Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skl
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) skl » 18.07.2012 18:40

martos napisał(a):Tak zafascynowana relacją, zapomniałam o pytaniach, które chciałam zadać :)

1. Czy macie jeszcze jakieś zdjęcia z plaż tych najbliższych od Bosany lub w Bosanie?

2. Jeśli ktoś ma to zdjęcia z plaży Sv. Marija też bym z chęcią zobaczyła bo była wzmianka, że plaża śliczna tylko.. brak fotek :(

3. Czy na Pagu są takie miejsca gdzie można skakać do wody ? Mój luby boi się, że nie będzie miał gdzie poskakać i że będzie ciągle płytko ;) Chodzi mi głównie o takie miejsca gdzie np. nagle robi się głęboko :) W zeszłym roku znaleźliśmy takie miejsce gdzie gdy się stało - woda sięgała nawet nie kolan, dwa kroki do przodu - z 3 metry jak nic ! Była tam piękna pionowa ściana w wodzie (co prawda ja nie skaczę , więc weszłam "wślizgiem"), która podobała się i lubemu i mi ze względu na chyba raczej coś niespotykanego i pięknie wyglądającego pod wodą :)

najlepsze miejsce jakie znalazłem do skakania to w Poviljanie przy Plaży Poviljana-dubrovnik
Obrazek
Plaża św.Marko tuż obok św. Marija
Obrazek
Obrazek
Obrazek
plaża Gajac bardzo kameralna plaża z daleko idącą płycizną obok super obiekt sportowy można pograć w piłkę i tenisa
Obrazek
Polecam wszystkie plaże znajdujące się za Bosaną są najbardziej urocze. Choć w tym roku planuje spedzic urlop tylko na sprawdzonych tj zrece, cista, filino, św marija, poviljana-dubrownik, gajac,
BeniGosia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BeniGosia » 20.07.2012 10:22

skl napisał(a):
BeniGosia napisał(a):od 11 do 19.08!
Niezła cena to ma znaczyc duzo czy mało hihih:)

no to bedziesz mieć osoby z sasiedniego powiatu bo tez bede w tym terminie. Moze gdzies sie zobaczymy..... Ja jade juz tam 3 raz zakochałem się w Pagu byłem na Majorce myślałem ze bedzie tam piekniej jednak nic mylnego zdecydowanie wybieram Pag

No proszę jaki ten swiat mały:)
Tak to prawda Pag to cudne miejsce chyba nigdy mi się nie znudzi:)
Tamars
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamars » 21.07.2012 16:26

a napiszecie coś więcej o rejonie Zubovici?? macie jakieś zdjęcia stamtąd? :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.07.2012 17:03

Tamars napisał(a):a napiszecie coś więcej o rejonie Zubovici?? macie jakieś zdjęcia stamtąd? :)


forum/viewtopic.php?t=36028&postdays=0&postorder=asc&highlight=klub%20mi%20osnik&start=375
caymann
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caymann » 22.07.2012 19:24

nero napisał(a):
mflaku napisał(a):Nero nie wiem czy obok Bosana, może mosz jakieś zdjęcia ??
wiem tylko tyle ze ktoś opisywoł na forum że można tam tylko dojść z buta i zajmuje to około 1h.....

Jak z buta ok. 1h to nie Bošana.
Powiem gdzie to ... jak obiecasz, że max 4 osoby tam przyprowadzisz i grzeczni będziecie :lol:
Wiesz ... są pewne kameralne miejsca, które powinny pozostać takimi jakie są ;)

Może to TU - KLIK


nero fajna relacja od początku:) Przeczytałem cały temat i zdecydowałem sie pojechać 2 wrzesnia na Pag. Prosze o jakies namiary na kwatery z widokiem na morze
Beata mnie już trochę wyprzedziła :D


nero fajna relacja!!!Od początku:) Przeczytałem cały temat i zdecydowałem sie pojechać 2 wrzesnia na Pag. Prosze o jakies namiary na kwatery z widokiem na morze w Mandre Novalii lub Pag, bo chcemy sie przemieszczać i chcemy kilka dni spędzić w ciszy i spokoju a kilka w miejscu gdzie można wieczorami poszaleć troche. Prosze jeszcze o informacje co warto zwiedzić bedąc na Pagu, gdzie warto pojechać. Będziemy 1-szy raz w chorwacji i dzięki Tobie wybraliśmy Pag - bajka:) Prosze o wskazówki za co z góry dziękuje i jestem mega wdzięczny
e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 22.07.2012 23:38

Wspaniałe miejsce,proszę o namiary na kwaterę
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 23.07.2012 13:01

Przeglądam od kilku dni wątki o Pag'u i dochodzę do wniosku, że najpiękniejsze plaże są chyba w rejonie Bosany (sv. Duch itp). Tylko, że tam nie ma żadnej większej miejscowości, a więc kwaterując się np. w Bosanie jesteśmy skazani na brak rozrywek :cry: , a z kolei kwaterując się np. w Mandre mamy kilkanaście km do tych pięknych plaż.
I weź tu człowieku bądź mądry i znajdź sobie kwaterę... :evil:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 24.07.2012 23:32

Tamars napisał(a):a napiszecie coś więcej o rejonie Zubovici?? macie jakieś zdjęcia stamtąd? :)

My Zubovići widzieliśmy tylko z góry (z drogi do Metajny) i z przeciwległego brzegu (z plaż koło Sv. Duha).
Wyglądało to jak piękna "dziura zabita dechami" gdzie nie pozostaje robić nic innego jak tylko ... odpoczywać 8)
W okolicy Plaża Plat KLIK

zmichal napisał(a):Przeglądam od kilku dni wątki o Pag'u i ...

Mam to samo ...
Wprawdzie teraz inny rejon ale dylematy są zawsze.
Dasz radę ;)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 03.03.2013 17:36

nero napisał(a):
Panteros napisał(a):- jak dojechać do trójkąta paszki - bo rok temu szukaliśmy i nic


Przejeżdzaliśmy tam w drodze z Mandre do Metajny. Na mapce jest zaznaczony trójkąt paszki, a znaki kierujące na niego są w pobliżu miejscowości Vidalici.
Obrazek



:papa: reanimuję wątek
Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co to jest trókąt paszki?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.03.2013 17:40

Doctor Wu napisał(a):[
:papa: reanimuję wątek
Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co to jest trókąt paszki?


Paški trokut (Trójkąt pażski) jest nazwa niezwykłego odcisku w kamieniu odkrytego w maju 1999 roku na wzgórzu Tusto čelo. Wzgórze Tusto čelo znajduje się na północnym zachodzie od miasta Pag, niedaleko portu promowego Zigljen. Jest to fenomen przyciągający uwagę wierzących, alternatywnych badaczy historii i UFO-logów. Na podstawie badań geologicznych, stwierdzono, że kamienie wewnątrz trójkąta paszkiego są jaśniejszego koloru niż kamienie na zewnątrz trójkąta, jak również pod wpływem promieniowania ultrafioletowego emitują czerwone światło. Przypuszcza się, że ten odcisk megalityczny powstał 12.000 lat temu. Do trójkąta paszkiego można przyjechać stosunkowo łatwo, bo koło portu Zigljen i na innych drogach wokół Novalji znajdują się drogowskazy kierujące do wzgórza Tusto celo. Trójkąt pażski w tylko trzech latach od jego odkrycia odwiedziło więcej niż 30 000 ludzi z całego świata.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 03.03.2013 17:51

Dzięki. Jeśli wyjazd z promu będzie odpowiednio wcześnie, będzie to pierwsze miejsce do obejrzenia.
Anakinie, może wiesz, kto tam plażował? :oczko_usmiech:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.03.2013 17:57

Doctor Wu napisał(a):Dzięki. Jeśli wyjazd z promu będzie odpowiednio wcześnie, będzie to pierwsze miejsce do obejrzenia.
Anakinie, może wiesz, kto tam plażował? :oczko_usmiech:


Wiem.. :oczko_usmiech:
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 03.03.2013 21:10

kilka moich zdjęć z pagu w tym i paszki trokut dla zainteresowanych tematem:
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=5861#
dzfonek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzfonek » 15.03.2013 20:25

Ja też poproszę o namiary. W momencie powstania wątku miałem to zrobić, ale tak jakoś zeszło, że prawie 4 lata czekałem na tę chwilę:)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 17.03.2013 14:16

Mogę prosic o namiary na apartament dzięki z góry
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - Mandre : Wakacje 2009 - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone