Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.04.2018 10:02

GM to??? Google maps??
Z yanosika to ja tez tylko w tle bo mapy ma niezbyt. A korzystales z niego za granica czy tylko w Polsce?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2018 10:29

GM - Google maps.
Z Yanosika korzystam głównie w Polsce, ale w tym roku (rozszerzyli działanie na całą EU) sprawdzę jak radzi sobie za granicami (w drodze do Cro).
Po drodze do Cro korzystam z nawigacji stacjonarnej, więc Yanosik może sobie hulać w tle i to głównie jadąc przez Wegry.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.04.2018 10:32

Ja z Yanosika też korzystałem tylko w Polsce. Jak sprawdzisz w drodze do Cro to dałbyś znać???? Jeśli można wiedzieć w jakim miesiącu planujesz wyjazd?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2018 10:35

02,09 więc już po sezonie.
Ale może ktoś wcześniej przetestuje Yanosika.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.04.2018 10:40

Ja pod koniec sierpnia więc szybciej będę wiedział, ale może tak jak piszesz ktoś wcześniej sprawdzi Yanosika zwłaszcza że podają że poszerzyli swój zagres m. in. o Czechy, Słowację, Węgry i Chorwację a także Austrię i Słowenię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2018 11:43

Mam apel do użytkowników Yanosika.
W związku z poszerzeniem działania w/w na kraje tranzytowe do Chorwacjii, wpisujcie swoje spostrzeżenia i uwagi na temat jego działania, z pożytkiem dla wszystkich Cro-maniaków.
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 05.05.2018 17:38

Jadę do Chorwacji 25 maja , na pewno przetestuję Yanosika i dam znać. Jest jeszcze aplikacja Waze która również ostrzega przed fotoradarami i innymi sytuacjami na drodze. Ma zasięg globalny , rok temu testowałem na Węgrzech i było OK. Gdybym nie wchodził w tym czasie na forum , to można pisać do mnie maila - exitcosmo@gmail.com
Ostatnio edytowano 05.05.2018 17:49 przez grodek, łącznie edytowano 1 raz
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 17:41

Ja jadę pod koniec sierpnia. Będę wdzięczny za uwagi jak się Yanosik sprawuje za granicą naszą. Co to Waze to słyszałem, ale nie wiem z jakim skutkiem to jest i czy w ogóle po polsku mówi.
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 05.05.2018 17:47

Mówi po Polsku. Na YouTube jest filmik o nazwie Waze - przejazd , można sprawdzić bez instalowania na smartfon. Jedynym minusem to mała liczba użytkowników w Polsce , dla naszych południowych sąsiadów to właśnie taki nasz Yanosik ;)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 17:50

Już sprawdzam, dziękuje ;)
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.05.2018 00:51

grodek napisał(a):Mówi po Polsku. Na YouTube jest filmik o nazwie Waze - przejazd , można sprawdzić bez instalowania na smartfon. Jedynym minusem to mała liczba użytkowników w Polsce , dla naszych południowych sąsiadów to właśnie taki nasz Yanosik ;)


W tym wątku pisałem o Waze, wystarczy przeczytać :D

https://www.cro.pl/jaka-nawigacja-t27128-465.html

Nadal na niej jeżdżę i sobie chwalę. Do Cro i nazad "zjadła" około 150MB danych. Ma swoje ograniczenia, o których trzeba wiedzieć i pamiętać jak choćby konieczność wyznaczania "krótkich" tras - około 500 km. Mi to nie przeszkadzało, ponieważ i tak Słowenię bez winiety przejeżdżałem.

Nie sądzę, że użytkowników Waze jest mało. W porę ostrzega o wszelkich, nawet dynamicznych zagrożeniach i zdarzeniach na drodze.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.05.2018 10:08

Waze "daje radę" - sprawdzałem i korzystałem z niej w zeszłym roku ale nie wszystkim może ona przypaść do gustu min. przez wspomniane ograniczenia co do długości tras (konieczność dzielenia trasy na etapy). Osobiście polecam aplikację Tom Tom https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/sat- ... go-mobile/
Fakt nie jest bezpłatna (miesiąc ok. 25 PLN, rok ok. 80 PLN) ale jest świetna. Daje praktycznie to samo co moja stara nawigacja TomTom Go 5000, która już tu na forum kilkakrotnie polecałem.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 10:11

Ja myślałem żeby Waze działał sobie w tle bez wyznaczania trasy i informował mnie wyłącznie o "punktach" zagrożenia. A tak to planuje żeby nawigowało mnie maps google. Chyba że uważacie że to zły pomysł.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.05.2018 10:17

.....google maps nie jest taki zły.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 10:25

Po Polsce mnie nie zawiodlo, fakt brak asystenta pasa. Ale teraz przypomnialem sobie o Orange nawigacji która na 30 dni jest darmowa. Kiedyś ja mialem to byla super, raz asystent pasa, dwa omija korki, trzy informacja o kontroli. No ale to w Polsce. Nie wiem jak za granica...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone