Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.11.2019 22:09

31.05 - Stromboli, część III

Docieramy wreszcie do punktu, który jest tematem przewodnim i zwieńczeniem całego rejsu - Stromboli by night.

Chociaż jest już ok. 20.30 to do night jeszcze daleko :D .

Obrazek


Wulkan niestrudzenie co jakiś czas wydobywa z siebie kłęby gazów i pyłów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wszyscy wpatrujemy się w stożek w oczekiwaniu na jakąś bardziej spektakularną eksplozję. W końcu pojawia się trochę ognia, czemu towarzyszą entuzjastyczne okrzyki współpasażerów.
Zanim jednak Paweł wycelował obiektyw w tym kierunku było już po imprezie :mrgreen: . Drugi raz takiego numeru Stromboli już nam nie zaprezentował :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W sumie bujamy się naprzeciwko zbocza Sciara del Fuoco kilkadziesiąt minut.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Atrakcyjność całej imprezy zależy od aktywności wulkanu w danym okresie. Przejrzałam trochę opisów i opinii w internecie i na tej podstawie mogę stwierdzić, że trafiliśmy nie najgorzej 8) .

:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.11.2019 17:34

A jest jakaś opcja rejsu w innych godzinach? Chodzi mi głównie o to, by mieć nieco więcej czasu na wdrapanie się na Stromboli.
Choć plan Waszej wycieczki doskonały, bo wieczorne bum i zachód słońca marzenie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.11.2019 23:11

aga_stella napisał(a):A jest jakaś opcja rejsu w innych godzinach? Chodzi mi głównie o to, by mieć nieco więcej czasu na wdrapanie się na Stromboli.

Wycieczka z Lipari na Stromboli oferowana była w dwóch wariantach. Nasza trwała od 14 do 22.30 i obejmowała oglądanie erupcji wulkanu z morza. Ta druga, dłuższa bo od 12 do 23, oferowała wieczorne wejście z przewodnikiem na wulkan. Mam jeszcze ulotkę z programem wg. której wejście zajmuje 3 h, na górze spędza się 1h, a zejście to 2,5 h.

Na Stromboli można też oczywiście popłynąć samemu korzystając z połączeń Liberty Lines, ale wtedy odpada opcja wieczornego oglądania wulkanu. Tak przynajmniej było w maju 2019, kiedy ostatni wodolot odpływał ze Stromboli coś koło 18stej.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.12.2019 16:32

Arivederci Lipari

Nasz czas na Wyspach Liparyjskich dobiegł końca. Na powrót wybraliśmy prom Siremar.
Plusy w stosunku do wodolotów Liberty Lines są dwa - nie trzeba siedzieć pod pokładem, a w kieszeni zostaje kilkanaście euro 8) .
Minus jest jeden - będziemy płynąć dużo dłużej.

Obrazek


To pierwszy w tym sezonie rejs z Neapolu przez Stromboli, Salinę, Lipari i Vulcano do Milazzo. Połączenie jest sezonowe i staruje dopiero z końcem maja.
Niestety nasz Sansovino przypływa z solidnym opóźnieniem i już na starcie staje się jasne, że nie zdążymy na wybrane połączenie trenitalii z Milazzo do Syrakuz.
Trudno, pojedziemy następnym :hut: .

Obrazek



Wdrapujemy się na górny pokład :D .

Obrazek

Obrazek



Basen niestety nieczynny :oczko_usmiech: .

Obrazek



Współtowarzyszy podróży nie ma zbyt wielu :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek



Odpływamy zostawiając za sobą Lipari.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
Ostatnio edytowano 25.01.2020 01:51 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.12.2019 16:33

Ja wyjmuję książkę, a Paweł udaje się na zwiedzanie olbrzyma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Członków załogi płynie chyba więcej niż pasażerów :roll: .

Obrazek

Obrazek



Mijamy Vulcano :hut: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pogoda dopisuje 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W końcu dopływamy do Milazzo.

Obrazek



Na koniec garść informacji komunikacyjnych.
W dalszą podróż do Syrakuz, gdzie zarezerwowaliśmy dwa kolejne noclegi, ruszamy trenitalią. W Mesynie musimy się przesiąść. Wykorzystujemy tą przerwę w podróży, żeby zjeść obiad, a przy okazji sprawdzić czy Mesyna to aby na pewno najbrzydsze miasto, jakie mieliśmy okazję zwiedzić na Sycylii :wink: .

Ceny biletów:
Milazzo – Mesyna 3,80 e/os.
Mesyna – Sirakuzy 10,50 e/os.


:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2019 14:50

Mam nadzieję, że pokażesz nam to najbrzydsze miasto :?: :lol:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.12.2019 20:25

Beata W. napisał(a):Mam nadzieję, że pokażesz nam to najbrzydsze miasto :?: :lol:

Nie. Temat już tutaj wyczerpaliśmy :mrgreen: .
Jedyne co mogę dodać, to że doprowadzili do porządku tą fontannę przed dworcem :oczko_usmiech: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.12.2019 20:40

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):A jest jakaś opcja rejsu w innych godzinach? Chodzi mi głównie o to, by mieć nieco więcej czasu na wdrapanie się na Stromboli.

Wycieczka z Lipari na Stromboli oferowana była w dwóch wariantach. Nasza trwała od 14 do 22.30 i obejmowała oglądanie erupcji wulkanu z morza. Ta druga, dłuższa bo od 12 do 23, oferowała wieczorne wejście z przewodnikiem na wulkan. Mam jeszcze ulotkę z programem wg. której wejście zajmuje 3 h, na górze spędza się 1h, a zejście to 2,5 h.

Na Stromboli można też oczywiście popłynąć samemu korzystając z połączeń Liberty Lines, ale wtedy odpada opcja wieczornego oglądania wulkanu. Tak przynajmniej było w maju 2019, kiedy ostatni wodolot odpływał ze Stromboli coś koło 18stej.


Dzięki za wyczerpujące info.
To jednak Wasza wersja najbardziej mi odpowiada.
Widoki fantastyczne.
Powinny być wzdychające emotikony, brakuje mi ich teraz :smo:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.12.2019 10:55

Wczoraj wieczorem wróciliśmy z Palermo :cry: teraz pozostaje zaplanować letni pobyt, na który zdecydujemy się być może już w przyszłym roku. Nowe połączenie lotnicze Kraków - Palermo to dla nas rewelacja. Z lotniska do centrum miasta jedzie się ok. 40 min. Potem możemy zostać na noc w Palermo a następnego dnia ruszyć Trenitalią na podbój wyspy :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.12.2019 13:51

Magda O. napisał(a):Wczoraj wieczorem wróciliśmy z Palermo :cry:

Było tylko Palermo? Czy udało się zajrzeć gdzieś jeszcze?


Magda O. napisał(a):Z lotniska do centrum miasta jedzie się ok. 40 min. Potem możemy zostać na noc w Palermo a następnego dnia ruszyć Trenitalią na podbój wyspy :oczko_usmiech:

Dobry plan :D . Przetestowane :hut: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.12.2019 20:59

Syrakuzy będą, mniam
Fantastycznie miasto z Ortygia ale przede wszystkim z bardzo poważnymi Kamieniami :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.12.2019 23:57

aga_stella napisał(a):Dzięki za wyczerpujące info.
To jednak Wasza wersja najbardziej mi odpowiada.
Widoki fantastyczne.

Pooglądałam sobie zdjęcia z gory i powiem Ci, ze to dopiero są widoki 8) . Mam zamiar sprawdzić kiedyś wariant wejścia na Stromboli z przewodnikiem.
Na pewno dodam późnej suplement do relacji :oczko_usmiech: .



tony montana napisał(a):Syrakuzy będą, mniam
Fantastycznie miasto z Ortygia ale przede wszystkim z bardzo poważnymi Kamieniami :)

Kamienie dokładnie pogadaliśmy podczas pierwszej wizyty w Syrakuzach, więc powtórki nie było.
Tym razem nawet nie wyściubiliśmy nosa poza Ortygie :D .
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.12.2019 09:18

marze_na napisał(a):
Magda O. napisał(a):Wczoraj wieczorem wróciliśmy z Palermo :cry:

Było tylko Palermo? Czy udało się zajrzeć gdzieś jeszcze?


Tylko Palermo - w niedzielę udało nam się wejść do kilku miejsc za darmo ( pierwsza niedziela miesiąca) i trochę nam zeszło. Było jeszcze Monreale, w Palermo odwiedziliśmy miejsca, które już znamy a także kilka nowych. Wciąż nie mamy go dość :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.12.2019 21:13

No kiedy dalszy ciąg?
Wiem, że ciężko się rozdwoić i pisać dwa, a nawet trzy wątki jednocześnie, ale jednak tu się wyraźnie opuściłaś :(
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.12.2019 16:41

aga_stella napisał(a):No kiedy dalszy ciąg?
Wiem, że ciężko się rozdwoić i pisać dwa, a nawet trzy wątki jednocześnie, ale jednak tu się wyraźnie opuściłaś :(

Ciąg dalszy będzie dopiero jak trochę pochodzimy po Bieszczadach :hut: .
Pokazywanie połonin nie wymaga tak dużo czasu jak opisywanie Sycylii, a czasu na forum ostatnio trochę mi brakuje :? .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone