Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 28.06.2017 13:04

Nie ukrywam, że chciałem w tym roku pojechać na GoogleMaps Online- część map jest zassana do telefonu (PL, część Czech i fragment Austrii), ale własnie chodzi mi o to że wolałbym nie zwracać uwagi na to co Google ciągnie (jeden problem byłby z głowy). I ciekawi mnie czy na trasie PL - CRO wystarczy np. 500 MB czy pociągnie np. 2 GB :)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 28.06.2017 14:08

Jechałem (niedziela/poniedziałek) do Podacy, z noclegiem na Węgrzech, na TomTom Go Mobile.
Nawigacja zużyła ok. 70 MB danych. Mapy oczywiście zainstalowane na telefonie.
Przejazd bez problemowy, wszystko (traffic, POI, radary) działało jak należy.
Na nowym odcinku od Zwardonia tylko trochę zgłupiała, ale po powrocie na starą trasę poszła dalej.
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 28.06.2017 20:26

Trasa Boleslawiec - Pag na telefonie lumia 640 z Here We Go, telefon podłączony kablem do gniazda usb blue&me. Chodziło jak należy, przy czym by nie prowadziła mnie jakimiś innymi drogami ustawiłem kilka punktów pośrednich i do nich się kierowałem. Ogólnie elegancko, a i bateria dala rade.
Ostatnio edytowano 05.07.2017 12:44 przez bonku, łącznie edytowano 1 raz
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 28.06.2017 21:59

Ja mogę polecić Google maps on -line. Świetnie pokazuję natężenie ruchu. Waze jest też dobre, zwłaszcza w Słowacji ( dużo użytkowników). Jak ktoś ma " ciężką nogę " to można dużo zaoszczędzić przez tą nawigację. Pokazuje radary mobilne i stacjonarne oraz korki.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.06.2017 09:47

dodam od siebie i się powtórzę: od 2009r używam Garmina, mam już drugiego i powiem tylko tyle że nigdy mnie nie zawiódł. Dokładność, powiadomienia o korkach i sposób obierania trasy są rewelacyjne.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.06.2017 11:47

Ja kilka razy jechałem z automapą, bezproblemowo. W tym roku kupiłem Tomtoma. Obsługa mega prosta. Bardzo dobre mapy testowane w Polsce. Samo urządzenie dobrze wykonane, obraz czytelny nawet w słońcu. W drodze do Cro porównam tomtoma z mapami google w telefonie. Jedziemy we wrześniu to raczej bedzie bezproblemowa jazda :P
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 29.06.2017 12:47

W 100% zgadzam się z Rockerem, jazda bez problemów i zawsze na aktualnych mapach i powiadomieniach na trasie o sytuacji na drodze. Pozdrawiam .
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.06.2017 13:25

sito_zabrze napisał(a):Ja kilka razy jechałem z automapą, bezproblemowo. W tym roku kupiłem Tomtoma. Obsługa mega prosta. Bardzo dobre mapy testowane w Polsce. Samo urządzenie dobrze wykonane, obraz czytelny nawet w słońcu. W drodze do Cro porównam tomtoma z mapami google w telefonie. Jedziemy we wrześniu to raczej bedzie bezproblemowa jazda :P


Tu ciekawostka o TomTomach, ta firma ma najwięcej patentów jesli chodzi o nawigację, choć sprzęt cenowo nie z najwyższej półki, ale zarabiają na sprzedaży patentów innym.

gdzie śmigasz i którego ? ja wyjeżdżam też z Zabrza :) 11.09
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.06.2017 13:31

2 września w ciemno na Riwiere. Na miejscu sie zobaczy czy Baśka czy Makarska. Zależy gdzie tomtom zaprowadzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak zakladem konto mieszkalem w Zabrzu, od urodzenia
Teraz mieszkam w Rudzie Śl.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.06.2017 13:37

Ja w tym roku seryjna, wbudowana VW aktualizowana jakoś w marcu. Do tego po raz pierwszy google online na androidzie. Zobaczymy jak to się sprawdzi choć testuje od kilku miesięcy i mam obawy. Co prawda omija korki ale czasami taka droga, ze załadowanym autem, będąc zmeczonym, w nocy nie chciałbym tamtędy jechać. Wczoraj np. jechałem trasą majac po drodze standardowo Inowrocław. W zwiazku z kończeniem obwodnicy kładą chyba asfalt na wlocie od Torunia i ruch puszczają wahadłowo. Korek miał ze 2-3km. Poleciałem wiec zgodnie z sugestią drogami przez pola, ruch prawie zerowy, asfalt wąski (przy mijance ktoś musiał zjechać) i kręty ale sensownej jakości. Jadąc spokojnie czas wykręciłem niezły jednak wymagało to wiekszej koncentracji niż na "zwykłej" drodze
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.06.2017 15:12

piotrulex napisał(a):Ja w tym roku seryjna, wbudowana VW aktualizowana jakoś w marcu. Do tego po raz pierwszy google online na androidzie. Zobaczymy jak to się sprawdzi choć testuje od kilku miesięcy i mam obawy.(...) Wczoraj np. jechałem trasą majac po drodze standardowo Inowrocław.


Tydzień temu byłem w Inowrocławiu, zawsze tam jeżdżę przez Kruszwicę od A1, nigdy nie miałem problemów, na Toruń zapchana zwykle trasa bo to główna tranzytowa droga.
W tym roku będzie Garmin + fabryczna navi w Skodzie :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.06.2017 15:22

rocker napisał(a):
piotrulex napisał(a):Ja w tym roku seryjna, wbudowana VW aktualizowana jakoś w marcu. Do tego po raz pierwszy google online na androidzie. Zobaczymy jak to się sprawdzi choć testuje od kilku miesięcy i mam obawy.(...) Wczoraj np. jechałem trasą majac po drodze standardowo Inowrocław.


Tydzień temu byłem w Inowrocławiu, zawsze tam jeżdżę przez Kruszwicę od A1, nigdy nie miałem problemów, na Toruń zapchana zwykle trasa bo to główna tranzytowa droga.
W tym roku będzie Garmin + fabryczna navi w Skodzie :)


No nie gadaj :)

Też byłem tydzień temu i to pewnie ze 4 razy, nie pisałem o korkach tydzień temu gdyz wtedy ich tam nie było. Mądrej głowie ... :)

Pisałem o dniu wczorajszym i przedwczorajszym gdy wydarzyło sie coś niespodziewanego tj. zamkniecie jednego pasa i trasie wyznaczonej przez gm :)

To było w kontekście trafika itd a nie kto kiedy którędy jechać i co było a raczej czego nie :)
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 30.06.2017 16:11

Dla ciekawych jakie warunki panują na drodze https://www.waze.com/pl/livemap
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 30.06.2017 17:35

Info o Automapie na mobilnego windows-a https://www.dobreprogramy.pl/AutoMapa-p ... 81905.html
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 30.06.2017 18:40

endryu napisał(a):Info o Automapie na mobilnego windows-a https://www.dobreprogramy.pl/AutoMapa-p ... 81905.html

No to za@%#^$*cie :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone