Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.04.2017 22:47

krakusowa napisał(a):A lokalne bazary uwielbiam :D
Do dziś w pamięci i w uszach mam bazar w Syrakuzach i zachwalających swój towar "handlarzy - krzykaczy" :oczko_usmiech: :lool:

Ja najlepiej wspominam targ w Katanii :).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.04.2017 22:51

06.10 - Casellammare del Golfo

Nie piszą o nim w przewodnikach, nie ma tam wyjątkowych zabytków, a jednak stało się mocnym punktem na naszej trasie.
Zachęciły mnie zachwyty na paru internetowych blogach, trochę poszperałam w sieci i szybko nabrałam przekonania, że nam Castellammare też się spodoba.
Dzięki łatwemu połączenie z Palermo to rybackie miasteczko stało się następnym punktem naszej podróży przez Sycylię.

Szeroka piaszczysta plaża, bliskość Rezerwatu Zingaro i wreszcie najtańsze noclegi spośród wszystkich wybranych lokalizacji sprawiły, że w Castellammare postanowiliśmy zostać aż :!: trzy dni :lol: .

Za trzy noclegi w Annare' Casa Vacanze zapłaciliśmy 80 euro. Wysoka nota na bookingu w pełni zasłużona.

Zostawiamy toboły i idziemy na spacer.

Kupujemy lody (najlepsze lody jakie jedliśmy na Sycylii 8) ) i siadamy w parku Margherita, z którego mamy świetny widok na port i castello.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wracamy na główną Corso Giuseppe Garibaldi i kierujemy się w stronę portu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
Ostatnio edytowano 06.04.2017 08:09 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.04.2017 22:53

Zamek arabsko-normański z połowy XII w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Siadamy sobie w porcie 8) .

Obrazek

Obrazek


Cudnie tutaj :hearts: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.04.2017 22:57

Szkoda, że nie znaleźliśmy czasu, żeby zajrzeć tu rano, kiedy rybacy wracają z połowu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Malownicze położenie wśród wzgórz ma niestety tą wadę, że Castellammare szybko skrywa się w cieniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Słońce zaszło, na nas też pora.

Obrazek

Obrazek


Czas sprawdzić ofertę gastronomiczną miasteczka i zrobić zakupy. Duże zakupy :mrgreen: . Posiadanie kuchni w apartamencie ma tą zaletę, że nareszcie przyrządzimy sobie normalne śniadanie 8) . Te wszystkie sycylijskie słodkości owszem pyszne, ale gdzie im tam do porządnej jajecznicy :oczko_usmiech: .

Na zakupy polecamy Miomercato. A na kolacje koniecznie wpadnijcie do Charliego.

Pizzerię Tratorię Charlie Brown polecali na jakimś blogu, a że była po drodze ze sklepu to wstąpiliśmy :). A potem wstąpiliśmy jeszcze w dwa następne wieczory 8) . Chętnie wstępowalibyśmy również i w kolejne, gdybyśmy tylko nie przenosili się do Trapani :wink: .
Przemili właściciele tworzą serdeczną i rodzinną atmosferę, serwują pyszne makarony, częstują trunkami z domowej piwniczki i nie doliczają coperto (tu być może zadziałał nasz niewątpliwy urok osobisty :smo: , bo informacja o 1€ coperto była w menu).

Na koniec parę ujęć nocnego Castellammare.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Buonanotte :papa: .
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 06.04.2017 10:30

Klimatyczne miasteczko :)
Doczekałam się :) w końcu miejsce gdzie prawdopodobnie spędzimy kilka dni :D
Tylko muszę wymyśle jak tam się dostać z lotniska w miarę normalny sposób :roll: a potem wydostać ;)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.04.2017 22:53

marze_na napisał(a):Palermo często przywodziło mi na myśl Neapol, zwłaszcza jeśli ograniczyć porównanie tylko do centro storico. Wąskie ulice, suszące się pranie, odrapane fasady kamienic, wszechobecny warkot skuterów i akompaniament klaksonów.

ja jeszcze nie byłem ani w Palermo, ani w Neapolu, ale po tym co pokazaliście mam dokładnie takie same skojarzenia. Uwielbiam takie naturalne, włoskie klimaty z południa

Zaciekawił mnie jeden napis na ścianie: CURVA NORD INFERIORE. Myślałem, że to dzieło wandali z Polski :oczko_usmiech: , ale wychodzi na to, że jest to nazwa sektora na stadionie w Palermo. Dokładniej na jednym z łuków w dolnej części :lol:

Castellammare - Super :hearts:

pozdrawiam,
M
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.04.2017 13:18

Mai napisał(a):Klimatyczne miasteczko :)
Tylko muszę wymyśle jak tam się dostać z lotniska w miarę normalny sposób :roll: a potem wydostać ;)

Jeśli myślisz o komunikacji publicznej to masz do wyboru pociąg albo autobus AST. A w niedzielę tylko pociąg :? :roll: .
Na własnym przykładzie - jest to do zrobienia :D .



Mikeee napisał(a):Uwielbiam takie naturalne, włoskie klimaty z południa.

Też przejawiamy taką słabość :mrgreen: .
Jeszcze tylko dwa tygodnie i buongiorno Napoli :hearts: .


Mikeee napisał(a):Zaciekawił mnie jeden napis na ścianie: CURVA NORD INFERIORE. Myślałem, że to dzieło wandali z Polski :oczko_usmiech: , ale wychodzi na to, że jest to nazwa sektora na stadionie w Palermo. Dokładniej na jednym z łuków w dolnej części :lol:

Spostrzegawczy jesteś :D . Ja dwa razy musiałam przewinąć zdjęcia :? :lol: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13071
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.04.2017 13:29

marze_na napisał(a):Casellammare del Golfo
Nie piszą o nim w przewodnikach, nie ma tam wyjątkowych zabytków, a jednak stało się mocnym punktem na naszej trasie.

Wcale się nie dziwię :D ,
zapisałam :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.04.2017 08:16

07.10 - Casellammare del Golfo - plaża

Na ten dzień zaplanowaliśmy nicnierobienie. Cały dzień na plaży 8) .
Tymczasem za oknem nieszczególnie plażowo :? :evil: .

Obrazek

Obrazek


Prognozy obiecują, że jeszcze zaświeci słońce. No to lecimy. A do przejścia jest kawałek.

Jeśli już musiałabym wyszukać jakąś słabą stronę Castellammare to odległość od plaży.

Obrazek

W sezonie z centrum miasteczka na plaże jeździ autobus. Sezon skończył się jednak 15 września, więc czeka nas spacer.
Po drodze na plażę główną mijamy mniejsze plażyczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Meldujemy się na miejscu. Pogoda ciągle nie może się określić :? :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
Ostatnio edytowano 01.02.2023 23:25 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.04.2017 08:16

Kapitalny kolor morza niestety nic dobrego nie wróży.

Obrazek

Obrazek


Od strony Rezerwatu Zingaro nadciągają opady :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pierwsze krople deszczu skłaniają nas do schronienia się w którymś z plażowych barów. Na szczęście przynajmniej jeden okazuje się otwarty :D .
Zajmujemy stolik pod dachem i zamawiamy dwa cappuccino.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W pewnym momencie już tak mocno zacina, że w pośpiechu ewakuujemy się od stolika. Właścicielka baru odbiera od nas filiżanki i wręcza po kawałku sfincione mówiąc, że to taka rekompensata za złą pogodę 8O 8) . Pisałam już, że Sycylijczycy są mili, serdeczni, pomocni?


Zanim skończyliśmy swoje sfincione przestaje padać. Spacerujemy trochę brzegiem czekając na obiecywane przez prognozy słońce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.04.2017 08:17

Nareszcie się przejaśnia :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W międzyczasie zdążyliśmy zebrać całkiem sporo muszelek ...

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


... z których robimy taki oto użytek :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Potem już tylko piasek i morze. Nuda 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Koło 16stej zarządzamy odwrót.
Przystajemy jeszcze przy głównej drodze na ostatnie poglądowe fotki.

Obrazek


Kręcimy się chwilę przy upatrzonym punkcie widokowym, kiedy obok zatrzymuje się porsche. Kierowca wysiada i wyjaśnia nam, że tędy na plażę niestety nie zejdziemy, ale on bardzo chętnie nas do plaży podwiezie. Dziękujemy, bo na spiaggia to my już byliśmy.
Później Paweł żartował, że trzeba było sobie wrócić na tą plażę, przynajmniej byśmy się porsche przejechali :oczko_usmiech: .


:papa:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 10.04.2017 08:45

Co do komunikacji, to wiem że jakoś się dostanę z lotniska na miejsce ;)
mogli by to jakoś zgrać z samolotami, a tu np. autobus z lotniska przyjeżdża na dworzec 4 minuty po tym jak odjechał pociąg 8O
jak patrze na rozkład jazdy i trasy jazdy zwłaszcza pociągu, no masakra 8O inny stan umysłu ;)



Fajny kontrast :)
Długo szliście na tą plaże?

marze_na napisał(a):Kapitalny kolor morza niestety nic dobrego nie wróży.
Obrazek
(...)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15709
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2017 08:57

Ładne muszelki, dla mnie idealna to ta jedna malutka plaża, na której widać strome zejście miedzy krzakami...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.04.2017 09:24

Mai napisał(a):jak patrze na rozkład jazdy i trasy jazdy zwłaszcza pociągu, no masakra 8O inny stan umysłu ;)

Pociągiem mieliśmy przyjemność wracać :lol:.


Mai napisał(a):Długo szliście na tą plaże?

Mniej więcej tyle ile pokazuje google maps. Nie więcej niż pół godziny.



piekara114 napisał(a):Ładne muszelki, dla mnie idealna to ta jedna malutka plaża, na której widać strome zejście miedzy krzakami

Za mało piachu :mrgreen: .
Ale gdybyś miała kiedyś ochotę, to jest plaża poniżej hotelu Punta Nord - Est.
I wcale nie jest taka malutka, bo kolejne zdjęcie to jej dalszy ciąg, widok w drugą stronę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15709
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2017 10:16

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ładne muszelki, dla mnie idealna to ta jedna malutka plaża, na której widać strome zejście miedzy krzakami

Za mało piachu :mrgreen: .
Ale gdybyś miała kiedyś ochotę, to jest plaża poniżej hotelu Punta Nord - Est.
I wcale nie jest taka malutka, bo kolejne zdjęcie to jej dalszy ciąg, widok w drugą stronę.

Piach do szczęścia nie jest mi super potrzebny, jak się trafi to ok. Fajne były te skałki podwodne, bo pewnie coś pod wodą się tam działo, a my lubimy snurkować.... Kto wie, może kiedyś... Wy byliście przełom IX/X?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone