Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.05.2018 10:27

lew napisał(a):.....google maps nie jest taki zły.

Racja, ma jednak wg. mnie jedną ale zasadniczą wadę. Nie wskazuje prędkości i nie posiada bazy fotoradarów itp. Jako sama "mapa z podpowiadaczem" jest OK jednak navi jest przydatna zwłaszcza ze względu na ww. ostrzegacze szczególnie przydatne np. w Wiedniu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 10:30

Jakbym mial navi to bym ja bral, dlatego mysle. Orange navi, maps Google na tablecie, w tle waze albo yanosik
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.05.2018 11:25

Crocodyl napisał(a):
lew napisał(a):.....google maps nie jest taki zły.

Racja, ma jednak wg. mnie jedną ale zasadniczą wadę. Nie wskazuje prędkości i nie posiada bazy fotoradarów itp. Jako sama "mapa z podpowiadaczem" jest OK jednak navi jest przydatna zwłaszcza ze względu na ww. ostrzegacze szczególnie przydatne np. w Wiedniu.



.....a to nie masz prędkościomierza i oczu?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.05.2018 11:48

lew napisał(a):
Crocodyl napisał(a):
lew napisał(a):.....google maps nie jest taki zły.

Racja, ma jednak wg. mnie jedną ale zasadniczą wadę. Nie wskazuje prędkości i nie posiada bazy fotoradarów itp. Jako sama "mapa z podpowiadaczem" jest OK jednak navi jest przydatna zwłaszcza ze względu na ww. ostrzegacze szczególnie przydatne np. w Wiedniu.



.....a to nie masz prędkościomierza i oczu?


Sluszna uwaga. Na Wiedeń najlepsze są oczy, prędkościomierz i tempomat :oczko_usmiech:
semp99
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) semp99 » 06.05.2018 13:53

Witam. Może ktoś podpowie, jak włączyć WAZE w tle. Jakoś nie umiem włączyć tej opcji :|
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.05.2018 13:58

Crocodyl napisał(a):Waze "daje radę" - sprawdzałem i korzystałem z niej w zeszłym roku ale nie wszystkim może ona przypaść do gustu min. przez wspomniane ograniczenia co do długości tras (konieczność dzielenia trasy na etapy). Osobiście polecam aplikację Tom Tom https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/sat- ... go-mobile/
Fakt nie jest bezpłatna (miesiąc ok. 25 PLN, rok ok. 80 PLN) ale jest świetna. Daje praktycznie to samo co moja stara nawigacja TomTom Go 5000, która już tu na forum kilkakrotnie polecałem.


Owszem, w Waze trzeba dzielić odcinki, o czym pisałem wcześniej. Po pierwsze jest to dobre rozwiązanie przy jeździe "mieszanej", tzn. część krajów jadę z winietą, a część bezpłatnymi odcinkami. Po drugie, na krótszych odcinkach każda Navi powinna inaczej przeliczać korki vs. czas przejazdu odcinka i częściej "zareaguje" podpowiadając objazd.

Jechałem na Waze, a GoogleM używałem tylko kontrolnie.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 14:08

Działanie waze w tle nie dziala jak sie zminimalizuje aplilacji jak to ma miejsce w yanosiku?
Ostatnio edytowano 06.05.2018 14:14 przez dominikzw, łącznie edytowano 1 raz
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 06.05.2018 14:10

Jakiś czas temu pisałem, że wypróbuję Here Maps i tak zrobiłem. Mogę polecić w 100%. Mapy pobieram w domu, a później jadę na offline. Trasa Częstochowa - Brela bez problemu :)
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.05.2018 14:24

algirdas napisał(a):Jakiś czas temu pisałem, że wypróbuję Here Maps i tak zrobiłem. Mogę polecić w 100%. Mapy pobieram w domu, a później jadę na offline. Trasa Częstochowa - Brela bez problemu :)


Here Maps też używałem (przed Waze)....., ale na taką trasę jechać na offline? :-)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 06.05.2018 16:26

bonovox75 napisał(a):
algirdas napisał(a):Jakiś czas temu pisałem, że wypróbuję Here Maps i tak zrobiłem. Mogę polecić w 100%. Mapy pobieram w domu, a później jadę na offline. Trasa Częstochowa - Brela bez problemu :)


Here Maps też używałem (przed Waze)....., ale na taką trasę jechać na offline? :-)


No risk, no fun 8)

A czy ktoś sprawdzał ile neta zjadają mapy google w takiej trasie?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 16:33

ja zrobiłem ostatnio 800 km ale po Polsce to mapy google pobrały mi 50 mb, w tle chodził yanosik to pobrał 9 mb (ale bez wyznaczania trasy)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 07.05.2018 07:20

dominikzw napisał(a):ja zrobiłem ostatnio 800 km ale po Polsce to mapy google pobrały mi 50 mb, w tle chodził yanosik to pobrał 9 mb (ale bez wyznaczania trasy)


No to nie jest źle. Zakładając 3000km wyjdzie ze 200MB w maksie.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.05.2018 08:09

szaki17 napisał(a):Mam apel do użytkowników Yanosika.
W związku z poszerzeniem działania w/w na kraje tranzytowe do Chorwacjii, wpisujcie swoje spostrzeżenia i uwagi na temat jego działania, z pożytkiem dla wszystkich Cro-maniaków.

Odnośnie Yanosika... wczoraj wróciłem z HU - jechałem via SK. Yanosik kilka razy zadziałał podając (poprawnie) informacje o fotoradarach, jeden raz o robotach drogowych. Ogólnie sprawdził się.
Jednak - na co zwróciłem uwagę a co mi się przydaje - poza granicami PL nie pokazuje dozwolonych prędkości a jedynie "?". Nie wiem, może to jakiś nowy znak o którym jeszcze nie wiem - coś jak zakaz ruchu z "?" w środku :roll:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.05.2018 08:12

Yanosika użyłeś do nawigowania czy działał sobie po prostu w tle? Pytam bo ja go używam jedynie do informowania o problemach na drodze bez wyznaczania trasy z punktu a do punktu b
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.05.2018 08:53

dominikzw napisał(a):Yanosika użyłeś do nawigowania czy działał sobie po prostu w tle? Pytam bo ja go używam jedynie do informowania o problemach na drodze bez wyznaczania trasy z punktu a do punktu b

jedynie do informowania o problemach na drodze bez wyznaczania trasy z punktu a do punktu b :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone