Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 30.12.2015 21:16

Staszek, Bodzio - hvala! Zostało mi jeszcze parę zdań podsumowania praktycznego: czasami ktoś podpytuje na privie, więc napiszę jeszczę parę słów.

1. Kwatery -działamy raczej w ten sposób, że najpierw wymyślamy gdzie chcemy jechać, potem szukamy. Na ogół używamy po prostu google, google maps i street view. Używam też booking.com, tripadvisor i sobie chwalę. Tylko na pierwszym wyjeździe do Zavali na Hvarze korzystaliśmy z pośrednika (adriatic.hr) i pod koniec pobytu dostaliśmy jasne info od pani gospodyni, że jakbysmy zamawiali bezpośrednio u niej to byłoby 30% taniej. Sęk w tym, że ona nawet strony www nie miała... Rewelacyjnym bankiem kwater jest też po prostu forum :idea: - wystarczy śledzić relacje i poprosić na privie o namiary - sam wielokrotnie wysyłałem. Ceny które płaciliśmy za dzień to 35-60 euro, w czerwcu i we wrześniu jest odczuwalnie taniej. Klima wskazana. Nie jeździliśmy nigdy w ciemno, nie targujemy się o ceny...

2. Ile kasy? Tutaj mamy podejście raczej luźne: są wakacje to się raczej nie oszczędza, szczególnie na obiadkach w konobach :) Konkretnie - z reguły za wszytko (podróż, kwatera, wydatki na miejscu) wydawaliśmy około 7-8 tysięcy złotych na 14 dni, niczego sobie nie żałując. Spokojnie dałoby się oszczędzić te 2 tysiące, ale wtedy odpadają na pewnie częste obiadki w konobach, winko itp. 8). Kasę wypłacamy ze ściany w Cro kartą debetową Pekao SA. (bardzo korzystny kurs w bankomatach Zagrebacka Banka).

3. Dojazd. Mieszkamy w Andrychowie więc mamy tyle samo do czeskiej jak i słowackiej granicy - my lecimy na Bratysławę, potem albo 86 na Węgrzech albo Austria i słynny objazd "MLP" Słowenii. Znajomi z Bielska lecą zawsze przez Cieszyn i Brno i dojeżdżają w tym samym czasie (plus minus godzina). Z reguły do jedziemy z "międzylądowaniem" gdzieś już w Chorwacji zamawianym przez booking.com i rano na prom (tylko ja prowadzę). Z powrotem biorę całą trasę na raz, robiąc sobie jakąś 2-3 godzinną drzemkę po drodze. Różnice pomiędzy czasami przejazdu w zależności od trasy uważam za nieistotne (chyba, że chcemy omijać drogi płatne co kosztuje sporo czasu). Bardziej trzeba się starać, żeby nie wrąbać się w piątkowo-popołudniowe albo sobotnie korki. A - i na autostradzie w Cro: bramki na kartę nie na gotówkę :wink: Raz pojechaliśmy autem bez klimy i to był wieeeelki błąd :twisted: Zawsze jeżdżę z najnowszą Automapą i trafiam wszędzie gdzie chcę w punkt.

4. Ogólna rada dla nowicjuszy: nie bać się, czytać forum, planować i jechać bez wahania! Będą Państwo zadowoleni :D
Ostatnio edytowano 31.12.2015 01:56 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.12.2015 22:39

Poczytałem, popatrzyłem, rady zapisałem, zatem dziękuję i do zobaczenia na szlaku... :)
Dzięki wielkie za udaną relację!!
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 30.12.2015 23:52

razpol napisał(a):Poczytałem, popatrzyłem, rady zapisałem, zatem dziękuję i do zobaczenia na szlaku... :)
Dzięki wielkie za udaną relację!!

Sądząc po stażu, to rad nie potrzebujesz :D Do zobaczenia!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2015 00:50

Hercklekot napisał(a): Ogólna rada dla nowicjuszy: nie bać się, czytać forum, planować i jechać bez wahania! Będą Państwo zadowoleni :D

Złota Rada :!: :D 8)

A relacja OK :wink:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 31.12.2015 01:56

Hehehe - wujek dobra rada... A serio, to piszę to do takich gości jak jak w 2010 roku, gdy po raz pierwszy wlazłem na forum i się przeraziłem, że to takie skomplikowane, jak jechać, na co uważać itp. Cieszę się, że rozśmieszyłem parę osób :D
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 19.01.2016 22:06

Relacja napisany w bardzo fajny sposób; podobało mi się.
p.s. pozdrów proszę Jarka Wilka (jeśli to ten Andrychów i znasz takiego) od kolegi z leśnika.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.01.2016 00:54

Hercklekot, dzięki za świetną relację :)

Bardzo trafne podsumowanie trzech wysp :D Co do tej czwartej - nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, ale mam nadzieję, że wcześniej czy później się to zmieni :mrgreen:

Pozdrawiam :papa:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.01.2016 01:07

rapez napisał(a):Relacja napisany w bardzo fajny sposób; podobało mi się.
p.s. pozdrów proszę Jarka Wilka (jeśli to ten Andrychów i znasz takiego) od kolegi z leśnika.

Jarka nie znam niestety, fajnie, że się podobało :papa:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.01.2016 01:09

maslinka napisał(a):Hercklekot, dzięki za świetną relację :)

Bardzo trafne podsumowanie trzech wysp :D Co do tej czwartej - nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, ale mam nadzieję, że wcześniej czy później się to zmieni :mrgreen:

Pozdrawiam :papa:

Jest się od kogo uczyć jak się relacje pisze :smo: Na Vis warto się wybrać, jestem pewien, że za niedługo wszyscy o tym poczytamy u Ciebie... Najlepszego :papa:
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.01.2016 01:48

Jak jeszcze nie śpisz to i ja przy okazji dziękuję za wyspy.
A swoją drogą to mnie mocno nachodziło na Vis ale ostatecznie zwyciężył Hvar :papa:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.01.2016 01:56

lotnikwsk napisał(a):Jak jeszcze nie śpisz to i ja przy okazji dziękuję za wyspy.
A swoją drogą to mnie mocno nachodziło na Vis ale ostatecznie zwyciężył Hvar :papa:

Nie zamaco :P Z tymi wyspami to tak jest, nie wiadomo która najpierw... A nie śpię, bo kwater na Pelješcu szukam, konkretnie w Borje albo Potočine i chyba coś mam...
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.01.2016 02:14

Peljesac zaliczyłem w tamtym roku ,piękne rejony ale już wiem że jeszcze tam wrócę :D
wegorz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 20.01.2016 10:33

lotnikwsk napisał(a):Jak jeszcze nie śpisz to i ja przy okazji dziękuję za wyspy.

Polecam VIS spędziłem miłe 8 dni w Komiży. Wspaniałe miejsce do odpoczynku, nigdzie tak dobrze się nie czułem.
reniaf77
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 06.02.2016 22:53

Przez przypadek trafiłam na tę świetną relację i okazuje się iż w Andrychowie-oprócz mnie, mieszka jeszcze jakiś cro maniak:) Pozdrawiam serdecznie. W tym roku Chorwacja po raz szósty- Povlja, Brač, dziękuję za wszystkie piękne zdjęcia i opisy.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.02.2016 19:14

Fajne zdjęcia. :D

Hercklekot napisał(a):Obrazek

Kot wskazujący drogę...

:papa:

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019