Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.02.2016 22:44

Vjetar napisał(a):Fajne zdjęcia. :D

:papa:

Pzdr

Dziękuję!
tajemniczy
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 12.03.2016 10:31

Fajne relacje.

Szczególnie Vis który odwiedzimy w tym roku.

Pozdrawiam
joso79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 12.01.2017 21:40

Ale piękna relacja!!! Po obejrzeniu zdjęć z Vis normalnie gały wywaliłam i prawie zaczęłam żałować, że w tym roku zrobiłam rezerwację na Brač ;)
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.01.2017 22:18

Dziękuję. Co się odwlecze, to nie uciecze... Vis jak najbardziej polecam, warto!
Malowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 12.01.2017 22:41

Fajna relacja! dopiero teraz przeczytałam, ale świetnie się składa bo jestem właśnie w rozterce co planować - Mljet czy Vis na drugi tydzień wakacji? (pierwszy już wybrany - Dugi Otok)
Wołek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.01.2017 15:07

Super relacja, też byliśmy na tych wyspach, oprócz Brac ale to przed nami. Vis - mega, byłam na przełomie czerwca/lipca, 1 dzień pochmurnie, poza tym lampa. Polecam. Za to na Korculi trzeba zobaczyć Pupnatską Lukę, wrażenia niezapomniane, a na Hvarze Uvala Torac oraz Niedjela bardzo klimatycznie. I obowiązkowo Błękitna grota na Bisevo, tego nie można przegapić! W tym roku niestety nie Dalmacja ale Istria, którą odkładaliśmy z roku na rok. Wiem, ze to inne klimaty, jednak muszę spróbować. Rovinj. Ale potem, za kolejny rok - to dzięki Twojej relacji - tylko Brac! A potem to już Mljet:-) W sumie, to mam już chyba rozpiskę na 5 lat do przodu - hahaha, nie mogę się odkleić od tej CRO. Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków:-)
Kunii
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 15.01.2017 02:05

Pochłonęłam całą relację w jeden dzień :) (omijając komentarze oczywiście). Teraz mam dylemat jaką wyspę wybrać na podróż poślubną. Wcześniej zastawiałam się nad Hvarem i Korculą (na Bracu już bylam). Dzięki Tobie (albo przez Ciebie :twisted: ) doszedł do rozważań Vis :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2017 17:18

Kunii napisał(a):Pochłonęłam całą relację w jeden dzień :) (omijając komentarze oczywiście). Teraz mam dylemat jaką wyspę wybrać na podróż poślubną. Wcześniej zastawiałam się nad Hvarem i Korculą (na Bracu już bylam). Dzięki Tobie (albo przez Ciebie :twisted: ) doszedł do rozważań Vis :mrgreen:

Witam :D
Patrząc na Twoją/Twoje relacje(bloga obczaiłem)
Uderzaj na Korczulę z rejsem na Proizd-
W życiu nie widziałem bardziej fotogenicznej wyspy
...
Pozdrawiam

Tom. :papa:
Kunii
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 23.01.2017 14:37

tomekkulach napisał(a):
Kunii napisał(a):Pochłonęłam całą relację w jeden dzień :) (omijając komentarze oczywiście). Teraz mam dylemat jaką wyspę wybrać na podróż poślubną. Wcześniej zastawiałam się nad Hvarem i Korculą (na Bracu już bylam). Dzięki Tobie (albo przez Ciebie :twisted: ) doszedł do rozważań Vis :mrgreen:

Witam :D
Patrząc na Twoją/Twoje relacje(bloga obczaiłem)
Uderzaj na Korczulę z rejsem na Proizd-
W życiu nie widziałem bardziej fotogenicznej wyspy
...
Pozdrawiam

Tom. :papa:

Jeśli zdecyduję się na Korcule, to wstawie fotki z dedykacją haha :D
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 10:44

Hercklekot napisał(a):Tak sobie myślę, że skoro już o jedzeniu mowa, to zaraz załatwię i miejsce nr 2 - czyli konobę Roki's w Plisko Polje. To trochę inny klimat niż Ferol: stare meble, ładne wnętrza ale atmosfera taka bardziej hipstersko-hippisowska, towarzystwo też dość młode i międzynarodowe. Roki's to przede wszystkim jednak wina - naprawdę dla mnie top jeżeli chodzi o Chorwację w ogóle, zarówno białe jak i czerwone. Kuchnia też naprawdę smaczna, choć obsługa dość oryginalna zarówno w wyglądzie jak i w zachowaniu (ale składamy to na karb powszechnie tam używanego do inhalacji magicznego zioła :lol: ). Hobotnica ispod peke była jednak bez zarzutu, szczególnie, że pływała w świetnym winie.

Obrazek

Obrazek

Czekaj, czekaj, nie rozumiem: co jest w tej misce na drugim zdjęciu? Bo chyba nie zawartość peki :?: 8O
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 10:49

Hercklekot napisał(a):Następne dni znów przynoszą zmienną pogodę, często się chmurzy, czasami pada. Przerwę w plażowaniu wykorzystujemy na wyprawę po górkach otaczających Komiżę. Planujemy dojść do ustronnej plaży Barjoško w zatoczce na zachodnim wybrzeżu. Wychodzimy rano i kierujemy się gruntową dróżką, która zaczyna się zaraz obok naszego apartmana w górę.

Obrazek

Po półtorej godzinie bardzo spokojnego spaceru schodzimy do zatoczki z plażą Barjoško (B- na mapie). Po drodze trafiamy na jakieś ślady działalności człowieka - nawet na porzucony stary traktorek. Poza tym dość dziko i oczywiście ani żywej duszy.

Obrazek

Świetna plażyczka! Rozumiem, że to na zdjęciach to dwie różne plaże?
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 10:59

A, jeszcze jedno: patrzę sobie na te Twoje foty Visu z odpływającego PH i myślę: "Coś mi tu nie pasuje, pisał, że kolory żywe, bo padało dużo, ale to nie to..." Dopiero po chwili, zorientowałem się, że płynęliście popołudniowym kursem, a nie, jak my, porannym (przedrannym) :D
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.02.2017 21:06

Cześć Marsallah, lepiej późno niż wcale :twisted:
No to po kolei odpowiadam:

Co do peki w Roki's to była dość oryginalna:
- wlali do niej spokojnie z flaszkę dobrego czerwonego wina (dlatego bardziej to duszone niż pieczone było)
- był w niej ryż
- tak, ta micha to właśnie zawartość peki po wyjęciu hoby

Przyjmijmy zatem, że jest peka-classic i taka "podlewana" winem - mokra peka. Łaziłem koło paleniska i gadałem z kucharzem: wino dodał pod koniec procesu i dusiło się to potem jeszcze z 20 minut.

Co do plażyczek, to ta widziana z góry to Perna, a ta na której siedzę to Barjoško, obie na pólnocny zachód od Komižy : http://www.tz-komiza.hr/en/info-2/maps/

Co do fotek z promu, to na pewno nie płynęliśmy pierwszym, ale kurka nie pamiętam czy już było po południu. Może "robotę" zrobił filtr polaryzacyjny na obiektywie.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.02.2017 09:50

^^
No jak nie pierwszym, to ostatnim ;) Wg mojego stanu wiedzy PH ma 2 kursy dziennie.

Pokombinowana peka, ale pozytywnie! Zaczepiałeś kucharza - życie Ci niemiłe? :P

Fajne te plażyczki - rozumiem z Twojej relacji, że dojście bezproblemowe? A i ile czasu (bez spiny) zajmuje dojście z okolic hotelu?
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.02.2017 00:26

No tak - :oops: skleroza nie boli - 2 kursy dziennie... To logiczne Watsonie :oczko_usmiech:
Do Barjoško od hotelu Biševo to będzie jakieś 1.15 - max 1.5 godziny tempem bardzo, bardzo ślamazarnym z postojami na fotki i wczuwanie się w klimat...
Do Perny (tej wcześniejszej, z pierwszego zdjęcia) nie schodziliśmy, ale ścieżka wydawała się być bezproblemowa.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019