Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zwiedzic na wyspie Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 21.06.2013 17:41

a ja dopiero w sierpniu... :cry:
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 24.06.2013 07:05

Dopiero albo już... zależy jak na to spojrzeć :)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 02.08.2013 07:51

Ja byłem już 3 razy w Chorwacji (raz na Ciovo, raz Brela i raz Orebic).
W tym roku zastanawiam się czy zdradzić Chorwację i wybrać się do Grecji na Peloponez czy znów do Chorwacji, ale tym razem na wyspę Hvar :)

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jeśli wybiorę się na Hvar również nie zawiodę się jak podczas moich trzech wyjazdów? Czy to prawda, że na Hvar jest zimniejsza woda niż np w Orebic?
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 02.08.2013 08:06

Ja nie zdradzam ani żony ani Chorwacji :D a woda wszędzie ciepła - bez obaw :hut:
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 02.08.2013 08:13

m.a.c. napisał(a):Ja nie zdradzam ani żony ani Chorwacji :D a woda wszędzie ciepła - bez obaw :hut:


a byłeś i w Dalmacji i na wyspie Hvar ? Jeśli tak, masz jakieś porównanie ?
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 02.08.2013 08:38

Chorwację zjechałem od Istrii po Dubrownik... nie powiem, że wszędzie byłem i wszystko widziałem...dłuższe pobyty miałem na Hvarze, w Orebiciu, Primosten z jednodniowymi wypadami "wkoło komina". Za 3 dni jadę na Pag... (w końcu :mrgreen: )
Wszystkie te miejsca mają swój urok, ale Hvarem się nie zawiedziesz... Ja byłem porą czerwcową, więc jak z promu zjechałem i poczułem zapach lawendy... ech... :D :D :D
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 02.08.2013 08:48

m.a.c. napisał(a):Chorwację zjechałem od Istrii po Dubrownik... nie powiem, że wszędzie byłem i wszystko widziałem...dłuższe pobyty miałem na Hvarze, w Orebiciu, Primosten z jednodniowymi wypadami "wkoło komina". Za 3 dni jadę na Pag... (w końcu :mrgreen: )
Wszystkie te miejsca mają swój urok, ale Hvarem się nie zawiedziesz... Ja byłem porą czerwcową, więc jak z promu zjechałem i poczułem zapach lawendy... ech... :D :D :D


Ja zawsze jeździłem koniec sierpnia początek września :)
Kurcze... mam dylemat czy Hvar czy Grecja Peloponez :D i sam nie wiem, a do urlopu już blisko.
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 02.08.2013 09:10

W Grecji nie byłem, więc nie porównam. Ale za Hvar ręczę... No i trochę bliżej....
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 02.08.2013 09:42

Z tego co czytam to Peloponez jest bardziej polecany dla tych którzy chcą zobaczyć dużo zabytków. A co polecicie w Grecji na super wypoczynek, urok miejsca, piękno przyrody (porównuję z Dalmacja) ? Sam już nie wiem. Może doradzicie i pomożecie :)

Ewentualnie myślę jeszcze o Zakhyntos samochodem.
mwmaxi
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwmaxi » 02.08.2013 13:43

witam, jestem nowy ale jak zobaczyłem posta o Zakynthosie...łezka się zakręciła:)
Byliśmy oczywiście samochodem.
Więc jeśli chcesz jakieś konkretne info o Zakynthosie i grecki samochodem to pisz. W miarę posiadanych doświadczeń podzielę się informacjami.
Zdjęcia i relacja u mnie na stronie http://www.mwmaxi.boo.pl/index.php?opti ... &Itemid=80
Pozdrawiam,
mwmaxi
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwmaxi » 02.08.2013 13:49

m.a.c.
chodzi mi o Hvar i Brac..
napisz proszę czy kwaterowałeś czy namiot. Szukam sprawdzonej/ a widzę, że tak :D / miejscówki pod namiot gdzie można ponurkować /ABC/ i wieczorkiem wypić wino z widokiem. Oczywiście nie luksusowej piątki 8)
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 02.08.2013 13:58

Brac jeszcze przede mną :) - jakoś te osławione tłumy mnie zniechęcają... A i z namiotem nie jeżdżę (jeszcze) - zawsze kwatery typu apartment. Weź pod lupę Jelsę, Vrboskę... Niestety kwatery ci nie polecę bo akurat tam rezerwowałem przez neta w ostatniej chwili i brałem co było :)
mwmaxi
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwmaxi » 02.08.2013 14:04

thx za info
a jakie średnio ceny za apartament. Jak podają to za osobę czy za całość?
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 19.08.2013 19:40

Sorry, że dopiero teraz piszę, ale rano wróciłem z Cro :hut: a nie miałem tam dostępu do sieci...
W kwestii cen forum aż pęka w szwach - poszperaj a dowiesz się wszystkiego :wink:
Krzysiek K
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek K » 21.08.2013 08:55

Witam forumowiczów
Aktualnie dzięki Wam i Pani Kasi zwiedzam wyspę Hvar - pogoda cudowna chociaż dzisiaj można w końcu odpocząć od ostrego słońca :)
Zakwaterowałęm się w Ivan Dolac i jak tylko mogę plażuje co dzień w innym miejscu. Ludzi dużo, samochody to jak szaleństwo na tych wąskich drogach ale południowa strona wyspy ma swój urok i zgadzam się że warto było tu przyjechać. A wybrałem tę wyspę tylko dzięki Waszym wpisom i opisom. Zostaje mi do zobaczenia tylko środek wyspy, jakaś kolacja w dobrym miejscu i odkrywanie plaż na północej stronie.
Pozdrawiam i szczerze polecam Hvar - to nie mój pierwszy pobyt w Chorwacji tak jak i w Grecji ale Hvar zamieniłbym tylko Santorini... tu i tu widoki przepiękne a ludzie naprawdę rewelacyjni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co zwiedzic na wyspie Hvar - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone