Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandre czy Vlasici?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.04.2015 20:53

Torac napisał(a):... a ja tak zasadniczy nie jestem, jeżdżę tam gdzie fajnie ...

No ja też dlatego napisałam ...
gusia-s napisał(a):... choć wyłam można zrobić - my z Pagu 2x na ląd wpadliśmy Nin - Zadar i Kanion Zrmanja...


Torac napisał(a):... Ps. Co takiego jest na Pagu, żeby opad szczęki zaliczyć? ...

Jedni zaliczają inni nie ... ja zaliczyłam i mnie trzyma :mrgreen: To jest zjawisko niewytłumaczalne :oczko_usmiech:
Szerzej o tym tu :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.04.2015 09:52

Torac napisał(a):Ps. Co takiego jest na Pagu, żeby opad szczęki zaliczyć?

A to już zależy czego do tego Pagu oczekujemy.....
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2015 10:05

anakin napisał(a):
Torac napisał(a):Ps. Co takiego jest na Pagu, żeby opad szczęki zaliczyć?

A to już zależy czego do tego Pagu oczekujemy.....


JA oczekuję: fajnych plaż, małej odległości od PL, spokoju, dobrej komunikacji -
i to mam
Co by mogło być, a czego nie ma, to klimatycznych miasteczek z dalmatyńską architekturą, oraz jakieś sympatycznej jaskini, lub coś związanego ze słodką wodą, więcej atrakcji typu Paskie Vrata.
To wszystko na lądzie, ważne że blisko.'
Pag - to plaże, ląd to inne atrakcje (słodka woda, Parki Narodowe, fajne miasta(eczka)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.04.2015 10:13

Torac napisał(a):JA oczekuję: fajnych plaż, małej odległości od PL, spokoju, dobrej komunikacji -
i to mam
Co by mogło być, a czego nie ma, to klimatycznych miasteczek z dalmatyńską architekturą, oraz jakieś sympatycznej jaskini, lub coś związanego ze słodką wodą, więcej atrakcji typu Paskie Vrata.
To wszystko na lądzie, ważne że blisko.'
Pag - to plaże, ląd to inne atrakcje (słodka woda, Parki Narodowe, fajne miasta(eczka)

Własnie.
Jeżeli ktoś nastawia się na zobaczenie tam drugiego Šibenika, Primoštenu, czy innego Dubrovnika, powinien sobie ten Pag już na wstępie odpuścić.
Jeżeli natomiast szuka ciszy i spokoju, fantastycznych plaż itp...itd...znajdzie tam czego szuka.

Oczywiście zachowując odpowiednie proporcje, czasowo-lokalizacyjne :wink: , bo takie miejsca jak Novalja czy Zrce powinno się omijać szerokim łukiem (zwłaszcza w sezonie).

Pag to nie jest miejsce na lans po deptaku.... :mrgreen:

ps.
Ale żeby była jasność - ja nikogo na ten Pag nie namawiam. :wink:
Wręcz przeciwnie - uważam, że Brela czy inna Makarska są zdecydowanie lepszym wyborem. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.04.2015 10:51

A ja bym chciała zaprotestować w kwestii słodkiej wody że jej nie ma na Pagu.. oczywiście że jest, butelkowana :D

A na serio to nie można mieć wszystkiego w jednym miejscu. Pag tez nie leży na końcu świata i jak ktoś chce zobaczyć np. PN Krka czy Plitvice to żaden problem. Spotkaliśmy ludzi którzy z Pagu pojechali do BiH (Mediugore, Kravice, Mostar) bo tak im się chciało. Most jest otwarty 24/h w dodatku darmowy wiec Pag to nie więzienie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2015 11:04

anakin napisał(a):Brela czy inna Makarska są zdecydowanie lepszym wyborem. :oczko_usmiech:


podobno forum fobii nie leczy :D

Te 2 miejscówki to zupełnie dwa inne światy.
Na szczęście, dostęp do fajnych miejsc w Breli ograniczają:
a/ ceny
b/ wysokości
c/ ilość miejsc parkingowych
d/ i dzielnica Soline, do której wszyscy się wbijają, żeby na własne oczy potwierdzić zdania niektórych forumowiczów, że Brela nie jest wyjątkowa.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.04.2015 11:12

gusia-s napisał(a):A ja bym chciała zaprotestować w kwestii słodkiej wody że jej nie ma na Pagu.. oczywiście że jest, butelkowana :D

i w kranach :) i w paru miejscach co się błotko do smarowania robi :)

gusia-s napisał(a):A na serio to nie można mieć wszystkiego w jednym miejscu. Pag tez nie leży na końcu świata i jak ktoś chce zobaczyć np. PN Krka czy Plitvice to żaden problem. Spotkaliśmy ludzi którzy z Pagu pojechali do BiH (Mediugore, Kravice, Mostar) bo tak im się chciało. Most jest otwarty 24/h w dodatku darmowy wiec Pag to nie więzienie.

no i nie jest też punktem obowiązkowym dla każdego bywalca Chorwacji :)
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 20.04.2015 20:53

Witam.
A powie ktoś, w której części Mandre (północnej czy południowej -od portu) są ładniejsze plaże. Można potwierdzić fotkami.
Dziękuję za chęci
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.04.2015 21:18

heza napisał(a):Witam.
A powie ktoś, w której części Mandre (północnej czy południowej -od portu) są ładniejsze plaże. Można potwierdzić fotkami.
Dziękuję za chęci


Wróć na 1 str tego wątku, wrzuciłam tam fotkę plaży północnej choć raczej wypadałoby rzec północno-zachodniej a w przeciwnym kierunku połaź ludzikiem na street view w google - deptak wzdłuż wybrzeża.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2015 23:20

heza napisał(a):Witam.
A powie ktoś, w której części Mandre (północnej czy południowej -od portu) są ładniejsze plaże. Można potwierdzić fotkami.
Dziękuję za chęci

klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html

W relacjach masz fotki :idea:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 20.04.2015 23:38

Parę fotek z plaż na północ od portu w Mandre w mojej relacji:

mandre-2014-nasz-pierwszy-raz-w-cro-t46878.html

zapraszam :)
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 21.04.2015 11:33

A dziękuję wszystkim.
Właśnie dałem radę przejrzeć relację Kuby.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 21.02.2017 15:15

To my w tym roku zdecydowaliśmy się na Vlašići :) oprócz leżenia na plaży w tejże miejscowości mamy zamiar powłóczyć się po wyspie i zachwycać się księżycowym krajobrazem, już się nie mogę doczekać :D
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 17.07.2020 17:50

Witam
Chciałbym odgrzać temat ponieważ potrzebuję opinie i pomocy bywalców wyspy Pag.
Muszę wybrać pomiędzy Mandre a Pag.
Jedziemy na tydzień więc o jakimś większym zwiedzaniu nie będzie mowy.Chodzi o plażę gdzie będzie lepiej z 10-cio latkiem,posnurkowac,poskakać do wody.Gdzie wieczorami lepiej pospacerować.Bardziej preferujemy spokój niż zgiełk.
Dzięki za wszelką pomoc.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 17.07.2020 19:28

mazuro1 napisał(a):Witam
Chciałbym odgrzać temat ponieważ potrzebuję opinie i pomocy bywalców wyspy Pag.
Muszę wybrać pomiędzy Mandre a Pag.
Jedziemy na tydzień więc o jakimś większym zwiedzaniu nie będzie mowy.Chodzi o plażę gdzie będzie lepiej z 10-cio latkiem,posnurkowac,poskakać do wody.Gdzie wieczorami lepiej pospacerować.Bardziej preferujemy spokój niż zgiełk.
Dzięki za wszelką pomoc.

Do najładniejszych plaż na wyspie i tak trzeba dojechać. Gdybym jednak miał wybierać miejscowość na stacjonarne wczasy, to obstawiam Mandre. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mandre czy Vlasici? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone