Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zwiedzic na wyspie Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 06.06.2008 08:17

Majeczka rezerwacje już mamy, wiedziałam że to malutka miejscowość my nie lubimy tłoków więc dlatego taki wybór. Będziemy odpoczywać w ciszy a jak nam się znudzi będziemy zwiedzać. W tamtym roku byliśmy na malutkiej wyspie Thassos w Grecji, też spokojnie i nam się bardzo podobało. Mam nadzieję że będzie fajnie. Pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.06.2008 13:48

cześć Ewo,
Myślę, że Majeczka miała na myśli to, że Sućuraj to tak naprawdę najmniej interesujące miasteczko na wyspie i z całą pewnością nie jest najspokojniejsze. Wręcz przeciwnie. Ze względu na to, że w samym centrum znajduje sie przystań promowa, w sezonie panuje tam nieustannych ruch...niekończące się kolejki do promu; wszyscy "w przelocie". Sućurju daleko do urody i uroku innych hvarskich miasteczek...
Pozdrawiam
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 06.06.2008 14:27

To jest mi przykro, no cóż może to był zły wybór, ale klamka już zapadła i jak będzie bardzo żle to się przeniesiemy lub wrócimy wcześniej. Mimo wszystko staram się być dobrej myśli. Może właściciel apertamentów okaże się być fajnym człowiekiem i doradzi nam jak mimo wszystko spędić fajnie tam te 14 dni. Dziękuję za odpowieź i gorąco pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.06.2008 15:13

Hej, uszy do góry! Sućuraj nie jest złym miejscem na wakacje. Z całą pewnością nie jest najpięknieszy na wyspie, ale przecież może się podobać. Jestem przekonana, że wakację będą udane. Zachęcam do objechania i poznawania całej wyspy. Kto wie, może zapragniesz tu wrócić. Wyspa Hvar to prawdziwa czarodziejka - oczarowuje w oka mgnieniu, a potem nie pozwala o sobie zapomnieć i woła z daleka... :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 06.06.2008 20:14

Już mi lepiej Kasiu, wierzę w czar tej wyspy, również dzięki Tobie, bo tak pięknie ją opisujesz, zwiedzimy ją na pewno bo lubimy wycieczki i zabytki. Kochamy też wodę i słońce, napewno będzie dobrze. (Będę również szukać kolorowej budki) Pozdrowienia z deszczowej Wieliczki.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.06.2008 09:15

Witaj Ewo!
Nie stresuj się swoim wyborem. Skoro nie lubicie tłoku mam nadzieję, że będziecie korzystać z plaż zacisznych, bardziej urokliwych, usytuowanych w pobliskich zatoczkach. W Sucuraju ruch jest dość duży jednak tylko w samym porcie. Ale polecam tam małą, fajną knajpkę nad samą wodą.
W głębi portu raczej cisza i spokój. Porównywałam nasze plaże i "plażę"w samym Sucuraju, ciągnącą się wzdłuż falochronu, na której opalali i kąpali się turyści, a równolegle do niej ciągnął się podjazd do przystani promowej. To mnie tak zniechęciło. Reszta natomiast jest OK. Przecież nie musicie tam się właśnie plażować. Tak na dobrą sprawę każde miasteczko portowe w Cro ma swój niepowtarzalny urok i każdy przecież odbiera wrażenia wizualne na swój sposób.
Pisałaś, że w zeszłym roku byłaś na wyspie Thassos w Grecji, jeżeli nie były to zorganizowane wczasy przez Biuro Podróży to czy możesz podać więcej szczegółów dotyczących kwatery i samej lokalizacji.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozdrawiam :lol:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Odświeżę ten wątek i podrążę ciutkę;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 07.08.2009 17:15

W tym roku ponownie Hvar 8)
Za tydzień ruszamy, no i jak zwykle zbieram informacje - co i, gzie i którędy :roll:

Mam kilka pytań i nie chcąc zakładać kolejnego hvarowego wątku - spytam tutaj.
Nieoceniona Kasiu i inni Cromianiacy, poproszę o kilka podpowiedzi:

1. Scedro - skąd popłynąć i za ile?

2. Grabceva Spilia - jak do niej dotrzeć, w jakich godzinach jest czynna, ile kosztuje zwiedzanie, jaka jest temperatura w jaskini, czy można robić zdjęcia?

3. Sv Nikola - pieszo drogę znam, mam nawet "mapkę" od właścicielki campu Lili z wyrysowaną drogą.
Ale chodzi mi o drogę "samochodową" - czy najlepiej (tak wynika z info wyszukanego na forum) wjechać ze starej drogi Stari Grad-Hvar (w którym miejscu?jak je znaleźć?) a zjechać do Svirce lub do nowej drogi???

4. Kabal - planujemy dokładnie zwiedzić Stari Grad i okolice, bo w czasie poprzedniego pobytu na wyspie spędziliśmy tam tylko jeden wieczór, czasu zabrakło...Więc oprócz samego miasta, chcemy pokluczyć po okolicy: a więc Rudina, zatoka Zukova, no i Kabal.
Moje pytanie jets następujące: czy da sie tam jeździć autem? Czy jest tam droga asfaltowa, czy szutrowa? Czy może za wąsko na auto? W jaki sposób można dotrzeć do zatoczek Kabala? Po przeczytaniu relacji kulki 53 zastanawiam się, czy damy radę tam dotrzeć... Może z innej strony?
Pytam o takie szczegóły, bo będziemy z małymi dziećmi i nie wszystkie miejsca są dla nas dostępne. Łatwiej planować wycieczki z malcami, kiedy wiem, ile przejedziemy autem, czy musimy zabierać wóze, czy konieczne nosidło itd

Będę wdzięczna za informacje :D
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 07.08.2009 18:08

I przy okazji ja skorzystałam :lol: Dziękuję Kasi za wszelkie informacje, dużo łatwiej będzie zwiedzać znając szczegóły, w tamtym roku na czuja zwiedzaliśmy Peljesac więc w tym roku nadrobimy zwiedzając Hvar :D
uboat
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2008
Re: Odświeżę ten wątek i podrążę ciutkę;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboat » 07.08.2009 19:34

Ad 1. Scedro - płyniesz z Ivan Dolac wynajętą motorówką - 250 kn za 4 godziny najmu. Droga w dwie strony to 2 godziny. Łajbę wynajmuje taki dziadek - rybak, który jest przed północną knajpą rozlokowany. Jednak jak mocno wieje to nie pożycza łódek turystom.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 07.08.2009 23:38

A czy znawcy Hvaru mogą mi coś powiedzieć, jakie i ile plaż jest na "archipelagu" wysepek na południowym zachodzie pod nazwą Pakleni otoci? Czy mogą się na nich kąpać ledwo chodzące (roczne) dzieci? Czyli są one piaszczyste, żwirkowe lub kamieniste?
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Odświeżę ten wątek i podrążę ciutkę;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 08.08.2009 00:58

uboat napisał(a):Ad 1. Scedro - płyniesz z Ivan Dolac wynajętą motorówką - 250 kn za 4 godziny najmu. Droga w dwie strony to 2 godziny. Łajbę wynajmuje taki dziadek - rybak, który jest przed północną knajpą rozlokowany. Jednak jak mocno wieje to nie pożycza łódek turystom.


:) Super, Ivan Dolac to po sąsiedzku - będziemy w Jagodnej :D
A ile osób zabiera taka motorówka, orientujesz się może? Jeśłi dobrze Cię zrozumiałam - droga 2 godziny i dwie godziny na wyspie można spędzić w ramach tej opłaty? Byłeś? warto? Co ciekawego na wysepce?


Terenowiec,
znawcą Hvaru nie jestem, ale raz już byłam :) Jednak ile jest tych plaż - bladego pojęcia nie mam. Byliśmy na Pakleni Otoci w 2005 roku, na wycieczce z Hvaru. Pływają tam taksówki wodne, ceny różne - w zależności na którą wysepkę płyniesz. Pamiętam że kurs na Jerolim kosztował 70 kun / osoba, ale my chcieliśmy coś mniejszego, jak nam się wydawało bardziej kameralnego...I popłynęliśmy na mała wysepkę (nazwy nie pamiętam, coś na M, może Milni..? nie mogę sobie przypomieć w tej chwili) - mogę napisać tylko coś o tym miejscu.
Woda - marzenie, cudnie przejrzysta.
Ludzi sporo, i wcale to nie takie dzikie wysepki jak się spodziewaliśmy, na tej malutkiej były 2 konoby...
Ale do rzeczy: ja bym tam roczniaka nie zabrała - plaża kamienista (to akurat nie problem), ale mnóstwo kamieni z ostrymi krawędziami, po prostu niebezpiecznie. Wówczas był z nami 11-latek, trzeba było uważać... Mnie z kolei w wodzie poparzyła jakaś meduza - piekło przez kilka kolejnych dni. Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcić, ale coś niecoś wiem na ten temat...Obecnie mamy dwa bąble: trzylatka i roczną panienkę i nie wybieramy się na Pakleni Otoci. Chyba, że na innych wysepkach jest inaczej...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.08.2009 07:41

Długie płycizny i piaszczyste, czy żwirkowe dno to Grebišće/k. Jelsy i rt Glvica - Soline/k. Vrboskiej. Pakleni otoci to najprzeróżniejsze "plaże" czy raczej miejsca do kąpieli. Najlepiej zapyać gospodarzy, czy na którejś z wysepek będziesz miejsce, jakiego szukacie. Możęcie spróbować też w Milnej. Pamiętajcie jednak, że takie miejsca to w sezonie dziki tłum.
Pozdrawiam
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.08.2009 00:13

Kasiu, czy obie wymienione przez Ciebie plaże znajdują się na Hvarze? Jeżeli tak, to w którym regionie jest ta druga?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.08.2009 08:03

O Milnej, mam wrażenie, by lo nawet kilka relacji z pobytu. To osiedle ok. 5 km. od Hvaru w strone St.Gradu (zjazd z głownej drogi Hvar - St.Grad; oznaczony.).

Grebišće/k. Jelsy (w okolicach kampu o tej samej nazwie) i rt Glvica - Soline/k. Vrboskiej (za kompleksem hotelowym, od strony zatoki) -

- wystarczy spojrzeć na mapę i może jeszcze tu.

Napisz, gdzie zamierzasz się zatrzymać, to będziemy kombinować dalej.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Odświeżę ten wątek i podrążę ciutkę;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 10.08.2009 16:36

AniaJ. napisał(a):W tym roku ponownie Hvar 8)
Za tydzień ruszamy, no i jak zwykle zbieram informacje - co i, gzie i którędy :roll:

Mam kilka pytań i nie chcąc zakładać kolejnego hvarowego wątku - spytam tutaj.
Nieoceniona Kasiu i inni Cromianiacy, poproszę o kilka podpowiedzi:

1. Scedro - skąd popłynąć i za ile?

2. Grabceva Spilia - jak do niej dotrzeć, w jakich godzinach jest czynna, ile kosztuje zwiedzanie, jaka jest temperatura w jaskini, czy można robić zdjęcia?

3. Sv Nikola - pieszo drogę znam, mam nawet "mapkę" od właścicielki campu Lili z wyrysowaną drogą.
Ale chodzi mi o drogę "samochodową" - czy najlepiej (tak wynika z info wyszukanego na forum) wjechać ze starej drogi Stari Grad-Hvar (w którym miejscu?jak je znaleźć?) a zjechać do Svirce lub do nowej drogi???

4. Kabal - planujemy dokładnie zwiedzić Stari Grad i okolice, bo w czasie poprzedniego pobytu na wyspie spędziliśmy tam tylko jeden wieczór, czasu zabrakło...Więc oprócz samego miasta, chcemy pokluczyć po okolicy: a więc Rudina, zatoka Zukova, no i Kabal.
Moje pytanie jets następujące: czy da sie tam jeździć autem? Czy jest tam droga asfaltowa, czy szutrowa? Czy może za wąsko na auto? W jaki sposób można dotrzeć do zatoczek Kabala? Po przeczytaniu relacji kulki 53 zastanawiam się, czy damy radę tam dotrzeć... Może z innej strony?
Pytam o takie szczegóły, bo będziemy z małymi dziećmi i nie wszystkie miejsca są dla nas dostępne. Łatwiej planować wycieczki z malcami, kiedy wiem, ile przejedziemy autem, czy musimy zabierać wóze, czy konieczne nosidło itd

Będę wdzięczna za informacje :D


Przepraszam, że samą siebie cytuję, ale widzę że Kasia zaglądała, a nie napisała ni słóweczka na moje pytania...Może jednak podpowiesz coś Kasiu, mój wyjazd zbliża się wielkimi krokami... Z góry serdeczne dzięki :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co zwiedzic na wyspie Hvar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone