jpg
6 plaza.jpg
7 plaza.jpg
8 plaza.jpg
9 plaza.jpg


No bardzo ładnie na tej plaży, ale czas na miasto Hvar, zbieramy się szybko, focimy wjazd do tunelu,
10 hvar.jpg


Ogarniamy się w apartamencie i jedziemy, parkujemy pod Tvrdava Fortica i schodzimy w dół piękną przyjemną trasą

11 hvar.jpg
12 hvar.jpg
13 hvar.jpg
14 hvar.jpg
15 hvar.jpg
16 hvar.jpg
17 hvar.jpg
18 hvar.jpg
19 hvar.jpg
20 hvar.jpg
21 hvar.jpg
23 hvar.jpg
24 hvar.jpg
25 hvar.jpg
26 hvar.jpg
27 hvar.jpg
28 hvar.jpg
29 hvar.jpg
30 hvar.jpg
31 hvar.jpg


Znajdujemy pustą uliczkę w dół i schodzimy nią do miasta

32 hvar.jpg

IMG_20190624_185742 (Copy).jpg


Kręcimy się i oglądamy miasto, niestety słynny Arsenał z teatrem jest w remoncie i nie prezentuje się ładnie na zdjęciach

teatr (Copy).jpg


Ludzi bardzo dużo, ale jakoś nie przeszkadza mi to, Hvar ma coś w sobie.

33 hvar.jpg
34 hvar.jpg
35 hvar.jpg
36 hvar.jpg


Docieramy do portu

37 port.jpg


właśnie tu zaczął się plan kolejnego dnia, bo jadąc do miasta chcieliśmy znaleźć ciekawą opcję wycieczki do Blue Cave (było to marzenie męża od jakiegoś czasu), chodziliśmy od agencji do agencji, ale jakoś nikt nas nie zainteresował, aż jedna kobieta poleciła iść do portu, tam zaczepiliśmy pewnego pana, który stał przy małej reklamie wycieczki, nie był nachalny, zaczęliśmy rozmawiać, okazało się, że prowadzą rodzinną firmę i organizują wycieczki, to co nam zaproponował było strzałem w dziesiątkę. Całodniowy rejs z obiadem, mieliśmy wypłynąć następnego dnia rano z Hvaru do Biševo, po drodze nurkowanie, obiad na statku, następnie dopłynięcie do Blue Cave, natomiast wracając postój w Komizie na wyspie Vis. Byliśmy już dwa razy na Fishpikniku i wiemy, że wszystko jest w biegu, ale nie było innej opcji aby dostać się do Błękitnej Groty. Ta wycieczka będzie w następnym odcinku :) Dostaliśmy też namiar na darmowy parking w mieście :)

Po załatwieniu wycieczki idziemy dalej w stronę plaży miejskiej... nic ciekawego...brudno i ludź na ludziu

38 plaza.jpg


Wracamy zatem powoli, łapią nas już emocje związane z jutrzejszą wycieczką, jaramy się :hut:

39 hvar.jpg
40 hvar.jpg
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 00:38

* w relacji będzie trochę zdjęć z kamerki, gdzie nie była zmieniona data :oops:

25.06.2019

Bez problemu wstajemy wcześnie :mrgreen: i jedziemy do Hvar, parkujemy na poleconym przez naszego opiekuna wycieczki parkingu https://www.google.pl/maps/@43.166633,1 ... 312!8i6656
Idziemy ok 600 metrów wzdłuż boiska i potem morza do miejsca zbiórki, dolny pokład naszego statku to miejsca ze stolikami
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg


na górnym są leżaki do opalania, wiaterek i nie czuć bujania, które na dolnym było dla mnie i Domi uciążliwie :cry:

pokład górny.jpg


Rejs przebiega w cudownej atmosferze, spokój, cisza, piękne widoki, płyniemy wzdłóż wyspy Vis i tam mijamy plażę Zaglav, przy której stajemy, kto chce dostaje maski z rurką do nurkowania i czas wolny, skoków do wody nie było końca, kolejny etap to Zielona Grota, niestety nie była tematem wycieczki, mijaliśmy też słynną Stiniva Beach, ale też się tam nie zatrzymaliśmy, kolejny przystanek gdzieś w drodze był przeznaczony na obiad czyli grilowany tuńczyk lub kurczak, kapusta, pieczywo :wink: mniam!

5.jpg
6 (Copy).JPG
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27 obiad.jpg
28.jpg


W końcu docieramy do Bisevo i wypuszczają nas na mały placyk przy plaży, a tam milion ludzi w kolejce, szybkie rozeznanie i okazuje się, że trzeba kupić bilet na małą ok 10 osobową łódkę, która zawiezie nas do jaskini. 245 kun za 4 osoby, dostajemy numerek, który wyświetli się na tablicy jak będzie nasza kolej... oczekiwania ok godzinę :roll: Korzystamy z okazji, kupujemy lody i łazimy podziwiając widoki...

30 bisevo.jpg
29 bisevo.jpg
31 bisevo.jpg
32 bisevo.jpg
33 bisevo.jpg
34 bisevo.jpg


w sumie czas szybko mija, nasza kolej, pakują nas na łódkę, płyniemy... sama jaskinia piękna, ale czas tam spędzony to jakieś 3 minuty, czy warto? tak, bo zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca :) Przewodnik, który wpłynął z nami do jaskini, zgasił silnik, wszystkie głowy zaczęły się kręcić w kółko, każdy tylko wow wow, a on do nas: Guys, welkome to my office :mrgreen:

35 jasninia.jpg
36 jaskinia.jpg
37 jaskinia.jpg
38 jaskinia.jpg
39 jaskinia.jpg
40 jaskinia.jpg
41 jaskinia.jpg
42.jpg
43.jpg


Wracamy zmęczeni słońcem, ale też bardzo szczęśliwi :) Czeka nas jeszcze plażowanie w mieście Komiža, nie mam zdjęć za wiele, zmęczenie i upał dawał się już we znaki... Było tam typowe wylegiwanie na plaży i w barze obok z chłodnymi napojami.

58.jpg
59.jpg
60.jpg


Czas wracać, a tak miło było. Ta wycieczka była warta swojej ceny :)

61.jpg
62.jpg
64.jpg


Jakby nam było mało, to jeszcze na koniec mały spacer i piwko w Jelsie :oczko_usmiech:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 00:50

cd. wieczór 25.06.1019

… zostajemy na tarasie?

65.jpg


czy idziemy do naszego ulubionego Cocktail Bar Mojito?...


oczywiście, że poszliśmy :hut:

66.jpg


Dobranoc :smo: nocna piękna Jelsa

67.jpg
68.jpg
69.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.05.2020 12:52

Długa wycieczka - ambitnie :D
Patrzę na jaskinię na Bisevo - trzy minuty i koniec? Powariowali ci Chorwaci...... Chyba dawne czasy gdy można było jaskinią cieszyć sie do woli, pływac w niej wpław nigdy nie wrócą :cry:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 13:18

Kapitańska Baba napisał(a):Długa wycieczka - ambitnie :D
Patrzę na jaskinię na Bisevo - trzy minuty i koniec? Powariowali ci Chorwaci...... Chyba dawne czasy gdy można było jaskinią cieszyć sie do woli, pływac w niej wpław nigdy nie wrócą :cry:


No niestety... do tej jaskini wpływa tylko jedna grupa "oprowadzaczy" nikt inny nie może. Jedna łódka w środku, druga wpływa i trzecia już czeka przed jaskinią. Jednak patrząc na cały tamten dzień, to wycieczka morska bardzo udana
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.05.2020 14:50

My jeszcze mieliśmy kilkugodzinne plażowanie w zatoce po drugiej stronie wyspy- na piaszczystej plaży Porat.
Pisz dalej bo bardzo fajnie tu u Ciebie.
Pozdrawiam :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.05.2020 15:06

slawek&gosia napisał(a):No niestety... do tej jaskini wpływa tylko jedna grupa "oprowadzaczy" nikt inny nie może. Jedna łódka w środku, druga wpływa i trzecia już czeka przed jaskinią. Jednak patrząc na cały tamten dzień, to wycieczka morska bardzo udana


Przepłynęliście kawał drogi. Ile czasu trwała cała wycieczka?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.05.2020 15:27

Świetna wycieczka! Uwielbiam fishpicknicki, obojętnie dokąd :D

Pędzisz z relacją :D, ale to dobrze. Łyknęłam to, co do tej pory i bardzo mi się tu podoba 8)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 15:41

Kapitańska Baba napisał(a):
slawek&gosia napisał(a):No niestety... do tej jaskini wpływa tylko jedna grupa "oprowadzaczy" nikt inny nie może. Jedna łódka w środku, druga wpływa i trzecia już czeka przed jaskinią. Jednak patrząc na cały tamten dzień, to wycieczka morska bardzo udana


Przepłynęliście kawał drogi. Ile czasu trwała cała wycieczka?


Noo, co chwilę sprawdzaliśmy na mapach Google położenie nasze fajnie sie kropeczka przesuwała. Jakies 8/9h w sumie to wszystko trwało. Najlepsze, że nie było miejsca w porcie żeby nas wysadzić, wiec cała nasza grupa wycieczkowa przechodziła przez 5 stojących statków w porcie
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 17:42

karin74 napisał(a):My jeszcze mieliśmy kilkugodzinne plażowanie w zatoce po drugiej stronie wyspy- na piaszczystej plaży Porat.
Pisz dalej bo bardzo fajnie tu u Ciebie.
Pozdrawiam :papa:



ooo też bardzo fajnie :D dziękuję za zachęcenie, zaraz będą kolejne dwa dni naszych wakacji :hut:

maslinka napisał(a):Świetna wycieczka! Uwielbiam fishpicknicki, obojętnie dokąd :D

Pędzisz z relacją :D, ale to dobrze. Łyknęłam to, co do tej pory i bardzo mi się tu podoba 8)


ja zawsze pędzę z relacją :mrgreen: bo zanim zacznę pisać mam już pozmniejszane zdjęcia i pogrupowane, a piszę niewiele tekstu, bo nie za bardzo potrafię to robić :papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 18:44

26.06.2019

Ten dzień miał być inny, miał być Pokrivenik (do dziś nie mogę przeboleć) , ale moja rodzinka po wczorajszej wycieczce nie chciała nigdzie jechać daleko i zmusili mnie :!: żeby jechać na jakąś plażę blisko np. do Vrboska, nie miałam tam spisanych plaż i padło na tą :roll:

1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg


No nie podoba mi się, nie moje klimaty, ale oni się uparli, a czego się nie robi dla kochanych osób :mrgreen: jedyny plus to woda zupa i ich ucieszone buzie :P

2.jpg


Położyłam się zatem z kawą przy parku wodnym i trochę ich ponagrywałam i się pośmiałam, polecam na rozweselenie krótki film z nimi:



Dobra, koniec tego plażowania, wracamy na obiad i potem spacer w stronę Vrboski, oczywiście nie doszliśmy, bo tego dnia powietrze stało, wilgotność była duża i strasznie było duszno i gorąco, ale spacer udany :smo:

Schodki z naszego domku

6.jpg


a tam na górze nasz taras

7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg


moja mała modelka :hearts:

18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
Ostatnio edytowano 04.05.2020 16:08 przez slawek&gosia, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.05.2020 19:20

slawek&gosia napisał(a): to był nasz pierwszy raz na tej wyspie i zdecydowanie miłość od pierwszego wejrzenia... to jest jedyne miejsce w Chorwacji, do którego na pewno wrócę na dłużej.

Chętnie będę śledził wątek. Byłem na tej wyspie 2 lata temu na 1 dzień i w zeszłym roku na 1,5 tygodnia. Mam nadzieję że za jakiś czas znów tam wrócę.


slawek&gosia napisał(a):Rejs przebiega w cudownej atmosferze, spokój, cisza, piękne widoki, płyniemy wzdłóż wyspy Vis i tam mijamy plażę Zaglav, przy której stajemy, kto chce dostaje maski z rurką do nurkowania i czas wolny, skoków do wody nie było końca, kolejny etap to Zielona Grota, niestety nie była tematem wycieczki, mijaliśmy też słynną Stiniva Beach, ale też się tam nie zatrzymaliśmy, kolejny przystanek gdzieś w drodze był przeznaczony na obiad czyli grilowany tuńczyk lub kurczak, kapusta, pieczywo :wink: mniam!

Dla mnie największą atrakcją rejsów na Bisevo obok Blue Cave to właśnie Stiniva Beach (z uwagi na snoorkowanie a nie plażę) oraz pływanie/nurkowanie w mini jaskiniach po południowej stronie wyspy Vis.


slawek&gosia napisał(a):w sumie czas szybko mija, nasza kolej, pakują nas na łódkę, płyniemy... sama jaskinia piękna, ale czas tam spędzony to jakieś 3 minuty, czy warto? tak, bo zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca :) Przewodnik, który wpłynął z nami do jaskini, zgasił silnik, wszystkie głowy zaczęły się kręcić w kółko, każdy tylko wow wow, a on do nas: Guys, welkome to my office :mrgreen:

Ano warto, mimo że zdecydowanie za krótko. Strach pomyśleć co by tam się działo gdyby nie było limitów czasowych czy wejść biletowanych.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 20:02

27.06.2019

To po wczorajszej nieciekawej plaży, dziś będzie znów pięknie :hearts: plaża Skala w Sveta Nedilja. Parkujemy na wyznaczonym parkingu darmowym i idziemy kawałek w dół, widoki zapierają dech w piersiach, plaża malutka, kilka osób w wodzie, kilka na plaży, woda cieplutka i czysta jak łza i te skały :mrgreen: przepięknie, każdy zadowolony, pływamy, snurkujemy, opalamy się...

1.jpg
3.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg


...ale jak to z nami bywa zaczynamy kombinować :oczko_usmiech: czytałam o śmiałkach, którzy z tej plaży przeszli do CliffBase po skałach...

7 przed clif.jpg
8 przed klif.jpg


...ale my postanowiliśmy tam dopłynąć w maskach i z jednym kołem dla bezpieczeństwa Domi i z materacem :nice:
płynęliśmy godzinę :hut: dla tych widoków było warto i chętnie bym to powtórzyła, podwodne widoki mega i ten bezkres po prawej stronie brrr …czasem się trochę bałam i myślałam, że powinniśmy zawrócić. Polecam każdemu tam być.

cliff 1.JPG
cliff 2.JPG
cliff 3.JPG
cliff 4.JPG
cliff 5.JPG
cliff 6.JPG
cliff 7.JPG
cliff 8.JPG
cliff 9.JPG
cliff 10.JPG
cliff 11.JPG
cliff 12.JPG
cliff 13.JPG
cliff 14.JPG
cliff 15.JPG


po miło spędzonej godzinie wracamy tą samą drogą, nasza plaża ze strony wody :)

plaża 1.JPG
plaża 2.JPG


W sumie nie było nas 3 godziny, czujemy mega głód, idziemy na górę i szukamy jedzenia, trafiamy dobrze, konoba z widokiem, jedzenie pyszne.

po 1.jpg
po 2.jpg


Wracamy na plażę
po 3.jpg
po 4.jpg
po 5.jpg
po 6.jpg
po 7.jpg
po 8.jpg
po 9.jpg


Ludzi, a szczególnie mam z dzieciaczkami przybyło, więc się zbieramy, zmęczeni wieczór spędzamy na naszym ukochanym tarasie i co chwilę odwiedza nas jaszczureczka

wieczór.jpg
noc.jpg

:papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 03.05.2020 20:23

empire13 napisał(a):
slawek&gosia napisał(a): to był nasz pierwszy raz na tej wyspie i zdecydowanie miłość od pierwszego wejrzenia... to jest jedyne miejsce w Chorwacji, do którego na pewno wrócę na dłużej.

Chętnie będę śledził wątek. Byłem na tej wyspie 2 lata temu na 1 dzień i w zeszłym roku na 1,5 tygodnia. Mam nadzieję że za jakiś czas znów tam wrócę.


slawek&gosia napisał(a):Rejs przebiega w cudownej atmosferze, spokój, cisza, piękne widoki, płyniemy wzdłóż wyspy Vis i tam mijamy plażę Zaglav, przy której stajemy, kto chce dostaje maski z rurką do nurkowania i czas wolny, skoków do wody nie było końca, kolejny etap to Zielona Grota, niestety nie była tematem wycieczki, mijaliśmy też słynną Stiniva Beach, ale też się tam nie zatrzymaliśmy, kolejny przystanek gdzieś w drodze był przeznaczony na obiad czyli grilowany tuńczyk lub kurczak, kapusta, pieczywo :wink: mniam!

Dla mnie największą atrakcją rejsów na Bisevo obok Blue Cave to właśnie Stiniva Beach (z uwagi na snoorkowanie a nie plażę) oraz pływanie/nurkowanie w mini jaskiniach po południowej stronie wyspy Vis.


slawek&gosia napisał(a):w sumie czas szybko mija, nasza kolej, pakują nas na łódkę, płyniemy... sama jaskinia piękna, ale czas tam spędzony to jakieś 3 minuty, czy warto? tak, bo zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca :) Przewodnik, który wpłynął z nami do jaskini, zgasił silnik, wszystkie głowy zaczęły się kręcić w kółko, każdy tylko wow wow, a on do nas: Guys, welkome to my office :mrgreen:

Ano warto, mimo że zdecydowanie za krótko. Strach pomyśleć co by tam się działo gdyby nie było limitów czasowych czy wejść biletowanych.



My też chętnie wrócimy na Hvar i może do poleconej przez Ciebie Stinivy się wybierzemy i do wielu innych miejsc, których nie zdążyliśmy zobaczyć podczas zeszłorocznego pobytu. Masz rację, gdyby nie było limitów mogłoby tam się dziać...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.05.2020 09:40

Genialne miejsce z tymi klifami 8O Tam jeszcze nie byliśmy - zdecydowanie trzeba nadrobić, myśle że moje córy byłyby szcześliwe pływając przy takich skałach.
Podziwiam za tak daleki wypad wodą - po minucie umarłabym ze zmęczenia :wink: A Wy w obie strony 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cro'19 nasz siódmy raz - HVAR - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone