Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekendowe Bergamo i okolice

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13094
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.09.2021 10:21

tony montana napisał(a):
Rejs na trasach Varenna - Bellagio, Bellagio - Menaggio, Menaggio - Varenna trwa 15 minut :)O
Na niektórych promach jest bar, ale nie liczyłbym że będzie czynny po sezonie. Są kibelki. Można wrzucać papier do klozetu ;) :lool: :lool:

Taaaaa, dla niektórych :roll: to podstawa udanych wakacji :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8781
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.09.2021 10:27

rzdrozny napisał(a):
tony montana napisał(a):W Bar Il Molo spędzamy jakieś 1,5 h, bo i dokąd mamy się śpieszyć.


Kwintesencja włoskich wypadów:) Nic dodać, nic ująć...

Dolce far niente 8) .
Długo się tego uczyłam, żeby nie pędzić jak głupia tylko cieszyć się miejscem.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2021 10:33

rzdrozny napisał(a):Kwintesencja włoskich wypadów:) Nic dodać, nic ująć...


Niby mamy tutaj tylko jeden dzień, ale pędzić nigdzie nie zamierzamy :)

mysza73 napisał(a):Taaaaa, dla niektórych :roll: to podstawa udanych wakacji :wink:


Oj tak tylko nawiązałem drażniąc się ;)

marze_na napisał(a):Kwintesencja włoskich wypadów:) Nic dodać, nic ująć...

Dolce far niente 8) .
Długo się tego uczyłam, żeby nie pędzić jak głupia tylko cieszyć się miejscem.[/quote]

Ja dopiero na stare lata się uczę ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13094
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.09.2021 10:40

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Taaaaa, dla niektórych :roll: to podstawa udanych wakacji :wink:


Oj tak tylko nawiązałem drażniąc się ;)
Akurat nie o Ciebie mi chodziło :smo: , tylko wnioskuję, że czytasz wątek o Grecji :?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2021 10:44

To jeszcze na szybko parę obrazków z traghetto z Varenny do Bellagio

Varenna
Obrazek

14.02:)
Obrazek

Mamy tutaj już cypel Belaggiowy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale, ale.... widzimy jeszcze Varennę
Obrazek

O 14.15
Obrazek

Zawijamy do Bellagio
Obrazek

8O 8O
Obrazek

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.09.2021 11:25

Dopisku o papierze nawet nie chciałam komentować, Dzięki Aga i Marzena :mrgreen: Ja już chyba komentować nie będę tam, ale pewnie nie wytrzymam i przy innej okazji coś napiszę ....

marze_na napisał(a):Długo się tego uczyłam, żeby nie pędzić jak głupia tylko cieszyć się miejscem.
Ja się tego nauczyłam na Krecie, nic nie trzeba, nie ucieknie, siga, siga.....

Tony, powiem Ci, że mam taki plan wyskoczyć właśnie do Bergamo, nawet na jednodniówkę... Od strony jeziora (ahhh, jak ja jezior nie lubię, wolę morze) te miasteczka wyglądają cudnie na tle zielonych zboczy....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2021 12:07

piekara114 napisał(a):..

Tony, powiem Ci, że mam taki plan wyskoczyć właśnie do Bergamo, nawet na jednodniówkę... Od strony jeziora (ahhh, jak ja jezior nie lubię, wolę morze) te miasteczka wyglądają cudnie na tle zielonych zboczy....


Idealnie byłoby trzy dni(przedłużony o piątek lub poniedziałek weekend.
Ponieważ:lecisz do Bergamo - zalezy o ktorej wylądujesz ale może jeszcze coś z miasta uda się zobaczyć, ale trzeba blisko centrum mieszkać. Tam spędzić pierwszą noc.
Rano pojechać treniitalia nad Como - z noclegiem. I nad Como spędzić prawie dwa dni

:papa:
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 03.09.2021 12:47

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):..

Tony, powiem Ci, że mam taki plan wyskoczyć właśnie do Bergamo, nawet na jednodniówkę... Od strony jeziora (ahhh, jak ja jezior nie lubię, wolę morze) te miasteczka wyglądają cudnie na tle zielonych zboczy....


Idealnie byłoby trzy dni(przedłużony o piątek lub poniedziałek weekend.
Ponieważ:lecisz do Bergamo - zalezy o ktorej wylądujesz ale może jeszcze coś z miasta uda się zobaczyć, ale trzeba blisko centrum mieszkać. Tam spędzić pierwszą noc.
Rano pojechać treniitalia nad Como - z noclegiem. I nad Como spędzić prawie dwa dni

:papa:


Kolega tony dobrze prawi. Plan na Bergamo i Como idealny. Noclegów w Bergamo dużo, ja mogę polecić dwa: Nido Center IV - wejście przy głównej ulicy, spacerem od dworca, jednym autobusem na lotnisko, kilka przystanków do starego miasta lub ...spacer. Drugi, B&B Botton d’Oro Pelabrocco, Vicolo Pelabrocco 3, trochę dalej, ale też jednym autobusem. Cenowo znośne.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2021 19:09

Oczywiście w okolicach Como to można i tydzień spędzić a i tak Wszystkiego nie zobaczyć. Natomiast jak to się mówi dobry i wróbel w garści ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.09.2021 18:44

Bellagio (Como)

Bellagio jak na miejscowość o tak nośnej nazwie ma wiele ciekawych budynków
Obrazek

Jest tu sporo znanych i cenionych hoteli w pierwszej linii brzegowej
Obrazek

Są eleganckie wille
Obrazek

Obrazek

Widoczki są tu fajne
Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do okazałej Chiesa di San Giacomo z przełomu XI i XII wieku 8O
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bellagio pełne jest takich klimatycznych uliczek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Praktycznie zewsząd widać lago
Obrazek

Obrazek

Jeśli Italia to siadamy w Antico Pizzo - zamawiamy dwie pizze i karafkę red wine :)
Obrazek

i wracamy na nabrzeże
Obrazek

Jest tu ładnie :)
Obrazek

Jesteśmy własnie na tym cypelku pośrodku :)
Obrazek

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.09.2021 08:34

Płyniemy z Bellagio do Menaggio :) Tzn na razie czekamy na prom
Obrazek

Prezzi :)
Obrazek

Obrazek

Północna część Como
Obrazek

8O 8O 8O
Obrazek

Powoli zbliżamy się do Menaggio
Obrazek

Oglądamy Varennę po drugiej stronie jeziora, tam wrócimy na pociąg powrotny
Obrazek

16.24
Obrazek

Bellagio - stamtąd przypłynęliśmy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Menaggio
Obrazek

Za chwilę będziemy spacerować po Menaggio
Obrazek

Nad górami chmury, spadnie z nich niewielki letni deszczyk później
Obrazek

Spacer po Menaggio
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.09.2021 10:54

Idziemy dalej po Menaggio
Obrazek

Rozetka :)
Obrazek

Gdy odejdzie się od traktów pieszych jest bardziej pusto
Obrazek

Tutaj jem ajskrima
Obrazek

Italia
Obrazek

Sesja zdjęciowa
Obrazek

Zieleń w Menaggio
Obrazek

Obrazek

Grand Hotel w Menaggio
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na północno-wschodnią część jeziora Como
Obrazek

To Bellagio z widziane z Menaggio w zoomie
Obrazek

Montagna over Menaggio
Obrazek

Menaggio w prawie całej okazałości
Obrazek

Lago di Como
Obrazek

Obrazek

Z tych chmurek nieco pokropiło
Obrazek

Płyniemy z powrotem do Varenny
Obrazek

Obrazek

Dzielnica domkowa nad Varenną
Obrazek

Obrazek

Wysiadamy z promu i robimy kawy i aperola w restauracji nad samym jeziorem, a potem idziemy na nasz pociąg, który ma być o 18.37
Obrazek

Obrazek

Takie domki idąc od jeziora na stację TreniItalia
Obrazek

Tutaj mała dygresja: podróż powrotna także była łączona - kosztowała ... 5,50 Euro za osobę.
Najpierw do Lecco jednym pociągiem, potem z Lecco 6 minut na przesiadkę na treno do Calolziocorte, a stamtąd autobusem :)
wszystko jak byk rozpisane na bilecie online :)

Jednak nasz pierwszy pociąg ma opóźnienie..... czy drugi będzie czekał????
Z 15-minutowym opóźnieniem wjeżdża nasz pociąg o numerze 2837....jedziemy z duszą na ramieniu ;)
(tak naprawdę to te bilety są ważne kilka godzin więc można później coś złapać....no ale weź szukaj ;)

Pociąg w Lecco czeka na nasz :) :hearts: Trochę nas zmyliło to, że on jedzie do Mediolanu, ale co tam! :) Jedziemy
Obrazek

Góry nad Lecco
Obrazek

Wysiadamy w Calolziocorte i idziemy z tłumem ciemnoskórych obywatali Italii w kierunku dworca autobusowego w tym miasteczku.... to był błąd, bo autobus podstawiany jest z drugiej strony PERONU!!!!

Wracamy tam a tam ..... NIC!!! PUSTKA!!!! No to ładnie, sprawdzam w necie kiedy TreniItalia podstawi kolejny bus (zastępcze, bo trwa remont linii kolejowej do Bergamo) a tam ... za godzinę....

Jednak po minucie podjeżdża wypasiony turystyczny autokar i Pan zmienia tabliczkę z przodu na ..... BERGAMO!!!
Upewniamy się jeszcze u kierowcy "Bergamo"? a zarówno kierowca jak i jedyny Italo-ciemnoskóry który będzie jechal z nami odkrzykują "si, certo, Bergamo!!"

no to andiamo!

Obrazek

:papa:
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 15.09.2021 11:18

Normalnie, jakbyś opowiadał naszą historię:) Wysiadamy w Calolziocorte i idziemy w prawo, szukać busa do Bergamo. Hmm, coś mi tu nie gra. Do odjazdu mamy może 2 minuty:) Szybka decyzja - lecimy na drugą stronę. Bus stoi:) Generalnie, za godzinę byłby drugi, ale po co siedzieć godzinę na dworcu:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13814
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.09.2021 11:56

rzdrozny napisał(a):Normalnie, jakbyś opowiadał naszą historię:) Wysiadamy w Calolziocorte i idziemy w prawo, szukać busa do Bergamo. Hmm, coś mi tu nie gra. Do odjazdu mamy może 2 minuty:) Szybka decyzja - lecimy na drugą stronę. Bus stoi:) Generalnie, za godzinę byłby drugi, ale po co siedzieć godzinę na dworcu:)


No to już teraz WSZYSCY ;) będą wiedzieć, że nie można iść z tłumem na przystanek autobusowy (za znakami) - tylko na drugą stronę peronu :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13094
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.09.2021 12:14

tony montana napisał(a): Obrazek
:hearts: :hearts: :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Weekendowe Bergamo i okolice - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone