Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.01.2021 21:47

Ja jeżdżę tą trasą ( 3 ostatnie pobyty w cro) z Pomorza i raczej nie narzekam, raz był korek jadac do w Czadcy okolo 10 minut i raz wracając. Wszystko zależy jak się wstrzelisz jak pisze Mariusz. Myślę, że jednak teraz sytuacja chodź trochę się poprawi po oddaniu odcinka obwodnicy jednak ja zazwyczaj do tej pory ten odcinek sprawnie przejeżdżałem.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.01.2021 22:25

Na pewno jest lepiej niż było kiedyś. Były odcinki, że jechało się 30 km na godz. Cały czas ograniczenia prędkości. Stawało się to nudne i wydłużało znacznie czas podróży. Teraz przeprawa przez Zwardoń do Czadcy to zupełnie co innego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 13:09

A nas bardzo cieszy ten odcinek otwarty. To co za Cadca to już bezproblemowy odcinek, bo przystaje się tlko na światłach, max 2 zmiana i jedziemy. Już jest super. Nas mocno jeszcze blokuje odcinek w Węgierskiej Górce I no ale i tam coś się dzieje....
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.01.2021 13:22

piekara114 napisał(a):A nas bardzo cieszy ten odcinek otwarty. To co za Cadca to już bezproblemowy odcinek, bo przystaje się tlko na światłach, max 2 zmiana i jedziemy. Już jest super. Nas mocno jeszcze blokuje odcinek w Węgierskiej Górce I no ale i tam coś się dzieje....


No ale do przebycia jest 25 km. Niby nie dużo, a jednak.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 10.01.2021 15:19

Jadąc od strony Łodzi w zeszłym roku na wakacje, wykupiłem winietę na Czechy, potem jak Dids pisał, Bratysława - M86. Przejechałem szybko i sprawnie, ale korek na wylocie Brna w stronę Ostrawy był ogromny. Jadąc już z wakacji i będąc w okolicy Bratysławy, zadzwonił kolega z Brna, że mam sobie dać spokój i wybrać inną drogę. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem bo pojechawszy na Byrcę i drogą E442 na Ostrawę, natknąłem się na serpentynkach na dwa tiry i sporo czasu straciłem. Mogłem zapewne wybrać standardową drogę na Cadcę - Zwardoń, ale, że to były godziny powrotu z pracy bałem się co będzie na odcinku BB - Tychy. W tym roku raczej bez winiety na Czechy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 16:26

Ural napisał(a):No ale do przebycia jest 25 km. Niby nie dużo, a jednak.
Co to jest 25 km przy trasie 1200km? Gdyby to było 100 czy 200 km to można się zastanawiać czy nie warto dołożyć drogi i jechać przez CZ., zwłaszcza że na jakieś 20 przejazdów *2strony w korku staliśmy tam może że 2 razy jak był remont i wymiana asfaltu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.01.2021 16:44

piekara114 napisał(a):
Ural napisał(a):No ale do przebycia jest 25 km. Niby nie dużo, a jednak.
Co to jest 25 km przy trasie 1200km? Gdyby to było 100 czy 200 km to można się zastanawiać czy nie warto dołożyć drogi i jechać przez CZ., zwłaszcza że na jakieś 20 przejazdów *2strony w korku staliśmy tam może że 2 razy jak był remont i wymiana asfaltu.

Zależy skąd jedziesz, jadący od Częstochowy nic nie nadkładają, droga praktycznie ma tą samą długość. Przez Czechy jest jedynie 75zł drożej.
Trasa przez Żylinę 486km: https://goo.gl/maps/pjsdEVgXMugt2iKw9
Trasa przez Brno 485km: https://goo.gl/maps/gSZPqWutUjYEt5hE8
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.01.2021 17:11

piekara114 napisał(a):
Ural napisał(a):No ale do przebycia jest 25 km. Niby nie dużo, a jednak.
Co to jest 25 km przy trasie 1200km? Gdyby to było 100 czy 200 km to można się zastanawiać czy nie warto dołożyć drogi i jechać przez CZ., zwłaszcza że na jakieś 20 przejazdów *2strony w korku staliśmy tam może że 2 razy jak był remont i wymiana asfaltu.


Rozważę Twoją Interpelację Poselską w stosownym czasie.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.01.2021 17:12

dids76 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Ural napisał(a):No ale do przebycia jest 25 km. Niby nie dużo, a jednak.
Co to jest 25 km przy trasie 1200km? Gdyby to było 100 czy 200 km to można się zastanawiać czy nie warto dołożyć drogi i jechać przez CZ., zwłaszcza że na jakieś 20 przejazdów *2strony w korku staliśmy tam może że 2 razy jak był remont i wymiana asfaltu.

Zależy skąd jedziesz, jadący od Częstochowy nic nie nadkładają, droga praktycznie ma tą samą długość. Przez Czechy jest jedynie 75zł drożej.
Trasa przez Żylinę 486km: https://goo.gl/maps/pjsdEVgXMugt2iKw9
Trasa przez Brno 485km: https://goo.gl/maps/gSZPqWutUjYEt5hE8



Tę Interpelację Poselską Dids również rozważę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 17:56

Ja pisze o sobie. Jadąc od Suchej Beskidzkiej nie opłaca mi się jechać przez Czechy, aby potem wjechać z powrotem do SK: dokładam 60 km. 30 min jazdy i dodatkową winietkę.

A jeśli podaję przez CZ-A to dokładam 90 km i 30 min więcej jazdy, gdybym jeszcze cały odcinek jechała fajną autostradą to było by to warte rozpatrzenia
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.01.2021 20:21

piekara114 napisał(a):Ja pisze o sobie. Jadąc od Suchej Beskidzkiej nie opłaca mi się jechać przez Czechy, aby potem wjechać z powrotem do SK: dokładam 60 km. 30 min jazdy i dodatkową winietkę.

A jeśli podaję przez CZ-A to dokładam 90 km i 30 min więcej jazdy, gdybym jeszcze cały odcinek jechała fajną autostradą to było by to warte rozpatrzenia



Przyznaję rację.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.02.2021 02:45

Miałem okazję wczoraj jechać przez ten nowy dla mnie odcinek w Czadcy i okolicach. Wiadomo: teraz czas jest niemiarodajny, ale jedzie się świetnie. Trasa będzie idealna jak Słowacy dociągną do węzła przed Żyliną, a my w końcu zalepimy dziurę w naszej "esce" w okolicach Węgierskiej Górki.
To moja stała trasa do Chorwacji, już i tak jest nieźle w porównaniu z tym co było 10 lat temu (korkowała się i Czadca i Żylina i po drodze). W tej chwili dojechanie do węgierskiej granicy (równie dobrze można napisać że do austriackiej, ale ja rzadko jeżdżę przez Austrię) zajmuje mi z Andrychowa około 4 godzin (a jak jadę na noc to i krócej zapewne), co kiedyś było kompletnie nierealne. Do tego około 3 godzin przez Węgry do granicy z HR w Mursko albo Letenye, bo nową 86tką leci się świetnie i można śmiało łamać barierę 10h do zamoczenia nóg w Adrii. Mniej więcej 10h30min zajęła mi czysta jazda (bez postoju na drzemkę) w lipcu na trasie Andrychów-Senj, nocą, a wtedy obwodnica Czadcy jeszcze nie była gotowa.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.02.2021 11:34

Hercklekot napisał(a):Miałem okazję wczoraj jechać przez ten nowy dla mnie odcinek w Czadcy i okolicach. Wiadomo: teraz czas jest niemiarodajny, ale jedzie się świetnie. Trasa będzie idealna jak Słowacy dociągną do węzła przed Żyliną, a my w końcu zalepimy dziurę w naszej "esce" w okolicach Węgierskiej Górki.
To moja stała trasa do Chorwacji, już i tak jest nieźle w porównaniu z tym co było 10 lat temu (korkowała się i Czadca i Żylina i po drodze). W tej chwili dojechanie do węgierskiej granicy (równie dobrze można napisać że do austriackiej, ale ja rzadko jeżdżę przez Austrię) zajmuje mi z Andrychowa około 4 godzin (a jak jadę na noc to i krócej zapewne), co kiedyś było kompletnie nierealne. Do tego około 3 godzin przez Węgry do granicy z HR w Mursko albo Letenye, bo nową 86tką leci się świetnie i można śmiało łamać barierę 10h do zamoczenia nóg w Adrii. Mniej więcej 10h30min zajęła mi czysta jazda (bez postoju na drzemkę) w lipcu na trasie Andrychów-Senj, nocą, a wtedy obwodnica Czadcy jeszcze nie była gotowa.

Super informacje przekazujesz, zastanawiało mnie czy się w Czadcy coś poprawi...
My jeździmy 74, 86 nie jechałem, powiedz gdzie przekraczasz granice jadąc 86?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 06.02.2021 15:02

amatus1 napisał(a):My jeździmy 74, 86 nie jechałem, powiedz gdzie przekraczasz granice jadąc 86?


Pytanie nie do mnie ale mam wrażenie że odpowiedź już padła.

Hercklekot napisał(a): Do tego około 3 godzin przez Węgry do granicy z HR w Mursko albo Letenye,


Pozdrowienia.;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.02.2021 15:07

Gonzales napisał(a):
amatus1 napisał(a):My jeździmy 74, 86 nie jechałem, powiedz gdzie przekraczasz granice jadąc 86?


Pytanie nie do mnie ale mam wrażenie że odpowiedź już padła.

Hercklekot napisał(a): Do tego około 3 godzin przez Węgry do granicy z HR w Mursko albo Letenye,


Pozdrowienia.;)

Zrozumiałem że ogólnie albo Mursko albo Letenye mozna wybrać a autro posta nie napisał które przejście wybrał..
Poprawie pytanie:)
Które preferujesz przejście jadac 86, czy Mursko czy Letenye?:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone