Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 30.05.2022 21:54

Najpierw następuje płatność kartą a później tankowanie. Przypuszczam, że karta inna niż węgierska z automatu podniesie ceną za paliwo.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 30.05.2022 22:36

No i ciśnie się na usta scena Siary z Wąskim po wylądowaniu Moralesa..., ale nie można więc - czar prysł.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 30.05.2022 23:23

BartKat napisał(a):Najpierw następuje płatność kartą a później tankowanie. Przypuszczam, że karta inna niż węgierska z automatu podniesie ceną za paliwo.

Nie tyle płatność, co wstępna autoryzacja wskazanej kwoty, potem pobiera ostateczną należność. Ale byłoby to niezgodne z tym, co Węgrzy deklarują, tj. zależności ceny od kraju rejestracji auta - kraj użytkownika karty może przecież być zupełnie inny. No i ciekawe, jak z revolutem. Swoją drogą, przynajmniej o jednej z tych stacji w Moson słyszałem, że bardzo często po prostu nie mają paliwa...jeśli będę mieć okazję przetestować w sobotę, dam znać.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 31.05.2022 11:24

vin napisał(a):Nie tyle płatność, co wstępna autoryzacja wskazanej kwoty, potem pobiera ostateczną należność. Ale byłoby to niezgodne z tym, co Węgrzy deklarują, tj. zależności ceny od kraju rejestracji auta - kraj użytkownika karty może przecież być zupełnie inny. No i ciekawe, jak z revolutem. Swoją drogą, przynajmniej o jednej z tych stacji w Moson słyszałem, że bardzo często po prostu nie mają paliwa...jeśli będę mieć okazję przetestować w sobotę, dam znać.


Można też zapłacić forintami..., daj znać, czy już zrobili nam pod górkę.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 31.05.2022 13:55

A tymczasem ropa już po 119 USD za baryłkę :mrgreen:

Szkoda że nie udało nam się wyprodukować tego miliona aut elektrycznych.... :lool: :mrgreen: :oczko_usmiech:
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 31.05.2022 14:41

Czyli na dystrybutorze w Węgrzech nie ma cen podanych dla obcokrajowców ? Dopiero na paragonie widzę ile mi wyszło ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 31.05.2022 14:52

migchel napisał(a):Czyli na dystrybutorze w Węgrzech nie ma cen podanych dla obcokrajowców ? Dopiero na paragonie widzę ile mi wyszło ?

Gdzieś czytałem ze na wszystkich dystrybutorach i słupkach przed stacjami ma być cena komercyjna. Jak się przy kasie wylegitymujesz węgierskim dowodem rejestracyjnym to ci naliczą rabat.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 31.05.2022 15:54

"Na dystrybutorze wyświetlona będzie wyższa, rynkowa cena paliwa - w przypadku samochodu z węgierskimi tablicami rejestracyjnymi przy kasie zostanie odliczona różnica. Nie należy sugerować się ceną paliwa wyświetloną na słupach informacyjnych przy wjeździe na stację paliw."
Źródło: https://www.gov.pl/web/wegry/informacja ... a-wegrzech
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 31.05.2022 20:52

mr-owl napisał(a):Pytanie z innej beczki, gdzie tankujecie jak jestescie w Chorwacji? Jakies konkretne stacje? Czy paliwo w kurortach jest jakos drozsze niz np gdzies w glebi kraju? Pewnie przy autostradzie jak wszedzie w Europie bedzie drozej ale mi to nie robi roznicy bo spokojnie obejdzie sie bez tankowania w Chorwacji bo spokojnie dojade ze Sloweni do apartamentu. Chodzi o tankowanie na miejscu :)



czesc, obecnie ceny sa takie same na stacjach paliw w mniejszych miejscowosciach czy na autostradzie. nie ma roznicy. nie ma znaczenia gdzie w chorwacji zatankujesz, na pewno nie przeplacisz. diesel 1litr 12,92 kuna przy kursie revoluta 0.608 gr ---> 7,85pln
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 31.05.2022 22:24

maniieek napisał(a):
mr-owl napisał(a):Pytanie z innej beczki, gdzie tankujecie jak jestescie w Chorwacji? Jakies konkretne stacje? Czy paliwo w kurortach jest jakos drozsze niz np gdzies w glebi kraju? Pewnie przy autostradzie jak wszedzie w Europie bedzie drozej ale mi to nie robi roznicy bo spokojnie obejdzie sie bez tankowania w Chorwacji bo spokojnie dojade ze Sloweni do apartamentu. Chodzi o tankowanie na miejscu :)



czesc, obecnie ceny sa takie same na stacjach paliw w mniejszych miejscowosciach czy na autostradzie. nie ma roznicy. nie ma znaczenia gdzie w chorwacji zatankujesz, na pewno nie przeplacisz. diesel 1litr 12,92 kuna przy kursie revoluta 0.608 gr ---> 7,85pln



Dzieki za informacje. Ja do zlotego nie przeliczam ale wychodzi na oko, ze w Slowenii jest troche taniej. W kazdym informacja, ze nie ma znaczenia czy stacja przy autostradzie czy nie jest bardzo cenna. Dla porownania w Niemczech tankstelle przy autobanie to lekko liczac 20-25centow wiecej na litrze. Wystarczy zjechac doslownie 1km albo mniej i cena sporo spada
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 31.05.2022 23:50

mr-owl napisał(a):[...] Dla porownania w Niemczech tankstelle przy autobanie to lekko liczac 20-25centow wiecej na litrze. Wystarczy zjechac doslownie 1km albo mniej i cena sporo spada

W Austrii pewnie też tak jest, a przynajmniej tak było do zeszłego roku.
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 01.06.2022 18:16

kojacek napisał(a):
mr-owl napisał(a):[...] Dla porownania w Niemczech tankstelle przy autobanie to lekko liczac 20-25centow wiecej na litrze. Wystarczy zjechac doslownie 1km albo mniej i cena sporo spada

W Austrii pewnie też tak jest, a przynajmniej tak było do zeszłego roku.


Nie mam pojecia ale widzialem, ze w Austrii tez mozna zatankowac prawie przy samej autostradzie jednoczesnie nie placac premium ceny. Moje tankowania to wogole sa kombinowane bo startuje z UK do Francji na pusty bak, tam do pelna, potem w Niemczech dotankowanie, zeby dalo sie dojechac do Sloweni i potem juz do celu w Chorwacji. Mam juz wytypowane stacje na tankowanie i monitoruje od czasu do czasu ceny oleju napedowego. Kwestia na ile dane z internetu pokrywaja sie ze stanem faktycznym.

edit: Jezeli komus by sie przydalo to wyglada, ze cena diesla w Niemczech i Austrii jest zblizona. Zwykle bylo znacznie taniej w Austrii o ile pamietam.
Ostatnio edytowano 01.06.2022 18:22 przez mr-owl, łącznie edytowano 1 raz
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 01.06.2022 18:21

O to widzę że też będziesz robił trasę z UK do CRO tak jak ja. Ja zawsze do pełna tankuje w Dover zanim przeprawie się promem do Francji. Ciekawią mnie ceny diesla na trasie do Cro. Próbowałem obliczyć koszta trasy za pomocą viamichelin ale jakoś mało wiarygodbie to wyglądą.
Link poniżej do tej str.
https://www.viamichelin.pl/web/Trasy
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 01.06.2022 18:50

Tomas12 napisał(a):O to widzę że też będziesz robił trasę z UK do CRO tak jak ja. Ja zawsze do pełna tankuje w Dover zanim przeprawie się promem do Francji. Ciekawią mnie ceny diesla na trasie do Cro. Próbowałem obliczyć koszta trasy za pomocą viamichelin ale jakoś mało wiarygodbie to wyglądą.
Link poniżej do tej str.
https://www.viamichelin.pl/web/Trasy


Uk ma prawie najdrozszego diesla w Europie. We Francji dlugo przed cyrkami z podwyzkami tankowalem diesla. Ja tankuje na Totalu w Calais (eurotunnel arrivals) Nie korzystam z promow od dawna juz ale doslownie 2min z autostrady w okolicach Dunkierki jest albo byl Auchan i tam byla stacja, karta przy dystrybutorze mozna placic 24/7 i tam diesel to w przeliczeniu na funty byl zawsze 30p tanszy na litrze. Nastepnym najtanszym krajem do tankowania jest Slowenia ale tam nie dojade komfortowo na jednym baku z Calais bo pewnie w DE troche bedzie szybciej momentami. Koszty dojazdu to nieliczac eurotunnelu podobne jak z Polski z tym, ze jest dalej, znacznie dalej w porownaniu do kogos kto startuje z poludniowej Polski. Zalezy tez kto gdzie mieszka w UK, ja mieszkam 160km okolo od Folkestone, eurotunnel. Spoko do ogarniecia jest taki wyjazd ale trzeba 2dni policzyc zeby sie nie zajechac.
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 01.06.2022 19:36

Ja tankowałem zazwyczaj w Dover bo to dobre 4hr drogi z domu a potem po zjezdzie z promu od razu w droge na pełnym zbiorniku. . A może tym razem zrobię że zatankuje we Francji a potem zobacze ile uciągne na tempomacie do kolejnego tankowania. Także trasa w jedna str. około 2430km(UK- CRO)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 119
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone