Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zwiedzic na wyspie Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.05.2008 22:43

krakuscity napisał(a):My jedziemy 18 czerwca :!: :!:
Do zobaczenia na Hvarze :!: :!:
Kasiu dzięki za cenne rady :D


Kasiu w imieniu wielu forumowiczów - cromaniaków i croentuzjastów oraz w moim własnym chciałabym osobiście podziękować Ci za Twoją aktywność i cenne dla nas wszystkich wskazówki na tym forum. Zdradź nam proszę tajemnicę, gdzie możemy Cię spotkać na Hvarze; czytałam kiedyś, że podobno w Starim Gradzie?.. :?: :lol: .
Będę przebywała w okolicach od 06 - 23 lipca.
Serdecznie Cię pozdrawiamy :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.06.2008 13:07

Dziękuję za ciepłe słowo.
Rzeczywiście można mnie spotakć w Starim Gradzie. Najprawdopodobniej już od przyszłego tygodnia codziennnie (i rano, i po południu aż do wieczora; z przerwą - jeśli się coś zmieni, dam znać) siedzieć będę w kolorowej "budce" przed kafejkami Ronda i Ploča (początek starogradzkiej Rivy). Bardzo chętnie "poplotkuję" troszeczkę z wszystkimi Cromaniakami, a i podpowiem i opowiem coś, o ile będzie trzeba...
Pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.06.2008 23:23

Uwielbiam Stari Grad, a i w zasadzie bardzo ciepłym sentymentem darzę jego starogradzką Rivę. Wobec tego do zobaczenia na miejscu...
Pozdrawiam Cię Kasiu bardzo serdecznie ... majeczka :papa:
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 02.06.2008 01:10

Witam! Będziemy na Hvarze 22 albo 24 czerwca. Postaramy się zwiedzić przynajmniej część miejsc podanych przez Kasię / serdeczne Pozdrowienia! /. Mamy zamiar zamelinować się gdzieś w Stari Gradzie. Jak zwykle w ciemno. Ciekawe co z tego wyjdzie? :sm:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.06.2008 07:41

My ( Krakuscity i ja ) :D planujemy być na Hvarze ok.20, 21-go czerwca :D
Na pewno odwiedzimy Stari Grad :hearts:
Jak zwykle jedziemy w ciemno :lol: 8O :D
Do zobaczenia juz niedługo ( mam nadzieję ) :papa: :papa: :papa:
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 02.06.2008 10:09

Witam,

my będziemy na Hvarze od 1 lipca-dokładnie w Świętej Niedzieli.
Korzystając z uprzejmości p. Kasi mam kilka pytań:
- jak wygląda wyspa po zeszłorocznych pożarach (zwłaszcza interesuje mnie rzecz jasna południowa część - okolice Świętej Niedzieli, czytałam na forum że tam było nieciekawie)
- czy ze Świętej Niedzieli kursują jakieś wodne taksówki do Hvaru lub innych miejscowości? (samochodem trzeba robić kółko z powrotem przez tunel-ile to mniej więcej kilometrów?)
- jakieś opinie/sugestie co do samej miejscowości?
Jedziemy z małymi dzieciakami (7 lat i roczek) i każda informacja jest dla nas cenna (plaże - gdzie najlepsze dla dzieci w pobliżu -kamieniste lub żwirkowe, zacienione)
- gdzie najbliżej Św. Niedzieli jest jakiś większy market typu Konzum (biorąc pod uwaqę zakaz wwożenia żywności, szukam miejsca, gdzie w rozsądnych cenach można kupić świeże mięso, wędliny, soki itp. nie narażając się na "haracz turystyczny"). Czy są różnice w cenach (Konzum, Billa) wyspa-ląd. Pytam, bo zastanawiam się, gdzie najkorzystniej zrobić większe zakupy po przyjeździe.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
pozdrawiam wszystkich z upalnego Krakowa



:)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.06.2008 14:32

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): P.S. A tu foto - uzupełnienie listy "Co warto zobaczyć na Hvarze"
http://picasaweb.google.com/kasiamarko


Kasiu, dziękuję za pokazanie prześlicznych 8) fotek z Twojej wyspy i nie tylko... Dzięki nim mogę się napawać widokami miejsc, które kiedyś mnie zachwyciły i odkryć kilka innych, do których wówczas (częściowo z braku czasu) nie dotarłam. Widzę teraz, ile straciłam :cry: - jest więc kolejny powód :D , żeby na Hvar powrócić chociaż na troszkę. Tyle, że nie w tym roku, bo najprawdopodobniej będzie teraz Lošinj i okoliczne wysepki. Oczywiście Dalmacji, a Hvaru :idea: w szczególności, nie "porzucę" na zawsze, a w międzyczasie będę tam duchem dzięki Twoim zdjęciom :D i (mam taką nadzieję) licznym relacjom Cromaniaków, którzy w tym roku tam będą naprawdę.
Pozdrawiam serdecznie :papa: .
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 02.06.2008 15:16

Wyjeżdżam na Hvar 9 sierpnia z rodzinką i przyjaciółmi, czytam wszystko co tylko możliwe o tej wyspie. Jestem pełna podziwu dla Pani Kasi za czas poświęcany na opisy wyspy. My jedziemy do miasteczka Sucuraj ale napewno bedziemy zwiedzać miejsca opisane przez Panią Kasie. A może jeszcze ktoś jedzie w tym czasie na Hvar.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.06.2008 18:17

ankas napisał(a):
- jak wygląda wyspa po zeszłorocznych pożarach (zwłaszcza interesuje mnie rzecz jasna południowa część - okolice Świętej Niedzieli, czytałam na forum że tam było nieciekawie)

Cóż, troszkę miej lasków jest (choć w ogóle tutejsze lasy wyglądają nieco inaczej niż w Pl) ... ale wszystko się zazieleniło (w galerii naszych fot najświeższe to te ze sv. Nikoli.. widać zieleń). W pożarze zawsze najszybciej płonie makia,ale też najszybciej się odradza...
ankas napisał(a):- czy ze Świętej Niedzieli kursują jakieś wodne taksówki do Hvaru lub innych miejscowości? (samochodem trzeba robić kółko z powrotem przez tunel-ile to mniej więcej kilometrów?)

Przyznam bez bicia, że nie wiem, czy pływają jakieś taksówki do Hvaru, ale myślę, że coś się znajdzie.. Nawet jeśli nie ma nic regularnego (w to raczej wątpię), to na pewno jest coś "na żądanie". Nalezy spytać gospodarzy; być może oni sami mają lódeczkę i za opłatą zaproponują "podwózki". Autkiem niestety to raczej dalekawo. Ok 10 km do tunelu, potem ok.3 do Jelsy, dalej 10 do st.Gradu i jeszcze 22 do Hvaru. Łącznie zatem jakieś 35 - 40 km w jedną stronę jak nic.

ankas napisał(a):- gdzie najbliżej Św. Niedzieli jest jakiś większy market typu Konzum (biorąc pod uwaqę zakaz wwożenia żywności, szukam miejsca, gdzie w rozsądnych cenach można kupić świeże mięso, wędliny, soki itp. nie narażając się na "haracz turystyczny"). Czy są różnice w cenach (Konzum, Billa) wyspa-ląd. Pytam, bo zastanawiam się, gdzie najkorzystniej zrobić większe zakupy po przyjeździe.

Najbliższy market w Jelsie (Studenac i Kerum- obie sieci mają swoje strony w necie, zatem cenniki do spardzewnia). Ceny w sieciach handlowych (tutaj praktycznie nie ma różnic w cenach pomiędzy lądem a wyspą) są do siebie zbliżone (na zasadzie: nawet jeśli jeden produkt tańszy tu, to drugi tańszy gdzie indziej).

W kwestii plaż dużo nie powiem, bo nigdy się tam nie plażowałam; z całą pewnością więcej ode mnie w tej kwestii wiedzą forumowiecze, którzy spędzili tam wakacje; powiem tylko tyle, że plaże wszelkiej maści; są miejsca, gdzie żwirek (šljunčana plaža), a są też i skałki. Większość apartamentów koncentruje się w okolicach mola - to nowa część wioski (tylko "vikendice") położna na samym brzegu. Cień znajdziecie na pewno.
Pozdrawiam

P.S. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie ciepłe wypowiedzi.
Ostatnio edytowano 02.06.2008 18:25 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 02.06.2008 18:23

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Rzeczywiście można mnie spotakć w Starim Gradzie. Najprawdopodobniej już od przyszłego tygodnia codziennnie (i rano, i po południu aż do wieczora; z przerwą - jeśli się coś zmieni, dam znać) siedzieć będę w kolorowej "budce" przed kafejkami Ronda i Ploča (początek starogradzkiej Rivy). Bardzo chętnie "poplotkuję" troszeczkę z wszystkimi Cromaniakami, a i podpowiem i opowiem coś, o ile będzie trzeba...

No to do zobaczenia "na plotkach" w kolorowej budce.
A! I w zamian za horwacko-hvarskie informacje chętnie przekażemy Ci wieści o tym "co w polskiej trawie piszczy". :papa:
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 04.06.2008 11:07

Pani Kasiu-dziękuję za informacje! Pani pomoc jest nieoceniona.
Postuluję o przyznanie Pani tytułu honorowego Cromaniaka lub o rozważenie przez bywalców forum innej formy wdzięczności.
Ze swej strony mogę zaproponować przeszmuglowanie i dostarczenie Pani osobiście (jeśli tylko znajdę słynną kolorową budkę w Starim Gradzie) benedyktyńskich "podgrzybków w zalewie nowicjackiej" w zestawie ze słynną na całą rodzinę (i nie tylko) wiśniówką mojego taty :(
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam :D
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 05.06.2008 09:26

Pani Aniu widze ze wybieracie się z Krakowa. My jedziemy do Chorawci pierwszy raz i mam do pani ogromną prośbę . Którędy panstwo jedziecie i czy pokonujecie tą trasę na jeden raz czy też z noclegiem. Czytam różne tematy i wciąż się zastanawiam co robić. Ja jestem pilotem tej wycieczki i chciałabym tą podróż dobrze zaplanować. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 05.06.2008 13:53

Jedziemy prawdopodobnie w niedzielę (29.06). Jeszcze do końca nie zdecydowaliśmy, którą trasą. Jeśli Pani to pomoże, to 2 lata temu jechaliśmy przez Słowację/Austrię/Słowenię. Nocleg dopiero w Plitwicach (912 km). Dokładnie z godzinami wyglądało to tak:
1. Wyjazd z Krakowa - godz. 16.15
2. Przez Kalwarię/Andrychów/Kocierz/Żywiec do Zwardonia- w Zwardoniu byliśmy o 18.45 (skandal!!! 2,5godziny)
3. Przez Słowację na Bratysławę - na przejściu w Kitsee byliśmy o 22.00
4. Do Grazu dojechaliśmy kwadrans po północy (615 km. od domu)
5. Z tego co pamiętam dociągneliśmy jeszcze prawie do Spiefeld (granica ze Słowenia-orientacyjnie 658 km. trasy)
6. Spanie w aucie do godz. ok. 05.30 (pojechaliśmy jak mąż stwierdził, że jest wyspany i możemy jechać dalej)
7. O godz. 6.35 - byliśmy w Podhleniku (taki znany wszystkim forumowiczom zajazd przy drodze w Słowenii) - tam spokojne śniadanko, kawka, mycie ząbków)
8. O godz. 10.00 byliśmy pod wejściem do Jezior Plitwickich (równe 912 km. od domu)
Spokojne zwiedzanie do godz. 15-16, potem pojechaliśmy dalej i za Plitvicami nocleg.
Następnego dnia wyjazd o 7.45- o godz. 8.20 wjazd na autostradę (G. Ploca) i potem do Splitu (ok. 10.30)
Nie wpisałam oczywiście krótkich postojów w drodze.
Mój mąż spokojnie taką trasę jest w stanie zrobić - wyjeżdzamy późnym popołudniem, wiec jak robi się ciemno mkniemy spokojnie autostradą, jak czuje, że jest zmęczony stajemy i śpimy. (jeździmy na noc ze względu na dziecko - od 16 do zaśnięcia ok. 22 jestem w stanie go czymś zająć-cały dzień byłoby ciężko.. Jak się budzi już prawie jesteśmy na miejscu)
Ogólnie:
Nie jeździmy w piątki/soboty - korki
W tym roku raczej pojedziemy na Cieszyn (szybciej)/potem kawałek Czechy i dalej Słowacja/Austria/Słowenia
Ponieważ wyjeżdżamy w czerwcu nie będziemy musieli kombinować z ominięciem płatnych odcinków autostrady w Słowenii (35 E)
Wyjedziemy pewnie też późnym popołudniem, z założeniem przespania ile będzie potrzeba na jednym z parkingów w Austrii (i nie chodzi o to, że żal nam kasy na nocleg-po prostu 4-godzinna drzemka gdy zamierzasz zatrzymać się na nocleg w okolicach Plitvic wystarcza). Potem dojazd do Plitvic (w tym roku zamierzam zakotwiczyć na nocleg w Slunj-przed Plitvicami-forumowicze zachęcają, że warto się tam zatrzymać), powtórne zwiedzanie Plitvic (tym razem wg innej trasy), nocleg, następnego dnia rano do Splitu i przeprawa najpóźniej o 11.00 na Hvar. O 16.00 po rozpakowaniu, kąpieli, obiadku siedzimy na plaży i moczymy nogi w Jadranie :D.
Przynajmniej ja to tak widzę. Ale jak jedziesz pierwszy raz, to zastanów się przede wszystkim, czy dacie radę jechać w nocy (nie każdy lubi). Niektórzy preferują spokojną jazdę w dzień z licznymi postojami, podziwianiem krajobrazów itp. Nam sprawdza się taki model (objechaliśmy juz tak nie tylko Chorwację, ale i Bułgarię z 3-letnim maluchem). W każdym razie: jeśli nie czujecie się na siłach, nie warto szarżować, można jechać z dwoma noclegami lub z jednym wcześniej (zależy w jaki rejon Cro jedziecie i czy zamierzacie np. zwiedzać Plitvice)
W każdym razie pozdrawiam i udanego urlopu.
Jakbyś potrzebowała jakiejś informacji-śmiało
Pozdrawiam sąsiadów zza miedzy (mieszkamy na Kurdwanowie) :lol: :papa:
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 05.06.2008 14:33

Dziękuję ślicznie za wiadomości, my jedziemy również na Hvar, do Sucuraja, ale oczywiście będziemy zwiedzać całą wyspę. Cieszę się że mogłam tak wiele wiadomości uzyskać na tym forum, bo wiem już co musimy zobaczyć. O Sucuraju jest nieco mniej informacji, ale wiem że to malutka miejscowość. Mam tą trudność że nasi panowie chcą jechać na jeden raz, a ja się trochę obawiam tym bardziej, że ze względu na termin urlopu musimy wyjechać w piątek lub sobotę 8 lub 9 sierpnia. No cóż jak ich nie przekonam będziemy spać gdzieś po drodze. (Dzieci już duże 20 i 8 lat.) My pochodzimy z Nowej Huty, ale od pięciu lat mieszkamy w Wieliczce, więc faktycznie po sąsiedzku, mamy znajomych na Kurdwanowie więc znamy teren. Pozdrawiam gorąco i życzę udanego urlopu. Proszę sie odezwać po powrocie.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.06.2008 19:35

Czy macie już rezerwację? Nie chciałabym Wam za bardzo mącić w głowach, a tym bardziej psuć wakacji, ale wierzcie mi Sucuraj jest ostatnim miasteczkiem na Hvarze, po Starim Gradzie, Vrbosce, Jelsie i Hvarze, nie wspominając o już o wielu innych, w którym pragnęłabym spędzić wakacje. Niestety dla mnie trochę nudny i w zasadzie dość duża odległość do pozostalych portów..... :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co zwiedzic na wyspie Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone