Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi, plaże inne miejsca przyjazne zwierzętom

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Noclegi, plaże inne miejsca przyjazne zwierzętom

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:06

Witam,
podczas rozmów o naszych "źwierzakach" pojawił się pomysł zebrania w jednym miejscu wszystkich przyjaznych miejsc w Cro jak i po drodze do/z. Także zachęcam - jeśli ktoś z Was ma namiary (zgodnie z regulaminem forum), do zamieszczania tu sprawdzonych miejscówek.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 12.08.2015 12:18

Na plażach w Rogoznicy (w kierunku północnym od Konzuma oraz na wyspie) widać sporo piesków z ich właścicielami. Na razie nie ma tam znaków zakazu przebywania dla psów. To dobra miejscówka dla osób z psem na urlopie.
Pozdrawiam,
Tomek
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:24

Mogę pierwsza? :lol:
Apartamenty znajdują się w Privlace k. Ninu.

Wprawdzie Privlaka to niezbyt pożądana miejscówka w śród Cromaniaków, ale przynajmniej moje priorytety spełniła - cisza i spokój,bezpośrednio nad wodą, plaża żwirkowa, dość blisko sklepy do zaopatrzenia, dobra baza wypadowa, dobry standard mieszkania za przyzwoita cenę.
Bardzo fajne mieszkanie z prywatną plażą (tylko przez trawnik/łąkę przed domem, co też jest super bo pies ma gdzie się wybiegać bez obawy o kleszcze i innne paskudztwa) - dla rodziny z dziećmi czy zwierzętami idealna. Około 1,5 km do drugiej dużej "piaszczystej" plaży. Właściciele bardzo mili, ale nie narzucający się, mieszkają w Zadarze, ale codziennie byli też na miejscu na jakiś czas.`Dobre miejsce na bazę wypadową - ok 13 km do Zadaru, a jak ktoś się rozpędzi to i do Trogiru dotrze, tuż obok Nin, blisko Pag, wyspa Vir z czerwonymi klifami itp. Wprawdzie trochę inaczej niż to, za co lubimy najbardziej Chorwację - lazur i góry schodzące do morza (choć z plaży przy domu jest piękny widok na góry no i cieplutka woda), ale też pięknie.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany - przekażę kontakt na prv.
Załączniki:
Czoga_dom.jpg
zdjęcie robione z plaży przed domem
czoga_plaza.jpg
mała plaża przed domem
widok.jpg
widok z plaży przed domem
Ostatnio edytowano 17.08.2015 23:43 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 2 razy
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:26

TJL napisał(a):Na plażach w Rogoznicy (w kierunku północnym od Konzuma oraz na wyspie) widać sporo piesków z ich właścicielami. Na razie nie ma tam znaków zakazu przebywania dla psów. To dobra miejscówka dla osób z psem na urlopie.
Pozdrawiam,
Tomek


Dzięki serdeczne - wyprzedziłeś mnie :oczko_usmiech: . Właśnie do Rogoznicy wybieramy się w przyszłym roku.
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 12.08.2015 12:32

Moim zdaniem na wszystkich plażach publicznych powinien być zakaz wprowadzania zwierząt, a już na 100% wprowadzanie psów do wody!!! Nawiasem mówiąc wożenie swoich pupilków do Chorwacji w czasie wakacji ze względu na panujące tam temperatury ociera się o znęcanie nad zwierzętami.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:45

Viech napisał(a):Moim zdaniem na wszystkich plażach publicznych powinien być zakaz wprowadzania zwierząt, a już na 100% wprowadzanie psów do wody!!! Nawiasem mówiąc wożenie swoich pupilków do Chorwacji w czasie wakacji ze względu na panujące tam temperatury ociera się o znęcanie nad zwierzętami.


Ale to wątek o kwaterach - szkoda, że nam żadnej nie polecisz :devil:
Szanuję Twoje zdanie, ale ja mam inne. Poza tym jak wiele tu osób jeżdżących z psami, nie chodzimy na publiczne plaże. Dzięki Bogu w Chorwacji są i plaże przeznaczone dla psów i plaże odludne gdzie pies nie przeszkadza. Rozumiem, że nawet przyjazne psy nie muszą być akceptowane przez innych. Więc nie wchodzimy plażowiczom w drogę, tylko kurde jakoś tak się składa że wokół nas jest wianuszek dzieci chcących pogłaskać, rzucić piłeczkę do wody, pań/panów które lubią czworonogi - to też rozumiem.
Ale nie rozumiem pozostawiana, podrzucania swoich zobowiązań innym (może lepiej przywiązać do bramy schroniska).
Oczywiście czasem lepiej dla wszystkich jeśli pupil zostanie w zaprzyjaźnionym miejscu - to już pod rozwagę właścicielom.
My jeździmy w połowie czerwca, znajdujemy zacienione plaże, stawiamy parasol/namiocik, nie leżymy plackiem od rana do południa i jest cudownie, co moja suczka leżąca przy mnie potwierdza.
Ostatnio edytowano 12.08.2015 13:10 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 12.08.2015 12:53

Oczywiście. Szanuję taki pogląd. Sam spotykam poza sezonem wiele osób z psami /szczególnie Chorwatów/ i nie mam nic przeciwko, jeśli korzystają z plaż, na których nie ma ludzi /w maju to nie problem/ lub odchodzą nieco dalej. Gorzej jeśli kąpią się ludzie, a właściciel pupilowi każe aportować patyki rzucane tuż obok kąpiących się. Zdarza się też tak, że piesek po wyjściu z wody otrzepuje się na innych wypoczywających. Oczywiście , że są to wyjątki, ale zdarzyło się mi już kilka razy.
Kajma
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajma » 15.08.2015 18:13

Ją mogę śmiało polecić Igrane ale oczywiście poza sezonem. Są tam 3 główne plaże z czego tylko na jednej jest zakaz wprowadzania psów. W zeszłym roku byliśmy bez psa ale widzieliśmy sporo ludzi z czworonogami.Zaletą jest to że wszędzie jest blisko-dla tych co maja mniejsze i krótko dystansie pieski. Nie trzeba iść paru km żeby dostać się na taka plaże tylko wystarczy przejść parę metrów :D
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 17.08.2015 23:52

Wiele razy padało na forum pytanie czy na Plitvickie można wejść z psem. Żeby było w jednym miejscu - też to potwierdzam. oczywiście na smyczy, z zapasem woreczków. My jak wielokrotnie podkreślam jeździmy w czerwcu, więc tłumów nie było. Można spokojnie przejść, nie przeszkadzać innym i podziwiać piękno jezior. Trochę nie wyobrażam sobie jak miałoby to wyglądać (z psem) w sezonie. Ale dać się - da ;-)).
Załączniki:
plotwickie.jpg
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.08.2015 00:09

Kolejne miejsce - czerwone klify na Virze, polecam zachód słońca. Nie ma zakazu dojścia z psem. Fajny długi spacer, można dłuuugo iść brzegiem morza - asfaltem. Jeśli ktoś zechce drogę dojazdową wyszukam, choć po prostu trzeba jechać wytrwale na koniec wyspy. Wprawdzie przed dojazdem na miejsce jakieś 4-5km stoi zakaz wjazdu, więc posłusznie zostawiliśmy samochód i podreptaliśmy, ale końca nie było widać, a mijały nas co chwila samochody (o dziwo na piechotę tylko Polacy tacy posłuszni - spotkaliśmy jeszcze dwie rodziny). Więc ja wymiękłam, bo i pod górkę i jeszcze dość ciepło było, zawróciliśmy się i też dojechaliśmy jak jeszcze jedna rodzinka z Polski - ciekawe czy czytają Cro. Jakby coś pozdrawiam serdecznie :-).
Załączniki:
czerwone klify.jpg
Ostatnio edytowano 18.08.2015 00:35 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.08.2015 00:33

Rucica na wyspie Pag - nie ma zakazu plażowania z psem, ale jest zakaz kąpieli. Niestety znak stoi w takim miejscu, że na początku nie zauważyliśmy go (nie przy wejściu, tylko tyłem do wody na środku plaży przy końcu pasa plażowego). Na szczęście nikt nas nie "pogonił", a gdy z ciekawości poszliśmy zobaczyć co to za znak stoi, już nie wchodziliśmy do wody. Jedyny minus to kompletny brak cienia i parasol/namiocik obowiązkowy.
Załączniki:
Rucica_2.jpg
rucica_1.jpg
Kajma
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajma » 27.08.2015 12:43

No błagam niech ktoś poleci jeszcze jakieś miasteczko gdzie nie ma zakazu wstępu na plaże z psami. Pisałem wczoraj do gospodarzy w Tucepi - jedni pisali, że bez problemu psy mogą być na plaży i nie ma zakazu a inni że jest zakaz.Więc już sam nie wiem. A nie chce gdzieś pojechać gdzie będę musiał iść 5 km żeby dostać się na plaże. Dodam, że nie mam Labradora tylko Westa a to mały pies.
Ostatnio edytowano 27.08.2015 14:32 przez Kajma, łącznie edytowano 1 raz
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 27.08.2015 13:27

Zatoczki korčulańskie jak najbardziej przyjazne psiakom :) Bačva, Pupnatska, Orlandus, Samograd: tam widzieliśmy. Reakcja ludzi? Zawsze pozytywna, niczym atrakcja na plaży, z uśmiechem patrzyli nawet na kąpiące się czworonogi :)
Ludzie zostawiają większy bałagan na plaży niż zwierzaki... Już nie mówiąc o tym, że psiaki chociaż nie idą za potrzebą do wody...
Pozdrawiam miłośników braci mniejszych :)
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 27.08.2015 13:41

Z rejonów bliższych - fajnym miejscem do pobytu z psem jest Rabać na Istrii. Plaże za hotelami są dzikie i przyjemne - nie ma zakazów.
W Rogoznicy nie widziałem zakazów dla psów. Też fajnie - dużo drzew dających potrzebny psiakom i ludziom cień (poza plażą obok mariny).
W Drage był zakaz na początku głównej plaży, dalej już zakazu nie było i tam bez problemu można plażować z psem.
Ponadto plaże w Kastel Novi w kierunku Trogir - nie ma zakazu i nadają się dla psiaków - przyjemny luz, pieski moga harcować plaży.
Generalnie zakazy są raczej w tych bardziej tłocznych miejscowościach typu Makarskie itp.
Pozdrawiam,
Tomek
Kajma
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajma » 27.08.2015 14:40

Dzięki Emiliaa i TJL. Poszukam sobie kwaterek w tych miejscowościach. Szczególnie w Rogoznicy bo wydaję się być bardzo fajna. Jak by jeszcze ktoś miał sprawdzone informacje o Tucepi - czy można dalej od samego centrum być z psem na plaży to będę bardzo wdzięczny.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Noclegi, plaże inne miejsca przyjazne zwierzętom
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone