Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.07.2010 13:34

Roksa_ napisał(a):Nie bylibyśmy sobą, gdyby obyło się bez nieodpowiedzialnych, górskich wędrówek ;)

Pierwsze spojrzenie w dół i już wiemy, że nie będzie łatwo.


I fajnie, że Wam się chciało zaryzykować schodzenie. Bo plaża rewelacyjna. I tylko dla Was. Bardzo mi się spodobała.

W Omisu nie byliśmy jakoś się na naszej drodze nie znalazł. Widoki z góry na Cetynię warte zawitania.

I zdjęcia z panasonica o niebo lepsze. I fajnie coś nowego zobaczyć. Panasonica brałam pod uwagę jako następcę naszego małego canona 710. Wyszło jednak inaczej.

Jedno zdjęcie rozśmieszyło mnie podpisem.
"Widok na naszą Syrenkę z poziomu morza " Ta leżąca na pierwszym planie kobieta - syrenką waszą?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2010 13:53

weldon napisał(a):Tylko czasu brak :lol:


Ot i cała tajemnica ;)

Aldonka napisał(a): Karlovaćko zawsze i wszędzie :)


Ja w tym roku właśnie jakoś bardziej Ozujsko. Po drugim to i tak już żadna różnica :twisted:

el_guapo, Olisia trochę juz o tym pisałam wcześniej, ale się powtórzę ;)

Kupiliśmy automat do nurkowania ( i tak mieliśmy kupić, bo nurkujemy ;)), do tego mała, 3l butla. Łączymy w całość :)
Butla ląduje w plecaku, a plecak na plecach.
Żeby za bardzo nie wypychało na powierzchnię do kieszonek naładowaliśmy trochę kamyków.

Taka 3l butla starcza na ok 15 minut nurkowania. Nie za długo, więc żeby ją napełnić wzieliśmy też ze sobą dużą butlę- 15 litórw. Musi być koniecznie na 300 atmosfer, żeby po napełnieniu, w małej było 200 atmosfer.

Mniej więcej tak taki zestawik wygląda. Sprawdził się znakomicie. Gorzej ma druga osoba, która ubezpiecza z tafli wody, bo trochę tak nudno przez 15 minut na kogoś patrzeć :)

Lidia K napisał(a):I zdjęcia z panasonica o niebo lepsze.


Dla mnie to po prostu przepaść :)

Lidia K napisał(a):Jedno zdjęcie rozśmieszyło mnie podpisem.
"Widok na naszą Syrenkę z poziomu morza " Ta leżąca na pierwszym planie kobieta - syrenką waszą?


:D :lol:
Racja, nie zwróciłam uwagi nawet. A niech już tak będzie, że to ona jest tą syrenką :lol:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 23.07.2010 15:49

Roksa_ napisał(a):el_guapo, Olisia trochę juz o tym pisałam wcześniej, ale się powtórzę ;)



Dzięki, ale piszesz do totalnych laików.
Mamy zatem automat do nurkowania i butlę 3l i 15l.
A teraz jak to połączyć? Jakieś końcówki, przejściówki, zwężki, itp.

Czy konieczna jest 15l butla? Nie napełniają takich małych "bąków"?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 23.07.2010 17:45

Roksa_ napisał(a):
Jutro zbieramy się i jedziemy na północ, bo tutaj bora nie daje żyć, a przede wszystkim spać. Mówię tutaj o sobie, bo mojego męża to nawet granat w namiocie nie obudzi ;)

Pozdrav :papa:


Oj przeżyłem parę lat temu taką noc na tym campie że i Twojego męża by wiatr obudził ;) Pięknie rzeczywiście położony ale ten cypel to powinien nazywac się wietrzny. Żanda tam bora, nawet jak gdzie indziej wieje zefirek to na Sirenie w nocy namiot trzeba przywiązać do drzewa ;)
Także namiotowcom nie polecam :?
Czekam na Beli, oj tęskno mi za Cresem :P
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2010 18:50

el_guapo napisał(a):Dzięki, ale piszesz do totalnych laików.
Mamy zatem automat do nurkowania i butlę 3l i 15l.
A teraz jak to połączyć? Jakieś końcówki, przejściówki, zwężki, itp.

Czy konieczna jest 15l butla? Nie napełniają takich małych "bąków"?


Trzeba mieć wąż do przetaczania powietrza z butli 15l do 3l. Taki wężyk można kupić w sklepie nurkowym. Jest on wyposażony w dwie końcówki do butli i manometr.

Co do napełniania małych butli. Pewnie by się dało, chociaż nie wiem, bo na nurkowanie w Cro trzeba mieć specjalne pozwolenie i nie wiem czy by coś w bazach nie marudzili.
Poza tym napełnianie tych bączków ;) sprawiałoby tylko problem, bo powietrze kończy się po około 15 minutach i trzebaby codziennie napełniać.
A tak to tylko do auta, psssst i już jest :) Przetaczanie powietrza z butli do butli ma jednak sens tylko w przypadku, gdy butla 15l jest na 300bar.

Maciej napisał(a): Pięknie rzeczywiście położony ale ten cypel to powinien nazywac się wietrzny. Żanda tam bora, nawet jak gdzie indziej wieje zefirek to na Sirenie w nocy namiot trzeba przywiązać do drzewa :wink:
Także namiotowcom nie polecam :?


Wiedziałam, że z tymi drzewami jest coś nie tak ;)
4 dni dało się wytrzymać, ale później trzeba było stamtąd uciekać :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.07.2010 22:30

Witaj Roksa_ :D

Kolejna świetna relacja pisana na gorąco po powrocie 8)
Oczywiście nie może mnie tu zabraknąć - nadrabiam zaległości po trzytygodniowej nieobecności na forum zaczynając od Twojej relacji .
Czekam na jej dalszy ciąg
:D

Pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.07.2010 13:33

piotrf napisał(a):Witaj Roksa_ :D

Kolejna świetna relacja pisana na gorąco po powrocie 8)
Oczywiście nie może mnie tu zabraknąć - nadrabiam zaległości po trzytygodniowej nieobecności na forum zaczynając od Twojej relacji .
Czekam na jej dalszy ciąg
:D


Witam Cię serdecznie :)
Wolę pisać na gorąco, wszystko jest wtedy takie świeże, że pisze się łatwo i przyjemnie ( i opalenizna jeszcze taka intensywna, że wydaje się jakbyśmy wrócili wczoraj :twisted: )
Mam nadzieję, że czyta Wam się równie przyjemnie, jak mi pisze :oops:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 24.07.2010 15:38

Dokładnie, pamieta sie jeszcze szczegóły, potem umykaja zwłaszcza po wakacjach jak sie wraca pelna gębą do pracy :(
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.07.2010 18:20

Roksa_ napisał(a):Karlovacko?

..........

Czy Ozujsko?



Karlovacko - siakieś takie lepsze ... (przynajmniej dla mnie :D )

Fajne fotk, fajny tekst - czemu dopiero teraz tutaj trafiłem 8O :D
Oczywiście czekam na CD :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.07.2010 21:28

wojan napisał(a):Fajne fotk, fajny tekst - czemu dopiero teraz tutaj trafiłem 8O :D
Oczywiście czekam na CD :papa:


Usłyszeć takie słowa od takiego cromaniaka to prawdziwy zaszczyt :oops:
Mam nadzieję, że dlasza część relacji też cie się spodoba :)

P.S. Właśnie wróciliśmy z kina z filmu Predators, ogólnie nie lubię takich filmów... ale ten to nawet nawet :twisted:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 24.07.2010 22:15

Roksa_ napisał(a):
Mam nadzieję, że czyta Wam się równie przyjemnie, jak mi pisze :oops:


Roksa_ fajnie się czyta i ogląda.
Widzę, że pobyt podzielony na zwiedzanie i typowy plażowy relaks, zresztą świetny.

Już na samym wstępie widać, że fajnie wypoczeliście.
Pełen luzik.
Tak trzymać. :)

Pozdrawiam.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 24.07.2010 22:19

wojan napisał(a):Karlovacko - siakieś takie lepsze ... (przynajmniej dla mnie :D )



Dla mnie też Karlovaćko is number One :lol:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.07.2010 22:35

Roksa_ napisał(a):
Usłyszeć takie słowa od takiego cromaniaka to prawdziwy zaszczyt :oops:


No teraz to ja się zarumieniłem ... :oops: :oops: :lol: :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.07.2010 10:53

ja tez tu jestem :) cały czas czytam i podziwiam miejsca w których też bylismy :)
Pozdrawiam!
hose
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 01.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hose » 25.07.2010 12:38

Ciekawa relacja i świetne zdjęcia :D , czekam na dalszy ciąg!
P.s. Świetny pomysł z tą butlą, z racji tego ze jestem w tych sprawach totalnym laikiem :( z ciekawości zapytam jaki jest przybliżony koszt zakupu takiego mini zestawu ?pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone