Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 17.05.2017 12:41

Witam
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się ile może pobierać danych nawigacja samochodowa działająca online .
Gdzieś przeczytałem , że NaviExpert pobiera 35mb za 1100 kilometrów .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2017 13:21

Może ten artykuł coś wyjaśni.
A jak się boisz dużego transferu danych to uruchamiaj transfer danych tylko w newralgicznych miejscach, duże miasta, granice, bramki w Lucko itp.
Na prostej drodze traffic na ogół nie jest potrzebny , chociaż może się zdarzyć wypadek, ale wtedy i tak na autostradzie jesteśmy "uziemnieni"
Ostatnio edytowano 17.05.2017 20:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 17.05.2017 13:58

Ja od lat używam Sygic .
Jenorazowy zakup licencji (teraz to koszt chyba 20 euro za europę).
Oczywiście pobieramy mamy wybranych Państw które nas interesują i działają ofline.
Po zmianie cen transmisji danych w roamingu 15 czerwca 2017 , wystarczy raz na jakiś połączyć sie z 3g lub lte (raczej groszowe sprawy ), pobrać aktualny traffic i można śmigać omijąjąc korki .
Ppozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 17.05.2017 14:36

szaki17 napisał(a):A jak się boisz dużego transferu danych to uruchamiaj Wi-Fi tylko w newralgicznych miejscach, duże miasta, granice, bramki w Lucko itp.

8-O
Nie bardzo rozumiem. Po co wi-fi w czasie jazdy samochodem i co to ma do dużego transferu danych?
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 17.05.2017 18:23

Transfer danych następuje w takich miejscach jak np. stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie i podobnie Hotspoty - oczywiście bezpłatnie, a w czasie jazdy możemy korzystać z Internetu ale tylko w sieci komórkowej ( tzw transfer danych) i za to się płaci i to sporo. Taki transfer może dotyczyć np. utrudnień drogowych, pogody, itp.
Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2017 19:03

greenrs napisał(a):
szaki17 napisał(a):A jak się boisz dużego transferu danych to uruchamiaj Wi-Fi tylko w newralgicznych miejscach, duże miasta, granice, bramki w Lucko itp.

8-O
Nie bardzo rozumiem. Po co wi-fi w czasie jazdy samochodem i co to ma do dużego transferu danych?


Pewnie się pomylił :)

Zapewne o transfer danych mu chodzi ale ...

Ja jak wyjeżdżam, nawet służbowo, to transfer danych włączam co 2-3 godziny, ściągnę pocztę, odpiszę i wyłączam
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 18.05.2017 11:00

Po 15 czerwca będzie łatwiej zwłaszcza jak masz pakiet roaming w abonamencie.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 18.05.2017 12:15

greenrs napisał(a):
szaki17 napisał(a):A jak się boisz dużego transferu danych to uruchamiaj Wi-Fi tylko w newralgicznych miejscach, duże miasta, granice, bramki w Lucko itp.

8-O
Nie bardzo rozumiem. Po co wi-fi w czasie jazdy samochodem i co to ma do dużego transferu danych?

Według mnie chyba chodzi tutaj o włączanie wifi w telefonie aby zrobić z niego router. Urządzenie-nawigacja jeżeli posiada opcję łączenia się z internetem przez wifi na bieżąco może podawać informacje o stanie korków, robót etc i ewentualnie modyfikować trasę. Tak mi się wydaje.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 18.05.2017 17:49

Nawigacja łączy się z telefonem po Bluetooth a nie wifi, są do tego odpowiednie aplikacje, np. w Garminie -Smartphone Link, działa świetnie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.05.2017 17:54

jerzy26 napisał(a):Nawigacja łączy się z telefonem po Bluetooth a nie wifi, są do tego odpowiednie aplikacje, np. w Garminie -Smartphone Link, działa świetnie.


Nawigacja ma często odbiornik wi-fi

Moja np ma

Udostępniam net z fona i mam w navi natężenie ruchu, korki, wypadki, ceny paliw czy ostrzeżenia pogodowe
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 18.05.2017 18:07

Tak, oczywiście, nowe wersje Garminów również to mają. Nie zamierzam tej nawigacji reklamować, obecnie korzystam z 2589 LMT (trzecia od 2009 roku), wifi nie ma, ale współpracuje z telefonem a prowadzi bardzo ładnie podając nr dróg lub nawy ulic i wyświetla zjazdy itd. Pozdrawiam J.P.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 08.06.2017 19:06

dangru napisał(a):Witam
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się ile może pobierać danych nawigacja samochodowa działająca online .
Gdzieś przeczytałem , że NaviExpert pobiera 35mb za 1100 kilometrów .

Bardzo dobra nawigacja, używam jej od kilku lat i teraz wykupuję pakiet na Europę. Od 15 czerwca spadają ceny w roamingu, więc jedynie w Bośni będzie drożej.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 09.06.2017 06:24

Czy Masz na myśli kamery monitorujące, jadę 14 lipca, chcę pobrać w lipcu te na miesiąc za" free", jak się sprawdzą to kupię.
shagi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shagi » 09.06.2017 09:57

dangru napisał(a):Witam
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się ile może pobierać danych nawigacja samochodowa działająca online .
Gdzieś przeczytałem , że NaviExpert pobiera 35mb za 1100 kilometrów .


http://www.blognavi.pl/support-i-tutoriale-naviexpert/381-roaming-danych-i-nawigacja-online-za-granica-ile-to-kosztuje tutaj masz wszystkie informacje dotyczące pobierania danych na romainu przez NaviExpert. Ja również od lat używam tej nawigacji i jestem zadowolony - zobaczymy w tym roku jak będzie z trasa na Chorwację.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 09.06.2017 16:41

Ja jestem T-Mobile, już ogłosili że rozmowy i SMS tak jak Polsce, a dane obcieli, ja mam w kraju 10GB a w unii 2.5GB. W kraju nigdy nie pobralem więcej jak 1 GB, więc spokojnie starczy, oczywiście jak pojadę do BiH, to wyłączę. Pozdrawiam , 14 lipiec kierunek Orebic.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone