Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.05.2017 20:41

A czy ta relacja będzie miała kontynuację :?: :twisted:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 12.05.2017 22:32

marze_na napisał(a):
Mai napisał(a):korzystaliście może z http://card.trapaniwelcome.it/ ?

Nie. Popatrzyłam, policzyłam i doszłam do wniosku, że nam się nie opłaca. Z komunikacji miejskiej nie musieliśmy korzystać, zniżki nie do końca trafiały w nasze zainteresowania ..., jedynie kolejką do Erice mogłabym się przejechać.


Ja patrze głównie z racji komunikacji i kolejki na Erice :) ale też jeszcze muszę przemyśleć.

mysza73 napisał(a):A czy ta relacja będzie miała kontynuację :?: :twisted:


Mam taką nadzieję, i to najlepiej już :D ;)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.05.2017 23:27

Ładny spacer w Zingaro. Piękny kawałek wybrzeża.

Ale co ja widzę 8O
Ponownie w Neapolu wylądowaliśmy? 8) . Już się zatem cieszę na kolejną, neapolitańską serię zdjęć i wiadomości :D .

pozdrawiam,
Michał
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.05.2017 23:45

Mai napisał(a):
mysza73 napisał(a):A czy ta relacja będzie miała kontynuację :?: :twisted:


Mam taką nadzieję, i to najlepiej już :D ;)



. . . gdy tylko Marzena wróci z kolejnego wypadu :)

Poczekamy

Pozdrawiam
Piotr
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 17.05.2017 10:17

Marzeno, możesz mi napisać jak jechaliście do Trapani? pociągiem to wiem, gdzie kupowaliście bilety? długo się jechało? wysiadaliście po drodze może? Bo czytałam że można kupić bilet do stacji docelowej i po drodze wysiadać na innych stacjach :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.05.2017 10:22

piotrf napisał(a):
Mai napisał(a):
mysza73 napisał(a):A czy ta relacja będzie miała kontynuację :?: :twisted:


Mam taką nadzieję, i to najlepiej już :D ;)



. . . gdy tylko Marzena wróci z kolejnego wypadu :)

Poczekamy

Pozdrawiam
Piotr

To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O
Skandal :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 10:27

mysza73 napisał(a):To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O
Skandal :!:

Nie uważnie czytasz różne watki, nawet ten. Zajrzyj na poprzednią stronę i wszystko będziesz wiedzieć... ale tak to już jest jak się szlaja po portugalskich plażach :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.05.2017 10:37

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O
Skandal :!:

Nie uważnie czytasz różne watki, nawet ten. Zajrzyj na poprzednią stronę i wszystko będziesz wiedzieć... ale tak to już jest jak się szlaja po portugalskich plażach :smo:
Nie być taka mądra :evil: ,
to że się szlajały w maju w Italii to wiem :evil: , ale że teraz też gdzieś wybyły to nigdzie nie doczytałam 8O
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.05.2017 10:38

mysza73 napisał(a):A czy ta relacja będzie miała kontynuację :?: :twisted:

Oczywiście :!:
Pewnie jeszcze w tym tygodniu :oczko_usmiech: .


Mikeee napisał(a):Ładny spacer w Zingaro. Piękny kawałek wybrzeża.

Zingaro to w sumie jedno z milszych wspomnień z Sycylii. Gdyby jeszcze te plażyczki tam nie były tak oblegane, to już w ogóle byłby raj na ziemi :hearts: .


Mai napisał(a):Marzeno, możesz mi napisać jak jechaliście do Trapani? ...

Spróbuję jeszcze dzisiaj/jutro napisać odcinek o tym jak jechaliśmy z Castellamare do Trapani. A jak mi się nie uda to naskrobię Ci coś na priv :).


mysza73 napisał(a):To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O Skandal :!:

Mrooczki jeżdżą aktualnie co najwyżej na działkę :lol: .


piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O
Skandal :!:

Nie uważnie czytasz różne watki ...

Ot co!
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.05.2017 10:41

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O Skandal :!:

Mrooczki jeżdżą aktualnie co najwyżej na działkę :lol: .

No ale kto bogatemu zabroni mieć działkę w takiej Italii czy Portugalii :sm:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.05.2017 11:32

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):To Mrooczki zaś gdzieś pojechały 8O 8O 8O Skandal :!:

Mrooczki jeżdżą aktualnie co najwyżej na działkę :lol: .

No ale kto bogatemu zabroni mieć działkę w takiej Italii czy Portugalii :sm:


Prawda, ale przecież i tak się nie przyznają w obawie, że im się zwalimy wszyscy :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.05.2017 11:34

Beata W. napisał(a):Prawda, ale przecież i tak się nie przyznają w obawie, że im się zwalimy wszyscy :oczko_usmiech:

No właśnie ... :roll: :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.05.2017 23:59

09.10 - z Castellammare del Golfo do Trapani

O ile uroku Castellammare odmówić nie można to trzeba obiektywnie przyznać, że dla turysty niezmotoryzowanego pobyt tutaj może kojarzyć się nieco z zesłaniem :roll: :lol: .
Po analizie połączeń internetowych zdawałam sobie sprawę, że wydostać się stąd nie będzie łatwo. Castellammare bez wątpienia warte jest jednak takiego trudu :hut: . My niestety skomplikowaliśmy sobie sprawę jeszcze bardziej wybierając na podróż do Trapanii niedzielę :roll: . Niedziela jest bowiem dniem, w którym wszelka komunikacja autobusowa zamiera i pozostają jedynie połączenia trenitalii. Całe trzy na dobę :lol: .

Obrazek


Od poniedziałku do soboty jest odrobinę lepiej; niewiele, ale zawsze. Z myślą o pracownikach i uczniach około 6.30 odjeżdża z centrum miasteczka autobus do Trapani. Jeden :mrgreen: .
Od poniedziałku do soboty kursują też autobusy z centrum Castellammare na oddaloną o ok. 4 km stację kolejową.


Tak imponująca :roll: :? siatka połączeń nie pozostawia nam więc żadnego wyboru. Wczesna pobudka, szybkie śniadanie i ok. 8.30 maszerujemy na stację. Jeden kilometr, drugi, trzeci ... a mi nieustannie towarzyszą wspomnienia jednej internautki, która opisywała na swoim blogu jak to miło spędziła cały dzień na stacji kolejowej w Castellammare, bo poranny pociąg nie przyjechał...

Na stacji pusto.

Obrazek

Obrazek


Kasy nie ma, ale jest działający biletomat. My swoje bilety mamy już jednak w kieszeni. Poniewiaż nie spodziewaliśmy się zbyt wiele po tej stacji kupiliśmy bilety dzień wcześniej w tabacchi na rogu Corso Giuseppe Garibaldi i Via Francesco Crispi.

Pociąg przyjechał spóźniony jedynie jakieś 15 minut, o czym odpowiednio wcześniej zostaliśmy uprzedzeni przez megafon. Milutko :).

W pociągu tłumy :mrgreen: .

Obrazek


Czy jedzie z nami maszynista 8O :?:

Obrazek

Obrazek


Trochę śpimy, trochę czytamy, trochę gapimy się na krajobrazy za oknem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przejeżdżamy przez Castelvetrano, Mazara del Vallo, Marsalę. Miałam nawet pomysł, żeby wysiąść w Mazara albo w Marsalii i przejść się po miasteczku. Pomysł okazał niewykonalny, bo niedzielne połączenia z Marsalii do Trapanii to te same trzy pociągi, które jadą z Castellammare :lol: .


Do Trapanii docieramy w południe (prawie godzinę spóźnienia względem rozkładu :roll: ) pokonawszy treno ponad 130 km i przejechawszy przez całe południowo-zachodnie wybrzeże Sycylii :nice: .

Obrazek


Dla porównanie trasa samochodem zajmuje wg. google maps 40 minut i jest ok. 100 km krótsza :devil: .

Obrazek


W następnym odcinku połazimy po Trapanii.

:papa:
Ostatnio edytowano 02.02.2023 00:10 przez marze_na, łącznie edytowano 2 razy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.05.2017 08:43

marze_na napisał(a):Na stacji pusto.


... a w tle piękne góry ... :) ...
Pozdrawiam.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 18.05.2017 10:51

Ciesze się że coś zdążę jeszcze zobaczyć przed wylotem ;)
Nasz czeka wyjazd z Castellammare w czwartek, wiec będzie komunikacyjny szał ;) ale ciągle się zastanawiam czy może jednak nie wstać skoro świt na ten autobus :)
A wiesz że jest linia kolejowa pomiędzy Castellammare a Trapani? Sława mi pisała że dużo jest takich nieużywanych torów, część uszkodzona po trzęsieni ziemi.


Komunikacyjny inny świat ;) ale za to widoczki fajne za oknem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone