Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2011 16:39

kulka53 napisał(a):
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie

Do Grecji....

:wink:

....lub i/do Turcji :lol:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 21.06.2011 16:52

gosciak napisał(a):Byłem w Bułgarii


A ja nie byłem i... pewnie nie będę :wink:

Znajomi byli 2 tygodnie tak dla "odpoczynku" od Chorwacji, wrócili i za 2 tygodnie pojechali na tydzień do... Cro :)

I mi jakoś ta ich wizyta w Bułgarii wystarczy.

:wink:
gość o1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gość o1 » 21.06.2011 16:53

bułgaria jest do bani i nic ciekawego tam nie ma
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 21.06.2011 17:26

Ja zawsze jeździłem do Chorwacji, w tym roku postanowiłem odwiedzić Bułgarię i stanowczo odradzam tym osobom co przyjdzie im do głowy to samo.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 21.06.2011 18:13

Znam ludzi, którzy co rok jadą do Bułgarii i sobie chwalą , przede wszystkim jest tanio nie bierze się żarcia je się po restauracjach i jest taniej niż u nas. Droga daleka ale cóż pogoda gwarantowana.
Ja w Bułgarii nie byłem, byłem za to w Chorwacji 2 a teraz jadę 3.

Pewnie w Bułgarii też można coś zwiedzić zobaczyć ale szczerze nie znam osoby, która w Bułgarii coś zwiedziła, hm dlaczego ?

Pewnie są wyjątki ale do Bułgarii jadą zwykle osoby które poprostu chcą się poopalać, pokąpać , poimprezować tanio poszaleć nie mają ochoty chłonąć przyrody czy kultury innego kraju, i OK.
Nikogo nie krytykuję poprostu każdy wybiera co innego i co innego lubi.
Jeśli miałbym kogoś krytykować to np. dziwią mnie osoby spędzające wakacje w Turcji albo w jeszcze bardziej egzotycznych krajach, którzy poza basenem drinkami i hotelem nic nie widzieli.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2011 18:30

fhuzbych napisał(a):Pewnie w Bułgarii też można coś zwiedzić zobaczyć ale szczerze nie znam osoby, która w Bułgarii coś zwiedziła, hm dlaczego ?

Można, fakt...

Całkiem fajne góry Riła z najwyższym szczytem Bałkanów - Musałą, jeszcze fajniejsze marmurowe góry Pirin, Monastyr Rilski, piaskowe piramidy w Melniku, skalne miasto Biełogradczika, dawną stolicę Bułgarii Wielkie Tyrnowo, turecką dzielnicę starego Płowdiw, skalne cerkwie z XIII w Ivanowie, wioski Rodopów, np Sziroka Łyka, przełom Iskyru, cerkiew w Szipce, zrujnowany "latający spodek", czyli dawne miejsce obrad bułgarskich komunistów.....

Tylko to wszystko nie jest nad morzem..... pewnie dlatego :wink:


Piotrek_B napisał(a):
kulka53 napisał(a):
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie

Do Grecji....

:wink:

....lub i/do Turcji :lol:


Prorok, czy co 8O :roll:

:wink:
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 21.06.2011 21:56

Jak już ktoś wyżej napisał, jedyną zaletą Bułgarii jest gwarantowana pogoda i niskie ceny.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.06.2011 22:17

renatalato napisał(a):
mkm napisał(a):W Bułgarii jest podobno superrr :wink: ... ale nie znam nikogo, kto zdecydowałby się tam jechać po raz drugi :?


:) Też nie znam, no i mnie tam chyba nie zobaczą :lol:


Tak trzymaj 8) U mnie jest na razie 13 : 0 :lol:
Pozdrav ...
Ostatnio edytowano 21.06.2011 22:49 przez mkm, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.06.2011 22:36

matti_wse napisał(a):Ja zawsze jeździłem do Chorwacji, w tym roku postanowiłem odwiedzić Bułgarię i stanowczo odradzam tym osobom co przyjdzie im do głowy to samo.


Może coś na otarcie łez :wink: ...
grzenka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzenka » 22.06.2011 10:31

Byłam w Bułgarii 5 lat temu i na pewno więcej nie pojadę.Owszem, pogoda dopisuje, ceny niskie. Dojazd - 2000 tyś.km m.in. przez Rumunię tragiczny. Wąskie, nieciekawe drogi i rumuńscy kierowcy tirów - z wielką fantazją, wyprzedzający jeden drugiego-kilkukrotnie żegnałam się w myślach z życiem.Masakra.Kradnące sprzątaczki w hotelu również spotkaliśmy. Brud i syf - plaże jak rodem z połowy lat 70-tych. Ludzie ok, ale Chorwaci o niebo przyjaźniejsi i życzliwsi.No i co dla mnie było nie do przejścia - zarówno Rumunia jak i Bułgaria - mnóstwo bezdomnych, głodnych, wałęsających się psów, żebrzących o parę kęsów :-( Dla mnie tragedia, jeśli ktoś kocha zwierzęta nie jest w stanie wypoczywać w takich warunkach.Nawet w restauracji hotelowej na zewnątrz stały głodne psiaki i patrzyły z nadzieją w oczy :-(
Chorwacja to odpoczynek w cywilizowanych warunkach, jak przystało na Europę XXI wieku, morze piękniejsze, góry wspaniałe.TYLKO CHORWACJA!!!
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 22.06.2011 13:16

ja jechałem autokarem
w Rumuni kierowcy jeżdżą pod prąd, wysepki omijają przeciwległym pasem ruchu... maskare 8O
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.06.2011 13:28

maciex09 napisał(a):w Rumuni kierowcy jeżdżą pod prąd, wysepki omijają przeciwległym pasem ruchu... maskare 8O

Nie chrzań, ok? :evil:
Przejechałem po Rumunii jakieś 6-7 tys km i odniosłem wrażenie że miejscowi jeżdżą lepiej niż Polacy...Tam przynajmniej mało jest debili co nie potrafią znieść że za kimś jadą... niezależnie od prędkości :roll:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.06.2011 13:41

Nie masakrujcie już tej Bułgarii :) Dajcie pastuszkom choć niewielką szansę zarobku :wink:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 22.06.2011 14:02

w Bułgarii musisz się trzymać za portfel i dosłownie i w przenośni, musiasz patrzeć czy pan rozsmarowujący pizzę nie zajada sosu tą samą drewnianą łyżka, musisz patrzeć co jesz i czy przypadkiem pod jajkiem z jogurtem nia ma dwóch martwych much, musisz chować motocykl u gospodarza gdzieś do pomieszczenia, musisz mieć mniej kasy, musisz mieć klapki na rozgrzany piasek, musisz się liczyć z tym ze nie będziesz widział dna przy 2-3m głębokości, musisz przeznaczyć raczej 2 dni na dojazd i trochę więcej kasy na paliwo, musisz w Złotych Piaskach liczyć się, ze za wszystko zapłacisz 2x tyle co w innych przeciętnych rejonach, musisz liczyć rachunki w sklepach, knajpach bo na każdym kroku chcą cię orżnąć. Zaznaczam byłem kilka lat temu lecz nie wierzę by Europa coś zmieniła w mentalności przeciętnego Bułgara, tak jak i nie zmieniła u Polaka.

Acha musisz się liczyć (w dwóch miejscach nam zwracano tak samo uwagę ), że jeśli jedziesz większą grupą i chcesz w apartamencie im[prezować do późnych godzin to będziesz miał upierdliwego, uciszającego gospodarza co chwilę na karku;)

acha zapomniałem dodać uwaga szczególnie dla motonitów: w Rumunii ospałe psy na drogach przy wielu restauracjach lub już rozjechane.Trzeba uważać. Natomiast nie spotkałem się z nieuprzejmością Rumunów, poza wyłudzeniem przez policjantów 5E - no ale on samochodem jechał i i tak stargował z 10E :lol:
Ostatnio edytowano 22.06.2011 14:08 przez marekb, łącznie edytowano 1 raz
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 22.06.2011 14:07

też myślałem o Bułgarii (taka odskocznia od CRO) ale po obejrzeniu kilku amatorskich filmików na youtube o wypoczynku w Bułgarii... nie, nie, nie moje klimaty, jakoś tak bałtycko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej.... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone