Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekendowe wędrówki myszy: RZYM

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.05.2017 15:13

PORTUGALIA - jednak tam jest bardzo ładnie ... ;-)

7 maja 2017

CABO de SÃO VICENTE - Przylądek Ciepłych Gaci 8)


Zanim dojedziemy na koniec Europy zatrzymujemy się na chwilkę ... wiatraczek był po drodze :mrgreen:

Obrazek


Obrazek



A i krajobrazy sielskie bardzo ... :D
Obrazek


Domek taki mogłabym mieć 8)
Obrazek


Albo taki ... :mrgreen:
Obrazek



A teraz już na Cabo de Sao Vincente - dokładnie tu: 37°01'23.7"N 8°59'44.7"W
Obrazek



Przylądek św. Wincentego. Koniec Europy. Albo początek; zależy od punktu widzenia;) Cabo de Sao Vincente to najdalej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy, położony kilka kilometrów od miasta Sagres, niedaleko twierdzy Fortaleza de Sagres. Miejsce bardzo popularne wśród turystów, autokary dojeżdżają tam jeden za drugim. Jest to też bardzo wietrzne miejsce, jadąc tam nawet w środku lata warto zabrać coś ciepłego do okrycia. Na cyplu stoi jedna z najdalej widocznych latarni morskich w Europie. Większy zasięg ma jedynie francuska latarnia Phare du Créac'h na wyspie Ouessant strzegąca wejścia do kanału La Manche.
Wśród żeglarzy miejsce to jest znane jako przylądek "ciepłych gaci", bo umownie przyjmują się, że w tym miejscu kończą się zimne wiatry i zaczynają ciepłe.
W Portugalii jest jeszcze jedno miejsce "najbardziej wysunięte": Cabo da Roca to najbardziej, tym razem na zachód wysunięty skrawek Europy. Jest położony ok. 20 kilometrów na zachód od Lizbony.

algarve.net.pl


Widoki - GENIALNE 8)
Ani chłodu, ani wiatru nie stwierdzam, a wręcz przeciwnie - upał nieźle daje się we znaki 8O
Moje ramionka i nie tylko, po wczorajszych szaleństwach, deczko mnie pieką - dziś już bez przyśpieszacza :oops: , co dwie godzinki smarujemy kremem z filtrem najbardziej narażone na działanie słońca części ciała :D


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Krzesełka tam jakieś wielkie mają ... 8O
Obrazek



No to Przylądek Ciepłych Gaci zaliczony, a Cabo da Roca jeszcze przed nami ... ale to już innym razem ...
Tym bardziej, że mąż nie protestuje, kiedy ja już planuję kolejną wizytę w Portugalii :lol:
Nabywam jeszcze kilka magnesików :oczko_usmiech: (łącznie kupiłam 16 8O 8O 8O , Zuzia stwierdza, że trzeba ograniczyć liczbę rodziny i przyjaciół :wink: ) ... i możemy ruszać dalej :mrgreen:

Teraz kierujemy się do Fortaleza de Sagres ... ale po drodze ... Fortaleza de Belixe - stało tam kilka samochodów, więc zajrzeliśmy i my, mimo że nie miałam w planie :mrgreen:

Wejście ukryte troszeczkę ...
Obrazek


Niestety dalej zamknięta brama ... a za nią ...
Obrazek


No nic, trudno ... oblukamy tylko "z wierzchu" :wink:
Obrazek


Obrazek


A teraz już do Fortaleza de Sagres ... ale to już w kolejnym odcinku :oczko_usmiech:

:devil: :papa:
Ostatnio edytowano 09.07.2018 16:39 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 20.05.2017 15:46

Myślę, że jednak trzeba Myszy zabronić pisać dalszego ciągu relacji :wink: , bo to się może źle skończyć 8O .
Jednym mowę odbiera, drugim dupska urywa :lol: , jeszcze inni gotowi poświęcić się na zbanowanie 8O , ja od dwóch dni nie mogę dojść do siebie :wink: , a Bóg jeden wie, co przeżywają Ci, którzy się wcale nie odzywają :wink: :smo: :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2017 18:04

oj powiem Ci Twoja bieżąca relacja może mi się przydać jak nie wiem co;
kilka dni temu pojawił się temat Portugali i nawet miejsca zostały wywołane miejsca, o których już wspomniałaś :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.05.2017 18:46

elka21 napisał(a): , a Bóg jeden wie, co przeżywają Ci, którzy się wcale nie odzywają :wink: :smo: :mrgreen:


Łapią zadyszkę, bo Mysza pędzi z ta relacją jak jakiś pędziwiatr :roll: :mrgreen: Ledwo nadążam. Ale bardzo żem ciekawa tej wiochy.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 20.05.2017 21:51

Oczarowana jestem, cudnie tam :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
a mój syn parę lat temu nie chciał do Portugalii, bo tam jest głupio,
dlaczego pytam? bo mieszka tam Ronaldo....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2017 13:50

kkra napisał(a):dlaczego pytam? bo mieszka tam Ronaldo....
Bardzo konkretny powód :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.05.2017 14:32

mysza73 napisał(a):Widoki - GENIALNE


Pozostaje mi tylko przytaknąć...
...a to krzesło to nawet Tobie pasuje... : :hut: papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.05.2017 20:14

HotDoga od Niemca zjedliście?
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 22.05.2017 07:40

kkra napisał(a):a mój syn parę lat temu nie chciał do Portugalii, bo tam jest głupio,
dlaczego pytam? bo mieszka tam Ronaldo....


Haha, mój miał to samo :)
Na szczęście Ronaldo urodził się na Maderze a obecnie mieszka w Madrycie więc jest szansa, że się kiedyś wybierzemy. Bo faktycznie cudnie :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.05.2017 08:43

elka21 napisał(a):Myślę, że jednak trzeba Myszy zabronić pisać dalszego ciągu relacji :wink: , bo to się może źle skończyć 8O .
Jednym mowę odbiera, drugim dupska urywa :lol: , jeszcze inni gotowi poświęcić się na zbanowanie 8O , ja od dwóch dni nie mogę dojść do siebie :wink: , a Bóg jeden wie, co przeżywają Ci, którzy się wcale nie odzywają :wink: :smo: :mrgreen:
8O 8O 8O



te kiero napisał(a):oj powiem Ci Twoja bieżąca relacja może mi się przydać jak nie wiem co;
kilka dni temu pojawił się temat Portugali i nawet miejsca zostały wywołane miejsca, o których już wspomniałaś :D
Polecam ten kierunek :oczko_usmiech:



ruzica napisał(a):
elka21 napisał(a): , a Bóg jeden wie, co przeżywają Ci, którzy się wcale nie odzywają :wink: :smo: :mrgreen:

Łapią zadyszkę, bo Mysza pędzi z ta relacją jak jakiś pędziwiatr :roll: :mrgreen: Ledwo nadążam. Ale bardzo żem ciekawa tej wiochy.
No to dam Wam trochę odetchnąć ... :oczko_usmiech:



kkra napisał(a):Oczarowana jestem, cudnie tam :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
a mój syn parę lat temu nie chciał do Portugalii, bo tam jest głupio,
dlaczego pytam? bo mieszka tam Ronaldo....

Bulbazaur napisał(a):
kkra napisał(a):a mój syn parę lat temu nie chciał do Portugalii, bo tam jest głupio,
dlaczego pytam? bo mieszka tam Ronaldo....

Haha, mój miał to samo :)
Na szczęście Ronaldo urodził się na Maderze a obecnie mieszka w Madrycie więc jest szansa, że się kiedyś wybierzemy. Bo faktycznie cudnie :oczko_usmiech:
Też mam w rodzinie takiego pięciolatka, co jak mu mama powiedziała, że ciocia Agnieszka pojechała do Portugali, to od razu powiedział: Aha, to tam gdzie mieszka Ronaldo :roll:
No koszulki tego Ronaldo były na każdym kroku ... ja chciałam koszulkę Lewego nabyć :oczko_usmiech:



ajdadi napisał(a):...a to krzesło to nawet Tobie pasuje... : :hut: papa:
Że taki dostojne, jak dla królowej, prawda? :smo:




tony montana napisał(a):HotDoga od Niemca zjedliście?
Nie wiem Tony, o jakiej kiełasie i Niemcu Ty mówisz 8O ,
no ale my po śniadaniu byliśmy, więc za kiełbasami się nie rozglądaliśmy ... :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 22.05.2017 10:01

mysza73 napisał(a):Obrazek


PIĘKNIE :hearts: !
Woda i klif też niczego sobie :mrgreen: ...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.05.2017 12:11

mysza73 napisał(a):Przylądek Ciepłych Gaci


... fajne te gacie ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 22.05.2017 12:37

Zajebiście ....myślę , że właściwe słowo, na właściwym miejscu :hearts:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 22.05.2017 13:54

Potter napisał(a):O KURWA !

słoma79 napisał(a):urywa dupsko

mysza73 napisał(a):Widoki - GENIALNE 8)

Potter napisał(a):PIĘKNIE :hearts: !

Andzia* napisał(a):Zajebiście


to mi zostaje jedynie przyłączyć się do powyższych zachwytów 8)

pozdrawiam,
M
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: PORTUGALIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 22.05.2017 15:48

mysza73 napisał(a): No to dam Wam trochę odetchnąć ... :oczko_usmiech:


Nie pajacuj ... Lecisz z tym koksem :mrgreen: !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Weekendowe wędrówki myszy: RZYM - strona 197
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone