Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zwiedzic na wyspie Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.08.2014 06:40

:papa: co racja to racja, ale "starówki" są piękniejsze w innych miejscach Chorwacji, choćby na Wyspie Rab :)
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.08.2014 06:47

maniusc napisał(a)::papa: co racja to racja, ale "starówki" są piękniejsze w innych miejscach Chorwacji, choćby na Wyspie Rab :)
Pozdrawiam

de gustibus non est disputandum... piękny, piękniejszy to pojęcia względne... Gdybyś pogrzebał na forum, znalazłbyś mój post, o jednodniowej wycieczce omijający miasteczka klik
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2014 08:44

maniusc napisał(a):Wyspa Hvar jest mocno przereklamowana


A co właściwie na niej zobaczyłeś, maniusc?... I którędy jechałeś?...
Bo na mnie wyspa zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Szczególnie zatoki takie jak Pokrivenik, wieś Humac i wędrówka do Grapcevej Spilji, wspinaczka do ruin klasztoru w jaskini nad Sv. Nedjelą oraz klifowe wybrzeże w zatunelowej części Hvaru, widoki z twierdzy Spanjola, wejście na Glavicę przy Starim Gradzie, przejazd starą drogą do Hvaru i "lawendowe pejzaże" przy Brusje, oraz masa innych miejsc, zagubionych gdzieś w głębi wyspy.
Po pobycie w Czarnogórze i przejazdach rozmaitymi skrótami w tamtym kraju, drogi na Hvarze wydawały mi się już ok, choć nie powiem, że nie były wymagające - zjazdy do zatoczek są wąskie i bardzo kręte, nierzadko tylko szutrowe, więc zwłaszcza wyjazdy z różnych zadoopi czasem były wyzwaniem.
Rozumiem jednak, że w jeden dzień tego wszystkiego nie da się zobaczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.08.2014 09:55

Mikromir napisał(a):
maniusc napisał(a):Wyspa Hvar jest mocno przereklamowana


A co właściwie na niej zobaczyłeś, maniusc?... I którędy jechałeś?...
Bo na mnie wyspa zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Szczególnie zatoki takie jak Pokrivenik, wieś Humac i wędrówka do Grapcevej Spilji, wspinaczka do ruin klasztoru w jaskini nad Sv. Nedjelą oraz klifowe wybrzeże w zatunelowej części Hvaru, widoki z twierdzy Spanjola, wejście na Glavicę przy Starim Gradzie, przejazd starą drogą do Hvaru i "lawendowe pejzaże" przy Brusje, oraz masa innych miejsc, zagubionych gdzieś w głębi wyspy.
Po pobycie w Czarnogórze i przejazdach rozmaitymi skrótami w tamtym kraju, drogi na Hvarze wydawały mi się już ok, choć nie powiem, że nie były wymagające - zjazdy do zatoczek są wąskie i bardzo kręte, nierzadko tylko szutrowe, więc zwłaszcza wyjazdy z różnych zadoopi czasem były wyzwaniem.
Rozumiem jednak, że w jeden dzień tego wszystkiego nie da się zobaczyć.

Obrazek
powiem tylko tyle:
nie byliście na Rabie... :)
:papa:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

powiem tylko tyle:
nie byliście na Rabie... :)
:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2014 10:09

maniusc napisał(a): ale "starówki" są piękniejsze w innych miejscach Chorwacji, choćby na Wyspie Rab :)


A są tam jeszcze jakieś starówki na wyspie Rab oprócz samego miasta Rab? Tak pytam na wypadek gdybym kiedyś zajrzała. W zeszłym roku nie zdążyłam popłynąć do czterech wież Rabu z wyspy Pag.

Wiesz, widziałam parę starówek w HR i MNE: Dubrownik, Kotor, Split, Trogir, Zadar, małe Primosten czy Pag, czarująca Korcula, etc. no i te na Hvarze nie wylądowały w czołówce, raczej tak gdzieś w środku - a jednak spacer wąskimi kamiennymi uliczkami był naprawdę przyjemny.

Co do Rabu - być może kiedyś tam zajrzę, bo podejrzewam, że widoki na Velebit są przynajmniej równie ładne jak z Pagu, plaże pewnie też. Musiałabym tam jednak znaleźć jakieś naprawdę maleńkie zadoopie - najlepiej zatoczkę z max pięcioma domami, a najlepiej z jednym. :wink: Pod tym względem Hvar jest niesamowity - multum takich ustronnych miejsc, dla mnie rewelacja. Czy na Rabie znasz takie miejsca?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.08.2014 14:20

tu się zgodzę, że starówka to tylko miasto Rab, ale za to jaka! ...ale i ustronnych miejsc też jest sporo...
Pozdrawiam :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.08.2014 14:35

rab.jpg
rab :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.08.2014 14:37

tak tylko.... ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2014 14:44

maniusc napisał(a):tak tylko.... ;)

Popłyń na Korčulę do Korčuli - jej starówka pewnie Ci się spodoba :)

Coś Cię chyba męczy tęsknota za Rabem i pierwszymi chorwackimi wrażeniami... :wink:
artineo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) artineo » 29.08.2014 06:59

Dla tych co pisali, że nie wiedza nic o glince na Hvarze. Tekst z jednej ze stron (wystarczy w google wpisac "Hvar zielona glinka"):
Terapie zielonymi glinkami:
na wyspie Hvar występują naturalne pokłady zielonej glinki. W otoczeniu dziewiczej przyrody, w pięknej zielonej zatoce, będziemy nakładać preparat na całe ciało i włosy, a potem kąpać się w krystalicznej wodzie Adriatyku i dziwić się jak gładką mamy skórę. Z dnia na dzień cera, włosy i paznokcie będą pięknieć...

Zresztą na tym forum tez ktoś pisał, że o ile dobrze pamietam chyba w okolicach campingu Milna w jakiejś zatoce znalazł. Nie mogłem znaleźć tego posta, więc Was (znawców Hvaru) pytałem. Teraz już mnie to nie interesuje, ale może ktoś inny będzie jechał.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 29.08.2014 07:32

Mikromir napisał(a):
maniusc napisał(a):tak tylko.... ;)

Popłyń na Korčulę do Korčuli - jej starówka pewnie Ci się spodoba :)

Coś Cię chyba męczy tęsknota za Rabem i pierwszymi chorwackimi wrażeniami... :wink:

...i raczej masz rację ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.08.2014 07:38

artineo napisał(a):Dla tych co pisali, że nie wiedza nic o glince na Hvarze. Tekst z jednej ze stron (wystarczy w google wpisac "Hvar zielona glinka"):
Terapie zielonymi glinkami:
na wyspie Hvar występują naturalne pokłady zielonej glinki. W otoczeniu dziewiczej przyrody, w pięknej zielonej zatoce, będziemy nakładać preparat na całe ciało i włosy, a potem kąpać się w krystalicznej wodzie Adriatyku i dziwić się jak gładką mamy skórę. Z dnia na dzień cera, włosy i paznokcie będą pięknieć...
Zresztą na tym forum tez ktoś pisał, że o ile dobrze pamietam chyba w okolicach campingu Milna w jakiejś zatoce znalazł. Nie mogłem znaleźć tego posta, więc Was (znawców Hvaru) pytałem. Teraz już mnie to nie interesuje, ale może ktoś inny będzie jechał.
Nie znalazłam żadnego chorwackiego źródła, które informowałoby o występowaniu zielonej gliny na wyspie Hvar...

Maniusc,
Rab jest znacznie mniejszy od Hvaru (mówię o wyspach, nie o miastach).. jak wspomniałam, nie sposób poznać tak dużej wyspy, jaką jest Hvar, podczas przejażdżki na relacji Sućuraj - Hvar...To, co na Hvarze najcenniejsze, kryje się w jego wnętrzu.... Tydzień to mało, pobieżnie "rzucić okiem"
Polecam bezpłatne ebooki klik i klik
Pozdrawiam
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 05.10.2014 19:27

witam:)

żeby nie było, że nie szukałam-szukałam :D ale albo robiłam to nie dokładnie, albo nie wiem co, ale za dużo informacji nie znalazłam,

czy na Hvarze są jakieś trochę odludne plaże? takie , które mają swój urok ale nie ma na nich za dużo ludzi?

Będę od 10 lipca w Vrboskiej, mogą to być plaże w pobliżu ale również w sporej odległości, ważne żeby uniknąć, w miarę możliwości tłumów:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.10.2014 20:23

jolcix napisał(a):witam:) żeby nie było, że nie szukałam-szukałam :D ale albo robiłam to nie dokładnie, albo nie wiem co, ale za dużo informacji nie znalazłam,
czy na Hvarze są jakieś trochę odludne plaże? takie , które mają swój urok ale nie ma na nich za dużo ludzi?
Będę od 10 lipca w Vrboskiej, mogą to być plaże w pobliżu ale również w sporej odległości, ważne żeby uniknąć, w miarę możliwości tłumów:)

Oj, wybacz, ale chyba jednak nie bardzo szukałaś, skoro nie znalazłaś..... Przejrzyj choćby relacje....przynajmniej te, które aktualnie "się piszą"....
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 05.10.2014 20:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
artineo napisał(a):Polecam bezpłatne ebooki klik i klik
Pozdrawiam

Super linki :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co zwiedzic na wyspie Hvar - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone