Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro'19 nasz siódmy raz - HVAR

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 11:55

Kapitańska Baba napisał(a):Genialne miejsce z tymi klifami 8O Tam jeszcze nie byliśmy - zdecydowanie trzeba nadrobić, myśle że moje córy byłyby szcześliwe pływając przy takich skałach.
Podziwiam za tak daleki wypad wodą - po minucie umarłabym ze zmęczenia :wink: A Wy w obie strony 8O



sama nie wiem jak nam się to udało, chociaż w linii prostej to tylko 400 metrów, ale fale, skały itd. i jeszcze nasza Dominika w kole :lool: co chwilę ktoś ją musiał pchać lub ciągnąć, fajnie się płynęło z głowa pod wodą i momentami chłopaki byli już daleko, a my w tyle...jeszcze ja z tym materacem :mrgreen: dżizas hahaha
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.05.2020 15:47

3 rzeczy które za które ta relacja staje się moim faworytem póki co.

1. Hvar/Jelsa
2. Widok z tarasu.
3. I przede wszystkim częstotliwość wrzutów.

Niektóre zdjęcia super.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 15:57

28.06.2019

Czas najwyższy zobaczyć Vrboska/ Vrboskę (czy się odmienia??) i nie wiem co nas podkusiło jechać tam w samo południe :devil: żar lał się z nieba, samo miasto jest bardzo fotogeniczne, ale jakieś takie hmmm sama nie wiem, chciałam już wracać do "mojej" Jelsy, może to przez upał, może trzeba tam pojechać wieczorem, chyba dam jej kiedyś drugą szansę, na zdjęciach prezentuje się tak :)

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg


Po zmrożeniu się kawą wracamy na obiad do domu, po obiedzie dzieci odmawiają wyjścia, zatem oni zostają, a starzy mają w końcu czas tylko dla siebie, bierzemy ręczniki i stroje kąpielowe na wszelki wypadek i idziemy obejść Jelsę, ostatnio podczas spaceru parę plaż na skałkach nam się nawet spodobało...

25 plaża.jpg
26 plaża.jpg
27 plaża.jpg
28 plaża.jpg
29 plaża.jpg
30 plaża.jpg
31 plaża.jpg
32 plaża.jpg


Siadamy na skałach, wyciągamy piwko, fale rozbijają się o skały... ale za chwilę idziemy dalej, mijamy hotel i zza rogu już słychać muzykę i widać drewniane podesty z leżakami, myśleliśmy, ze to plaża hotelowa, ale nie, to malutki bar przy plaży i te leżaki należą do nich, kupujemy piwo i rozkładamy się w słońcu :mrgreen: powoli ludzie znikają, jest bosko... ale czar prysł bo dzieci postanowiły do nas dołączyć :roll: :oczko_usmiech:

33 plaża.jpg
34 plaża.jpg
35 plaża.jpg
36 plaża.jpg
37 plaża.jpg
38 plaża.jpg
39 plaża.jpg
40.jpg
41.jpg
42.jpg
43.jpg


Zapada wieczór, wracamy powoli... Jelsa jest super!

44.jpg
45.jpg
46.jpg
47.jpg
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 15:59

kaeres napisał(a):3 rzeczy które za które ta relacja staje się moim faworytem póki co.

1. Hvar/Jelsa
2. Widok z tarasu.
3. I przede wszystkim częstotliwość wrzutów.

Niektóre zdjęcia super.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dzięki! i łap kolejny odcinek, bo właśnie dodałam :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.05.2020 16:02

Daj Vrbosce kolejną szansę - tylko nie w samo południe. Późne popołudnie, wieczór - ona jest piękna :wink:

... ale czar prysł bo dzieci postanowiły do nas dołączyć :roll:


Wyrodna Matka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS - również uwielbiam relacje pisane w krótkich odstępach czasowych między odcinkami :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.05.2020 16:22

Witam eksploratorów Hvaru. :smo:
Czy podczas Waszego pobytu we Vrboskiej, kościół-twierdza też była zamknięta, czy nie zaglądaliście?
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 17:13

Kapitańska Baba napisał(a):Daj Vrbosce kolejną szansę - tylko nie w samo południe. Późne popołudnie, wieczór - ona jest piękna :wink:

... ale czar prysł bo dzieci postanowiły do nas dołączyć :roll:


Wyrodna Matka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS - również uwielbiam relacje pisane w krótkich odstępach czasowych między odcinkami :oczko_usmiech:


:mrgreen: wrócimy jak tylko będzie nam dane...

piszę dalej, bo mam fotki na kolejne dwa dni i urlop :lol:

walp napisał(a):Witam eksploratorów Hvaru. :smo:
Czy podczas Waszego pobytu we Vrboskiej, kościół-twierdza też była zamknięta, czy nie zaglądaliście?


witam :)
twierdza zamknięta była niestety.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 17:48

29.06.2019

To nasz ostatni dzień na wyspie... będzie zatem piękna plaża Zarace. Spędzamy na niej cały dzień, tak po prostu... opalamy się, pływamy, jemy, chodzimy po skałkach i odpoczywamy, totalne lenistwo w pięknych okolicznościach przyrody :hearts: :hearts: :hearts:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
28.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg


Smutno, bo tyle jeszcze do odkrycia, a my już musimy wracać, na szczęście jeszcze 3 noce w okolicy Omiša spędzimy :)

Wracamy do Jelsy na nasz taras, pijemy winko, relaksujemy się i pakujemy :(

35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg


i wpadamy na pomysł ostatniego nocnego spaceru po Jelsie, zabłądziliśmy w tym uliczkach :mrgreen:

39.jpg
40.jpg
41.jpg
42.jpg
43.jpg
44.jpg
45.jpg
46.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.05.2020 19:57

Z ogromną przyjemnością poleniuchowałbym w tamtych okolicznościach przyrody 8) , Hvar był naszą pierwszą odwiedzoną chorwacką wyspą , więc jest nam bardzo bliską i ciągle ( od 2008 roku ) przywołującą do powrotu . Tak po prawdzie sporo nam jeszcze do odwiedzenia na niej zostało . . .
Pięknie tu u Ciebie :D czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 20:08

30.06.2019

Ostatnie zejście do sklepu...

1.jpg


… ostatni rzut oka na miejską plażę, na której nie byliśmy, ale ładnie wygląda na zdjęciach :oczko_usmiech:

2.jpg
3.jpg


i w końcu ostatnie spojrzenie na nasz apartament :papa:

4.jpg


i jedziemy do Sucuraj na prom, był taki mały plan żeby zjechać do Pokrivenik, ale w końcu zostawiliśmy tę plażę na kolejny
pobyt na Hvarze, będzie motywacja :P

Dojeżdżamy, kolejka długa, stajemy i idziemy po bilety

5 sucuraj.jpg
6 sucuraj.jpg
7 sucuraj.jpg
18 sucuraj.jpg
19 sucuraj.jpg



Jest prom, ale nie załapiemy się na niego...

8 sucuraj.jpg
9 sucuraj.jpg
10 sucuraj.jpg
11 sucuraj.jpg
12 prom nie nasz.jpg



No to szybkie zakupy na malutkim straganie, na którym było dużo dobroci, między innymi ajvar :hearts: i ruszamy w głąb troszkę popatrzeć na miasto, ładnie :)

13 sucuraj.jpg
14 sucuraj.jpg
15 sucuraj.jpg
16 sucuraj.jpg
17 sucuraj.jpg
20 sucuraj.jpg
21 sucuraj.jpg
22 sucuraj.jpg
23 sucuraj.jpg


W końcu płyniemy...

24 plyniemy.jpg
25 plynemy.jpg
26 plyniemy.jpg
27 plyniemy.jpg
28 plyniemy.jpg


Dopływamy do Drvenika i mamy do pokonania 60 km do naszego 3 dniowego noclegu w Stanići.

Dlaczego Omiš? byliśmy tam wiele lat temu i płynęliśmy na wyspę Brač i nie kupiliśmy magnesu :!: brakuje nam go na lodówce :oczko_usmiech:
... a tak serio to powodem był Zipline :mrgreen: ale o tym za dwa odcinki :hut:

Apartament mamy znów z pięknym widokiem (to był nasz priorytet) ale też do plaży pierdyliard schodków

29 omis.jpg
30 omis.jpg


Jedziemy do Omiša na zakupy i mały spacer, bardzo męczący w tłumie ludzi... tęskno mi za Jelsą i Hvarem... Domi się podoba bo są "zamrażacze mózgu" :oczko_usmiech:

31 omis.jpg
32 omis.jpg
33 omis.jpg
34 omis.jpg
35 omis.jpg


Wracamy na taras i cieszymy się widokiem

36.jpg
37.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2020 20:16

slawek&gosia napisał(a):Czas najwyższy zobaczyć Vrboska/ Vrboskę (czy się odmienia??) i nie wiem co nas podkusiło jechać tam w samo południe :devil: żar lał się z nieba, samo miasto jest bardzo fotogeniczne, ale jakieś takie hmmm sama nie wiem, chciałam już wracać do "mojej" Jelsy,
U mnie były dwa podejścia, popołudniu i już wieczorem/nocą i zachwytu też jakoś brak... a z Twojego tarasu, po lewej stronie, widać mój domek na Burkovo w Jelsie :D
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 20:34

piotrf napisał(a):Z ogromną przyjemnością poleniuchowałbym w tamtych okolicznościach przyrody 8) , Hvar był naszą pierwszą odwiedzoną chorwacką wyspą , więc jest nam bardzo bliską i ciągle ( od 2008 roku ) przywołującą do powrotu . Tak po prawdzie sporo nam jeszcze do odwiedzenia na niej zostało . . .
Pięknie tu u Ciebie :D czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr



Witaj Piotrze, cieszę się, że do mnie wpadłeś :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.05.2020 21:18

Ok, a było tak wspaniale na Hvarze.
Ale zipline też będzie sztos. Czekam.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 04.05.2020 22:01

piekara114 napisał(a):
slawek&gosia napisał(a):Czas najwyższy zobaczyć Vrboska/ Vrboskę (czy się odmienia??) i nie wiem co nas podkusiło jechać tam w samo południe :devil: żar lał się z nieba, samo miasto jest bardzo fotogeniczne, ale jakieś takie hmmm sama nie wiem, chciałam już wracać do "mojej" Jelsy,
U mnie były dwa podejścia, popołudniu i już wieczorem/nocą i zachwytu też jakoś brak... a z Twojego tarasu, po lewej stronie, widać mój domek na Burkovo w Jelsie :D


no widzisz czyli nie jestem jedyna jeśli chodzi o Vrboske ;)
a miejscówkę też miałaś fajną :mrgreen: nad naszym barem :oczko_usmiech:

kaeres napisał(a):Ok, a było tak wspaniale na Hvarze.
Ale zipline też będzie sztos. Czekam.


ano było... przerabiam właśnie zdjęcia i filmy, juro skończę i dodam ze dwa odcinki znów :)
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 05.05.2020 00:03

Miło zajrzeć na Hvar i do uroczej Jelsy, którą darzę sentymentem... 8)
Zwiedzam więc z Wami.
Mieliście fajną miejscówkę w Zaraće, tam nie dotarłam a bardzo szkoda bo ślicznie.
Czekam też na Omiś i chętnie go zobaczę... bo i tam kiedyś bywaliśmy, jak dzieci były małe (chciały piasek a w Duće była jego namiastka :lol:)
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cro'19 nasz siódmy raz - HVAR - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone