Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zwiedzic na wyspie Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 22.04.2011 19:35

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Może Vrboska (nie wiem, po prostu Was nie znam, a pojęcia typu spokojnie, odpoczynek, plaża, promonada itp...są dość względne i każdy ma inne o nich wyobrażenie? Ale skoro ma być miejscowość (nie wioska czy osiedle), to "zatunelowy" Hvar odpada.
Pozdrawiam


Vrboska mi się osobiście podobała choć dla niektórych może być niedogodnością, że do plaż trzeba czasami sporo dojść lub wręcz podjechać autem.

W tym roku wybrałam dzielnicę Jelsy (Vitarnja) miedzy centrum Jelsy a Vrboską. Jade w czerwcu wiec do sierpnia na pewno relacja się pojawi :)Kasia pisała, że może tam byc wietrznie (ale mi akurat przy 30 stopniach w cieniu to nie przeszkadza ;) a rok temu mi sie tam spodobało - zielono i nad morzem. Sama kwaterke mam ok 10min spacerem od centrum Jelsy wiec już jest spokojnie a blisko do centrum. Vrboska spacerem oddalona jest ok 20 -30 minut.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Odświeżę ten wątek i podrążę ciutkę;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.04.2011 23:02

cappek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
AniaJ. napisał(a):1. Scedro - skąd popłynąć i za ile?


Z Zavali i z Ivan Dolca kursują "wodne taxóweczki"; ceny niestety nie potrafię określić.. ale na pewno nie jest wysoka.


Czy te wodne taksówki często pływają? Trzeba się z kimś umawiać? Czy kursują regularnie? Czy na Scedro w ogóle istnieje jakieś życie? ;) Czytałam gdzieś, że zameldowany na stałe jest tam 1 mieszkaniec - stąd moje pytanie :) Czy można tam się spodziewać jakiejś rybki na obiad?

Ciekawa byłaby taka całodniowa wycieczka po tej wyspie, tylko nie chciałabym tam utknąć na noc ;)


Na noc na wyspie nie utkiesz.. wystarczy umówić się na konkretną godzinę z tym, kto Cię tam zabierze... Na wypie znajduje się gospodarstwo agroturystyczne (stąd jeden zameldowany mieszkaniec; nie mieszka tam jednak cały rok); latem wiele osób pływa tam na plaże; jest knajpa.. warto zobaczyć ruiny klasztoru.
Pozdrawiam
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 11.05.2011 01:29

Mam pytanko do Cinnamon Girl lub KAsi Bojic ... jeden dzieńz mojego pobytu postanowilem poświecic na Hvar. To bardzo krótko wiec chciałbym oprócz ogólnego przejazdu przez całą wyspę ogólnie nie jakoś szczegółowo zwiedzic jedno z miast ... Nie chodzi mi o muzea i inne historyczne atrakcje ... tylko fajne centrum jakas klimatyczna plaża z promenada i wieloma knajpkami ... coś na przykład Primostenu ...
Oprocz tego interesuje mnie plaża z widokiem na pęłne morze które uwielbiam a brakowac mi go bedzie z okolic Breli.
Wiem, że nie ma gotowej recepty i pełno jest tego na forum, ale ja już nic innego nie robie tylko siedze na Cro drukuje, planuje i juz sam nie wiem gdzie co mam, dlatego prosilbym o wskazowki szybkiego jednoniowego tour de Hvar zakonczonego kapiela w peeełnym morzu

rozkład promow wraz z cena mile widziany bo ta stronka jadrolini mi cos nie dziala ...

Przepraszam za brak polskich znakow ale taki mam windows w ... pracy :oops:


moj mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.05.2011 10:50

Żadne z hvarskih miasteczek nie ma wyjścia na otwarte morze (tylko osiedla i wioski po południdowej stronie wyspy); wystarczy zerknąć na mapę...
Zresztą podczas jednodniowej wycieczki kiedy chcesz zobaczyć naprawdę niezbędne hvarskie minimum, nie ma możliwosci by znaleźć czas jeszcze na kąpiel morską.. Moja rada: jeśli poriorytetem jest kąpiel na plaży z widokiem na otwarte morze, to daruj sobie tę wycieczkę na Hvar.. Bez sensu się będziesz "włóczył"; zobaczyć, zobaczysz niewiele (ewentualnie właśnie przejedziesz się w tę i z powrotem, a prawdziwego otwartego morza właściwie nie uświadczysz). Następnym razem wybierz miejsce pobytu pod tym właśnie kątem (Vis, Lastovo na przykład). Po tym, co piszesz, naprawdę widzę, że w Twoim wypadku ta jednodniowa wycieczka nie jest dobrym pomysłem.
Pozdrawiam
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 11.05.2011 13:49

Chyba, że szybka kompiel prawie przy drodze Hvar -Stari Grad przed tunelem: Dubovica, Zarace, Milna. To chyba otwarte morze?
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 11.05.2011 14:05

Napisałem ten post KAsiu w środku nocy ... ale jak zacząłem czytać oglądać foty (nigdy wcześniej nie myślałem o Hvarze) .... ;/ żal mi było wogóle wjeżdzać na ta piękną wyspe na jeden dzień:) Porostu szukam jakiejś alternatywy dla fishpicniców, o których różne opinie chodzą, ale Hvaaaar :hearts: to tak nieśmiało przewinął mi się na wakacje 2012, które mam nadzieje jak Bóg da zdrowie i nie wywali z roboty będą typowo wyspowe, bo Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska ... to miejsca które trzeba zobaczyć koniecznie mając jeden dzień ale na każde z nich, do tego nie wiem czy dobrze doczytałem ale Sveta Nedjela Ivan Dolac Zavala to miejsca z widokiem na bezkres JAdranu :D a w tym roku z Makarskiej do Sumartina i na Bracz choć też jest piękna i pewnie tygodnia by brakło na obejrzenie wszystkiego, jednak moja banda koniecznie chce zaliczyć jakąś wyspe 8)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.05.2011 14:15

andriu.polak napisał(a):Chyba, że szybka kompiel prawie przy drodze Hvar -Stari Grad przed tunelem: Dubovica, Zarace, Milna. To chyba otwarte morze?

No tak, ale w sezonie te plaże mega zatłoczone.. i o szybkiej kąpieli mowy nie ma.. Dubovica : samo zejście pieszo 50 m w pionie (dość stromo) zajmie dłuższą chwilkę; Milna : nie łatwo znaleźć miejsce, by zaparkować; Zaraće nie łatwy dojazd i problem ze znaleziemiem miejsca parkingowego.. To mniej więcej 1h potrzebna, by zaparkować, dojść itp... potem choć 40 min. kąpieli i następne 40 min. żeby się wydostać z zatok...Wycieczka jednodniowa na wyspę w ogóle nie bardzo ma sens ( tym bardziej w sezonie).. a już na pewno nie po to, by się wykąpać... szkoda czasu i pieniędzy...(zwłażyszy, ze trzeba dojechać do miejsca przeprawy promowej, przepłynąć na wyspę; potem ok 60 - 90 min dojazdu w jedną stronę do zasadniczej części wyspy)... Takie plany naprawdę może robić tylko ktoś, kto nie bardzo ma wyobrażenie o tym, jak wygląda wyspa (dostanie się na nią i poruszanie się po niej w sezonie). Bo chyba na wakacjach nie chodzi o to, by spędzić większość dnia w samochodzie a niczego właściwie nie zobaczyć (nie licząc tego, co migoce za szybami auta)...
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.05.2011 14:30

Dario85 napisał(a):Napisałem ten post KAsiu w środku nocy ... ale jak zacząłem czytać oglądać foty (nigdy wcześniej nie myślałem o Hvarze) .... ;/ żal mi było wogóle wjeżdzać na ta piękną wyspe na jeden dzień:) Porostu szukam jakiejś alternatywy dla fishpicniców, o których różne opinie chodzą, ale Hvaaaar :hearts: to tak nieśmiało przewinął mi się na wakacje 2012, które mam nadzieje jak Bóg da zdrowie i nie wywali z roboty będą typowo wyspowe, bo Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska ... to miejsca które trzeba zobaczyć koniecznie mając jeden dzień ale na każde z nich, do tego nie wiem czy dobrze doczytałem ale Sveta Nedjela Ivan Dolac Zavala to miejsca z widokiem na bezkres JAdranu :D a w tym roku z Makarskiej do Sumartina i na Bracz choć też jest piękna i pewnie tygodnia by brakło na obejrzenie wszystkiego, jednak moja banda koniecznie chce zaliczyć jakąś wyspe 8)
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje

Nie tylko tygodnia, ale i miesiąca by brakło.... Otwarte morze po południowej stronie: z tych osad, które wymieniasz to tylko sv. Nedjalja ewentualnie (ale i tu widzisz Vis; Korčulę i Proizd; czasem nawet i Sušac, choć latem rzadko)... Korčula jest naprawdę blisko(w Ivan Dolcu nie ma zatem otwartego morza); są Lukavci, jest i Šćedro tuż u wybrzeża wyspy (na wysokości Zavali; tu o otwartym morzu naprawdę nie ma mowy; całkiem dobrze widać i Pelješac i ląd).
Spójrz tylko : http://www.mein-kroatien.info/karten/split.html
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 11.05.2011 14:40

YY no tak :D wyspe można widziec ale jest też widok na morze gdzie nie widac drugiego brzegu :) chodzi mi poprostu o to za bedac w Breli ...jestem jakby troche nad jeziorem bo mam Bracz bardzo blisko :) a jak patrze na mape i poludnie Hvarskie to midzy Korczula a Vis jest duuuzo wolnej przestrzeni :) o taki bezkres mi chodzi. Już w Primostenie mi się podobało choc tez zasłaniały sporo wyspy i wysepki :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.05.2011 16:11

A Kasi chodzi o to że jak chcesz plażować na Hvarze to nie będziesz miał wiele czasu, aby zwiedzić wyspę. Pytanie, czy jest sens wtedy płynąć na Hvar baby się pokąpać w morzu. Z miast które warto zobaczyć nie ma widoku na bezkresne morze. Ew Milna w pobliżu miasta Hvar, ale tam też będziesz zahaczał wzrokiem o wyspy np Vis czy Korculę. No i Milna wyglada na to ze tez jest w takiej mini zatoczce która poglad na bezkres bedzie ograniczała.

No ale teraz czytam że o sezon chodzi to faktycznie tłok bedzie.

Nie wiem która wyspa na horyzoncie, to która, ale pogląd jest na 'otwartość' morza http://cinnamongirl.anv.pl/albums/userpics/hv13pd.jpg Zdjęcie z twierdzy w mieście Hvar.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 11.05.2011 16:59

Piekny widok:) troche jakby podobny do widoku na Dubrovnik ze wzgorza Srd :wink:

Temat Hvaru upadł i powróci za rok jako cel mojej wyprawy czyli Hvar Korcula :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 11.05.2011 22:12

Jeżeli chodzi o Hvar , to musisz bardzo starannie przygotować sobie miejscówkę na 2012 ... w przeciwnym razie możesz się bardzo rozczarować .
kropaBKS
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropaBKS » 19.08.2012 16:11

Wybaczcie że odkopuje taki stary temat ale przygotowuje się do wyjazdu na Hvar więc czytam co znajdę.

Sprecyzujcie proszę co mkm miał na myśli mówiąc że można się rozczarować miejscem zakotwiczenia na Hvarze.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 21.06.2013 18:36

Zaczepnie w wątku który już dawno nie był ruszany - a wart jest aktywnosci:-)

Jadę na Hvar .... ale dopiero w lipcu......
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 21.06.2013 18:38

kropaBKS napisał(a):Wybaczcie że odkopuje taki stary temat ale przygotowuje się do wyjazdu na Hvar więc czytam co znajdę.

Sprecyzujcie proszę co mkm miał na myśli mówiąc że można się rozczarować miejscem zakotwiczenia na Hvarze.


Może chodzi o wszechobecne robinsonady:-) bez ciepłej wody i prądu:-) ..... ale to jest urok tej wyspy:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co zwiedzic na wyspie Hvar - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone