Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.03.2020 20:19

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):Widoczki prima sort - balsam dla oczu i duszy....

Teraz to chyba zwłaszcza dla duszy.
Nie wiem kiedy znowu uda się pojechać do Włoch :( .

Oby prędzej niż później!!!!!!!!
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.03.2020 21:08

Ja ten rok powoli uznaję jako stracony, a wakacje na bank. Jesienią, jeśli się sytuacja już uspokoi, to z żoną tak czy siak nie mamy szansy gdzieś na dłużej się wyrwać. Pozostaje jeszcze kwestia pracy, zarobków i ogólnej sytuacji po tym wirusie. Pytanie, czy tanie linie przetrwają i czy nadal będą "tanie".
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2020 21:12

marze_na napisał(a):Nie wiem kiedy znowu uda się pojechać do Włoch :( .
Kilka dni temu czytałam jaką prognozę włoskich badaczy, że turystyka we Włoszech odrodzi się najwcześniej za 3 lata...


maxredaktor napisał(a):Pytanie, czy tanie linie przetrwają i czy nadal będą "tanie".
Część przetrwa, a część padnie, jak w każdym sektorze gospodarki. Co do cen, myślę że w pierwszym etapie po będzie tanio, aby zachęcić do powrotu do latania, a potem drożej, aby się odbić.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.03.2020 00:06

maxredaktor napisał(a):Dziś w ramach terapii i tęsknoty za Sycylią zapodamy w kinie domowym któryś z odcinków komisarza Montalbano. To wprawdzie Ragusa, a nie Modica, ale barok jest pokazany w pełnej krasie :)

Mieliśmy okazję widzieć ekipę filmową i samego komisarza w akcji, bo plan filmowy zrobili sobie na dworcu w Syrakuzach, akurat kiedy wyjeżdżaliśmy stamtąd do Scicli 8) .
Później okazało się, że ekipa również pojechała do Scicili :D . Kręcili zdjęcia w miasteczku, ale już na nich nie trafiliśmy :? .

Obrazek



aga_stella napisał(a):Na razie pocieszam się, że w ubiegłym roku zaparłam się i widziałam ulubioną Sycylię oraz Apulię.

A ja jestem niepocieszona bo miałam taki ładny plan na kilka majowych dni w Apulii. I takie ładne mieszkanko zarezerwowane w Giovinazzo :( .



mysza73 napisał(a):Oby prędzej niż później!!!!!!!!

piekara114 napisał(a):Kilka dni temu czytałam jaką prognozę włoskich badaczy, że turystyka we Włoszech odrodzi się najwcześniej za 3 lata...

Myślę, że raczej prędzej. Pytanie co ci badacze rozumieją pod pojęciem odrodzi. Osiągnie poziom sprzed pandemii mierzony liczbą turystów i wysokością generowanych przychodów? To ja im z chęcią trochę pomogę :wink: .
Na razie pomysł mamy taki, że nasze majowe bilety będziemy chcieli przebukować na grudzień. O ile wizzair się nie zawinie z rynku :roll: .



maxredaktor napisał(a):Ja ten rok powoli uznaję jako stracony, a wakacje na bank.

Po kątem zagranicznych wyjazdów też spisuję to lato na straty. Ale w sierpniu czy wrześniu może uda się ruszyć gdzieś w Polskę.


maxredaktor napisał(a):Pozostaje jeszcze kwestia pracy, zarobków i ogólnej sytuacji po tym wirusie.

Dlatego właśnie trudno teraz cokolwiek planować :? .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.03.2020 00:42

Modica, Pizzo Belvedere

Docieramy na punkt widokowy Pizzo Belvedere, gdzie z braku czasu nie udało nam się wejść podczas pierwszej wizyty w Modice.

Obrazek


Jeszcze tu wrócimy, a tymczasem spieszno nam do kościoła i klasztoru Santa Maria di Gesu.
Sądząc ze zdjęć i opisów w internecie zapowiada się obiecująco, niestety podawane godziny otwarcia nijak mają się do rzeczywistości.
Zamknięte na cztery spusty i żywego ducha nie widać :( .

Obrazek


Zaglądamy jeszcze w okolice kościoła św. Jana Ewangelisty,

Obrazek

Obrazek


ale pragnienie pcha nas bardziej do znajdującego się tuż obok baru :mrgreen: .
To najbardziej upalny dzień podczas całego sycylijskiego urlopu. Zamawiamy po piwku i zajmujemy miejsca przy stoliku na zewnątrz.
Oprócz piwa dostajemy chipsy i dwa rodzaje orzeszków. Gratuito 8) .

Obrazek

Obrazek


Wracamy na Pizzo Belvedere. Również z tej perspektywy Modica prezentuje się całkiem nieźle :D .

Obrazek


W dole Corso Umberto I. Kiedyś tą doliną płynęła rzeka.
Po ogromnych powidziach w latach 1833 i 1902, na początku XX w. koryto rzeki zabudowano i utworzono na nim drogę.

Obrazek


Zatrzymujemy w kadrze domki i daszki,

Obrazek

Obrazek

Obrazek


katedrę św. Jerzego

Obrazek

Obrazek


i wracamy powolutku w stronę stacji.

Obrazek



W następnym odcinku pożegnamy (w końcu ;) ) Modicę.


:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.03.2020 09:32

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Oby prędzej niż później!!!!!!!!

piekara114 napisał(a):Kilka dni temu czytałam jaką prognozę włoskich badaczy, że turystyka we Włoszech odrodzi się najwcześniej za 3 lata...

Myślę, że raczej prędzej. Pytanie co ci badacze rozumieją pod pojęciem odrodzi. Osiągnie poziom sprzed pandemii mierzony liczbą turystów i wysokością generowanych przychodów? To ja im z chęcią trochę pomogę :wink: .
Na razie pomysł mamy taki, że nasze majowe bilety będziemy chcieli przebukować na grudzień. O ile wizzair się nie zawinie z rynku :roll: .
Ja też pomogę! :P
I mam jeszcze dwie chętne osoby co ze mną pojadą ... wszędzie ... nawet do Rzymu :oczko_usmiech:
A na Sycylię to nawet mąż mój chce jechać 8O 8O 8O :oczko_usmiech:
Tak więc wrócę do tej relacji w stosownym czasie :smo: , bo teraz niby czytam ... oglądam ... ale tak jakby bez zrozumenia :?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 24.03.2020 10:26

marze_na napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Dziś w ramach terapii i tęsknoty za Sycylią zapodamy w kinie domowym któryś z odcinków komisarza Montalbano. To wprawdzie Ragusa, a nie Modica, ale barok jest pokazany w pełnej krasie :)

Mieliśmy okazję widzieć ekipę filmową i samego komisarza w akcji, bo plan filmowy zrobili sobie na dworcu w Syrakuzach, akurat kiedy wyjeżdżaliśmy stamtąd do Scicli 8) .
Później okazało się, że ekipa również pojechała do Scicili :D . Kręcili zdjęcia w miasteczku, ale już na nich nie trafiliśmy :? .



Zazdraszczam!

A teraz przepraszam, robię przerwę w pracy i idę na spacer po Modice :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.03.2020 18:55

maxredaktor napisał(a):robię przerwę w pracy i idę na spacer po Modice :)

To może jeszcze mały spacer po pracy? :wink:


Modica, część ostatnia

Gdzie okiem nie sięgnąć tam barok :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Znowu jesteśmy w dolnej Modica Bassa.

Obrazek


Do odjazdu wieczornego pociągu mamy jeszcze wystarczająco dużo czasu, żeby udać się na degustację i zakupy czekolady 8) .
Jeśli z czymś Modica miałaby się kojarzyć to w pierwszej kolejności powinna to być właśnie czekolada :!:
O czekoladzie z Modiki pisałam już tutaj. Tym razem jednak na zakupy nie udaliśmy się do tej najsłynniejszej Antica Dolceria Bonajuto. Odwiedziliśmy parę innych punktów ulokowanych wzdłuż Corso Umberto I, popróbowaliśmy do woli, by ostatecznie obkupić się w A Putia.
(Jeśli szukacie pomysłu co można przywieźć rodzinie i znajomym z Sycylii to słodka tabliczka z Modiki jest bardzo dobrym pomysłem 8) )


Ostatnia już porcja widoków na miasto. Ujęcia podobne, może nawet nie takie same, ale za to już w innym świetle :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pociąg z Modiki odjeżdża punktualnie :hut: .

Obrazek

Obrazek


Kilkanaście minut później jesteśmy spowrotem w naszym Scicli.

Obrazek


:papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 24.03.2020 19:04

Pospacerowałem po Modice i stwierdzam, że jest urocza. Jutro też tu zajrzę :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 24.03.2020 19:13

Piękne te podpory pod balkonami.
Przypomniałaś mi o czekoladzie :D
Jeszcze kawałek miałam zakamuflowany, więc znów miałam okazję jej posmakować.
Podczas zakupów w jednym ze sklepików pani sypała nam na dłoń takie ilości, że wymiękłam.
I nijak nie dała sobie wytłumaczyć,że jeden kawałek jest wystarczający.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.03.2020 21:21

mysza73 napisał(a):A na Sycylię to nawet mąż mój chce jechać

Scicili wprawdzie nie jest bezpośrednio nad morzem, ale myślę, że by Ci się spodobało. Będąc jeszcze na miejscu doszliśmy z Pawłem do zgodnego wniosku, że chyba możemy Ci nawet polecić naszą casę :smo: .



maxredaktor napisał(a):Jutro też tu zajrzę :)

Jutro pójdziemy na plażę 8) .



aga_stella napisał(a):Podczas zakupów w jednym ze sklepików pani sypała nam na dłoń takie ilości, że wymiękłam.
I nijak nie dała sobie wytłumaczyć,że jeden kawałek jest wystarczający.

Ja brałam tylko po kawałeczku, za to każdego z oferowanych smaków :lol: . Też w końcu wymiękłam... w trzecim sklepie :mrgreen: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.03.2020 21:25

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):A na Sycylię to nawet mąż mój chce jechać

Scicili wprawdzie nie jest bezpośrednio nad morzem, ale myślę, że by Ci się spodobało. Będąc jeszcze na miejscu doszliśmy z Pawłem do zgodnego wniosku, że chyba możemy Ci nawet polecić naszą casę :smo: .

Będę pamiętać :smo:
Zawsze to jeden kłopot z głowy :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.03.2020 22:16

Wiecie co? Jak patrzę na te Modike i kochane Scicli to mi się płakać chce słysząc co się dzieje w Italii

Widać że mój ban na ten kraj przedłuży się o kilka lat :(

Ludzie umierają tam (i w wielu innych krajach w tym Hiszpanii) za którą też szaleje samotni i bezsilni

Myślę że nic już nie będzie takie samo PO koronawir jak przed nim :(

Jeszcze nie odwołuje POLNOCNEJ Hiszpanii w lipcu, wraz z lotami do Barcelony z Pragi ale myślę że nic z tego nie bedzie

Ale przecież nie to jest najważniejsze

Tym bardziej miło popatrzeć na piekne miejsca że tak powiem trochę optymistycznie na koniec

Buziaki for all
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 25.03.2020 11:51

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):Widoczki prima sort - balsam dla oczu i duszy....

Teraz to chyba zwłaszcza dla duszy.
Nie wiem kiedy znowu uda się pojechać do Włoch :( .


Ja już się pogodziłam z myślą, że czerwcowe wakacje na Sycylii nie wypalą... :roll: ale może chociaż przynajmniej uda się wyskoczyć w listopadzie/grudniu na przedłużony weekend do Palermo, jak w zeszłym roku... a letnie wakacje za rok.
No i mam jeszcze niewykorzystane bilety m.in.do Muzeów Watykańskich, które kupiłam online na marcowy wyjazd do Rzymu.
Włosi zgodzili mi się na wykorzystanie wszystkich biletów w innym terminie, ale w tym roku. Czy to się uda?... :?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 25.03.2020 13:28

tony montana napisał(a):Wiecie co? Jak patrzę na te Modike i kochane Scicli to mi się płakać chce słysząc co się dzieje w Italii

Widać że mój ban na ten kraj przedłuży się o kilka lat :(


Na ten rok wszelkie wyjazdy zagraniczne odpadają, to fakt. Co do przyszłego roku, to większym wyzwaniem mogą być fundusze, niestety.

Kurczę, jak ja już tęsknię za Włochami...

Idę zatem na kawę:

https://www.youtube.com/watch?v=0YZYcBCzkBw
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone