Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.07.2010 07:01

Marek73 napisał(a):No nie wiem, zaczynam usychać :-)


Już jest :)
Trochę to trawło, bo wczoraj jakoś dużo roboty miałam ;)

U-la jest dokładnie tak jak piszesz, na co by mi się zdało marudzenie, tylko by mi to dzień popsuło. A tak już zawsze będę Sibenik kojarzyła z mrożoną kawą- a tak na marginesie była pycha ;)
Super, że dalej tutaj zaglądasz ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.07.2010 09:55

9 Lipiec- piątek

Jak na nas wstajemy bardzo późno, maslinka z mężem już zajadają śniadanie. Przed nimi pakowanie i wyjazd na Peljesac, a przed nami dzień lenistwa :twisted:

Jeszcze upamiętnienie spotkania ;)

Obrazek

Mozolnie zbieramy wszystkie graty plażowe, jest czas żeby rzucić okiem na camp, którego główna zaletą było to, że szpilki od namiotu wchodziły bardzo łatwo :wink:

Było o campie, a więc proszę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piątek to dzień plażowania, błogiego lenistwa i nic nie robienia :)
Na początek idziemy na plażę oddaloną od campingu może z 4 minutki :)

Obrazek

Obrazek

Czytamy książki, nurkujemy- jednak nie za dużo, bo pod wodą jakoś tak ubogo ;) i nabieramy kolorków na słońcu.

Niezbyt zajmujące zajęcia, ale jak bardzo męczące :twisted:
Około 14 wracamy na camp, rzucamy coś na ząb i ... idziemy na drugą plażę :)

Tym razem trzeba się trochę nachodzić.
Przechodzimy przez ogromny camping, idziemy i idziemy, a tutaj końca nie widać. Taki duży camping to nie dla mnie. Codziennie bym się na nim gubiła ;)
Należę do osób, które po wyjściu ze sklepu zawsze idą w przeciwną stronę, niż powinni :twisted:
W końcu jesteśmy na miejscu. Szału nie ma. Plaża zatłoczona, woda jakaś taka nie halo.

Obrazek

Obrazek

Po takim plażowaniu nie pozostaje nic innego jak bary na plaży ;)
Na zdjęciu trochę zła, bo kawa mrożona nie była zbyt smaczna :roll:

Obrazek

Wracamy, tym razem nie możemy przejść przez camping, przy bramie stoi strażnik i pilnuje. Trzeba mieć specjalne karty żeby wejść.
O matko, przecież jakbyśmy byli na tym campie, to ja bym tą kartę zgubiła pewnie z tysiąc razy 8O

Przechodzimy boczkiem i jak się okazuje jest o wiele krócej :D

Nic nie robiliśmy, a jednak jesteśmy strasznie zmęczeni. Wcinamy kolację, idziemy na spacer i spać.
Jutro wycieczka na wodospady Krka więc trzeba się wyspać :)
Ostatnio edytowano 18.02.2014 12:34 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2010 10:12

Roksa_ napisał(a):...Na zdjęciu trochę zła, bo kawa mrożona nie była zbyt smaczna ...


Rozchmurz się - przynajmniej nikt jej na Ciebie nie wylał... :lol:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 27.07.2010 10:15

Ten Camp to pewnie ten:
http://www.oaza-mira.hr/

Z lotu ptaka faktycznie wygląda na rozrośnięty :D

My planujemy zakotwiczyć jeszcze kawałek drogi dalej w kierunku południowym w okolicach ulicy Zadarskiej. Mam nadzieję, że tam będzie mniej ludzi na plaży.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 27.07.2010 10:21

Oo jak wodospady, to czekam z niecierpliwością :wink:
Odwiedziłam je pierwszy raz kilka lat temu, jestem ciekawa co się zmieniło :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2010 10:24

Marek73 napisał(a):Ten Camp to pewnie ten:
http://www.oaza-mira.hr/

Z lotu ptaka faktycznie wygląda na rozrośnięty :D


Tak patrzę i liczę...kurcze, drogi ten kamp.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.07.2010 10:30

Roksa, to jest ta plaża koło dwóch beachbarów? Masakra! Jak my byliśmy, było 5 razy mniej ludzi. Mi się tam bardzo podobało, zapamiętałam ją jako rajską plażę :wink: (beachbar kojarzył mi się z tropikami, ale to był ten drugi, nie ten z huśtawkami).
Ale my byliśmy tam przed południem, niektórzy pewnie jeszcze nie wstali :wink:

Co do Pakostane, ale ta moja makrela była niedobra... :roll: Niestety najmniej smaczny posiłek w Cro. Dobrze, że wybrałaś lignje :)

Ciekawa jestem Waszych wrażeń z wodospadów.

Jacku, camping jest masakrycznie drogi. Kwatery wychodzą taniej :wink:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 27.07.2010 10:57

Roksa_ 8O ale się działo....WoW :D
Super Relacja,Super Foty :D najbardziej ciekawa focia.. jak dla mnie.. to ten widoczek :mrgreen: odbicie w okularach :D
Pozdrawiam Jola
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 27.07.2010 10:58

Witam,
Dołączam do grona czytelników Twojej ciekawej relacji Roksa. Bardzo mi się spodobał pomysł dołączenia do maslinki.... poznałyście się tutaj?

Oczywiście pozdrawiam
tj_jankes
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tj_jankes » 27.07.2010 11:13

Trochę późno, ale też już się melduję i przyłączam do grona czytających relację :D :D :D :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.07.2010 11:15

Jacku to samo powiedział mój małżonek.
- Rzeczywiście niedobra ta kawa, ale przynajmniej jej na ciebie nie wylali :lol:

Marek73, tak to będzię właśnie ten camp, do którego podałeś linka. W ogóle mi się nie podobał, pewnie z racji tego, że nie lubię takich molochów. Zanim się gdziekolwiek dojdzie to się człowiek trzy razy zgubi :mrgreen:

monia85 wodopady będą już w nastepnym odcinku. Fajnie, że dalej tutaj zaglądasz :)

masilnka napisał(a):Roksa, to jest ta plaża koło dwóch beachbarów? Masakra! Jak my byliśmy, było 5 razy mniej ludzi. Mi się tam bardzo podobało, zapamiętałam ją jako rajską plażę ;)


To była właśnie ta plaża. Bardzo dużo ludzi i woda taka zamulona, nie do tego sie przyzwyczaiłam :twisted:
W. to nie sprawiało różnicy, zalożył płetwy i do wody. Ja skupiłam się na książce :)

Jolanda napisał(a):najbardziej ciekawa focia.. jak dla mnie.. to ten widoczek :mrgreen: odbicie w okularach


Przyznam się, że jest to jedno z moich ulubionych zdjęć z tego roku ;)

Justyna1984 z maslinką znam się już trochę dłużej, będzie z kilka lat ;) Nasi mężowie się znali i tak od spotkania do spotkania i od wyjazdu do Cro, do wyjazdu .... :)

tj_jankes lepiej późno niż wcale. Witam :lol:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.07.2010 11:23

Hej Roksa.

Tak się zaczytałam przy twojej relacji, że jeszcze w piżamce siedzę:) a tu już pół dnia na boku.

Oczywiście czekam na ciąg dalszy...do mojego wyjazdu jeszcze bardzo długo ( o ile wogóle do niego dojdzie)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.07.2010 07:02

madzia1981 napisał(a):Hej Roksa.

Tak się zaczytałam przy twojej relacji, że jeszcze w piżamce siedzę:) a tu już pół dnia na boku.

Oczywiście czekam na ciąg dalszy...do mojego wyjazdu jeszcze bardzo długo ( o ile wogóle do niego dojdzie)


Hej :)
Też bym bardzo chętnie tak w piżamce posiedziała :roll: :wink:
Mam nadzieję, że dalszyc ciąg relacji też ci się spodoba. Dziś wyprawa na wodospady Krka.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.07.2010 09:32

10 Lipiec- sobota

Około 9 ruszamy w stronę wodospadów Krka, a dokładniej Skradina, bo postanowiliśmy zacząć właśnie tam.

Jak się okazuje była to bardzo dobra decyzja, bo miasteczko jest cudowne.

Zwiedzanie i zaglądanie w różne zakątki miasta zostawiamy sobie na później i kierujemy się do portu skąd odpływa statek na wodospady.

W drogę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Już na samym początku naszym oczom ukazuje się taki obrazek.

Obrazek

Ryby pozować nie chciały, ale za to mewy stanęły na wysokości zadania ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później też jest pięknie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No niczego sobie te wodospady- myślę. Idziemy dalej wydeptaną ścieżką, czasem wytyczoną przez kładki.

Obrazek

Obrazek


Jest bardzo gorąco, na szczęście większość wędrówki przebiega lasem i można cieszyć się widokami, a nie sapać w upale ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak obchodzimy Skradinski Buk wracając do punktu wyjścia.

Obrazek


Teraz decyzja czy kontynuujemy wycieczkę następnym statkiem- dodatkowa opłata, czy wracamy.
Decyzja zapadła: wracamy i tak już dłuuugo chodzimy wśród tych wodospadów ;)
Jak wracamy, to wracamy ;)

Obrazek


Nie mogę nie porównać wodospadów Krka do Plitvic.
Ile ludzi, tyle opinii, ale mi bardziej podobały się Plitvice. Więcej trzeba było się nachodzić- fakt, ale było też więcej uroczych miejsc.
Tak dla przypomnienia- Plitvice ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na spacer po Scradinie zapraszam w następnym odcinku :)
Ostatnio edytowano 03.07.2013 12:41 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2010 09:44

Ile czasu zajęło Wam obejście Skradinskiego Buku?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone