Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rakija i inne domace trunki?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Youlca
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.07.2009
Rakija i inne domace trunki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Youlca » 02.09.2009 11:52

No i po... :( było i minęło.

Być może ten temat już był więc jak coś proszę usunąć lub dopiąć?


Pojechaliśmy sobie z Makarskiej "na stare" śmieci a przy okazji wycieczkę objazdówkę Jadranką i zawitaliśmy na nasz ulubiony targ owocowo- warzywno- winny w Trogirze po małe zakupy przed wyjazdem.

Owoców full jak zawsze ale gdzie podziały się butelki???

Na pytanie o domaca rakija, Panie spojrzały na siebie i konsternacja :roll:

Panie powiedziały, że muszą się chować bo od tego roku jest ponoć zakaz sprzedaży rakiji i innych trunków domowej roboty od tzw. babci ze straganu. Mogą produkować tylko na swoje potrzeby :!:

Oczywiście znalazło się coś tam, ale większość które widzieliśmy stojące oficjalnie były w ładnych zakapslowanych butelkach z etykietkami.


Nie przypominam sobie w tamtym roku, żeby chowano się z rakiją...
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.09.2009 11:58

może to wymysł lokalnej władzy.

W tym roku w Gradacu, w dolinie Neretvy, w Tribunj, w Biogradzie kupowaliśmy domową rakiję i nikt nam spod lady nie sprzedał, tylko oficjalnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2009 12:08

..w maju (w Trogirze) stały na straganach, można było kupować bezproblemowo....
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 02.09.2009 12:29

My na trasie powrotnej z Dubrovnika kupowaliśmy alkohol i niektóre były spod lady :))
Youlca
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Youlca » 02.09.2009 12:42

No właśnie zauważyłam, że kolorowe, w szklanych butelkach i okapslowane stoją normalnie, a te co zawsze były w butelkach PETach po napojach są pochowane.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 02.09.2009 14:37

W Trogirze w lipcu masa babć sprzedawała swoje wyroby :D
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 02.09.2009 15:17

Split 2009, rynek.........bez problemów :D
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 02.09.2009 15:48

Youlca napisał(a):No i po... :( było i minęło.

Być może ten temat już był więc jak coś proszę usunąć lub dopiąć?



Co się dziwisz :)

W PL sprzedaż bimbru też jest zakazana :)

A przecież Rakija to zwykły bimber ...

Sporo smaczniejszy można u nas nabyć , oczywiście "nielegalnie" ...

Więc nie wiem skąd ten zachwyt "rakiją" ?

U nas jakoś ludzie nie zachwycają się bimbrem ;)
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 02.09.2009 15:58

kaszpir napisał(a):
Youlca napisał(a):No i po... :( było i minęło.

Być może ten temat już był więc jak coś proszę usunąć lub dopiąć?



Co się dziwisz :)

W PL sprzedaż bimbru też jest zakazana :)

A przecież Rakija to zwykły bimber ...

Sporo smaczniejszy można u nas nabyć , oczywiście "nielegalnie" ...

Więc nie wiem skąd ten zachwyt "rakiją" ?

U nas jakoś ludzie nie zachwycają się bimbrem ;)

Jak to skąd..? Chyba nie piłeś Figówki chorwackiej? Czy Orachowicy? Stąd ten zachwyt.... :D
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 02.09.2009 16:52

Youlca napisał(a):No i po... :( było i minęło.


Owoców full jak zawsze ale gdzie podziały się butelki???




Nie przypominam sobie w tamtym roku, żeby chowano się z rakiją...



nie strasz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2009 21:11

magdach7 napisał(a):

Jak to skąd..? Chyba nie piłeś Figówki chorwackiej........Stąd ten zachwyt.... :D

hmmmmm no i tu mam ...dowód rzeczowy w domu....., był to jedyny zakup kiedy pani nie zaoferowała spróbowania to po pierwsze primo, po drugie primo...tego szajsu co kupiłem nawet nie da się powąchać, śmierdzi obrzydliwie, niestety zakupiona na targu w Trogirze i to w ostatnim dniu pobytu, nawet nie było mozliwości reklamacji (otworzona dopiero w domu). Natomiast kupowałem w Marinie, prywatnie w domu i była super, a parę butelczyn ja i znajomi tam kupiliśmy.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 02.09.2009 21:19

magdach7 napisał(a):Jak to skąd..? Chyba nie piłeś Figówki chorwackiej? Czy Orachowicy? Stąd ten zachwyt.... :D


Spoko.

Mój znajomy rok temu był w Chorwacji i przywiózł rakiję. Stwierdził że to paskudztwo ...

Przypomina mi się scena jak kiedyś jak byłem w Zakopanym , kupiłem zachwalane przez górala oscypki i gdy zacząłem "degustacje" , góral z uśmiechem na twarzy zapytał "czy lepsze toto od szyszki ..."

Sądzę że tak samo jest z rakiją. To zwykły bimber , nie wiadomo w jakich warunkach sanitarnych wytwarzany ale jest "popularny" wśród turystów , jak zakopiański "oscypek" ...

Chyba jednak wolę markowe , sprawdzone alkohole niż niewiadomego pochodzenia domowy bimber ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2009 21:38

kaszpir napisał(a):
Sporo smaczniejszy można u nas nabyć , oczywiście "nielegalnie" ...

taaaaaaaaa , dopalany karbidem i innymi świństwami. Nie jestem zwolennikiem tego rodzaju trunków, ot po prostu nie lubię ale np. na fishpikniku podano nam w tym roku czysta rakiję..była po prostu super. W ubiegłym roku w Puli kupowałem na targu chyba ze 3 rodzaje...właśnie figową, trawaricę i czystą.... spod lady :wink: , tez była dobra (a mam paru świadków.... wśród cromaniaków :wink:) A w tym roku niestety się nabrałem. :cry: Wniosek z tego jeden ..i tu u nas i tam można kupić szajs...
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 02.09.2009 21:44

W lipcu kupno rakiji i innych trunków na bazarze w Trogirze bez problemu! Miałem sprawdzonego pana sprzedawcę (pierwsza alejka), zaprzyjaźniliśmy się w ciągu codziennych zakupów, zawsze podawał towar super! I takie zdanie mieli wszyscy, którym to cudo przywiozłem do kraju! Próbowałem z ciekawości przed chwilą,czysty z winogron, jest super! :roll:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 02.09.2009 22:14

mariusz 69 napisał(a):W lipcu kupno rakiji i innych trunków na bazarze w Trogirze bez problemu!

W pierwszym tygodniu lipca w Trogirze na rynku , w malym
kiosku można było kupić rakiję , travaricę , orahovicę.
Wszystko to, w płaskich butelkach z nakrętką o poj.0,5l w cenie 40kn.
A także,miła pani sprzedawała crne suho vino "z kija" za 20kn za 1l.
Nalewała winko do pojemników przyniesionych przez klientów :D
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone