Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 05.03.2018 10:53

Mam automape na komputerze. Czyli znajde w opcjach automapy na komputerze coś w stylu zapisz plik z trasą?
I gdzie to trzeba wrzucić na karte pamięci z Automapą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2018 10:59

Oczywiście, wyznaczasz trasę , później menu-trasa-modyfikuj i tam masz zapisz-wczytaj.
Zapisujesz zaplanowaną trasę, szukasz pliku z trasą w miejscu gdzie go zapisałeś, kopiujesz i przenosisz do nawigacji (katalog główny AM).
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 05.03.2018 11:21

Super. Sprawdzę w wolnej chwili. Dzięki ;)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 05.03.2018 11:55

szaki17 napisał(a):Oczywiście, wyznaczasz trasę , później menu-trasa-modyfikuj i tam masz zapisz-wczytaj.
Zapisujesz zaplanowaną trasę, szukasz pliku z trasą w miejscu gdzie go zapisałeś, kopiujesz i przenosisz do nawigacji (katalog główny AM).

Może nie działać jeśli mapa w nawigacji jest stara. U mnie tak się nie da bo nie mam odcinka drogi oddanego niedawno, którą prowadzi Targeo. Może z jakiegoś innego powodu ale ten sposób niby taki prosty i oczywisty u mnie nie działa a innego nie znam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2018 12:12

To ustaw w Targeo pkt. VIA które prowadzą drogą którą masz w nawigacji i po kłopocie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 05.03.2018 12:25

szaki17 napisał(a):To ustaw w Targeo pkt. VIA które prowadzą drogą którą masz w nawigacji i po kłopocie.

W ten sposób to mogę od razu wyznaczyć drogę za pomocą nawigacji. W Targeo wyznacz mi z uwzględnieniem niedawno oddanych, niedawno wyłączonych z ruchu, objętych remontami itd. więc jest szansa, że jest to najlepsza trasa. Niestety jak ją przeniosę do siebie to nie mogę wczytać i ch...
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 05.03.2018 12:43

Jedyne wyjście to zrobić aktualizację (zapewne płatną).
Ja ustawiam sobie trasę na targeo z kilkoma punktami pośrednimi, żeby prowadziła mnie tak jak ja chcę :) Póki co działa, i raz gdy mi się nawigacja zawiesiła to po restarcie tylko wystarczy wczytać plik na nowo.
Mimo że mam nawigację fabryczną w samochodzie, to i tak jakoś nadal używam AM, bardziej do niej przywiązałem :) No i wiem czego się po niej spodziewać :).
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.03.2018 18:58

Z tymi VIA w AM jest pewien kłopot.
Jak się ustawi, że dokładnie przez dany punkt to jak nie "zaliczysz" będzie do upadłego do niego wracać.
Jak się ustawi, że "w pobliżu" to możesz pojechać nie taką drogą jak sobie życzyłeś.

Przykłady:
Ad.1. Nie "zaliczyłem" kiedyś konkretnego punktu VIA w Polsce. Po przejechaniu prawie 100 km. (znałem mniej więcej drogę - nawigacja włączona na tzw. wszelki wypadek plus inne informacje które podaje) ciągle "mówiła mi" że mam zawrócić. Skasowałem i odpaliłem od nowa cel.

Ad.2. Kiedyś jadąc do Chorwacji chciałem przejechać granicę w Bratysławie tzw. "starym przejściem". Ustawiłem punkt VIA " w pobliżu" żeby zjechać z autostrady na to przejście. AM "uznała", że przejechałem "w pobliżu" mego punktu i pokierowała mnie na przejście autostradowe.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.03.2018 19:07

romuald22 napisał(a):Ad.1. Nie "zaliczyłem" kiedyś konkretnego punktu VIA w Polsce. Po przejechaniu prawie 100 km. (znałem mniej więcej drogę - nawigacja włączona na tzw. wszelki wypadek plus inne informacje które podaje) ciągle "mówiła mi" że mam zawrócić. Skasowałem i odpaliłem od nowa cel.

Można wykasować z listy punktów taki niezaliczony punkt VIA, bez zmiany pozostałych parametrów trasy i AM nie będzie krzyczeć.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.03.2018 19:17

walp napisał(a):
romuald22 napisał(a):Ad.1. Nie "zaliczyłem" kiedyś konkretnego punktu VIA w Polsce. Po przejechaniu prawie 100 km. (znałem mniej więcej drogę - nawigacja włączona na tzw. wszelki wypadek plus inne informacje które podaje) ciągle "mówiła mi" że mam zawrócić. Skasowałem i odpaliłem od nowa cel.

Można wykasować z listy punktów taki niezaliczony punkt VIA, bez zmiany pozostałych parametrów trasy i AM nie będzie krzyczeć.

No widzisz.
A człowiek myśli, że ma AM "rozszyfrowaną" od lat.
Nawet na jakiś forach o AM się "błąkałem".
Dzięki za poradę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.03.2018 19:28

Wchodzisz w Menu | Trasa | Informacje i tam jest ekran "Punkty trasy". Punkty można przesuwać (zmieniać kolejność), edytować, usuwać itp.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.03.2018 15:16

Też miałem sytuację, że nawigacja chciała mnie wrócić na niezaliczony punkt, ale jak już wyżej napisano, można taki punkt usunąć.
Miałem natomiast parę lat temu inną sytuację. Byliśmy w Świnoujściu, wieczorem przed dniem powrotu ustawiałem nawigację. AM pokazała trasę przez prom w mieście (teoretycznie tylko dla mieszkańców). Ustawiłem więc sobie punkt VIA przy przeprawie Karsibór. Ku mojemu zaskoczeniu AM wracała z Karsiboru znów do przeprawy w centrum. Dopiero po chwili załapałem, że wieczorem Karsibór nie działa, a w nawigacji nie wpisałem, że wyruszam następnego dnia :) I faktycznie, rano już prowadziła prawidłowo.
To tak odnośnie niespodzianek w AM :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.04.2018 20:50

Witam
Czy ktoś z Was używał może nawigacji orange z polski do chorwacji? Pytam bo podobno dla klientów orange można na 30 dni za free.
Czy na takiej trasie google maps dobrze informuje zwłaszcza którym pasem jechać???
i jeszcze jedno używał ktoś Yanosika w tle??? do informowania o fotoradach i kontralach ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.04.2018 22:22

dominikzw napisał(a):Witam
Czy ktoś z Was używał może nawigacji orange z polski do chorwacji? Pytam bo podobno dla klientów orange można na 30 dni za free.
Czy na takiej trasie google maps dobrze informuje zwłaszcza którym pasem jechać???
i jeszcze jedno używał ktoś Yanosika w tle??? do informowania o fotoradach i kontralach ?

Nie wiem jak działa nawigacja orange. Kiedyś jeździłem na AM a od jakiegoś czasu używam Google Maps. AM jest o wiele dokładniejsza jeśli chodzi o nawigację, GM ma powiadomienia o korkach, remontach itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2018 09:33

Nawigacji Orange nie znam więc nie wiem jak działa, ale GM działa poprawnie i daje radę ( wada, brak info o fotoradarach) ale możesz wspomagać się Yanosikiem działającym w tle ( Yanosik ma kiepską nawigację). Ja korzystam z Yanosika głównie do informacji o fotoradarach i kontrolach policji i sprawdza się, chociaż trzeba mieć do niej rezerwę, bo jak nikt nie kliknie o kontroli to można wtopić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone