Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2021 12:59

Raphael napisał(a):Ech... a ja naiwnie, gdy tylko widzę, że coś się w tym wątku dzieje, wchodzę i sprawdzam, czy coś między Czadcą, a Żyliną się nie ruszyło, albo czy nie zrobili jakiegoś objazdu, nie zamknęli autostrady między Cziernym a Świerczynowcem... a ciągle widzę dyskusje o obwodnicy Bratysławy... chociaż temat to "Żilina-Żywiec jaka droga?"


Obwodnica Čadcy niedawno zrobiona, ciąg dalszy w stronę Żyliny idzie mozolnie, więc obawiam się, że przez najbliższy czas w tym wątku nie pojawią się żadne aktualizacje dotyczące tej trasy - przynajmniej po stronie słowackiej
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.07.2021 10:39

quickstarter napisał(a):
Marsallah napisał(a):
amatus1 napisał(a):A jak sytuacja z obwodnicą Bratysławy?


Ukończona w 2010.


Do ukończenia obwodnicy jeszcze daleka droga, bardzo daleka. Póki co otwierane są jedynie mniejsze lub większe fragmenty. Końca całości nie widać.


Ja nią jeżdżę od 10 lat, chyba że to co w myślach nazywałem obwodnicą Bratysławy nią nie jest :lol:
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 07.07.2021 11:00

Najnowsza Automapa kieruje z D1-> D4->A6
Załączniki:
D1D4A6.JPG
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 07.07.2021 11:23

O, to ciekawe, GM dalej pokazuje "starą trasą". Pierwsze oznaki końca budowy?
8) :D
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 07.07.2021 11:24

Czy tio znaczy, że częściowo można już jechać ocinkami, które są już zrobione w kierunku Rajki, czy źle to interpretuję?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.07.2021 11:46

Zbyszek_Nik napisał(a):Najnowsza Automapa kieruje z D1-> D4->A6

Kilka lat temu "Automapa" też kierowała mnie na czeską D1 za Ostrawą która jeszcze była w budowie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 07.07.2021 11:57

Może ktoś jechał?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.07.2021 12:17

Zbyszek_Nik napisał(a):Może ktoś jechał?

Jak Słowacy piszą że oddanie w połowie sierpnia to można mieć nadzieję, że pojedziemy przed Bożym Narodzeniem ale na pewno nie w lipcu. :mrgreen:

A na koniec sparafrazuje Kato Starszego

"A poza tym sądzę, że to nie dyskusja na ten wątek"
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 27.07.2021 06:05

Nowy fotoradar w Węgierskiej Górce chyba już działa. Swoją drogą lokalizacja trochę dziwna. Jest kilka lepszych miejsc na postawienie tego radaru.
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 02.08.2021 13:26

Czy możecie polecić jakiś sensowny objazd Węgierskiej Górki i całego tego obszaru?. Będę wyruszać ok. 14.00 i widzę, że cała droga od Żywca praktycznie na czerwono :x
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2021 13:53

net_ka napisał(a):Czy możecie polecić jakiś sensowny objazd Węgierskiej Górki i całego tego obszaru?. Będę wyruszać ok. 14.00 i widzę, że cała droga od Żywca praktycznie na czerwono :x

A skąd ruszasz? Bo może lepiej cały GOP ominąć A1? https://goo.gl/maps/L6rvzfBwAedqJpBu8
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 02.08.2021 14:08

dids76 napisał(a):
net_ka napisał(a):Czy możecie polecić jakiś sensowny objazd Węgierskiej Górki i całego tego obszaru?. Będę wyruszać ok. 14.00 i widzę, że cała droga od Żywca praktycznie na czerwono :x

A skąd ruszasz? Bo może lepiej cały GOP ominąć A1? https://goo.gl/maps/L6rvzfBwAedqJpBu8

A czy tą trasą nie trzeba się rejestrować na stronie słowackiej (jazda poza tranzytem) ?
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 02.08.2021 14:13

z Bielska. A może lepiej przez Czechy jechać? Są tam jakieś remonty? Ale mam już winietę na Słowację i jestem zarejestrowana tylko nie wiem czy tam jest jakiś odcinek płatny
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.08.2021 16:07

net_ka napisał(a):z Bielska. A może lepiej przez Czechy jechać? Są tam jakieś remonty? Ale mam już winietę na Słowację i jestem zarejestrowana tylko nie wiem czy tam jest jakiś odcinek płatny


Ja tydzień temu jechałem ze Świerczynowca przez Czechy na przejście w Skrbeńsku. Droga dobra, niepłatna, brak remontów. Ale jak jedziesz z BB, to po co kombinować? Zwardoń i masz D3.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.08.2021 23:32

net_ka napisał(a):z Bielska. A może lepiej przez Czechy jechać? Są tam jakieś remonty? Ale mam już winietę na Słowację i jestem zarejestrowana tylko nie wiem czy tam jest jakiś odcinek płatny


Jeśli pojedziesz przez Żory - Cieszyn - Mosty u Jablunkova - Čadca - Żylina, to nie trzeba nic płacić za odcinek w Czechach. Droga bardzo przyjemna, w większości dwupasmowa z nową nawierzchnią, jedzie się szybko i sprawnie. Potrzebna jest rejestracja na Słowacji, ale to zajmuje 2 minuty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone