Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 02.01.2017 01:15

śmigacz napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Mówcie co chcecie a ja się cieszę, że Kolega maksle się odezwał. Szczerze myślałem, że to nie nastąpi.
PS. Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku!


Ja również jestem zadowolony z powrotu autora. Czekamy na kolejne wpisy.


Ja się tym bardziej cieszę, za miłe słowa w tej fali hejtu :D. Również pozdrawiam już w 2017 roku :papa:
Już jutro kolejny UP!

woka napisał(a):
maksle napisał(a):... Wszystko musi się zmieścić w 600zł....

Ja byłem lepszy :oops:
Za wszystko nie zapłaciłem NIC. Wrażenia wspaniałe, dużo nowych ciekawych znajomości, jednym słowem sielanka.
Trwało to chwilę i byłoby naprawdę super ale kot wszedł na mnie i ... się obudziłem. :wink:
PS
nie rób tego więcej - szkoda zdrowia i życia.


Na początku zrodził się pomysł, żeby jechać za 400zł ale szybko się okazało, że nawet dla mnie to już przegięcie. Za 600zł można spokojnie się wyżywić.

Ebert napisał(a):
woka napisał(a):
maksle napisał(a):... Wszystko musi się zmieścić w 600zł....

Ja byłem lepszy :oops:
Za wszystko nie zapłaciłem NIC. Wrażenia wspaniałe, dużo nowych ciekawych znajomości, jednym słowem sielanka.
Trwało to chwilę i byłoby naprawdę super ale kot wszedł na mnie i ... się obudziłem. :wink:
PS
nie rób tego więcej - szkoda zdrowia i życia.


Wystarczy sobie policzyć w kilometrach trasę z Zielonej Góry do Chorwacji ( jako punkt docelowy wpisać można np. Split ), a potem z Chorwacji do Polski. Uwzględniając poruszanie się autem po Chorwacji
mamy minimum 3000 przejechanych kilometrów.
Jak wpiszemy do kalkulatora koszt przejechania 3000 kilometrów z użyciem LPG według polskich cen, mamy
574 złote. Uwzględniając nieco wyższe ceny LPG za granicą mamy minimum 600 złotych za samo LPG
Zostaje złotych zero ( 0 ) na inne wydatki
Są to obliczenia na poziomie szkoły podstawowej. :!:
I tutaj nie ma możliwości zredukowania tych wydatków :!:

Tak samo nie ma fizycznej możliwości, żeby przez 2 tygodnie starczyły 2 butle na codzienne gotowanie obiadów i kolacji oraz mycie się pod prysznicem :!:


Ehh, znowu to samo. Proszę kontrolować wątek, będą kalkulację i udowodnię, że jednak można.
Apeluję również o nie pisanie takich tekstów, że się nie da itd. Już ze 3 strony są tym zapełnione :evil:
Odnośnie zużycia 2 butli, sam byłem zaskoczony (dla tego zabrałem aż 6, na zapas). A jednak zużyłem 2.

Mikromir napisał(a):
maksle napisał(a):
boboo napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):(...) i podgrzewania wody do mycia :?: 8O

Podgrzewać wodę do mycia w Chorwacji w lecie? :roll:

Z rana delikatnie należało podgrzać bo jednak 20C to szału nie ma :)

No taaakich luksusów swego czasu to ja często w robinsonadzie nie miewałam... :oczko_usmiech: A wydałam więcej niż autor... :mrgreen: :lool:

Śledzę z uwagą. Wierzę, że na miejscu można wydać naprawdę niewiele, a i tak mieć fajne wakacje, jednak frapują mnie te koszty dojazdu. Może powinnam była jednak kupić auto na gaz?... :roll:

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :papa:


Tak! Jazda na gazie to sama oszczędność. Będą podane ceny gazu na tamtą chwilę. Na pewno wychodzi korzystniej niż ON.
Odnośnie ciepłej wody. W warunkach polowych ja miałem ciepłą wodę a Ty na campie(?) nie? :twisted:

Habanero napisał(a):
SgwdYrEira napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Koledzy wg. mnie jesteście na dobrym tropie kolejnego wcielenia Tadeusza. :D Tego stylu nie można podrobić ani się nauczyć to "coś" trzeba mieć.


Tadeo wciąż w formie ;)


Coś czuję, że będziemy mieć nowego bohatera w tym wątku. Kolego maksle strzeż się, bo w narożniku, na przeciw Ciebie stoi były mistrz świata wagi ciężkiej :wink: :wink: :wink:


Wagi ciężkiej w trollowaniu? To ja chyba podziękuję :x

Ebert napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):W wakacje gaz był tańszy


Trochę był tańszy. Teoretycznie mógł zapłacić mniej, zakładając, że faktycznie jechał bardzo oszczędnie, cały czas 50 na godzinę, a pobyt w Chorwacji ograniczył do Rijeki 8)

Teoretycznie da się też jeść suchy chleb przez 2 tygodnie, przepijając mineralną... :D
A pieniądze na wyjazd, te 600 złotych, można wcześniej zarobić za pomoc przy żniwach 8)

I jeszcze bardziej zaoszczędzić :D

Zaczynamy się powoli poruszać w oparach absurdu


Nie wiem co już innego można powiedzieć.....
Nie jechałem 50km/h bo bym chyba jeszcze tam nie dotarł :P

Na część pytań teraz nie odpowiadam z racji tego, że będą poruszane w UP!- ach :) Więc zapraszam do lektury!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2017 01:19

Ebert napisał(a):Dom wariatów :wink:

Pomogłem Ci opuścić ten dom :idea:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.01.2017 09:19

Dodawaj kolejne posty tutaj że zdjęciami itd. Ułatwi to czytanie i komentowanie. Jak na wrzucasz na pierwszą stronę dużo zdjęć to będzie się to ładowało i ładowało.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2017 09:55

śmigacz napisał(a):Dodawaj kolejne posty tutaj że zdjęciami itd. Ułatwi to czytanie i komentowanie. Jak na wrzucasz na pierwszą stronę dużo zdjęć to będzie się to ładowało i ładowało.


Vjetar prosił tutaj - ja w PW .... ale autor się uparł na edytowanie 1 postu. :mrgreen:
Mr hepik
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 02.01.2017 10:21

Edycje na forach tego typu mozna ograniczyc z poziomu ADM do minut czy godzin.Na ewentualną poprawę literówek czy błędów ort czy gramatycznych.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.01.2017 10:29

Mr hepik napisał(a):Edycje na forach tego typu mozna ograniczyc z poziomu ADM do minut czy godzin.Na ewentualną poprawę literówek czy błędów ort czy gramatycznych.


Tylko czy można ograniczyć w danym temacie czy obejmuje to całe forum? Nie ma co utrudniać koledze bo nam zniknie i już. Ja tam mam podejrzenie że w pewnym momencie zmieni zdanie jak mu się będzie długo ładowała strona i powstanie tasiemiec.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2017 10:30

Mr hepik napisał(a):Edycje na forach tego typu mozna ograniczyc z poziomu ADM do minut czy godzin.

Moderatorzy nie mają poziomu ADM.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.01.2017 12:13

Będę zaglądać i może z czasem uwierzę :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2017 12:28

CROnikiCROpka napisał(a):Będę zaglądać i może z czasem uwierzę :wink:

Jak uwierzysz i zastosujesz się do porad maksle - pojedziesz w dwójkę na dwa tygodnie za 900 zł :wink:
maksle napisał(a):Jechałem sam. Teoretycznie w 2 osoby można by to było zrobić w 400zł ale doliczając wyższe spalanie to pewnie zamknęło by się w max 450zł.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.01.2017 12:40

CROnikiCROpka napisał(a):Będę zaglądać i może z czasem uwierzę :wink:


Ja tam koledze wierzę. Wierzę też, że można bawić się bez alkoholu. Tylko po co się męczyć. Trochę patrzymy na to z własnej perspektywy. Wyliczenia jakie zrobił Anakin do mnie trafiają i myślę, że gdyby nie wygoda, rodzina i może trochę wiek, to sam bym się szarpną na coś takiego. Warunek jeden, że koszty piwa nie wlicza się w budżet imprezy. Tu bym nie dał rady :wink:
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 02.01.2017 12:41

Wakacje za 600pln na 2 tygodnie dla mnie to nie wypoczynek ale walka o przetrwanie.
Co kto lubi :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.01.2017 13:05

Janusz Bajcer napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Będę zaglądać i może z czasem uwierzę :wink:

Jak uwierzysz i zastosujesz się do porad maksle - pojedziesz w dwójkę na dwa tygodnie za 900 zł :wink:



Można nawet za darmo - dojazd i powrót autostopem, a na miejscu pić wodę z kranów miejskich, jeść dojrzałe figi czy winogrona z krzaków, łowić ryby, a ostatecznie wpierniczać robaki :lol:. Co kto lubi :wink:

Jeśli koledze taka forma wypoczynku pasuje - to niech taką uskutecznia.

Dla mnie urlop to urlop, a nie ciągła kalkulacja ile mam, ile mi zostało, ile mogę wydać, ile muszę mieć na powrót, i do tego trzeba się zmieścić co do grosza. No chyba, że kolega 600 zł miał, a w odwodzie na karcie parę tysięcy i wtedy czuł się komfortowo, bo gdyby mu nie wyszło, to i tak miałby za co do PL wrócić. A potem by powstała relacja "jak to podjąłem próbę, ale mi nie wyszło." :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.01.2017 13:51

Sam nie wiem czy wierzyć czy nie, ale bardziej mnie nurtuje kwestia tego, że jak policzę i miesiąc w Cro kosztowałby mnie 1200 a cały rok 14400, to można by się pokusić i z oszczędności wyemigrować na stałe :wink: A to żyłbym można powiedzieć w luksusach, bo koszt dojazdu wystąpiłby tylko raz :D Tak więc czekam na kolejne UPy :wink:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 02.01.2017 14:00

Rysio napisał(a):Sam nie wiem czy wierzyć czy nie, ale bardziej mnie nurtuje kwestia tego, że jak policzę i miesiąc w Cro kosztowałby mnie 1200 a cały rok 14400, to można by się pokusić i z oszczędności wyemigrować na stałe :wink: A to żyłbym można powiedzieć w luksusach, bo koszt dojazdu wystąpiłby tylko raz :D Tak więc czekam na kolejne UPy :wink:


I to jest jedyna słuszna koncepcja! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! str. 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 02.01.2017 14:48

Dzisiaj zacząłem to czytać i widzę, że będzie naprawdę ciekawie, a dyskusja będzie szeroka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone