Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 07.08.2017 20:07

Ale skoro mają to samo źródło wiedzy o korkach a dodatkowo Waze pokazuje inne ciekawostki to może jednak dać mu szansę?
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 07.08.2017 20:31

kropi napisał(a):Robiłem kilka podejść do Sygica i nigdy nic z tego nie wyszło. Here osobiście nie używałem, ale kolega ma i bardzo chwali. Nie wiem tylko, czy jest tam informacja o korkach, co może być pomocne.

W lipcu tego roku jechaliśmy z PL.do CRO. korzystając z Here i spisał się znakomicie. Trzeba tylko pobrać aktualne mapy i można korzystać online. Info o korakach jest tylko trzeba u ruchomić przesył danych.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 08.08.2017 00:53

kropi napisał(a):Ale skoro mają to samo źródło wiedzy o korkach a dodatkowo Waze pokazuje inne ciekawostki to może jednak dać mu szansę?


U mnie byla to godzina, po ktorej wywalilem Waze z telefonu...ale kto co woli...
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 08.08.2017 08:25

Drugi rok jechałem na TomTom Go. Trasa zapisana więc bez niespodzianek. Największe zalety to ładnie pokazuje wszystkie radary stacjonarne i odcinkowe. Do tego idealnie potrafi poprowadzić przez zakorkowany Wiedeń. Trafic działa do Chorwacji. W Cro żeby zobaczyć czy są korki to trzeba spojrzeć w google maps. W kraju dodatkowo Yanosik w tle. Dobra nawigacja musi reagować na zmienne warunki drogowe. TomTom jest pod tym względem jeden z najlepszych. Testowałem jeszcze Navigona, ale obsługa jest straszna w porównaiu z tomtom.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 22.05.2018 12:23

Ja korzystałem wcześniej z MAPS.ME, ale ostatecznie wybrałem na jazdę WAZE (równolegle żona sprawdzała GoogleMaps na tablecie) i w mojej opinii WAZE dało radę. Jedyny minus WAZE to konieczność wyznaczania krótkich tras (po około 500 km), bo długich nie przeliczy lub się przytnie. Nie stanowiło to dla mnie problemu, bo i tak SLO nie jadę z winietą, zatem i tak musiałem dzielić trasę na płatne odcinki i niepłatne.

Co do działania WAZE - ostrzega o korkach, radarach, odcinkowym pomiarze, patrolach, zatrzymanych samochodach na poboczu, dziurach w drogach, wypadkach. Zdarzenia na bieżąco aktualizują użytkownicy WAZE zatem jest to wygodne.

Korzystanie z navi nie zwalnia jednak z myślenia na drodze :D
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.05.2018 12:31

bonovox75 napisał(a):J Jedyny minus WAZE to konieczność wyznaczania krótkich tras (po około 500 km), bo długich nie przeliczy lub się przytnie.


U mnie WAZE bez problemu wylicza trasę i prowadzi aż do punktów docelowych w Chorwacji. Inna rzecz, że zwykle pierwszego dnia ustawiam navi na csardę na Węgrzech, gdzie jemy obiad, no ale to w dalszym ciągu prawie 700 km.

Z reguły jadę na navi samochodowej, ale jako rezerwę mam jeszcze włączoną w tle navi w telefonie - WAZE, Google, albo Here.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 13:37

A jak z apetytem Waze na Mb ??
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.05.2018 13:53

szaki17 napisał(a):A jak z apetytem Waze na Mb ??


Jechaliśmy do Grecji, korzystałem w Waze online w Słowacji i na Węgrzech, w Serbii i Macedonii oczywiście nawigacja fabryczna offline i znowu Waze w Grecji. Zużycie ponad 200 MB, z powrotem jechałem na Google, zjadło podobnie. Mam prawie 5Gb transferu w roamingu, a dodatku wyjazd wypadał mi po kawałku w 2 miesiącach rozliczeniowych, więc na cały wyjazd miałem prawie 10 Gb. Wystarczyło na navi, muzyke ze Spotify i TuneIn na trasie i na plaży i jeszcze drugie tyle zostało :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 18:44

To spokojnie można korzystać.
Klima
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klima » 22.05.2018 19:40

Here świetnie się sprawdza. Tylko raz w Chorwacji prowadziła mnie w las, ale zapomniałem wyłączyć drogi gruntowe.

Na próbę w drodze powrotnej uruchomiłem Sygic. Po 100km wyłączyłem bo dawała bzdurne informacje o ograniczeniach i fotoradarach.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.05.2018 20:08

Byle nie zapomnieć wyłączyć roamingu przy okazji wycieczki np. do Bośni i Czarnogóry, bo można nieźle popłynąć. W Macedonii musiałem wykonać parę krótkich połączeń i poleciała prawie stówa.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.05.2018 23:16

Klima napisał(a):Here świetnie się sprawdza.

Potwierdzam. Korzystam z Here od zamierzchłych czasów, gdy jeszcze nazywała się Nokia Maps a ja używałem telefonu z Symbianem :D Nie pamiętam by kiedyś mnie zawiodła. Choć z drogiej strony korzystam z navi tylko w ostateczności... by nie utracić zmysłu orientacji, instynktu samozachowawczego i zdolności analizowania i kojarzenia faktów :mrgreen:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 23.05.2018 10:42

Co do navi z Google Maps, to polecam ściągnąć sobie kawałki map na telefon z terenu przez który będziemy przejeżdżać. Ważą one po ok.30MB i same usuwają się z urządzenia po jakimś czasie, także nie zaśmiecają w późniejszym czasie miejsca w pamięci. Transfer danych dociąga wtedy tylko info o natężeniu ruchu (jeśli taka opcja jest włączona). W Bośni transfer danych wyłączyłem i działała "sucha" navi.
matpod
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) matpod » 28.05.2018 14:48

A mieliście problemy z internetem na trasie na navi googlemaps? Pokazywała korki i objazdy ns bierząco?
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 18.06.2018 11:49

Ja używam TomTom Go na Androida. Jechałem w dniu wczorajszym, trasa Oświęcim - Drvenik (przez SK i HU), z punktami przelotowymi 1200 km. Mogę z czystym sumieniem polecić , zarówno do on jak i offline.
Jeśli chodzi o apetyt na dane to niestety nie wiem ile sam tomtom bo równolegle był odpalony spotify.
W sumie to zeszło 250 MB.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone