Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.02.2016 21:44

Vjetar napisał(a):Fajne zdjęcia. :D

:papa:

Pzdr


Dziękuję!
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 12.03.2016 09:31

Fajne relacje.

Szczególnie Vis który odwiedzimy w tym roku.

Pozdrawiam
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 12.01.2017 20:40

Ale piękna relacja!!! Po obejrzeniu zdjęć z Vis normalnie gały wywaliłam i prawie zaczęłam żałować, że w tym roku zrobiłam rezerwację na Brač ;)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.01.2017 21:18

Dziękuję. Co się odwlecze, to nie uciecze... Vis jak najbardziej polecam, warto!
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 12.01.2017 21:41

Fajna relacja! dopiero teraz przeczytałam, ale świetnie się składa bo jestem właśnie w rozterce co planować - Mljet czy Vis na drugi tydzień wakacji? (pierwszy już wybrany - Dugi Otok)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.01.2017 14:07

Super relacja, też byliśmy na tych wyspach, oprócz Brac ale to przed nami. Vis - mega, byłam na przełomie czerwca/lipca, 1 dzień pochmurnie, poza tym lampa. Polecam. Za to na Korculi trzeba zobaczyć Pupnatską Lukę, wrażenia niezapomniane, a na Hvarze Uvala Torac oraz Niedjela bardzo klimatycznie. I obowiązkowo Błękitna grota na Bisevo, tego nie można przegapić! W tym roku niestety nie Dalmacja ale Istria, którą odkładaliśmy z roku na rok. Wiem, ze to inne klimaty, jednak muszę spróbować. Rovinj. Ale potem, za kolejny rok - to dzięki Twojej relacji - tylko Brac! A potem to już Mljet:-) W sumie, to mam już chyba rozpiskę na 5 lat do przodu - hahaha, nie mogę się odkleić od tej CRO. Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków:-)
Kunii
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 15.01.2017 01:05

Pochłonęłam całą relację w jeden dzień :) (omijając komentarze oczywiście). Teraz mam dylemat jaką wyspę wybrać na podróż poślubną. Wcześniej zastawiałam się nad Hvarem i Korculą (na Bracu już bylam). Dzięki Tobie (albo przez Ciebie :twisted: ) doszedł do rozważań Vis :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2017 16:18

Kunii napisał(a):Pochłonęłam całą relację w jeden dzień :) (omijając komentarze oczywiście). Teraz mam dylemat jaką wyspę wybrać na podróż poślubną. Wcześniej zastawiałam się nad Hvarem i Korculą (na Bracu już bylam). Dzięki Tobie (albo przez Ciebie :twisted: ) doszedł do rozważań Vis :mrgreen:

Witam :D
Patrząc na Twoją/Twoje relacje(bloga obczaiłem)
Uderzaj na Korczulę z rejsem na Proizd-
W życiu nie widziałem bardziej fotogenicznej wyspy
...
Pozdrawiam

Tom. :papa:
Kunii
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 23.01.2017 13:37

tomekkulach napisał(a):
Kunii napisał(a):Pochłonęłam całą relację w jeden dzień :) (omijając komentarze oczywiście). Teraz mam dylemat jaką wyspę wybrać na podróż poślubną. Wcześniej zastawiałam się nad Hvarem i Korculą (na Bracu już bylam). Dzięki Tobie (albo przez Ciebie :twisted: ) doszedł do rozważań Vis :mrgreen:

Witam :D
Patrząc na Twoją/Twoje relacje(bloga obczaiłem)
Uderzaj na Korczulę z rejsem na Proizd-
W życiu nie widziałem bardziej fotogenicznej wyspy
...
Pozdrawiam

Tom. :papa:

Jeśli zdecyduję się na Korcule, to wstawie fotki z dedykacją haha :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 09:44

Hercklekot napisał(a):Tak sobie myślę, że skoro już o jedzeniu mowa, to zaraz załatwię i miejsce nr 2 - czyli konobę Roki's w Plisko Polje. To trochę inny klimat niż Ferol: stare meble, ładne wnętrza ale atmosfera taka bardziej hipstersko-hippisowska, towarzystwo też dość młode i międzynarodowe. Roki's to przede wszystkim jednak wina - naprawdę dla mnie top jeżeli chodzi o Chorwację w ogóle, zarówno białe jak i czerwone. Kuchnia też naprawdę smaczna, choć obsługa dość oryginalna zarówno w wyglądzie jak i w zachowaniu (ale składamy to na karb powszechnie tam używanego do inhalacji magicznego zioła :lol: ). Hobotnica ispod peke była jednak bez zarzutu, szczególnie, że pływała w świetnym winie.

Obrazek

Obrazek


Czekaj, czekaj, nie rozumiem: co jest w tej misce na drugim zdjęciu? Bo chyba nie zawartość peki :?: 8O
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 09:49

Hercklekot napisał(a):Następne dni znów przynoszą zmienną pogodę, często się chmurzy, czasami pada. Przerwę w plażowaniu wykorzystujemy na wyprawę po górkach otaczających Komiżę. Planujemy dojść do ustronnej plaży Barjoško w zatoczce na zachodnim wybrzeżu. Wychodzimy rano i kierujemy się gruntową dróżką, która zaczyna się zaraz obok naszego apartmana w górę.


Obrazek

Po półtorej godzinie bardzo spokojnego spaceru schodzimy do zatoczki z plażą Barjoško (B- na mapie). Po drodze trafiamy na jakieś ślady działalności człowieka - nawet na porzucony stary traktorek. Poza tym dość dziko i oczywiście ani żywej duszy.

Obrazek


Świetna plażyczka! Rozumiem, że to na zdjęciach to dwie różne plaże?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.02.2017 09:59

A, jeszcze jedno: patrzę sobie na te Twoje foty Visu z odpływającego PH i myślę: "Coś mi tu nie pasuje, pisał, że kolory żywe, bo padało dużo, ale to nie to..." Dopiero po chwili, zorientowałem się, że płynęliście popołudniowym kursem, a nie, jak my, porannym (przedrannym) :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.02.2017 20:06

Cześć Marsallah, lepiej późno niż wcale :twisted:
No to po kolei odpowiadam:

Co do peki w Roki's to była dość oryginalna:
- wlali do niej spokojnie z flaszkę dobrego czerwonego wina (dlatego bardziej to duszone niż pieczone było)
- był w niej ryż
- tak, ta micha to właśnie zawartość peki po wyjęciu hoby

Przyjmijmy zatem, że jest peka-classic i taka "podlewana" winem - mokra peka. Łaziłem koło paleniska i gadałem z kucharzem: wino dodał pod koniec procesu i dusiło się to potem jeszcze z 20 minut.

Co do plażyczek, to ta widziana z góry to Perna, a ta na której siedzę to Barjoško, obie na pólnocny zachód od Komižy : http://www.tz-komiza.hr/en/info-2/maps/

Co do fotek z promu, to na pewno nie płynęliśmy pierwszym, ale kurka nie pamiętam czy już było po południu. Może "robotę" zrobił filtr polaryzacyjny na obiektywie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.02.2017 08:50

^^
No jak nie pierwszym, to ostatnim ;) Wg mojego stanu wiedzy PH ma 2 kursy dziennie.

Pokombinowana peka, ale pozytywnie! Zaczepiałeś kucharza - życie Ci niemiłe? :P

Fajne te plażyczki - rozumiem z Twojej relacji, że dojście bezproblemowe? A i ile czasu (bez spiny) zajmuje dojście z okolic hotelu?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.02.2017 23:26

No tak - :oops: skleroza nie boli - 2 kursy dziennie... To logiczne Watsonie :oczko_usmiech:
Do Barjoško od hotelu Biševo to będzie jakieś 1.15 - max 1.5 godziny tempem bardzo, bardzo ślamazarnym z postojami na fotki i wczuwanie się w klimat...
Do Perny (tej wcześniejszej, z pierwszego zdjęcia) nie schodziliśmy, ale ścieżka wydawała się być bezproblemowa.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone