Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Noclegi, plaże inne miejsca przyjazne zwierzętom

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:06

Witam,
podczas rozmów o naszych "źwierzakach" pojawił się pomysł zebrania w jednym miejscu wszystkich przyjaznych miejsc w Cro jak i po drodze do/z. Także zachęcam - jeśli ktoś z Was ma namiary (zgodnie z regulaminem forum), do zamieszczania tu sprawdzonych miejscówek.
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 12.08.2015 12:18

Na plażach w Rogoznicy (w kierunku północnym od Konzuma oraz na wyspie) widać sporo piesków z ich właścicielami. Na razie nie ma tam znaków zakazu przebywania dla psów. To dobra miejscówka dla osób z psem na urlopie.
Pozdrawiam,
Tomek
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:24

Mogę pierwsza? :lol:
Apartamenty znajdują się w Privlace k. Ninu.

Wprawdzie Privlaka to niezbyt pożądana miejscówka w śród Cromaniaków, ale przynajmniej moje priorytety spełniła - cisza i spokój,bezpośrednio nad wodą, plaża żwirkowa, dość blisko sklepy do zaopatrzenia, dobra baza wypadowa, dobry standard mieszkania za przyzwoita cenę.
Bardzo fajne mieszkanie z prywatną plażą (tylko przez trawnik/łąkę przed domem, co też jest super bo pies ma gdzie się wybiegać bez obawy o kleszcze i innne paskudztwa) - dla rodziny z dziećmi czy zwierzętami idealna. Około 1,5 km do drugiej dużej "piaszczystej" plaży. Właściciele bardzo mili, ale nie narzucający się, mieszkają w Zadarze, ale codziennie byli też na miejscu na jakiś czas.`Dobre miejsce na bazę wypadową - ok 13 km do Zadaru, a jak ktoś się rozpędzi to i do Trogiru dotrze, tuż obok Nin, blisko Pag, wyspa Vir z czerwonymi klifami itp. Wprawdzie trochę inaczej niż to, za co lubimy najbardziej Chorwację - lazur i góry schodzące do morza (choć z plaży przy domu jest piękny widok na góry no i cieplutka woda), ale też pięknie.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany - przekażę kontakt na prv.
Załączniki:
Czoga_dom.jpg
zdjęcie robione z plaży przed domem
czoga_plaza.jpg
mała plaża przed domem
widok.jpg
widok z plaży przed domem
Ostatnio edytowano 17.08.2015 23:43 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 2 razy
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:26

TJL napisał(a):Na plażach w Rogoznicy (w kierunku północnym od Konzuma oraz na wyspie) widać sporo piesków z ich właścicielami. Na razie nie ma tam znaków zakazu przebywania dla psów. To dobra miejscówka dla osób z psem na urlopie.
Pozdrawiam,
Tomek

Dzięki serdeczne - wyprzedziłeś mnie :oczko_usmiech: . Właśnie do Rogoznicy wybieramy się w przyszłym roku.
Viech
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 12.08.2015 12:32

Moim zdaniem na wszystkich plażach publicznych powinien być zakaz wprowadzania zwierząt, a już na 100% wprowadzanie psów do wody!!! Nawiasem mówiąc wożenie swoich pupilków do Chorwacji w czasie wakacji ze względu na panujące tam temperatury ociera się o znęcanie nad zwierzętami.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 12.08.2015 12:45

Viech napisał(a):Moim zdaniem na wszystkich plażach publicznych powinien być zakaz wprowadzania zwierząt, a już na 100% wprowadzanie psów do wody!!! Nawiasem mówiąc wożenie swoich pupilków do Chorwacji w czasie wakacji ze względu na panujące tam temperatury ociera się o znęcanie nad zwierzętami.

Ale to wątek o kwaterach - szkoda, że nam żadnej nie polecisz :devil:
Szanuję Twoje zdanie, ale ja mam inne. Poza tym jak wiele tu osób jeżdżących z psami, nie chodzimy na publiczne plaże. Dzięki Bogu w Chorwacji są i plaże przeznaczone dla psów i plaże odludne gdzie pies nie przeszkadza. Rozumiem, że nawet przyjazne psy nie muszą być akceptowane przez innych. Więc nie wchodzimy plażowiczom w drogę, tylko kurde jakoś tak się składa że wokół nas jest wianuszek dzieci chcących pogłaskać, rzucić piłeczkę do wody, pań/panów które lubią czworonogi - to też rozumiem.
Ale nie rozumiem pozostawiana, podrzucania swoich zobowiązań innym (może lepiej przywiązać do bramy schroniska).
Oczywiście czasem lepiej dla wszystkich jeśli pupil zostanie w zaprzyjaźnionym miejscu - to już pod rozwagę właścicielom.
My jeździmy w połowie czerwca, znajdujemy zacienione plaże, stawiamy parasol/namiocik, nie leżymy plackiem od rana do południa i jest cudownie, co moja suczka leżąca przy mnie potwierdza.
Ostatnio edytowano 12.08.2015 13:10 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
Viech
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 12.08.2015 12:53

Oczywiście. Szanuję taki pogląd. Sam spotykam poza sezonem wiele osób z psami /szczególnie Chorwatów/ i nie mam nic przeciwko, jeśli korzystają z plaż, na których nie ma ludzi /w maju to nie problem/ lub odchodzą nieco dalej. Gorzej jeśli kąpią się ludzie, a właściciel pupilowi każe aportować patyki rzucane tuż obok kąpiących się. Zdarza się też tak, że piesek po wyjściu z wody otrzepuje się na innych wypoczywających. Oczywiście , że są to wyjątki, ale zdarzyło się mi już kilka razy.
Kajma
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajma » 15.08.2015 18:13

Ją mogę śmiało polecić Igrane ale oczywiście poza sezonem. Są tam 3 główne plaże z czego tylko na jednej jest zakaz wprowadzania psów. W zeszłym roku byliśmy bez psa ale widzieliśmy sporo ludzi z czworonogami.Zaletą jest to że wszędzie jest blisko-dla tych co maja mniejsze i krótko dystansie pieski. Nie trzeba iść paru km żeby dostać się na taka plaże tylko wystarczy przejść parę metrów :D
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 17.08.2015 23:52

Wiele razy padało na forum pytanie czy na Plitvickie można wejść z psem. Żeby było w jednym miejscu - też to potwierdzam. oczywiście na smyczy, z zapasem woreczków. My jak wielokrotnie podkreślam jeździmy w czerwcu, więc tłumów nie było. Można spokojnie przejść, nie przeszkadzać innym i podziwiać piękno jezior. Trochę nie wyobrażam sobie jak miałoby to wyglądać (z psem) w sezonie. Ale dać się - da ;-)).
Załączniki:
plotwickie.jpg
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.08.2015 00:09

Kolejne miejsce - czerwone klify na Virze, polecam zachód słońca. Nie ma zakazu dojścia z psem. Fajny długi spacer, można dłuuugo iść brzegiem morza - asfaltem. Jeśli ktoś zechce drogę dojazdową wyszukam, choć po prostu trzeba jechać wytrwale na koniec wyspy. Wprawdzie przed dojazdem na miejsce jakieś 4-5km stoi zakaz wjazdu, więc posłusznie zostawiliśmy samochód i podreptaliśmy, ale końca nie było widać, a mijały nas co chwila samochody (o dziwo na piechotę tylko Polacy tacy posłuszni - spotkaliśmy jeszcze dwie rodziny). Więc ja wymiękłam, bo i pod górkę i jeszcze dość ciepło było, zawróciliśmy się i też dojechaliśmy jak jeszcze jedna rodzinka z Polski - ciekawe czy czytają Cro. Jakby coś pozdrawiam serdecznie :-).
Załączniki:
czerwone klify.jpg
Ostatnio edytowano 18.08.2015 00:35 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.08.2015 00:33

Rucica na wyspie Pag - nie ma zakazu plażowania z psem, ale jest zakaz kąpieli. Niestety znak stoi w takim miejscu, że na początku nie zauważyliśmy go (nie przy wejściu, tylko tyłem do wody na środku plaży przy końcu pasa plażowego). Na szczęście nikt nas nie "pogonił", a gdy z ciekawości poszliśmy zobaczyć co to za znak stoi, już nie wchodziliśmy do wody. Jedyny minus to kompletny brak cienia i parasol/namiocik obowiązkowy.
Załączniki:
Rucica_2.jpg
rucica_1.jpg
Kajma
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajma » 27.08.2015 12:43

No błagam niech ktoś poleci jeszcze jakieś miasteczko gdzie nie ma zakazu wstępu na plaże z psami. Pisałem wczoraj do gospodarzy w Tucepi - jedni pisali, że bez problemu psy mogą być na plaży i nie ma zakazu a inni że jest zakaz.Więc już sam nie wiem. A nie chce gdzieś pojechać gdzie będę musiał iść 5 km żeby dostać się na plaże. Dodam, że nie mam Labradora tylko Westa a to mały pies.
Ostatnio edytowano 27.08.2015 14:32 przez Kajma, łącznie edytowano 1 raz
Emiliaa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 27.08.2015 13:27

Zatoczki korčulańskie jak najbardziej przyjazne psiakom :) Bačva, Pupnatska, Orlandus, Samograd: tam widzieliśmy. Reakcja ludzi? Zawsze pozytywna, niczym atrakcja na plaży, z uśmiechem patrzyli nawet na kąpiące się czworonogi :)
Ludzie zostawiają większy bałagan na plaży niż zwierzaki... Już nie mówiąc o tym, że psiaki chociaż nie idą za potrzebą do wody...
Pozdrawiam miłośników braci mniejszych :)
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 27.08.2015 13:41

Z rejonów bliższych - fajnym miejscem do pobytu z psem jest Rabać na Istrii. Plaże za hotelami są dzikie i przyjemne - nie ma zakazów.
W Rogoznicy nie widziałem zakazów dla psów. Też fajnie - dużo drzew dających potrzebny psiakom i ludziom cień (poza plażą obok mariny).
W Drage był zakaz na początku głównej plaży, dalej już zakazu nie było i tam bez problemu można plażować z psem.
Ponadto plaże w Kastel Novi w kierunku Trogir - nie ma zakazu i nadają się dla psiaków - przyjemny luz, pieski moga harcować plaży.
Generalnie zakazy są raczej w tych bardziej tłocznych miejscowościach typu Makarskie itp.
Pozdrawiam,
Tomek
Kajma
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajma » 27.08.2015 14:40

Dzięki Emiliaa i TJL. Poszukam sobie kwaterek w tych miejscowościach. Szczególnie w Rogoznicy bo wydaję się być bardzo fajna. Jak by jeszcze ktoś miał sprawdzone informacje o Tucepi - czy można dalej od samego centrum być z psem na plaży to będę bardzo wdzięczny.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019