Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Omis , baska voda czy moze gdzies indziej z psem , dorad

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.08.2017 15:29

porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Omis , baska voda czy moze gdzies indziej z psem , dorad

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 25.08.2017 18:38

Witam.

Wiem, że znaleźć apartament odpowiedni dla psa jest trudno - sam to przerabiałem ( nie wszyscy akceptują zwierzęta ). My z naszym goldenem drugi rok z rzędu byliśmy w Brist. Bardzo nam się tam spodobało i kolejny wyjazd również będzie do w/w miejscowości. Wracając do psiaka - nasz jest tak nauczony, że zostaje w apartamencie kiedy my plażujemy, więc nie ma problemu na plaży. Jednak idąc z Brist deptakiem w kierunku Gradac jest wydzielona plaża dla psów, gdzie spokojnie można się wybrać. My spacerowaliśmy i pływaliśmy z naszym- - rano i wieczorem i to mu wystarczało... Zdecydowanie w dzień wolał klimatyzowany apartamet od temperatur 34 st. wzwyż, bo byliśmy od 23.07. do 7.08. Pozdrawiam. :papa: :papa: :papa:
Majek07
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.07.2017
Re: Omis , baska voda czy moze gdzies indziej z psem , dorad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majek07 » 26.08.2017 22:48

Najwygodniej będzie jechać do Baska Voda. Jest tam spora i bardzo ładna plaża przeznaczona dla psów (specjalnie oznaczona znakiem) umiejscowiona na drodze do Promanji, blisko głównej plaży. Pozdrawiam
Dzedaj82
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.03.2016
Chorwacja z psem - czerwiec 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzedaj82 » 29.10.2017 16:37

Witam serdecznie forumowiczów.
Chciałbym się poradzić i wysłuchać waszych opinii, gdzie najlepiej wybrać się na urlop w końcówce czerwca z czworonogiem na Cro.
Idealny byłby w moim mniemaniu domek dla 8 osób + pies, gdzieś na uboczu niedaleko plaży (im bliżej tym oczywiście lepiej), co do plaży to liczę się z tym że na główne plaże z psem nie wejdę, w tym roku dojeżdżałem na dzikie plaże Krk lecz nie ukrywam że te dojazdy były dosyć męczące dlatego chciałbym już teraz poszukać i zamówić jakieś interesujące miejsce na 2018 które choć w części wyeliminowało by niedogodności z tego roku. Sam nie mam szczególnych wymagań co do miejsca wakacji, jednak bardzo bym mi zależało żeby znaleźć coś blisko morza-plaży, raczej dom z ogrodem aniżeli apartament, możliwość zabrania psa (wyżeł 30kg), fajnie by było gdyby z tego miejsca można było odbyć jakieś wieczorne spacery do jakiegoś centrum tyle że nie dalej jak 2-3km. Plaża taka by pies nie pokaleczył łap. Za wszelkie informacje będę niezmiernie wdzięczny. Gdyby ktoś mógł coś polecić to proszę o PW albo maila na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Oczywiście w wątku również zapraszam do wymiany informacji.

Pozdrawiam
Mariusz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2017 19:11

Whisky w Trogirze. 32kg kochanego futra i kłów, pazurów.

Obrazek


Czołem. Według mnie pytanie gdzie z psem na wakacje (i nie tylko) jest totalnie nie trafione. Pies to zwierzę stadne przywiązane do przewodnika i rodziny. Przystosuje się do wszystkich warunków jakie ma jego ukochany przewodnik i stado. Moja Whisky ma trzy lata, była trzy razy na wakacjach w Chorwacji. Na kempingu, na wodzie, na stancji, wszędzie czuła się jak ryba w wodzie. To my musimy przystosować się do panujących warunków, a z psem nie będzie kłopotu. Omijamy plaże gdzie nie można pływać psom, mamy smycz z woreczkami (wiadomo na co), dodatkową butelkę z wodą oraz rozkładnią miskę - całe wakacje przed nami.

Bardziej istotne jest czy pies jest zsocjalizowany, czy nie jest agresywny, jak znosi obcych ludzi i psy. A przede wszystkim jak znosi bardzo długą podróż samochodem. Szukamy plaż w miastach przeważnie niedaleko wodujących łodzi ( oczywiście wszystko w granicach rozsądku)- tam jest przeważnie dostęp do bieżącej słodkiej wody niezbędnej do płukania psa. Zejście w takich miejscach jest bardzo często łagodne i wolne od jeżowców.

Pierwszego dnia pobytu koniecznie zorientujcie się gdzie jest najbliższy weterynarz. Sami nie poradzicie sobie z wyjęciem kolca jeżowca z łapy psa. Jeśli jeździcie pod namiot bardzo przyjazny dla psa i wodniaków jest kemping Jazina w Tisno.


Dzedaj82
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzedaj82 » 29.10.2017 20:15

DSC_0809.JPG
Dziękuję za odpowiedź.
Z wszystkim co piszesz się zgadzam, od siebie dodam że pies jest spokojny i żadnych problemów z nim nie ma. W tym roku też byliśmy na Chorwacji i żadnych nieplanowanych niespodzianek nie mieliśmy. Liczę po prostu że ktoś poleci coś sprawdzonego, dobrego itd.
Pozdrawiam
Mariusz
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006
Apartament dla 3 osób i 2 psów

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 25.12.2017 21:44

Witam!
Ponieważ mój Chorwat zamknął interes zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Proszę o namiary na kwaterę na dobra kwaterę dla 3 osób i 2 psów na 14 dni w okresie lipiec 2018 roku nq okres 10-14 dni. Kwatera musi być położona w okolicy morza ( najlepiej nad morzem, sklepów spożywczych. Proszę was namiary na sprawdzoną kwaterę. Dzięki :)))
mrlame
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.04.2015
Dwie rodziny, dzieci i pies

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrlame » 04.02.2018 21:37

Cześć!

Od dawien dawna przeglądam forum CRO.pl, ale dziś postanowiłem napisać gdyż stoi przede mną ogromne wyzwanie. Po długim namyśle postanowiłem stworzyć oddzielny wątek, właśnie tu. Podróż do Chorwacji, trzeci raz z rzędu, samochodem z tym, że w następującej konfiguracji:

1. Rodzina 3 osobowa (syn 9 letni + pies Jack Rusell Terrier), druga rodzina (syn 8 letni)
2. Podróż na dwa samochody + przystanek po drodze (prawdopodobnie Węgry)
3. Apartament lub Willa na miejscu
4. Czas 2 tygodnie (druga połowa sierpnia)
5. Miejsce - MURTER

Tyle tytułem wstępu. Zależy mi na relacjach ludzi, którzy stali przed podobnym wyzwaniem/składem jak my. Psa posiadamy od prawie dwóch lat. Wiemy, że podróż z psem samochodem nie jest jakimś super wyzwaniem, generalnie po namyśle uważam, że to najmniejszy z "problemów".

Poniżej moja lista WYZWAŃ/UNIEDOGODNIEŃ, na które mam nadzieję znaleźć odpowiedzi a może ktoś je znajdzie za mnie :)

1. Węgry. W jaki sposób planować nocleg gdzie będziemy mieli pewność, że przyjmą też psa pod dach
1a) Nocne spacery z psem na totalnie obcym terenie

2. Apartamenty/Wille w Chorwacji. Jak procentowo REALNIE wygląda podział "chętnie goszczą z psem/bez psa".
2a) Wyjścia wieczorne ze znajomymi i dziećmi. Czasem jest to lokal, piwko lub wino a czasami zwyczajny spacer
2b) Kennel (jest coś takiego jak klatka kennelowa) w której ludzie w domach zamykają psy, ale nie wyobrażam sobie tego za bardzo a może demonizuję, że pies zwariuje sam w takiej klatce, w dodatku nie w swoim domu. Jeśli zacznie wyć (czego zazwyczaj nie robi) to strach pomyśleć co mogą pomyśleć sąsiedzi i osoby wypoczywające tuż obok
2c) Pies sam sobie w domu bez żadnej klatki. Tego się boję najbardziej, zniszczenia, odkupienie, straty itd.
2d) Zostawienie pod opiekę na czas jakiś wyjść (właścicielowi, który np. opiekuje się apartamentem), ale to szczerze mówiąc absurdalne rozwiązanie :)

Tyle. Psa traktujemy jak członka rodziny więc można sobie wyobrazić co czujemy. Jeszcze (ja osobiście) biorę pod uwagę coś takiego jak po prostu pojeździć z psem nad wodę, wspólnie, rodzinnie LOKALNIE po Polsce i w ten sposób zaspokoić swoje "ALE" i "WYZWANIA" i zobaczyć jak to będzie wyglądało lokalnie a później podjąć decyzję.

Być może moja wypowiedź jest naszpikowana emocjami, ale taka jest.

Prosiłbym o porady, uspokajacze lub/i ewentualne rozwiązania o których nie pomyślałem lub brakło wyobraźni :)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 07.02.2018 14:32

Moje doświadczenia, trasa Kraków-Brać (nocleg Wegry ) 2 osoby + labrador
Ad.1
https://www.google.pl/search?q=Hotel+Villa+Natura&oq=Hotel+Villa+Natura&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8– przyjazny hotel dla psów i piękna okolica, staw, dużo przestrzeni, personel przyjazny ( miseczka z wodą przyniesiona pod drzwi)
Rezerwacja bloking lub bezpośrednio ( polecam pokoje na parterze z ogrodzonym, tarasem )
a) nocą nie spacerowałem po okolicy ale nie sądze aby były jakieś większe z tym problemy

Ad.2 pewnie nikt nie odważy się ,,procentowo’’ podawać musisz po prostu sprawdzać i pytać właścicieli czy akceptują zwierzaki.
a) 14 dni( wieczorów) spędzaliśmy na spacerach, biesiadach w knajpkach i 99% miejsc było przyjazne psom ( oczywiście smycz obowiązkowa )
b) jeżeli psiak nie miał wczesnej przyjemności wypoczywania w klatce kennelowej to nie polecam stosować takiego wybiegu na wakacjach. Temat klatek kennelowych to chyba jednak inne forum :)
c) nie zostawiałem nigdy psa samego ( wyjazd wakacyjny), nie było potrzeby, jeżeli jednak chcesz tak robić to klatka i odpowiednie forum j.w.
d)masz racje, absurdalne…

Troche dziwne Twoje obawy biorąc pod uwagę fakt że masz zwierzaki od 2 lat, mogę Cie zapewnić spacery, podróże wspólne wypady nad jezioro, rzekę to prawdziwa frajda dla człowieków i piesów:)
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 07.02.2018 15:43

Odp.do dwie rodziny, dzieci i pies.
My podróżujemy do Chorwacji od lat z psami i to dwoma Golden Retriewerami i nie ma z tym większego problemu.
Ad.1 Noclegi po drodze rezerwuję przez Booking, wybieram oferty, gdzie już z opisu wynika, ze psy są akceptowane. W rezerwacji oczywiście zaznaczam, że będziemy z psami i proszę o potwierdzenie czy nie będzie to kłopotem. Nasze psy są duże :) czasem właściciele obiektów pisząc o akceptacji psów mają na myśli np. Yorki.
Ad.1 a. Nocnych spacerów raczej nie uskuteczniamy, a jak już to na smyczach w każdym obcym miejscu.
Ad.2 Jeśli chodzi o apartamenty w Chorwacji, też rezerwuję wcześniej, ale to nawet nie ze względu na psy, po prostu szkoda mi czasu i sił na miejscu na poszukiwania.
Ad.2a.Wg mnie Chorwaci lubią psy, nigdzie nie mieliśmy problemów ani w wynajmowanych obiektach, ani na plażach- oczywiście nie pchamy się w tłum i na plaże gdzie jest zakaz wprowadzania psów. W konobach też problemu nie ma - też zawsze pytam czy psy mogą wejść, nasze leżą spokojnie pod czy obok stołu.
Tak sobie myślę, ze największy problem to opędzanie się od turystów różnych nacji i tubylców :wink: , którzy zagłaskali lub "zakarmili" by nam psy na śmierć :mrgreen:
Ad. 2 c. Nasze psy nie niszczą, ale też nie zostają same w wynajmowanych apartamentach. Są z nami na plaży, na spacerze, w konobach i wszędzie indziej. Nie po to je ciągniemy prawie 2000 km., żeby siedziały same zamknięte, jakby nie było w obcym domu. Podstawowa zasada - jeżeli psy muszą zostać same, to muszą być wymęczone długim spacerem, pływaniem itp. żeby przespały ten czas. Psy niszczą bo się nudzą, albo boją.
Ad.2b. Klatka kennelowa to dobra sprawa. Mamy i psy korzystają np. na różnych kursach, kiedy muszą czekać cierpliwie i nie przeszkadzać innym. Nie zabieramy kenneli ze sobą - nie ma potrzeby, a szkoda miejsca w samochodzie.
Psa do przebywania w klatce trzeba przyzwyczaić, jest to długi proces. Nie ma to być karą czy sposobem na to żeby pies nie niszczył tylko bezpiecznym azylem dla psa.
Ad. 2d. Nigdy bym nie wpadła na pomysł zostawienia psa pod opieką obcych, czy prawie obcych ludzi, pomijając wszystko inne to zamartwiłabym się.
Podsumowując, wydaje mi się, że nie powinniście mieć żadnych problemów, zwłaszcza z jednym i małym psem, pod warunkiem, że nie będzie on tylko niepotrzebnym dodatkiem do waszych wakacji :) :papa:
ISroczka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ISroczka » 14.02.2018 16:47

W zeszłym roku (2017) pojechaliśmy z dużym psem szwajcarskim do Promajna. Znalezienie kwatery na początku czerwca dla 2 osób + pies nie było łatwo. Może Chorwaci lubą psy ale nie koniecznie we własnych kwaterach. Myślę, że ok 20 -30 % kwater psy przyjmuje i zazwyczaj małe. W tym roku też Promajna ze względu na długą, zarośnięta drzewami promenadę do spacerowania w stronę Baśka Voda. Pies ma możliwość wybiegania się :) i zawsze zostaje w apartamencie w klatce. Jest do niej przyzwyczajony, w nocy w niej śpi, choć nie musi bo klatka jest otwarta i może spacerować po mieszkaniu. Właśnie wpłaciliśmy zaliczkę za pobyt w terminie 7-16 czerwca br. Planujemy zostać jeszcze tydzień dłużej. Podjęliśmy decyzję, że kwatery będziemy szukać już na miejscu. Proponuję szukać na bookingu kwater, które akceptują psy i kontaktować się z właścicielami bezpośrednio.
W drodze na Chorwację nocujemy w Nagykanizsa Węgry, Hotel Vineyard Inn. Hotel położony w super miejscu, dużo zielonego terenu do spacerowania zwłaszcza koło hotelu i w okół jeziora/zalewu? :) Proponuję skorzystać z ich restauracji!

Czy ktoś z forum może polecić podobne miejsca do spacerowania jak w Promajna? Gdzie promenada jest długa, zacieniona drzewami i tylko dla pieszych? Gdzie pies może pobiegać i wyszaleć się?
Załączniki:
20170606_195518.jpg
paulipie
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulipie » 08.03.2018 14:17

Witam,
Wybieramy się w tym roku do Chorwacji na wyspę Hvar wraz z naszym psem. Czy ktoś z Państwa był tam i mógłby polecić jakieś plaże, które są dostępne dla zwierząt?
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.03.2018 14:23

Plaż oznaczonych jako dla psów na Hvarze nie ma, my plażujemy na każdej odludnej :D . Jeździmy we wrześniu, wtedy nie ma z tym żadnego problemu. Natomiast są na Hvarze plaże, na które psy wchodzić nie mogą- są znaki :D
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 08.03.2018 19:52

paulipie napisał(a):Witam,
Wybieramy się w tym roku do Chorwacji na wyspę Hvar wraz z naszym psem. Czy ktoś z Państwa był tam i mógłby polecić jakieś plaże, które są dostępne dla zwierząt?


za 103 dni odpowiem na to pytanie:)
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.03.2018 19:55

Z avatarka widzę, że z labradorem jedziecie, ale będzie zadowolony z ilości wody :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone