Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 31.12.2016 17:18

No właśnie! Najpierw znaczna grupa zbeształa Autora, a teraz oczekują na cd :evil:
Podejrzewam, że nie będzie cd :(
Ebert
zbanowany
Posty: 8
Dołączył(a): 08.12.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ebert » 31.12.2016 17:34

Nikt go nie zbeształ, tylko zwrócono mu bardzo grzecznie i wesoło uwagę, żeby nie pisał bajek 8)
Matematycznie nie jest możliwe pojechać samemu autem do Chorwacji, siedzieć tam 2 tygodnie i przyjechać z powrotem do Polski,
wydając na wszystko, na wszystkie wydatki, 650 złotych :!:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 31.12.2016 17:49

A jeśli to realne niech udowodni to. Gdzieś są ukryte koszty o których pewnie się dowiemy lub nie w dalszej części. Za te pieniądze pewnie jadąc z południa nad nasze morze ciężko byłoby przetrwać przez dwa tygodnie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.12.2016 18:35

janka.mik. napisał(a):No właśnie! Najpierw znaczna grupa zbeształa Autora, a teraz oczekują na cd :evil:
Podejrzewam, że nie będzie cd :(

Pytania to nie besztania.
Obiecał, że będzie CD :wink:
Prosił śledzić pierwszy post :idea:
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 31.12.2016 20:12

Bodek1 napisał(a):Czytam i nie dowierzam .
Nawet święta nie są przeszkodą dla wyrywnych by komuś poklepać po misce.
Niedowiarków i innych życzliwych :mrgreen: też sporo.
Choćby to była bajka , to wskazana , bo czas ku temu jak najbardziej odpowiedni .
Nie jest istotne , czy to 6 stówek czy 10.
To i tak mało .
Ważne jest chyba co innego .

Nigdy nie liczę skrupulatnie kosztów wyjazdu po powrocie z wakacji bo i po co.
Po co doliczać do kosztów też rzeczy które mogą służyć w pozostałej części roku, czy w następne wakacje.

Czekam na cd.


Ja też nie lubię zbierać paragonów, ale z założenia miała to być wyprawa za 600zł więc siłą rzeczy należało wszystko podliczyć.
W budżecie nie uwzględniłem też np. karimat z racji tego, jak słusznie zauważyłeś. Zostanie wykorzystana ponownie.

Janusz Bajcer napisał(a):
elka21 napisał(a):Upss, widać, że Janusz wziął się na poważnie za rozpracowanie kolegi, niczym wytrawny śledczy :wink:

Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła :oczko_usmiech:

Mam jeszcze jedno pytanie uzupełniające - skąd wyjazd w sobotę z Polski (bo chyba nie było podane)
Gdzie autor dojechał do Chorwacji nad morze - pewnie się dowiemy :lol: :idea:


Zielona Góra

Janusz Bajcer napisał(a):
maksle napisał(a):Podstawą jest oczywiście kuchenka gazowa (w miarę mała, żeby dużo miejsca nie zajmowała), zapas gazu ( ja wziąłem chyba z 6 butli 400g, starczyły niecałe 2

Kolejne pytania.
Co to były za butle i po ile sztuka :?: :?:

No i ile dokładnie było tych butli - sześć czy chyba sześć :oczko_usmiech:

Było sześć, zużyte prawie dwie. Coś takiego: allegro.pl/kartusz-gazowy-do-kuchenki-turystycznej-400ml-1szt-i6656602096.html

Janusz Bajcer napisał(a):
maksle napisał(a):Cześć!

Witaj na forum. :papa:

maksle napisał(a):Chcę Wam opowiedzieć moją historię z tych wakacji, oraz mam nadzieję, że rozwieję kilka mitów które tutaj krążą. Na które się chwilę przed wyjazdem złapałem i mówiąc szczerze, była chwila zwątpienia. Ale wszystko po kolei!

Możesz wymienić tych kilka krążących mitów. :?:

maksle napisał(a):Zacznijmy od tego, że założenia były proste. Wszystko musi się zmieścić w 600zł (paliwo,jedzenie, wszystkie zachcianki), trwać 2 tygodnie ... :D .

Może wymienić te wszystkie zachcianki podczas 2 tygodni wakacji. :?:

maksle napisał(a):Pomysł pojawił się w czwartek wieczorem, chwila zawahania czy jechać. I tak piątek zleciał na zakupach i pakowaniu. W sobotę z rana miałem już jechać w kierunku wymarzonej Chorwacji.

Możesz podać dokładniejszą datę wyjazdu. :?:


Mity to np. stosunek lokalsów do śpiących na dziko. Oraz, że potrzebujemy budżetu zaczynającego się od 2 z przodu i zer, Żeby wgl. myśleć o Chorwacji.
Wyjazd 6 sierpnia godz. 7:49 i 10s :lol:
Zachcianek dużo nie było, będzie ujęte w dalszej części.

Ebert napisał(a):Ja nie wiem, ile osób pojechało :!:

maksle napisał(a):Głodny nikt nie chodził, codziennie pełen posiłek, śniadanie, obiad (często z zupą, to nie "chińską"), kolacja.
Jechałem sam.


Nikt nie chodził :?: :?: :?: Czyli było ich więcej :!: 2,3,4,5 :?: Więcej niż 5 w Passacie się nie zmieści 8)
Nie napisał : głodny nie chodziłem :!:

Pewną wskazówką jest pierwszy post, gdzie pisze się o spaniu w aucie dla 2 osób. :!:

Generalnie nic się nie trzyma kupy
Ale mam nadzieję na wielką atrakcję: :oczko_usmiech:

maksle napisał(a): Jak się uda to nawet filmiki z noclegów będą!


Łapanie za słówka. Pojechałem sam (1 osoba).

janka.mik. napisał(a):Wredne komentarze spłoszyły Autora :evil: Maksymilian! Pisz , proszę i się nie przejmuj :wink:
pozdrawiam :papa:


Nie spłoszyły, relacja będzie :)

Hercklekot napisał(a):Wierzyłem w szczere intencje Autora, ale to chyba sposób na zdobycie kolejnych odsłon przez portal... Nie karmię już trolla :D


Jeszcze możesz się nawrócić, na pewno trolla żadnego karmić nie będziesz!

Pakula napisał(a):Rozkminie to za autora.


Nie pali i nie pije...

Dziękuję za szybką rozkminę, nie jestem uzależniony od nikotyny i alko :D

Beata W. napisał(a):No i wystraszyliście Maksa a ja myślałam, że coś ciekawego się nauczę :lol: W domu nie wyobrażam sobie za taką kwotę przeżyć a co dopiero na wakacjach które mają być przyjemnością :oczko_usmiech:


Zależy kto co pojmuje pod słowem "przyjemność", dla mnie taki trip był tą "przyjemnością".

magnyc napisał(a):Mi się pomysł podoba - czekam na relację. Wiem, że koszty trochę naciągane ze względu na to, że na same LPG pójdzie niemal cały budżet - (w lato był gaz tani, ale tak czy siak za granicą w okolicach 2,2-2,6).

Tym, nie mniej wierzę w konserwę + wędkę. Jeśli miałbym z powrotem 18-20 lat - to dałbym radę i sprawiłoby mi to frajdę, dziewczynę wyrwałbym na miejscu (na plaży można strugać zamożnego)


Czy koszty naciągane? Z Twojej perspektywy może tak. Zapraszam do czytania. Będzie przedstawienie budżetu :) .

figusek napisał(a):Autorze, może trochę relacji, a nie dywagacji? :D


A gdzie widzisz jakieś lanie wody? Rozpocząłem od części praktycznej swoją relację i tyle. Więc może uściślij?

jaceek1 napisał(a):Tak co poniektórzy skoczyli na kolegę że zapał podzielenia się podrożą mu minął. Nie dziwię się bo sam bym chyba zrezygnował. Prawda jet taka że kto chce wierzyć to wierzy a kto nie chce ten nie musi czytać i nabijać stron postami. Poza tym wszystkiego najlepszego w Nowy Roku :papa:


Nie minął, temat jest kontynuowany!
Zgadzam się w 100% wolę konstruktywne pytania/krytykę niż gównoburzę :D
Również Wszystkiego Najlepszego w 2017 roku! :papa:

Ebert napisał(a):Nikt go nie zbeształ, tylko zwrócono mu bardzo grzecznie i wesoło uwagę, żeby nie pisał bajek 8)
Matematycznie nie jest możliwe pojechać samemu autem do Chorwacji, siedzieć tam 2 tygodnie i przyjechać z powrotem do Polski,
wydając na wszystko, na wszystkie wydatki, 650 złotych :!:

Dziwne bo byłem. Ba nawet przeżyłem! :lol: I to za 600zł!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.12.2016 20:23

maksle napisał(a):Było sześć, zużyte prawie dwie. Coś takiego: allegro.pl/kartusz-gazowy-do-kuchenki-turystycznej-400ml-1szt-i6656602096.html

Kartusz gazowy o pojemności 400ml / 227g., polskiego producenta. Nabój pasuje do większości kuchenek turystycznych jak również do palników z piezo zapłonem dostępnych na rynku. Kartusz napełniony jest wysokokalorycznym gazem. Czas spalania ciągłym ogniem od 150-180 min.

Obrazek

I coś takiego w ilości sztuk dwie wystarczyło na dwa tygodnie do gotowania obiadów i podgrzewania wody do mycia :?: 8O
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 31.12.2016 20:35

Dokładnie tak, inna marka ale to jest to.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 31.12.2016 21:07

Szczerze mimo iż nie jestem rozrzutny a wręcz przeciwnie to były dni w Cro że ponad 600 szło dziennie z biletami i jedzeniem dziennie
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.12.2016 21:16

Janusz Bajcer napisał(a):(...) i podgrzewania wody do mycia :?: 8O

Podgrzewać wodę do mycia w Chorwacji w lecie? :roll:
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 31.12.2016 21:25

boboo napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):(...) i podgrzewania wody do mycia :?: 8O

Podgrzewać wodę do mycia w Chorwacji w lecie? :roll:

Z rana delikatnie należało podgrzać bo jednak 20C to szału nie ma :)

piotrekbeti napisał(a):Szczerze mimo iż nie jestem rozrzutny a wręcz przeciwnie to były dni w Cro że ponad 600 szło dziennie z biletami i jedzeniem dziennie

A tu taki agent, pojechał za tyle na 2 tygodnie :twisted:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 31.12.2016 22:46

Byłem pierwszą osobą krytykującą wyjazd kolegi za 600 zł. Pomimo tego imponuje mi. Dajcie mu się wypowiedzieć. Wiem jedno, że wszystko jest możliwe i nie oznacza to do końca wyzbycia się dóbr tzw. doczesnych. Jeśli koszt pobytu kosztował go 600 zł to chwała mu i należny szacunek. Bo ile można zjeść, wypić itp. zresztą po co i na co. Jak ktoś prowadzi aktywny tryb życia wiele mu nie potrzeba.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2016 22:48

maksle napisał(a):
boboo napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):(...) i podgrzewania wody do mycia :?: 8O

Podgrzewać wodę do mycia w Chorwacji w lecie? :roll:

Z rana delikatnie należało podgrzać bo jednak 20C to szału nie ma :)

No taaakich luksusów swego czasu to ja często w robinsonadzie nie miewałam... :oczko_usmiech: A wydałam więcej niż autor... :mrgreen: :lool:

Śledzę z uwagą. Wierzę, że na miejscu można wydać naprawdę niewiele, a i tak mieć fajne wakacje, jednak frapują mnie te koszty dojazdu. Może powinnam była jednak kupić auto na gaz?... :roll:

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :papa:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 01.01.2017 10:43

Mówcie co chcecie a ja się cieszę, że Kolega maksle się odezwał. Szczerze myślałem, że to nie nastąpi.
PS. Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku!
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.01.2017 11:04

maksle napisał(a):... Wszystko musi się zmieścić w 600zł....

Ja byłem lepszy :oops:
Za wszystko nie zapłaciłem NIC. Wrażenia wspaniałe, dużo nowych ciekawych znajomości, jednym słowem sielanka.
Trwało to chwilę i byłoby naprawdę super ale kot wszedł na mnie i ... się obudziłem. :wink:
PS
nie rób tego więcej - szkoda zdrowia i życia.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.01.2017 11:32

Crocodyl napisał(a):Mówcie co chcecie a ja się cieszę, że Kolega maksle się odezwał. Szczerze myślałem, że to nie nastąpi.
PS. Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku!


Ja również jestem zadowolony z powrotu autora. Czekamy na kolejne wpisy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone