Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrowersyjne Ciovo - Okrug Gornji 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joker_B
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 01.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_B » 05.04.2010 12:36

Hehe to ładnie przeciągnęła się wyprawa do Cro. Relacja super. Pozdrawiam
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 08.04.2010 19:35

wybieram sie latem tu : www.coala-inn.com
jakieś opinie?
i czy te ceny to norma czy mozna znalesc lepiej?

Price for this apartment is euro 35.- - to 20.08
from 20.--24. euro 32.--
turist tax euro 1.-- adults /day
final cleaning euro 15.--
----------------------------------------------------------------
Total price for 7 nights for 2 persons euro 262.--

lecimy samolotem do siltu i potem komunikacja miejska, czy lokalizacja jest dobra dla osob bez samochodu ? rowery? skutery? samochod wypozyczalnia?
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 09.04.2010 08:07

iltor napisał(a):wybieram sie latem tu : www.coala-inn.com
jakieś opinie?
i czy te ceny to norma czy mozna znalesc lepiej?

Price for this apartment is euro 35.- - to 20.08
from 20.--24. euro 32.--
turist tax euro 1.-- adults /day
final cleaning euro 15.--
----------------------------------------------------------------
Total price for 7 nights for 2 persons euro 262.--

lecimy samolotem do siltu i potem komunikacja miejska, czy lokalizacja jest dobra dla osob bez samochodu ? rowery? skutery? samochod wypozyczalnia?


Na temat samego apartamentu nie mogę nic powiedzieć, a co do ceny to norma, taniej w przyzwoitych warunkach lokalowych trudno znaleźć. Na fotkach wygląda, że warunki w apartamencie są dobre. Natomiast, jeżeli chodzi o brak samochodu to na pewno jest to jakieś utrudnienie, szczególnie jeżeli lubicie zwiedzać. Dla tych, co spędzają większość czasu na plaży nie ma problemu. Można dojść (blisko) lub dojechać autobusem do Trogiru, popłynąć stateczkiem do Splitu, lub na sąsiednie wyspy. Jeżeli chodzi o wypożyczalnie to nie korzystałem, ale wiem, że skutery można wypożyczyć.
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 09.04.2010 09:14

dziękuje :)
chcemy zwiedzać, na pewno chce jechąc do Parku na Plitvickie Jeziora :) Trogir autobusem to ok, statek do split tez ok :)
czytałam ze w okolicach są biura podrózy i np organuja wycieczki typu fish picnic czy jakos tak :)
wybieramy sie na 7 dni wiec mysle ze bedzie i czas na wycieczki i palzowanie, po całej chorwacji nei zamierzałam podrózowac autobusem :)
tylko czy z lotniska jest autobus?
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 09.04.2010 13:04

Nie mam pojęcia jak jest z autobusem z lotniska, ale myślę, że nie ma problemu, a tak w ogóle to samoloty latają bardzo nisko nad Trogirem, można wysiąść :wink:

Obrazek


Jeżeli chodzi o Fish Picnic, to jest tego sporo, na każdym kroku są reklamy, ale najlepiej zapytaj biuro podróży lub właścicieli apartamentu oni mają układy z organizatorami rejsów i przeważnie dają zniżki.

Obrazek
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 26.04.2010 07:53

Witam, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się w tym miejscu przywitać :).
Po dwóch wakacjach spędzonych w Bułgarii stwirdziliśmy z żoną że czas na zmiane i w tym roku wybieramy się w połowie czerwca do Chorwacji, wstępnie bierzemy pod uwage Okrug Gornji, troszke już pocztałem na forum więc mniej więcej mam rozeznanie :D ale znalazłem jedną rzecz która bardzo mnie zaniepokoiła a mianowicie komary. Z racji tego że ja i córka bardzo żle znosimy ukąszenia komarów (uczulenie to może za duże słowo ale potrafi to być dość przykre) prosze oby osoby które tam były (szczególnie w czerwcu) napisały jak to konkretnie tam wygląda, bo szczerze mówiąc nie wiem czemu ale do wczoraj myślałem że problem komarów w Chorwacji nie istnieje :?: (w Bułgarii może ze dwa spotkałem na wakacjach)
pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2010 08:35

jgx1 napisał(a):...ale znalazłem jedną rzecz która bardzo mnie zaniepokoiła a mianowicie komary...


3x w HR i zero ukąszeń.
Dziwią mnie wpisy, że jakieś są i kłują.
A może mam szczęście?
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 26.04.2010 08:44

JacYamaha napisał(a):
jgx1 napisał(a):...ale znalazłem jedną rzecz która bardzo mnie zaniepokoiła a mianowicie komary...


3x w HR i zero ukąszeń.
Dziwią mnie wpisy, że jakieś są i kłują.
A może mam szczęście?

ale mnie interesuje jak wygląda sprawa konkretnie w Okrug Gornji bo tam się wybieram - napisz w jakich miejscowościach byłeś
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2010 08:57

Istria od Rijeki do Novigradu.
Kvarner okolice Selce.
Wybrzeże od Dubrovnika do Pagu.

Na Ciovo nie byłem - tylko Trogir.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 26.04.2010 14:52

jgx1 napisał(a):ale znalazłem jedną rzecz która bardzo mnie zaniepokoiła a mianowicie komary.


Na Ciovo byłem i nie spotkałem ani jednego, może chodzi o cykady :) :?:
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 26.04.2010 17:02

Hmmmm, w naszym apartamencie było parę rozplaszczonych komarów na ścianach. Włączaliśmy profilaktycznie raida i nic nas nie pogryzło. Więc może i są, ale niezbyt groźne. A byliśmy na przełomie lipca i sierpnia (tak dla przypomnienia, bo gdzie tam początek relacji :) ).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2010 17:58

JacYamaha napisał(a):
jgx1 napisał(a):...ale znalazłem jedną rzecz która bardzo mnie zaniepokoiła a mianowicie komary...


3x w HR i zero ukąszeń.
Dziwią mnie wpisy, że jakieś są i kłują.
A może mam szczęście?


10 X w HR i żadna komarzyca (bo to one kłują) mnie ukłuła :D
makek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) makek » 27.04.2010 06:05

Skrzypu napisał(a):Hmmmm, w naszym apartamencie było parę rozplaszczonych komarów na ścianach. Włączaliśmy profilaktycznie raida i nic nas nie pogryzło. Więc może i są, ale niezbyt groźne. A byliśmy na przełomie lipca i sierpnia (tak dla przypomnienia, bo gdzie tam początek relacji :) ).


Byliśmy praktycznie w tym samym terminie i prawie w tym samym miejscu, u nas komary były. Co wieczór robiłem polowanie, bo nic mi tak nie podnosi ciśnienia jak bzyczenie komara, w okolicy ucha, tuż przed zaśnięciem. Przy naszym tarasie było dość zielono - drzewa, krzewy, jakieś kwiaty i w tym "to" siedziało. U znajomych komary się zdarzały, ale sporadycznie, a mieszkali tylko dwa pietra wyżej nad nami.
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 27.04.2010 07:19

To widocznie sprawa indywidualna. Tak jak pisałem my zawczasu włączaliśmy raida i komary były nietomne. Natomiast na wyposażeniu apartamentu były właśnie raidy (bez wkładów), więc o czymś to świadczy (z drugiej zaś strony koło naszego domu było małe bajorko bądź zbiornik wodny, czort wie, wieczorem kumkały nam żabki).
Jak ktoś ma pecha to i w Chorwacji znajdzie komara :lol:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 27.04.2010 07:47

Uwierzcie wszyscy, ze komary potrafią być plagą w każdym zakątku Chorwacji. Zdarzało nam się, że gryzły niemiłosiernie. Trzeba używać wkładek raid. My wozimy je ze sobą z Polski, ale można kupić również w Cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kontrowersyjne Ciovo - Okrug Gornji 2009 - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone