Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2018 12:22

Endrju napisał(a):Co do navi z Google Maps, to polecam ściągnąć sobie kawałki map na telefon z terenu przez który będziemy przejeżdżać. Ważą one po ok.30MB i same usuwają się z urządzenia po jakimś czasie, także nie zaśmiecają w późniejszym czasie miejsca w pamięci. Transfer danych dociąga wtedy tylko info o natężeniu ruchu (jeśli taka opcja jest włączona). W Bośni transfer danych wyłączyłem i działała "sucha" navi.

Zależy jakie to kawałki. Ale porada jest zacna.
Ściągamy sobie mapy offline i jedynym minusem z korzystania z takowych jest brak informacji o korkach.
Można to oczywiście w każdej chwili włączyć (sieć) i otrzymamy informacje o korkach czy jakiś zmianach.
Zawsze się jeździło na mapach typu Automapa, Here z MS (wcześniej od Nokii), iGO, itp.
Każda była offline i się sprawdzała wyśmienicie więc nie widzę problemu z korzystania z map google w wersji offline.
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 18.06.2018 12:45

Polecam podział ekranu na androidzie . Połowa dla GM a połowa dla Waze. Bardzo fajnie sie to spisuje.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 18.06.2018 13:28

dawidbryk napisał(a):Polecam podział ekranu na androidzie . Połowa dla GM a połowa dla Waze. Bardzo fajnie sie to spisuje.

Żeby jeszcze transfer był podzielony :mrgreen: :oczko_usmiech: :hut:
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 18.06.2018 13:44

Yanush napisał(a):
dawidbryk napisał(a):Polecam podział ekranu na androidzie . Połowa dla GM a połowa dla Waze. Bardzo fajnie sie to spisuje.

Żeby jeszcze transfer był podzielony :mrgreen: :oczko_usmiech: :hut:

A po co chcesz dzielić transfer?
Możesz jedną mieć on drugą offline☺
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.06.2018 18:29

od kilku lat korzystam z aplikacji tomtom go jak i yanosik (nawet jak oficjalnie nie wspierał trasy do cro to jednak jak ktoś miał to jakieś tam punkty kontroli na głównej trasie pokazywał) kiedyś opłaty za transfer danych były wysokie (chyba nawet 1zł za 1mb) i już wtedy normalnie korzystałem z informacji o korkach. Nigdy nie przekroczyłem 10mb pobranych danych. Teraz gdy transfer jest albo darmowy albo kosztuje grosze nie widzę powodu by korzystać z nawigacji w trybie offline. Trasa do Chorwacji jest na tyle prosta że praktycznie nawigacja przydaje się tylko jak jedzie się gdzieś 1 raz i chce na miejscu trafić pod dom.
innego zastosowania nawigacji offline nie widzę. Pisałem już nie raz po co mi informacja jak wjadę na autostradę że mam nią jechać nie wiem 300km prosto. to taka pusta informacja że aż szkoda baterii czy to w nawigacji czy telefonie.
Jak ktoś nie chce płacić to przecież jest darmowa nawigacja od googla. W obawie przed transferem w domu przez wifi pobiera się fragmenty mapy potrzebne a później już podczas jazdy transfer danych jest śladowy.
Sam korzystam z Tomtoma, on jednak jest płatny (ja płaciłem około 150zł za 3 lata) ale teraz można kupić go chyba na miesiąc (android)
naprawdę jak ktoś raz skorzysta z funkcji trafik i omijania korka to z tradycyjną nawigacją nie będzie chciał jeździć bo to mija się z celem. Tym bardziej że trasa do Chorwacji należy raczej do bardzo prostych. W większości jedzie się autostradami, które mają bardzo dobre oznakowanie.
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 18.06.2018 20:37

bronks napisał(a):
Yanush napisał(a):
dawidbryk napisał(a):Polecam podział ekranu na androidzie . Połowa dla GM a połowa dla Waze. Bardzo fajnie sie to spisuje.

Żeby jeszcze transfer był podzielony :mrgreen: :oczko_usmiech: :hut:

A po co chcesz dzielić transfer?
Możesz jedną mieć on drugą offline☺

Dokładnie, ja miałem GM z pobranymi obszarami do Makarskiej a Waze dodatkowo online i jeszcze Eska online leciała z telefonu na radio. Maks pobralo mi około 1gb . Dokładnie nie sprawdzałem. .Mozliwe ze bylo to lekko ponad 500
rudi2891
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudi2891 » 19.06.2018 08:38

Igo Primo
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.06.2018 09:11

rudi2891 napisał(a):Igo Primo

Miałem Igo primo z najnowszymi aktualizacjami na mojej nawigacji , którą mi skradli. Obecnie do Cro jechałem na GM i Waze cały czas online (zabrało mi ok400Mb).
Waze wyłączała się co jakiś , dlatego ustawiałem sobie punkty docelowe - od granicy do granicy.
Ten duet radził sobie ok. Waze informowała o fotoradarach i robotach drogowych .
Jednak nadał uważam Igo za najlepszą nawigację , zjechałem na niej pół Europy i nigdy mnie nie zawiodła.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 29.06.2018 18:20

Macie i korzystajcie :) W zestawie najnowsza apka iGO Primo NextGen 9.18.27.734842 plus mapy Polski , Słowacji , Węgier , BiH i Chorwacji . (kopiujemy apk do pamięci wewnętrznej , kopiujemy drugi plik - iGO_Basar np. do pamięci zewnętrznej , instalujemy apkę - nie uruchamiamy nawigacji , wyłączamy telefon , włączamy i mamy zajebist_ą nawigację z wieloma ustawieniami)
Jeżeli potrzebujecie na win , lub dodatkowe kraje - piszcie
Dodam iż IGO rewelacyjnie spisywała mi się w zeszłym roku w BiH
http://catshare.net/ZHJZOVhZGLPVqYUx
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 29.06.2018 18:44

benito5 napisał(a):Macie i korzystajcie :) W zestawie najnowsza apka iGO Primo NextGen 9.18.27.734842 plus mapy Polski , Słowacji , Węgier , BiH i Chorwacji . (kopiujemy apk do pamięci wewnętrznej , kopiujemy drugi plik - iGO_Basar np. do pamięci zewnętrznej , instalujemy apkę - nie uruchamiamy nawigacji , wyłączamy telefon , włączamy i mamy zajebist_ą nawigację z wieloma ustawieniami)
Jeżeli potrzebujecie na win , lub dodatkowe kraje - piszcie
Dodam iż IGO rewelacyjnie spisywała mi się w zeszłym roku w BiH
http://catshare.net/ZHJZOVhZGLPVqYUx

Działa traffic w tej wersji?
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 30.06.2018 20:48

Podpowiedzcie: mam fajna nawi samochodowa z tomtoma jednakze bez info o korkach, google maps z info o korkach ale bez info o ograniczeniach predkosci, fotoradarach. Nie mam doświadczenia z Waze, nie wiem jak działa. Co najlepiej? WLaczyc nawi + GM w tel?! Sam Waze do tel?! Czy moze jakas nakladka na GM z predkosciami, fotoradarami itp.
Na trasie do Chorwacji Waze bedzie warty uzywania? Duzo info od kierowcow itp!?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 21:12

Testuję teraz Waze, i za granicą widać sporo "Wazerów" nawet w Cro, tak więc informacje o korkach i "niespodziankach" na drodze są często aktualizowane. Tak więc jak chcesz mieć traffic i ostrzeganie o "niespodziankach", to Waze wydaje się dobrym wyborem.
A działanie samego Waze jest proste i intuicyjne.
Ja pojadę na navi Igo + Waze, do kontroli ( co jakiś czas) korków i "niespodzianek".
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 30.06.2018 23:22

Mam vitarę i ograniczone możliwości albo oryginalna karta która kosztuje prawie koło lub android auto. Mam to i to, karta sd suzuki z mapami jest beznadziejna, używam androida auto oczywiście nie ze sklepu play. Na nasz rynek goguś nie udostępnia. Mapa jest super , wszystko pokazuje tylko jedyny minus żeby mieć mapę na ekranie to trzeba podłączyć telefon z kablem. Z tą mapa jeżdżę ponad 2 lata po Polsce i krajach ościennych i mnie nie zawiodła. Ogólnie polecam Android Auto :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2018 10:03

Tutaj macie TomTom GO na Andruta.
Licencja do 2101 roku więc chyba wystarczy :wink:, mapy są aktualizowane co ok. 3 miesiące.
Podczas instalacji postępować dokładnie wg instrukcji.
Dzisiaj sprawdzona instalacja i działa.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2018 10:18

szaki17 napisał(a):Tutaj macie TomTom GO na Andruta.
Licencja do 2101 roku więc chyba wystarczy :wink:, mapy są aktualizowane co ok. 3 miesiące.
Podczas instalacji postępować dokładnie wg instrukcji.
Dzisiaj sprawdzona instalacja i działa.

Na jakie kraje ? Ciekawe czy zadziała :P i gdzie instrukcja ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone