Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 30.12.2015 20:16

Staszek, Bodzio - hvala! Zostało mi jeszcze parę zdań podsumowania praktycznego: czasami ktoś podpytuje na privie, więc napiszę jeszczę parę słów.

1. Kwatery -działamy raczej w ten sposób, że najpierw wymyślamy gdzie chcemy jechać, potem szukamy. Na ogół używamy po prostu google, google maps i street view. Używam też booking.com, tripadvisor i sobie chwalę. Tylko na pierwszym wyjeździe do Zavali na Hvarze korzystaliśmy z pośrednika (adriatic.hr) i pod koniec pobytu dostaliśmy jasne info od pani gospodyni, że jakbysmy zamawiali bezpośrednio u niej to byłoby 30% taniej. Sęk w tym, że ona nawet strony www nie miała... Rewelacyjnym bankiem kwater jest też po prostu forum :idea: - wystarczy śledzić relacje i poprosić na privie o namiary - sam wielokrotnie wysyłałem. Ceny które płaciliśmy za dzień to 35-60 euro, w czerwcu i we wrześniu jest odczuwalnie taniej. Klima wskazana. Nie jeździliśmy nigdy w ciemno, nie targujemy się o ceny...

2. Ile kasy? Tutaj mamy podejście raczej luźne: są wakacje to się raczej nie oszczędza, szczególnie na obiadkach w konobach :) Konkretnie - z reguły za wszytko (podróż, kwatera, wydatki na miejscu) wydawaliśmy około 7-8 tysięcy złotych na 14 dni, niczego sobie nie żałując. Spokojnie dałoby się oszczędzić te 2 tysiące, ale wtedy odpadają na pewnie częste obiadki w konobach, winko itp. 8). Kasę wypłacamy ze ściany w Cro kartą debetową Pekao SA. (bardzo korzystny kurs w bankomatach Zagrebacka Banka).

3. Dojazd. Mieszkamy w Andrychowie więc mamy tyle samo do czeskiej jak i słowackiej granicy - my lecimy na Bratysławę, potem albo 86 na Węgrzech albo Austria i słynny objazd "MLP" Słowenii. Znajomi z Bielska lecą zawsze przez Cieszyn i Brno i dojeżdżają w tym samym czasie (plus minus godzina). Z reguły do jedziemy z "międzylądowaniem" gdzieś już w Chorwacji zamawianym przez booking.com i rano na prom (tylko ja prowadzę). Z powrotem biorę całą trasę na raz, robiąc sobie jakąś 2-3 godzinną drzemkę po drodze. Różnice pomiędzy czasami przejazdu w zależności od trasy uważam za nieistotne (chyba, że chcemy omijać drogi płatne co kosztuje sporo czasu). Bardziej trzeba się starać, żeby nie wrąbać się w piątkowo-popołudniowe albo sobotnie korki. A - i na autostradzie w Cro: bramki na kartę nie na gotówkę :wink: Raz pojechaliśmy autem bez klimy i to był wieeeelki błąd :twisted: Zawsze jeżdżę z najnowszą Automapą i trafiam wszędzie gdzie chcę w punkt.

4. Ogólna rada dla nowicjuszy: nie bać się, czytać forum, planować i jechać bez wahania! Będą Państwo zadowoleni :D
Ostatnio edytowano 31.12.2015 00:56 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.12.2015 21:39

Poczytałem, popatrzyłem, rady zapisałem, zatem dziękuję i do zobaczenia na szlaku... :)
Dzięki wielkie za udaną relację!!
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 30.12.2015 22:52

razpol napisał(a):Poczytałem, popatrzyłem, rady zapisałem, zatem dziękuję i do zobaczenia na szlaku... :)
Dzięki wielkie za udaną relację!!


Sądząc po stażu, to rad nie potrzebujesz :D Do zobaczenia!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.12.2015 23:50

Hercklekot napisał(a): Ogólna rada dla nowicjuszy: nie bać się, czytać forum, planować i jechać bez wahania! Będą Państwo zadowoleni :D


Złota Rada :!: :D 8)

A relacja OK :wink:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 31.12.2015 00:56

Hehehe - wujek dobra rada... A serio, to piszę to do takich gości jak jak w 2010 roku, gdy po raz pierwszy wlazłem na forum i się przeraziłem, że to takie skomplikowane, jak jechać, na co uważać itp. Cieszę się, że rozśmieszyłem parę osób :D
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 19.01.2016 21:06

Relacja napisany w bardzo fajny sposób; podobało mi się.
p.s. pozdrów proszę Jarka Wilka (jeśli to ten Andrychów i znasz takiego) od kolegi z leśnika.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.01.2016 23:54

Hercklekot, dzięki za świetną relację :)

Bardzo trafne podsumowanie trzech wysp :D Co do tej czwartej - nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, ale mam nadzieję, że wcześniej czy później się to zmieni :mrgreen:

Pozdrawiam :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.01.2016 00:07

rapez napisał(a):Relacja napisany w bardzo fajny sposób; podobało mi się.
p.s. pozdrów proszę Jarka Wilka (jeśli to ten Andrychów i znasz takiego) od kolegi z leśnika.


Jarka nie znam niestety, fajnie, że się podobało :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.01.2016 00:09

maslinka napisał(a):Hercklekot, dzięki za świetną relację :)

Bardzo trafne podsumowanie trzech wysp :D Co do tej czwartej - nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, ale mam nadzieję, że wcześniej czy później się to zmieni :mrgreen:

Pozdrawiam :papa:


Jest się od kogo uczyć jak się relacje pisze :smo: Na Vis warto się wybrać, jestem pewien, że za niedługo wszyscy o tym poczytamy u Ciebie... Najlepszego :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.01.2016 00:48

Jak jeszcze nie śpisz to i ja przy okazji dziękuję za wyspy.
A swoją drogą to mnie mocno nachodziło na Vis ale ostatecznie zwyciężył Hvar :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.01.2016 00:56

lotnikwsk napisał(a):Jak jeszcze nie śpisz to i ja przy okazji dziękuję za wyspy.
A swoją drogą to mnie mocno nachodziło na Vis ale ostatecznie zwyciężył Hvar :papa:


Nie zamaco :P Z tymi wyspami to tak jest, nie wiadomo która najpierw... A nie śpię, bo kwater na Pelješcu szukam, konkretnie w Borje albo Potočine i chyba coś mam...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.01.2016 01:14

Peljesac zaliczyłem w tamtym roku ,piękne rejony ale już wiem że jeszcze tam wrócę :D
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 20.01.2016 09:33

lotnikwsk napisał(a):Jak jeszcze nie śpisz to i ja przy okazji dziękuję za wyspy.
A swoją drogą to mnie mocno nachodziło na Vis ale ostatecznie zwyciężył Hvar :papa:

Polecam VIS spędziłem miłe 8 dni w Komiży. Wspaniałe miejsce do odpoczynku, nigdzie tak dobrze się nie czułem.
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 06.02.2016 21:53

Przez przypadek trafiłam na tę świetną relację i okazuje się iż w Andrychowie-oprócz mnie, mieszka jeszcze jakiś cro maniak:) Pozdrawiam serdecznie. W tym roku Chorwacja po raz szósty- Povlja, Brač, dziękuję za wszystkie piękne zdjęcia i opisy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.02.2016 18:14

Fajne zdjęcia. :D

Hercklekot napisał(a):Obrazek

Kot wskazujący drogę...

:papa:

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone