Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co jeść i gdzie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2009 14:06

agniecha0103 napisał(a):Myślę, że rano najlepiej przekasić kanapeczkę, potem wypluskac się w wodzie, a wieczorkiem na pizzę.


I tak co wieczór przez dwa tygodnie na pizzę :?: 8O

Nigdy w południe na kempingu nie przyrządzałem "domowych obiadków", ale około 17-18-tej jako obiado-kolację jak najbardziej. :lol: :P
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 19.04.2009 14:38

O nie pizza codziennie to profanacja. ;) Będąc w Chorwacji staramy się jeść możliwie dużo tamtejszych potraw. Choć muszę się przyznać, że jeszcze nie udało mi się trafić w konobach na naprawdę dobrze podaną rybę. Ryby uwielbiam i strasznie mi brakuje takiego objadania się nimi jak np. nad polskim morzem. Jeden jedyny raz zjadłam wyśmienitą rybę podczas rejsu na Rab w jakimś hotelu gdzie mieliśmy obiad. I dla samej tej ryby mogłabym tam wracać po wielokroć. ;)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 19.04.2009 14:48

Witam
Rybkę kupujemy rano i przyrządzamy we ,, własnym zakresie",
często też, można kupić prosto z samochodu świeżutkie arbuzy.
Oczywiście na deser :lol:
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 19.04.2009 15:13

Nawet nie wspomnę ile razy się rozglądałam za kupnem świeżej ryby. W Orebiczu się nie udało. W Baśce na KRK-u tym bardziej - tam nawet był problem z kupieniem dobrych owoców. :) Mam nadzieję, że tym razem się uda bo wybieramy się w okolice Ciovo-Primosten, więc będzie blisko na targ w Torgirze. Jeszcze tylko musimy znaleźć kwaterkę z grillem i marzenie się spełni. ;)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 19.04.2009 15:26

Świeże rybki i owoce można kupić zawsze,ale trzeba wstać
wcześnie rano , najlepiej między 6.00 - 8.00
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.04.2009 15:33

A ja codziennie z Bobo wyciągam świeże ryby, homary, węgorze, ośmiornice...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 19.04.2009 16:33

Byłem 2 razy w Breli i o jedzeniu, właśnie w tej miejscowości wiem prawie wszystko, no sorry, tak oględnie wszystko. Jeśli chcesz coś w tym temacie, a to raczej moje hobby, to pytaj.

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 19.04.2009 17:24

kleeberg napisał(a):Świeże rybki i owoce można kupić zawsze,ale trzeba wstać
wcześnie rano , najlepiej między 6.00 - 8.00
Pozdrawiam


Uwierz mi na słowo, że wstaję wcześniej. Czasem nie jest tak prosto kupić.

Sławek, co to do licha jest na tym ostatnim zdjęciu? I czemu wygląda jakby miało zęby w przełyku?! 8O :)
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 19.04.2009 18:18

Taki kawal świata jechac i tantejszej kuchni nie spróbowac to grzech.
Do STonu na owoce morza do Dingaca na wino to na Peljesacu podstawa
w Orebicu do lodziarnia na pizze do restouracji obok cempingu w Makalo
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.04.2009 20:16

Sławek, co to do licha jest na tym ostatnim zdjęciu? I czemu wygląda jakby miało zęby w przełyku?!

:):) smaczna... nazywa się bežmek, čaća, čaće, batoglav, badić, neblogled, bokainkavo, lepur, cikalo, pušac...
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 19.04.2009 20:19

:) Tak wiele nazw, jak wiele zębów.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 19.04.2009 21:13

No może nie tak codziennie na pizzę, bo to byłaby przesada....ewentualnie można samemu zrobić (mam super przepis ) :lol:
To tak dla żartu :P .
Chciałabym przy okazji spytać gdzie w Breli lub Basce można zjeść danie przygotowane w takim garnku zasypywanym popiołem.
Widziałam gdzieś zdięcia z tak przygotowaną potrawą?.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.04.2009 21:19

agniecha0103 napisał(a):No może nie tak codziennie na pizzę, bo to byłaby przesada....ewentualnie można samemu zrobić (mam super przepis ) :lol:

No to dawaj!
Moje dzieci to fani pizzy... :roll:

:wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.04.2009 21:23

To będzie chyba jelo ispod peke... O Breli nic nie wiem ale wiem gdzie w Orebiću można tak zjeść :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.04.2009 21:24

agniecha0103 napisał(a):No może nie tak codziennie na pizzę, bo to byłaby przesada....ewentualnie można samemu zrobić (mam super przepis ) :lol:
To tak dla żartu :P .
Chciałabym przy okazji spytać gdzie w Breli lub Basce można zjeść danie przygotowane w takim garnku zasypywanym popiołem.
Widziałam gdzieś zdięcia z tak przygotowaną potrawą?.


W której knajpie, nie powiem, bo nie wiem, ale znajdziesz na pewno... w menu będzie info..... " ispod peke" czyli spod peki (tak właśnie nazywa się ten "garnek zasypany popiołem").
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Co jeść i gdzie? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone