Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 24.07.2020 16:17

OMV autostrada Słowenia 23.07 diesel 1,043
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 24.07.2020 19:25

Wczoraj tankowałem diesel na stacji Petrol w Dolga Vas Słowenia.
cena 1.oo E
foczka2011
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) foczka2011 » 25.07.2020 12:38

Czy ktoś może napisać jaka cena ON na stacji Benzina w Kralikach (CZ). Zamierzam się tam zatrzymać po winiety i przy okazji zatankować, ale właśnie nie wiem czy lepiej tankować tam czy jeszcze w Polsce na trasie z Wrocławia.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.07.2020 14:05

Jakby ktoś potrzebował... ceny ON z wczoraj
INA Makarska 8,67 HRK/litr
MOL Słowenia koło Mariboru 1,00€/litr
Austria (na granicy z SLO - stare przejście) 0.98€/litr.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 25.07.2020 21:37

BiH Neum stacja INA 25.07.
ON 1,81 BM/l
PB95 1,86 BM/l
Lpg 1,01 BM/l

Kurs BM z Visa mBanku wyszedł 1BM=2,405zł
Karta ING Mastercard 2,33zł
Ostatnio edytowano 27.07.2020 18:47 przez Freddie, łącznie edytowano 1 raz
foczka2011
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) foczka2011 » 27.07.2020 13:00

Panowie nie ogarniam tej węgierskiej strony z cenami paliw :cry:
Język mi trochę nie podchodzi, nie wiem co to Benzin E10, nie wiem jak znalezc ceny ON, ogólnie jaki język taka strona... :cry:
Proszę zatem o odpowiedź wprost na nurtujące mnie pytanie: czy ceny paliw na Węgrzech są porównywalna o Słowenii? Czy drożej czy taniej?
Rozważam trasa Czechy, Słowacja, Węgry i przejście Letenye, niby czas ten sam co przez Austrię i Słowenia ale wychodzi taniej za winiety, nie wiem tylko czy cena paliwa na Węgrzech nie wyrówna tego co zaoszczędzi się na winietach.
Pomóżcie
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 27.07.2020 13:46

W Słowenii przed granicą z Włochami w kierunku na Triest tankowałem benzynę 95 po równej cenie 1 euro. Dwa kółeczka na dystrybutorze kręciły się tak samo . We Włoszech cena 1.45, na Korsyce 1,47. Chorwacja najdrożej jak do tej pory.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2020 14:00

foczka2011 napisał(a):Panowie nie ogarniam tej węgierskiej strony z cenami paliw :cry:
Język mi trochę nie podchodzi, nie wiem co to Benzin E10, nie wiem jak znalezc ceny ON, ogólnie jaki język taka strona... :cry:
Proszę zatem o odpowiedź wprost na nurtujące mnie pytanie: czy ceny paliw na Węgrzech są porównywalna o Słowenii? Czy drożej czy taniej?
Rozważam trasa Czechy, Słowacja, Węgry i przejście Letenye, niby czas ten sam co przez Austrię i Słowenia ale wychodzi taniej za winiety, nie wiem tylko czy cena paliwa na Węgrzech nie wyrówna tego co zaoszczędzi się na winietach.
Pomóżcie


Na autostradzie na Węgrzech ceny benzyny i diesla oscylują na poziomie 421 forintów za litr (diesel trochę tańszy). Poza autostradą widziałem ceny od 330 do 370 forintów (znów, diesel ten tańszy).

Jak tankujesz diesla to "Benzin B10" to benzyna z dodatkiem etanolu (90:10) i sobie tym głowy nie zaprzątaj, u Madziarów na dystrybutorze będzie albo "dízel" albo rzadziej - "gázolaj".
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.07.2020 14:03

husband napisał(a):W Słowenii przed granicą z Włochami w kierunku na Triest tankowałem benzynę 95 po równej cenie 1 euro. Dwa kółeczka na dystrybutorze kręciły się tak samo . We Włoszech cena 1.45, na Korsyce 1,47. Chorwacja najdrożej jak do tej pory.


Na pewno?
1,47EU x 4,42 = 6,49
9,5 HRK x 0,61 = 5,79
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.07.2020 16:47

Mam wrażenie, że kolega ceny we Włoszech i na Korsyce podał poza konkursem, bo raczej rzadko jedzie się przez te lokalizacje do Chorwacji. 1 euro w Słowenii może jedynie konkurować z Austrią (przy założeniu zjechania z autostrady). Czechy, Słowacja, Węgry i Chorwacja - drożej.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 27.07.2020 18:46

Najtaniej w BiiH. Pb95 wyszedł mnie 4,337zł kartą ING Mastercard. Jak ktoś jedzie do Dubrownika albo na Peljesac lądem to polecam tankować w Neum.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 27.07.2020 21:11

niuniek napisał(a):Mam wrażenie, że kolega ceny we Włoszech i na Korsyce podał poza konkursem, bo raczej rzadko jedzie się przez te lokalizacje do Chorwacji. 1 euro w Słowenii może jedynie konkurować z Austrią (przy założeniu zjechania z autostrady). Czechy, Słowacja, Węgry i Chorwacja - drożej.


No tak sobie to wymyśliłem, że tydzień w HR i potem do Włoch i na Korsykę... Ceny podaje dodatkow skoro mowa o kosztach paliwa, może ktoś skorzysta z info...
SpeakerPL
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SpeakerPL » 28.07.2020 13:29

Wybieram się z miejscowości Siemiatycze do Lokva Rogoznica. Będę jechał przez Słowację i Węgry. Zamierzam zatankować przed granicą ze Słowacją jeszcze w Polsce i później chciałbym zatankować na Węgrzech na tej stacji:
holtankoljak.hu/benzinkutak/avia-8154-polgardi-05-9.html?sourceLat=47.0928058&sourceLng=17.9140147
Czy na Węgrzech jest tylko Gazolej Premium czyli Diesel premium tak jak u nas? Leje do swojego autka zawsze zwykły diesel i się tak zastanawiam. Nigdzie nie mogę znaleźć na tej mapce zwykłego gazolej. Tylko nie wiem czy dobrze rozumuje w odniesieniu do tego co jest u nas w Polsce:
Gazolej Premium = Diesel Premium
Gazolej = Diesel zwykły
Mógłby ktoś pomóc? :) Byłbym wdzięczny
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2020 14:32

husband napisał(a):
niuniek napisał(a):Mam wrażenie, że kolega ceny we Włoszech i na Korsyce podał poza konkursem, bo raczej rzadko jedzie się przez te lokalizacje do Chorwacji. 1 euro w Słowenii może jedynie konkurować z Austrią (przy założeniu zjechania z autostrady). Czechy, Słowacja, Węgry i Chorwacja - drożej.


No tak sobie to wymyśliłem, że tydzień w HR i potem do Włoch i na Korsykę... Ceny podaje dodatkow skoro mowa o kosztach paliwa, może ktoś skorzysta z info...


To przy okazji zapytam o koszt promu na Korsykę.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 28.07.2020 18:38

SingSing74 napisał(a):
husband napisał(a):
niuniek napisał(a):Mam wrażenie, że kolega ceny we Włoszech i na Korsyce podał poza konkursem, bo raczej rzadko jedzie się przez te lokalizacje do Chorwacji. 1 euro w Słowenii może jedynie konkurować z Austrią (przy założeniu zjechania z autostrady). Czechy, Słowacja, Węgry i Chorwacja - drożej.


No tak sobie to wymyśliłem, że tydzień w HR i potem do Włoch i na Korsykę... Ceny podaje dodatkow skoro mowa o kosztach paliwa, może ktoś skorzysta z info...


To przy okazji zapytam o koszt promu na Korsykę.


Płaciłem drożej bo w kasie w dniu odpłunięcia promu. Dokładna cena od 2 osób i samochodu wyniosła mnie 107 euro. Powrotny będę kupował przez internet, to jest około 20 procent taniej. Ile dokładnie jeszcze nie wiem, na razie objeżdżam Korsyke i nie wiem ile mi to zajmie czasu. Dodam, że to czas kiedy jest zdecydowanie mniej turystów. Jest naprawdę super. Ja stacjonuje na kampingach, obłożenie 40 procent, plaże piękne i nie zatłoczone. To jest teraz najlepszy czas na wakacje. Pandemia zrobiła swoje. Oczywiście wszędzie są przestrzegane obostrzenia... Sklepy promy to maseczki obowiązkowo. W mieście i na plażach bez, oczywiście nie ma tłoku więc swobodnie można znaleźć swój kąt na plaży. Pogoda "lampa" no stop. Ceny oczywiście większe niż w HR. Przykładowo pizza od 9 do 13 euro. piwo Pietra 0,33 2.50 euro. Ale są supermarkety w każdym mieście więc nie jest źle, można zrobić zakupy większe. Osobiście gotujemy sobie sami, ale raz na jakiś czas też zjemy coś na mieście. Plaże Korsyki piękne, każdy znajdzie coś dla siebie. Paliwo benzyna 1.47 euro. Zachodnia strona piękna, górzysta, wschodnia płaska z pięknymi plażami, rewelacyjnie. Polecam wszystkim... Może to jest alternatywa jeżeli kto chce coś odmienić. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 88
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone