Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2017 10:50

Przecież nie musisz być online na całej trasie, włączaj traffic w newralgicznych miejscach, a przy tankowaniu przez wi-fi ze stacji ściągniesz świeże dane.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.08.2017 10:58

szaki17 napisał(a):Przecież nie musisz być online na całej trasie, włączaj traffic w newralgicznych miejscach, a przy tankowaniu przez wi-fi ze stacji ściągniesz świeże dane.

Oczywiście, że nie muszę być online cały czas. Tylko, że ja tankuję np. w Świecku, a następnie za Norymbergą (ok. 500 km), więc jadąc online, mam chyba większe szanse, że nie ominą mnie istotne komunikaty na tej trasie. Tym bardziej, że obecne pakiety danych w ramach abonamentu (5, a nawet 2 GB) wystarczają na jazdę online.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 29.08.2017 12:09

marmos napisał(a):Ile zjadło neta?


Waze zjadło mniej niż 150 MB (TAM/Z)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 29.08.2017 12:50

walp napisał(a):
endryu napisał(a):Nawigacja pracuje online - pakiet danych.
Należy ustawić dla aplikacji aktualizację tylko przez wi fi aby wyeliminować pobieranie z pakietu danych.

No tak, tylko jak jadę np. z włączoną opcją Traffic LiveDrive, to muszę mieć pobieranie z pakietu danych, aby to funkcjonowało.
Jeśli wyeliminuję pobieranie z pakietu danych, to w czasie jazdy, kiedy nie będę w zasięgu sieci wi-fi, nie będę miał aktualnych danych np. o utrudnieniach w ruchu.

Pytanie zadane przez radzio327:
radzio327 napisał(a):Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony?

tak właśnie odebrałem, że pyta on czy starczy transferu na jazdę z nawigacją online.

Mnie przez prawie 3 tygodnie zjadło z pakietu niecałe 1 GB. Praktycznie cały czas transmisja danych była włączona. Codziennie przegląd wiadomości, nawigacja w trasie cały czas włączona z obsługą traffic live. Jedynie trzeba pamiętać żeby wyłączyć internet jadąc przez Bośnię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2017 18:53

walp napisał(a):
bigredone napisał(a):
radzio327 napisał(a):Witam wszystkich za niedługo wyjazd planuje jechac na Google maps ponieważ mam w abonamencie 4.7 giga transferu w UNI moje pytanie czy powinno to wystarczyć na jazdę w dwie strony? I jaka nawigacje offline w razie czego wziasc ? Dodam ze mam wyznaczone punkty dokładnie stacje z LPG na trasie na podstawie współrzednych geograficznych wiec potrzebna navi w która można je wklepac 8)


Mój telefon przez ponad 2 tygodnie był online i nawet 0,5 G nie zeszło. Oczywiście należy ustawić aktualizacje tylko przez wifi. Powyższe nie dotyczy krajów spoza UE. W Bośni koszty są bardzo wysokie.

Przez wi-fi nie ma kosztów, a tutaj chyba chodzi o pakiet internetowy w ramach abonamentu. Poza tym, podczas jazdy nie mamy najczęściej dostępu po wi-fi. Chyba, że czegoś nie rozumiem, to proszę o wyjaśnienie, bo za dwa dni ruszam w drogę. :wink:


Jeśli chodzi o aktualizacje to miałem na myśli ogólną poradę. Nawigacja /Waze czy Google/ zjada naprawdę minimalną ilość danych. Każdy abonament z mi znanych bez problemu sobie da z tym radę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.08.2017 09:28

bigredone napisał(a):Jeśli chodzi o aktualizacje to miałem na myśli ogólną poradę. Nawigacja /Waze czy Google/ zjada naprawdę minimalną ilość danych. Każdy abonament z mi znanych bez problemu sobie da z tym radę.

OK. Miałeś zapewne na myśli aktualizacje dużych paczek danych, np. ostatnia aktualizacja mapy Europy ponad 300 MB.
Wtedy warto zaznaczyć opcję "tylko przez wi-fi". Pozostałe dane np. "zdarzenia AMTraffic" to rzeczywiście niewielka ilość danych.
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 14.01.2018 23:52

Mogę polecić dwie navi na Android - MapFactor , bazująca na mapach OpenStreetMaps (dokładniejsze niż Google Maps) , navi jest darmowa. Drugą i najbardziej rozbudowaną jest OsmAnd , posiada obsługę wyznaczania tras, zarówno w trybie offline jak i online, oraz funkcje nawigacji głosowej. Przyda się również przy pieszych wędrówkach i zwiedzaniu miast. Warto je przetestować.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.02.2018 18:47

Mam pytanie do znawców tematu jak i użytkowników. Otóż tydzień temu miałem włamanie do auta i skradziono mi nawigację z moim ulubionym programem Igo primo. W związku z tym , że zawodowo już nie jeżdżę za granicę , planuję tylko wyjazdy wakacyjne właśnie do Cro i stąd moje pytanie - czy warto odkupić sobie urządzenie z mapami , czy wgrać sensowną aplikację do smartfona?
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 06.02.2018 19:23

Jak dla mnie Google Maps rządzą, przy dzisiejszych pakietach w zupełności wystarczy na cały miesiąc, a paczkę danych można też dokupić. Oczywiście mam na myśli UE, bo poza wspólnotą to tradycyjna offline może być jednak opcją zdecydowanie oszczędniejszą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2018 20:36

Nawigacja w smartfonie wystarcza, dostępna jest też wersja IGO na andruta.
Osobiście też lubię i używam IGO :papa:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.02.2018 20:49

Ooo!! To rewelacja ! Mam nadzieję , że nie jest płatna...zaraz to sprawdzę
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 11.02.2018 19:49

Jeżeli jeszcze w jakiś sposób mogę pomóc , znalazłem bardzo przydatny blog na temat aplikacji nawigacyjnych na smartfony (testy , porady). Są również prezentacje wideo , więc bez instalowania ich na naszym telefonie możemy wraz z komentarzem eksperta zdecydować , czy zaśmiecać nasze karty SD nawigacjami które ładnie tylko wyglądają na obrazkach :wink: Jako że nie mogę w dalszym ciągu zamieszczać linków napiszę po łatwiźnie jak można ten blog odnaleźć. Wpisz w wyszukiwarce - łowca androida blog lub marcel f. youtube. Voila :D
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 05.03.2018 10:28

Czy ktoś z was orientuje się czy można korzystając z Automapy EU ręcznie przygotować trasę na komputerze po czym wygenerować jakiś plik z trasą i wrzucić ją do nawigacji?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.03.2018 10:44

martinb33 napisał(a):Czy ktoś z was orientuje się czy można korzystając z Automapy EU ręcznie przygotować trasę na komputerze po czym wygenerować jakiś plik z trasą i wrzucić ją do nawigacji?

Możesz przygotować trasę w serwisie Targeo.pl. Po wyznaczeniu trasy wybierasz Zapisz -> Eksportuj do Automapy, a następnie wgrać przygotowany plik do urządzenia GPS z AutoMapą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2018 10:51

Najłatwiej, mieć AM zainstalowaną na komputerze.
Można też z Targeo, ale trzeba się zarejestrować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone