Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.07.2022 19:23

wiola2012"

W przerwie słyszę: dzień dobry. Czy pani to jest z forum chorwackiego? Kapitańska Baba???
Niesamowite! To kolejny dowód na to, że forum żyje, relacje są czytane i można zawierać fantastyczne wirtualne i realne znajomosci. :)


To prawda. Dzięki forum na żywo poznałam już kilka niesamowicie pozytywnych ludzi. Zdarzały się też wpadki ale o tych po prostu nie trzeba pamiętać :wink:
Pozdrawiam z lotniska :papa:


A dokąd Ty się znowu wybierasz? ?? Nie za dobrze Ci? :smo: Cudownego wypoczynku! !!
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 03.07.2022 11:01

mchrob napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
Będziemy w Starim Gradzie cały trzeci tydzień sierpnia. Od niedzieli do niedzieli. :D Spotkanie- bardzo chętnie. :)


My 14.08 już wyjeżdżamy :cry: Miniemy się


No to jak będziecie wracać i po drodze będziecie mijać skodę ciemny beż na koszalińskich blachach - pomachajcie. :mrgreen: :D :D :papa:

Kapitańska Baba napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
Będziemy w Starim Gradzie cały trzeci tydzień sierpnia. Od niedzieli do niedzieli. :D Spotkanie- bardzo chętnie. :)


My przyjeżdżamy na Murter w sobotę przed Waszym wyjazdem :( Nie damy rady w jeden dzień dostać się na Hvar :cry: :cry: :cry: A tak chętnie bym się z Wami spotkała :oops:


Wysłałam Ci wiadomość na priv. 8)

Kapitańska Baba napisał(a):


Tak sobie myślę, że przecież jeszcze całkiem niedawno za nic w świecie nie odważyłabym się zaśpiewać cos publicznie solo :roll: .

Wszystko się pozmieniało za sprawą mojej cudownej mistrzyni od emisji głosu i kilku solowych publicznych „wykonów”.

Teraz śpiewanie to dla mnie najzwyklejsza codzienna czynność.



Zazdroszczę. Ja śpiewam tylko w samochodzie jak mnie nikt nie słyszy :mrgreen: .
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.07.2022 19:17

Niezłą ilustracją do relacji Kapitańskiej może być ten filmik na YT:

PS:
Niektórych miejsc nie moglem rozpoznać, np. tego:

Veli Rat - reversed.jpg


chociaż opisane było jako Veli Rat.
Dopiero gdy ujęcie z drona porównałem z mapą, to zorientowałem się, że filmik przedstawia lustrzane odbicie rzeczywistego obrazu!
W głowę zachodzę, czemu ten zabieg miał służyć?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.07.2022 09:14

"pomorzanka zachodnia"]
No to jak będziecie wracać i po drodze będziecie mijać skodę ciemny beż na koszalińskich blachach - pomachajcie. :mrgreen: :D :D :papa:


Będę wypatrywać :wink:

Wysłałam Ci wiadomość na priv. 8)


Nic nie doszło :cry:
Zazdroszczę. Ja śpiewam tylko w samochodzie jak mnie nikt nie słyszy :mrgreen: .


Najwyższa pora to zmienić :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.07.2022 09:31

"Chris_M"]Niezłą ilustracją do relacji Kapitańskiej może być ten filmik na YT


Aż w tylu miejscach co na filmie w Chorwacji nie bylam :smo: Filmik świetny, aż by sie chciało już tam być... :oops:

PS:
Niektórych miejsc nie moglem rozpoznać, np. tego:

chociaż opisane było jako Veli Rat.
Dopiero gdy ujęcie z drona porównałem z mapą, to zorientowałem się, że filmik przedstawia lustrzane odbicie rzeczywistego obrazu!
W głowę zachodzę, czemu ten zabieg miał służyć?


Veli Rat to wciaż całkiem obce nam tereny :oops: Moze w tym roku gdzieś tam zawiniemy? Kto wie...
PS - kiedy ruszasz w rejs i skąd?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.07.2022 09:59

Niedzielny poranek to znowu słońce i upał.

Wstajemy i bez śniadania (bo nikt nie jest głodny) idziemy do kościoła na niedzielną mszę świętą – gdyby ktoś potrzebował jest o godzinie dziewiątej w klasztorze.

20210822_084704.jpg


20210822_084724.jpg


20210822_084836.jpg


20210822_084839.jpg


20210822_084854.jpg


20210822_085246.jpg


20210822_085323.jpg


W kościele sporo ludzi, krzesła stoją również na zewnątrz.

20210822_085716.jpg


20210822_085721.jpg


Msza z ładną oprawą muzyczną zakonników jest w zupełnie innym klimacie niż tydzień temu w Primosten – bez stresu, Komunia udzielana wewnątrz budynku bez problemu do ust – widać, że tu na wyspie jest normalnie, bez paniki.

I super!

Po mszy wracamy do siebie.

20210822_095055.jpg


Z Kapitanem wstępujemy jeszcze do piekarni po cztery chleby, uzupełniamy wodę, wyrzucamy śmieci i pora odpływać, morze wzywa.

20210822_100700.jpg


20210822_100709.jpg


W zatoce widzimy jak tlą się resztki pożaru sprzed dwóch dni.

DSC_1244.JPG


Serce pęka jak widzimy te spalone rośliny.

DSC_1245.JPG


DSC_1246.JPG


DSC_1249.JPG


Na morzu spory ruch – czyżby już pędzili zająć miejsce w porcie???

Kto wie...

DSC_1247.JPG


DSC_1248.JPG


O, tu większa dostawa motorowców do miasta.

DSC_1250.JPG


DSC_1251.JPG


DSC_1252.JPG


DSC_1253.JPG


DSC_1254.JPG


Śniadanie zjedzone jeszcze w zatoce a po śniadaniu kawa.

Jak stwierdziła nasza Ewa – jej wachta zapoda nam dziś kawę na bogato.

20210822_112418.jpg


Rozpuszcza nas to nasze kochane dziecko!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.07.2022 19:21

Noooooo 8O , rzeczywiście na bogato - przynajmniej trzy rodzaje kawy + ciastka 8)
Brawa dla Ewy , chyba zasłużyliście sobie :smo:

Veli Rat na zdjęciach z góry wygląda bardzo interesująco , nie wiem jak jest od strony nawigacyjnej , ale widokowo - widokówkowo



Pozdrawiam
Piotr
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.07.2022 20:51

Kapitańska Baba napisał(a):PS - kiedy ruszasz w rejs i skąd?

Czarter rozpoczynam 6 sierpnia jak zwykle z Biogradu, na miejsce przyjeżdżam 3 dni wcześniej żeby się zaaklimatyzować i leniwie poleżeć sobie na plaży :)
Niestety, czarter znowu tylko tygodniowy, bo nie udało mi się znaleźć wspólnika do podzielenia na pół następnego tygodnia; jedynym skutkiem moich poszukiwań wspólnika było to, że upatrzony przeze mnie jacht już w styczniu został wyczarterowany na cały okres wakacji :twisted:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.07.2022 21:25

piotrf napisał(a):Veli Rat na zdjęciach z góry wygląda bardzo interesująco , nie wiem jak jest od strony nawigacyjnej , ale widokowo - widokówkowo

Veli Rat, a konkretnie mieszcząca się w jego wnętrzu Zatoka Pantera jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba "zaliczyć" właśnie ze względu na ten widokówkowy charakter. Brakuje tam tylko palm na brzegu żeby odnieść pełne wrażenie, że stoi się w jakiejś lagunie na wyspach Pacyfiku. Miejsce doskonale osłonięte przed zafalowaniem, na tyle odległe od stałego lądu, że nawet bora już nie ma tam dużej siły.
Przez ok. 20 lat dodatkową atrakcją był (wystający z wody w pobliżu północnego cypla) wrak włoskiego frachtowca, ale jakieś 3 lata temu rozpadł się i zniknął pod wodą, a ostatnio na powierzchni był widoczny już tylko czubek jego masztu.
Pewnym minusem tej laguny jest niezbyt klarowna woda ze względu na piaszczyste dno i niewielką głębokość.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.07.2022 09:14

"piotrf"]Noooooo 8O , rzeczywiście na bogato - przynajmniej trzy rodzaje kawy + ciastka 8)
Brawa dla Ewy , chyba zasłużyliście sobie :smo:


Z tą kawą to u nas masakra, każdy chce inną :roll: Czarna, z odrobiną mleka, z dużą ilością mleka, z cukrem, bez cukru... nie dogodzisz tak łatwo :roll: Ale Ewa dołożyła ciasteczka :smo:
Veli Rat na zdjęciach z góry wygląda bardzo interesująco , nie wiem jak jest od strony nawigacyjnej , ale widokowo - widokówkowo



Pozdrawiam
Piotr


Na zdjęciach rzeczywiście ładnie wygląda :wink: Może kiedyś sprawdzimy jak jest naprawdę
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.07.2022 09:18

Chris_M napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):PS - kiedy ruszasz w rejs i skąd?

Czarter rozpoczynam 6 sierpnia jak zwykle z Biogradu, na miejsce przyjeżdżam 3 dni wcześniej żeby się zaaklimatyzować i leniwie poleżeć sobie na plaży :)
Niestety, czarter znowu tylko tygodniowy, bo nie udało mi się znaleźć wspólnika do podzielenia na pół następnego tygodnia; jedynym skutkiem moich poszukiwań wspólnika było to, że upatrzony przeze mnie jacht już w styczniu został wyczarterowany na cały okres wakacji :twisted:


To już całkiem niedługo :wink:
Też nam tak rok temu uciekł jacht jak za długo myśleliśmy. Ale nie ma tego złego.
A czym płyniecie? Pochwal się jednostką :wink:
Takie trzy dni odpoczynku to przydałyby się po rejsie żeby dojść do siebie :mrgreen:
Pozostaje życzyć pomyślnych wiatrów i stopy wody!!!
I liczę na choćby krótką bezpośrednią relację gdzie pływacie i jak z wiatrami - może być nawet u mnie :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.07.2022 09:20

Chris_M napisał(a):
piotrf napisał(a):Veli Rat na zdjęciach z góry wygląda bardzo interesująco , nie wiem jak jest od strony nawigacyjnej , ale widokowo - widokówkowo

Veli Rat, a konkretnie mieszcząca się w jego wnętrzu Zatoka Pantera jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba "zaliczyć" właśnie ze względu na ten widokówkowy charakter. Brakuje tam tylko palm na brzegu żeby odnieść pełne wrażenie, że stoi się w jakiejś lagunie na wyspach Pacyfiku. Miejsce doskonale osłonięte przed zafalowaniem, na tyle odległe od stałego lądu, że nawet bora już nie ma tam dużej siły.
Przez ok. 20 lat dodatkową atrakcją był (wystający z wody w pobliżu północnego cypla) wrak włoskiego frachtowca, ale jakieś 3 lata temu rozpadł się i zniknął pod wodą, a ostatnio na powierzchni był widoczny już tylko czubek jego masztu.
Pewnym minusem tej laguny jest niezbyt klarowna woda ze względu na piaszczyste dno i niewielką głębokość.


Mąż mnie nie raz namawiał żeby tam popłynąć ale jakoś się buntuję :mrgreen: W tym roku pewnie też się nie uda bo właśnie klarują się plany na początek rejsu i mus płynąć jednak na południe :mrgreen: :hearts:
Ale co się odwlecze....kiedyś tam zapłyniemy :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.07.2022 09:47

Mijamy się z ładnie żeglującą jednostką.

20210822_135418.jpg


20210822_135421.jpg


Co za dzień, nawet katamaran postawił żagle!

20210822_140710.jpg


20210822_141645.jpg


DSC_1255.JPG


DSC_1256.JPG


Za to ten już żegluje bezobjawowo.

DSC_1257.JPG


I ten też.

DSC_1258.JPG


DSC_1259.JPG


DSC_1260.JPG


DSC_1261.JPG


A ten to w ogóle jak cudak – nie dość ze bezobjawowy to jeszcze zamienił się w choinkę.

DSC_1262.JPG


Za to my – jak najbardziej normalnie, nawet na motyla.

20210822_152227.jpg


20210822_152230.jpg


Tym coś się stało z grotem.

DSC_1263.JPG


DSC_1264.JPG


Takie żagle chciałabym mieć.

DSC_1267.JPG


Ładnie tu na tym morzu.

DSC_1266.JPG


DSC_1268.JPG


DSC_1269.JPG


DSC_1270.JPG


A tych więcej nie było?

DSC_1272.JPG


DSC_1274.JPG


DSC_1275.JPG


DSC_1277.JPG


DSC_1273.JPG


DSC_1276.JPG


DSC_1278.JPG


DSC_1280.JPG


Znowu ktoś blisko nas.

DSC_1283.JPG


DSC_1284.JPG
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.07.2022 17:26

Kapitańska Baba napisał(a):
Chris_M napisał(a):Czarter rozpoczynam 6 sierpnia jak zwykle z Biogradu, na miejsce przyjeżdżam 3 dni wcześniej żeby się zaaklimatyzować i leniwie poleżeć sobie na plaży :)
Niestety, czarter znowu tylko tygodniowy, bo nie udało mi się znaleźć wspólnika do podzielenia na pół następnego tygodnia; jedynym skutkiem moich poszukiwań wspólnika było to, że upatrzony przeze mnie jacht już w styczniu został wyczarterowany na cały okres wakacji :twisted:


To już całkiem niedługo :wink:
Też nam tak rok temu uciekł jacht jak za długo myśleliśmy. Ale nie ma tego złego.
A czym płyniecie? Pochwal się jednostką :wink:

Nie dopuściłem do tego by ten jacht nam uciekł :)
Najpierw zarezerwowałem go dla siebie na tydzień, a dopiero potem zacząłem szukać kogoś kto byłby zainteresowany czarterem w sąsiadujących tygodniach, żeby jeden tydzień podzielić na pół. Ale niestety, nie udało mi się nikogo znaleźć; nawet byli zainteresowani, ale ostatecznie nie udało im się uzgodnić terminów urlopów, a w międzyczasie te terminy zostały zajęte przez ludzi, z którymi nie miałem żadnego kontaktu i na planach się skończyło :(
A jacht ten sam co w zeszłym roku, czyli Sun Odyssey 42 z 2007 roku.

Pozostaje życzyć pomyślnych wiatrów i stopy wody!!!
I liczę na choćby krótką bezpośrednią relację gdzie pływacie i jak z wiatrami - może być nawet u mnie :smo:

Spróbuję, ale u nas u nas zdjęć nie ma kto robić, a z kolei nagrań z drona nie ma potem kto zmontować :(

A Ty kiedy płyniesz? Skąd i na czym?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.07.2022 09:16

"Chris_M"]
Nie dopuściłem do tego by ten jacht nam uciekł :)
Najpierw zarezerwowałem go dla siebie na tydzień, a dopiero potem zacząłem szukać kogoś kto byłby zainteresowany czarterem w sąsiadujących tygodniach, żeby jeden tydzień podzielić na pół. Ale niestety, nie udało mi się nikogo znaleźć; nawet byli zainteresowani, ale ostatecznie nie udało im się uzgodnić terminów urlopów, a w międzyczasie te terminy zostały zajęte przez ludzi, z którymi nie miałem żadnego kontaktu i na planach się skończyło :(
A jacht ten sam co w zeszłym roku, czyli Sun Odyssey 42 z 2007 roku.


Fajna jednostka :D Taki podział z kimś czarteru to nie jest prosty temat - zgrać urlopy, łódkę, przejęcie - nie jest łatwo niestety.

Spróbuję, ale u nas u nas zdjęć nie ma kto robić, a z kolei nagrań z drona nie ma potem kto zmontować :(


Zrób coś komórką i wrzuc na szybko :wink:
A Ty kiedy płyniesz? Skąd i na czym?


A my znowu z Betiny. Jacht wybraliśmy schodząc z Corazona - stał obok, zwrócił naszą uwagę, na miejscu obejrzeliśmy wnętrze, zerknęliśmy w dokumenty aby upewnić sie co do jego długości i od razu po powrocie wpłaciliśmy zaliczkę :D Znwu wracamy na malucha - Elan 344 Impression oczywiście z klasycznym grotem :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021 - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone