Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Serbii

Obszar dzisiejszej Serbii zamieszkiwany był przez ludzi już od czasów paleolitu. W starożytności tereny te pokrywały osady m.in. Celtów, Ilirów i Rzymian. W Serbii produkowany jest najdroższy ser świata. Ser Pule wytwarzany jest z mleka oślego, a jego cena to około 5000 zł za kilogram. Na wytworzenie takiej ilości sera potrzeba aż 25 litrów świeżego mleka pozyskiwanego od specjalnej, bałkańskiej odmiany osłów.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 27.08.2011 17:01

Wrażenia z Serbii ograniczone do szybkiego tranzytu. Na stacjach benzynowych OK, zarówno w MOL jak i Jugopetrol, płatności kartą. Chociaż, od granicy Macedonii do Predejane, gdy odpuściłem MOLa na granicy, potem co stacja to chcieli tylko gotówkę, nawet na LUKOIL.
Natomiast pracownicy hoteli i restauracji - aroganccy i pyszałkowaci. I w Wojwodinie, i w Predejane, opuszczaliśmy lokale z dużą ulgą. W Sirig tanio ale architektura titowska, w Predejane drożej ale hotel na poziomie. Śniadania w cenach noclegu, ale objętość posiłku na poziomie francuskim :lool:
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 28.08.2011 07:19

A to widać miałeś pecha, bo ja na kilkanaście razy, kiedy przejeżdżałem przez Serbię, nigdy nie spotkałem się z nieuprzejmością czy arogancją w knajpie czy motelu. Wprost przeciwnie. Na stacjach, w kantorach czy na bramkach to bywało różnie, ale nie w knajpach i nie w motelach.
A porcje żarcia w Serbii są nie do przejedzenia, za śmieszne w sumie pieniądze. Chociaż fakt faktem, śniadań tam nie jadałem.
Dla jasności dodam, że zawsze wymieniam pieniądze, żeby nikt mnie nie próbował orżnąć na niedziałający terminal itede. Koszt na dobrą sprawę żaden, a na pewno taniej niż przelicznik wymiany dinarów na euro i euro na złotego, jaki zażyczy sobie bank.
Jadąc od strony Węgier, wymieniam forsę przy motelu Braća Mandić ok. 65 km od granicy - zawsze przyzwoity kurs, wracając - w kantorach na granicy.
Jedna uwaga : w niektórych kantorach dostaje się około 2 % mniej niż wynika z wyliczenia, bo potrącają sobie jakąś tam "prowizję" - jest to gdzieś napisane na niewielkiej kartce, na którą pewnie mało kto zwraca uwagę.
sta_
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sta_ » 02.04.2013 20:26

Witam!
Spedzilem tydzien wakacji w Serbii 3 lata temu. Mieszkalismy z zona we Vrdniku, gospodarze - wspaniali ludzie. Tak serdecznie nie bylismy przyjmowani do tej pory za granica.
A poczatkowo bylem nastawiony BARDZO sceptycznie do Serbow. Rok wczesniej, w Czarnogorze, mielismy malo sympatycznych sasiadow - Serbow wlasnie - na prywatnej kwaterze. I stad ten moj uraz.
Po pierwszych wakacjach w Serbii zmienilem calkowicie nastawienie. Rok temu pojechalismy na wakacje do Vrnjaczki Banji.
W tym roku ponownie wybieramy sie do Serbii - w okolice Niszu. Tylko na kilka dni, w drodze do Makedonii.
Pozdrawiam,
Tomek.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 02.04.2013 21:43

Egon_Olsen napisał(a):Belgrad jest brzydki i pozbawiony uroku.


o gustach się ponoć nie dyskutuje, ale jeśli na podparcie swojej tezy wrzuca się zdjęcie z odległych przedmieść, to mniej więcej tak jakby napisać, że Kraków jest paskudny i dać zdjęcia blokowiska z okolic Kapelanki albo innej...

dla mnie Belgrad wyglądał zupełnie inaczej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a jeśli chodzi o sympatię tambylców - pod tym względem na pewno podobało mi się tam bardziej niż w Chorwacji.
Poprzednia strona

Powrót do Serbia - Србија



cron
Wakacje w Serbii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone