Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rakija i inne domace trunki?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dareke
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 07.09.2009 09:25

Targ w Trogirze , degustacja i kupno rakiji(rohac-jeśli dobrze napisałem) , travarica . Sprzedawczyni dawała do degustacji i nie było problemu z jakością i ilością. W miejscowości Pisak wyśmienita travarica i śliwowica , natomiast nasi wspaniali gospodarze mieli swój wyrób wina i rakiji z oliwek. Nikt nie chorował , zapasy zbyt szybko się kurczą-jedyny problem.
Widać mieliśmy szczęście.
martabartek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 15.09.2009 18:28

A czy ktoś kupowal alkohole na targu w Makarskiej? My po degustacji kupiliśmy Proska, małą rakiję czystą, travaricę małą ( 0,25) i likier morelowy i figowy ( Wcześniej pite)?

PS. Ile litrów alkoholi Wódka, wino, likiery można przewieźć przez granicę? Jedziemy przez SŁowenię??
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 07:34

martabartek napisał(a):...PS. Ile litrów alkoholi Wódka, wino, likiery można przewieźć przez granicę? Jedziemy przez SŁowenię??

Słowenia
Granica HR-SLO
Ostatnio edytowano 16.09.2009 07:40 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 07:38

JacYamaha napisał(a):
martabartek napisał(a):...PS. Ile litrów alkoholi Wódka, wino, likiery można przewieźć przez granicę? Jedziemy przez SŁowenię??

Słowenia

takie limity to tylko w ramach krajów Wspólnoty. Jeśli spoza to limity są chyba inne (duuużo mniejsze)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 07:42

Arek - Czy tyle ile można wwozić jest tożsame z wywozem?

I jeszcze jeden link
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 08:00

JacYamaha napisał(a):Arek - Czy tyle ile można wwozić jest tożsame z wywozem?

Niekoniecznie.

Podajesz ilości, na które zezwalają Chorwaci, a masz może info ile można wwieźć do UE z krajów niestowarzyszonych ?
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 08:03

JacYamaha napisał(a):I jeszcze jeden link

O, tu jest info, ale dotyczy Polski. Słowenia pomimo, że w UE może mieć inne limity.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 08:18

Arek napisał(a):...takie limity to tylko w ramach krajów Wspólnoty. Jeśli spoza to limity są chyba inne (duuużo mniejsze)

Arek napisał(a):...O, tu jest info, ale dotyczy Polski. Słowenia pomimo, że w UE może mieć inne limity.

Trochę to dziwnie brzmi.
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 08:22

Jacku, wyrwałeś z kontekstu 2 różne zdania. Przeczytaj wszystko jeszcze raz od początku i zapewniam Cię, że nic dziwnie nie zabrzmi.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 09:39

Ten link chyba wszystko wyjaśnia.
martabartek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 20.09.2009 15:55

Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

Czy na granicy słoweńsko chorwackiej lub chorwacko słoweńskiej ( jak kto woli) :wink: Bardzo trzepią? Czy sprawdzają co się wywozi i ile?
jorgus111
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 20.09.2009 16:21

martabartek napisał(a):Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

Czy na granicy słoweńsko chorwackiej lub chorwacko słoweńskiej ( jak kto woli) :wink: Bardzo trzepią? Czy sprawdzają co się wywozi i ile?

Trzepią :wink:
mada10000
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 24.09.2009 09:01

martabartek napisał(a):Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

My jechaliśmy 31 sierpnia ,celnik słoweński zajrzał do bagażnika zobaczył butelję Piwa chorwackiego ,zpytał się czy mamy tego więcej,na nasza odpowiedź że nie ,podziękował oddal paszporty i zyczył szerokiej drogi.
termondar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 24.09.2009 12:16

mada10000 napisał(a):

My jechaliśmy 31 sierpnia ,celnik słoweński zajrzał do bagażnika zobaczył butelję Piwa chorwackiego ,zpytał się czy mamy tego więcej,na nasza odpowiedź że nie ,podziękował oddal paszporty i zyczył szerokiej drogi.

Z Chorwacji wiezie się to ich niby piwo do Polski, jako ciekawostkę, jedna butelka wystarczy!
A rakiję i śliwowicę w Trogirze kupowaliśmy w sierpniu z pod lady, w Okrug Gornji za kościołem stała oficjalnie na straganie. Więc trudno powiedzieć jak to jest z tym ich bimbrem. Ale myślę, że nie ma z kupnem problemu, nasz właściciel apartamentu miał zawsze świeżą dostawę domaći rakij i wina!!!!!
:lol:
vazyl
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 24.09.2009 14:52

22.09.09 Na granicy CRO/WG przyszedł Węgierski celnik i zapytał "papierosy? rakija?" Odpowiedziałem ze nie palimy, więc podniósł szlaban i w drogę, a z nami 8L różnych rodzajów rakiji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Rakija i inne domace trunki? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021