Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2014 23:18

kadetdudi napisał(a):Czyli wiemy już, że można jechać z takim maluchem:)
A teraz pojawiają się inne pytania:
- do celu mamy ok. 1200 km (Igrane). czy jechać z noclegiem czy za jednym zamachem?
- czy targał ktoś ze sobą łóżeczko turystyczne?
- czy da się przy tak małym dziecku w ogóle poopalać czy na plaży absorbuje on cały czas?

Jedziemy we wrześniu. Wstępnie mam plan zatrzymać się w Siofoku na Węgrzech, no i zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne. Ewentualnie synek (11 miesięcy) będzie spać z nami. Takie ot małe dylematy... :)

Malutkie dylematy. Tak mniej więcej 80 centymetrowe...Ale jakie przedsięwzięcie :)
Córka przyjeżdża z małym na weekend i cały pokój zawalony torbami, zabawkami, pieluchami, wanienkami, matami, sterylizatorami , wózkami etc :) Taki wyjazd kojarzy się jej z misją na Marsa :)
Dlatego dobrze, że jest miejsce gdzie mogę coś ciekawego się dowiedzieć i jej podpowiedzieć...
Jak chcesz się poopalać to weź ze sobą dziadków do pilnowania dziecka :)
owoc81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) owoc81 » 22.02.2014 23:53

Tak samochód był załadowany podczas wyjazdu moją córeczką:-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 23.02.2014 00:41

[quote="kadetdudi"]czy da się przy tak małym dziecku w ogóle poopalać czy na plaży absorbuje on cały czas?
quote]
Poopalać się w Igrane z brzdącem na fajnej plaży to wózek odpada :wink: Jedno tacha brzdąca drugie resztę bambetli :lol:
LucynaM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.03.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) LucynaM » 23.02.2014 09:59

My w zeszłym roku byliśmy z 10 miesięcznym i 2 latkom.
Pomimo iż wiadomo że trzeba się dostosować do dzieci i ich potrzeb lub też w nie których rzeczy nie da sie zrobić z takim maluchami to i tak wakacje były super.

Podróż (15h) zniosły super, jechaliśmy nocą. Miało być max 12 h ale niestety trafiliśmy na korki.

My się opalaliśmy na zmianę, ktoś się opala, a w tym czasie drugi pilnuje dzieci :D , bo w naszym wypadku pochłaniały dużo czasu na plaży.
Mel_PL
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2007
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mel_PL » 23.02.2014 11:41

Małe dzieci w CRO - nos problemos. Dwa razy byliśmy w Camp Dole, raz z 11-miesięczną dziewczyną, potem z następną, 7-miesięczną.
Podróż: częste przerwy, nocleg pod Budapesztem, spokojna jazda. Różne zabawki pod ręką, siatka w bagażniku, aby nic na głowy nie spadało. Boks na dachu to nie tylko dodatkowe miejsce, ale też przewoźny cień dla samochodu i moja stara klima spokojnie utrzymuje komfort wewnątrz.
Noclegi: duży namiot, łóżeczko turystyczne.
Dziewuchy kąpały się w misce ku uciesze pań zmywających naczynia.
Kąpiele w morzu = super zabawa, spłukiwanie zimną wodą też.
Trzeba się dzielić czasem, małe jadły cyca, my musieliśmy sobie gotować.

Na co uważać - przegrzanie malucha jest bardzo łatwe. Musi dużo pić, nie zostawiać w aucie nawet na chwilę.
Przydaje się worek na śmieci w samochodzie. Dodatkowo pod foteliki położyliśmy taką wykładzinę do wożenia psa (!). Dzięki temu przesikany pampers nie wsiąkł w tapicerkę.
Do fotelika zrobiliśmy wyściółkę z ręcznika frotte (dwie sztuki), którą zmienialiśmy na postojach. Mała zawsze miała miękko i sucho na plecach.
Konieczne były zasłony na szyby.

Tak chaotycznie mi się przypomina, ale mam nadzieję, że zachęciłem.
Aha - mieliśmy jeszcze wózek składany, taką "parasolkę". Chusta do noszenia malucha nie bardzo się sprawdziła, bo było za gorąco.

-- M.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 23.02.2014 12:36

krombocher napisał(a):
kadetdudi napisał(a):czy da się przy tak małym dziecku w ogóle poopalać czy na plaży absorbuje on cały czas?
quote]
Poopalać się w Igrane z brzdącem na fajnej plaży to wózek odpada :wink: Jedno tacha brzdąca drugie resztę bambetli :lol:


A co dokładnie masz na myśli? Zawsze można zejść dłuższą drogą od Hotelu Punta i nie trzeba chodzić po schodach. Myślę, że to nie ma większego znaczenia - zawsze trzeba zabierać ze sobą dużo rzeczy.
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2014 13:18

owoc81 napisał(a):Tak samochód był załadowany podczas wyjazdu moją córeczką:-)

Jest tyle niezbędnych akcesoriów dziecięcych ( im mniejsze dziecko tym więcej ) że podroż na wakacje samochodem wydaje się najlepszym rozwiązaniem ( samolotem odpada ).
No i jest zasada ,że dziecko może siedzieć max 3 h w foteliku. W dzień można zrobić przerwę ale gorzej w nocy. A z tego co widzę wiele osób zaleca jazdę nocą.
I mam jeszcze jedne pytanie. Czy oprocz EKUZ należy brać dla małego dziecka dodatkowe ubezpieczenie ? I jeżeli tak to gdzie jest najkorzystniej ?
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2014 13:21

Mel_PL napisał(a):Małe dzieci w CRO - nos problemos. Dwa razy byliśmy w Camp Dole, raz z 11-miesięczną dziewczyną, potem z następną, 7-miesięczną.
Podróż: częste przerwy, nocleg pod Budapesztem, spokojna jazda. Różne zabawki pod ręką, siatka w bagażniku, aby nic na głowy nie spadało. Boks na dachu to nie tylko dodatkowe miejsce, ale też przewoźny cień dla samochodu i moja stara klima spokojnie utrzymuje komfort wewnątrz.
Noclegi: duży namiot, łóżeczko turystyczne.
Dziewuchy kąpały się w misce ku uciesze pań zmywających naczynia.
Kąpiele w morzu = super zabawa, spłukiwanie zimną wodą też.
Trzeba się dzielić czasem, małe jadły cyca, my musieliśmy sobie gotować.

Na co uważać - przegrzanie malucha jest bardzo łatwe. Musi dużo pić, nie zostawiać w aucie nawet na chwilę.
Przydaje się worek na śmieci w samochodzie. Dodatkowo pod foteliki położyliśmy taką wykładzinę do wożenia psa (!). Dzięki temu przesikany pampers nie wsiąkł w tapicerkę.
Do fotelika zrobiliśmy wyściółkę z ręcznika frotte (dwie sztuki), którą zmienialiśmy na postojach. Mała zawsze miała miękko i sucho na plecach.
Konieczne były zasłony na szyby.

Tak chaotycznie mi się przypomina, ale mam nadzieję, że zachęciłem.
Aha - mieliśmy jeszcze wózek składany, taką "parasolkę". Chusta do noszenia malucha nie bardzo się sprawdziła, bo było za gorąco.

-- M.

Dziecka nie można nigdzie i nigdy zostawiać samego :)
Z tą wyściółką :) To wydaje się dobry pomysł :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 23.02.2014 14:53

[/quote]
Dziecka nie można nigdzie i nigdy zostawiać samego :)
[/quote]

Cenna uwaga. Nikt zapewne z forumowiczów nie wiedział o tym:)
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2014 15:17

To było w kontekście uwagi, żeby dziecka " nie zostawiać w aucie nawet na chwilę. " :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 23.02.2014 15:22

Blaugrana napisał(a):To było w kontekście uwagi, żeby dziecka " nie zostawiać w aucie nawet na chwilę. " :)

OK, OK Kasiu:) Bardziej myślę nad tym co napisałaś wcześniej o zabraniu ze sobą dziadków. Może ktoś ma jakieś "doświadczenia".
LucynaM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.03.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) LucynaM » 23.02.2014 15:28

[/quote]
Dziecka nie można nigdzie i nigdy zostawiać samego :)

Cenna uwaga. Nikt zapewne z forumowiczów nie wiedział o tym:)[/quote]

Dobra, dobra 8)
Niestety znam takich :roll: więc przypomnienie jak najbardziej na miejscu.

Na co uważać - przegrzanie malucha jest bardzo łatwe. Musi dużo pić, nie zostawiać w aucie nawet na chwilę.
Do fotelika zrobiliśmy wyściółkę z ręcznika frotte (dwie sztuki), którą zmienialiśmy na postojach. Mała zawsze miała miękko i sucho na plecach.
Konieczne były zasłony na szyby.


Dobre uwagi :wink:

Bardzo ważna tez jest ochrona głowy, też widziałam na plaży dużo maluszków z gołą główką wystawioną bezpośrednio na słonce...nie wiem czemu nie które mamy tak kuszą los. :roll:
Ostatnio edytowano 23.02.2014 15:29 przez LucynaM, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2014 15:28

kadetdudi napisał(a):
Blaugrana napisał(a):To było w kontekście uwagi, żeby dziecka " nie zostawiać w aucie nawet na chwilę. " :)

OK, OK Kasiu:) Bardziej myślę nad tym co napisałaś wcześniej o zabraniu ze sobą dziadków. Może ktoś ma jakieś "doświadczenia".

Bo ja uważam że w takiej roli my jedziemy :) Oczywiście, córka nie powiedziala mi wprost- jedźcie z nami, żebyśmy mogli sobie chodzić na balety, wy będziecie pilnować malucha :) Tylko już od dawna wakacje spędzamy bez dzieci, i nagle taka propozycja, nie do odrzucenia :) Zresztą ja nie mam nic przeciwko temu.
Użytkownik usunięty
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2014 13:42

Janusz Bajcer napisał(a):Z trzech podanych - zdecydowanie Rovinj.

Chorwacka Wenecja :)
Widziałam zdjęcia i robi wrażenie...Domy schodzą do morza :)
crobasiacro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.05.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) crobasiacro » 27.02.2014 20:55

Kochani wszystko zależny od dziecka. My byliśmy z 4-miesięczna córeczką i było super - całą podróż przespała, należy się wyposażyć w namiocik plażowy i termosik przenośny (żeby woda na plazy miała stałą - pokojową temparaturę) i wszystko bedzie ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone