Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 31.07.2017 11:25

W tym roku testowałem Waze i mogę polecić, choć w PL więcej jest użytkowników Yanosika, to jednak za granicą nie znam sensownej alternatywy uwzględniającej wszystkie "niespodziajki".
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 31.07.2017 16:31

kropi napisał(a):W tym roku testowałem Waze i mogę polecić, choć w PL więcej jest użytkowników Yanosika, to jednak za granicą nie znam sensownej alternatywy uwzględniającej wszystkie "niespodziajki".

A jak z mityczną tendencją do zawieszania się. Piszę mityczną bo na forum nie raz nie dwa trafiły się info o tym, że lubi się wieszać. Przyczyna podobno tkwi w fakcie, że ta aplikacja powstała dla tras krótszych tj. dojazdy do pracy.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 01.08.2017 08:44

U mnie się nie wieszało. Nie było też problemów z wyznaczeniem trasy w jednym kawałku, ale ostatecznie podzieliłem ze względu na korzystanie z bezpłatnych dróg na Węgrzech i płatnej autostrady w HR i SK. W Polsce dodatkowo w tle chodził Yanusz, i też bez protestów.
A z tym dojazdem do pracy też różnie bywa :mrgreen:
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 01.08.2017 11:41

To ja jeszcze wtrącę, że my od kilku lat korzystamy z Sygica i jesteśmy zadowoleni. Jeździmy z Sygicem po całej Polsce, w drodze do Chorwacji używamy go za każdym razem. Zdarzyło mu się może ze 2 razy zaciąć, wystarczyło go uruchomić ponownie i działał jak należy (mogła to być wina przegrzania telefonu). W tym roku jak jechaliśmy na Majówkę to pojawił się problem z łapaniem GPS, jak się okazało była to wina telefonu.
Dodam, że omijamy autostradę w Słowenii, Sygic zawsze nas prowadzi bez zarzutu.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 01.08.2017 13:56

W sygic chyba nie da się dodawać punktów pośrednich?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 13:58

eStefan napisał(a):W sygic chyba nie da się dodawać punktów pośrednich?


Przy planowaniu trasy, masz możliwość dodania punktów pośrednich.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 01.08.2017 14:55

eStefan napisał(a):W sygic chyba nie da się dodawać punktów pośrednich?


Wszystko da się elegancko ustawić, testowałem jadąc na majówkę nad polskie morze. Teraz przesiadłem się na Google Maps, najlepiej ściągnąć interesujące obszary, by mieć je offline, a jeśli interesuje Cię natężenie ruchu, wystarczy włączyć roaming i pobiera znikome ilości danych. Warto jednak sprawdzić przed wyjazdem u operatora ile ma się limitu danych na UE.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 05.08.2017 23:38

Parę postów wcześniej pisałem, że zakupiłem płatnego Sygica.. i to był strzał w 10. Jadąc do Cro wypadek przed Bratysławą od razu informacja z Sygica o proponowanej szybszej trasie. Wracając udało się ominąć 4 km korek przed granicą Cro/Slo i jeszcze jakiś mały wypadek. Zatem dużo zaoszczędzonego czasu i paliwa.
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 07.08.2017 09:20

Właśnie wczoraj odpaliłem Sygica w wersji testowej i w drodze z Gdańska pokazywał mi straszne głupoty. Jak się uparł na jedna trasę to do samego końca mnie spychał i kazał zawrócić mimo, ze jechałem dobrą drogą.
W tym roku do Cro jechałem na AM ale zastanawiam się nad Here - w Polsce jakoś działa. A jak w Chorwacji? Macie doświadczenia z tym?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 07.08.2017 10:10

Robiłem kilka podejść do Sygica i nigdy nic z tego nie wyszło. Here osobiście nie używałem, ale kolega ma i bardzo chwali. Nie wiem tylko, czy jest tam informacja o korkach, co może być pomocne.
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 10:45

A co polecacie na androida? A może ktoś z Was jechał na mapach google?
Jeszcze jeszcze automapa, tomtom i garmin.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 07.08.2017 11:57

luk202 napisał(a):Właśnie wczoraj odpaliłem Sygica w wersji testowej i w drodze z Gdańska pokazywał mi straszne głupoty. Jak się uparł na jedna trasę to do samego końca mnie spychał i kazał zawrócić mimo, ze jechałem dobrą drogą.
Nie używam Sygic'a, tylko bliźniaczego Map Factor Navigator. I w nim możesz sobie ułożyć trasę dokładnie taką, jaką chcesz. Najpierw początek i koniec, potem dodajesz punkty pośrednie takie, aby wyznaczona trasa pokrywała się z Twoimi oczekiwaniami. Trasę można zapisać, następnie wczytać i uruchomić prowadzenie po niej. Tras można sobie zapisać więcej niż jedną.
W Sygic'u jest podobnie, do wyznaczonej trasy można dodawać punkty pośrednie i ułożyć trasę dokładnie taką, jaką się chce. Mnie np. Sygic z domu prowadzi po odcinku ulicy bez nawierzchni utwardzonej :D Jeśli ją zablokuję, to za to prowadzi do "głównej" ulicy, co mnie nie odpowiada. Nie wiem, czy w Sygic'u można zapisywać trasy.

Dodam, że do najnowszych Google Maps można sobie ściągnąć obszary i używać offline. Ograniczenie jest takie, że mogą być zapisane przez max. 30 dni.
jaypablo napisał(a):Jeszcze jeszcze automapa, tomtom i garmin.
Mam garmina, nienajnowszy już model. Z w miarę aktualną mapą. Ale mimo wszystko w tym roku w H nie widział nowych kawałków M86 i 86 :roll: Poza tym do wyznaczonej trasy mogę dodać wyłącznie jeden punkt pośredni. Radzę sobie tak, że znajduję sobie miejsca po drodze, zostają one zapisane w ostatnio znalezionych, lub zapisuję w ulubionych. Następnie po kolei uruchamiam prowadzenie do nich. Zabawa. Na plus: nie gubi sygnału gps, nie gubi się w tunelach, gui jest idealne pod względem używania w samochodzie i np. znajdowania najbliższych stacji benzynowych.
Ostatnio edytowano 07.08.2017 12:04 przez Rafal_X, łącznie edytowano 1 raz
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 07.08.2017 11:58

Maps.me
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 07.08.2017 15:55

Map factor jest spoko, jak już pisałem Waze też lubię i Google też.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 07.08.2017 16:04

luk202 napisał(a):Właśnie wczoraj odpaliłem Sygica w wersji testowej i w drodze z Gdańska pokazywał mi straszne głupoty. Jak się uparł na jedna trasę to do samego końca mnie spychał i kazał zawrócić mimo, ze jechałem dobrą drogą.
W tym roku do Cro jechałem na AM ale zastanawiam się nad Here - w Polsce jakoś działa. A jak w Chorwacji? Macie doświadczenia z tym?


Sygic potrafi niestety pokazać głupoty, a w Cro drogi, które nie istnieją. Kiedyś Sygic był fajny, bo miał interfejs bardzo podobny do TT, którego ciągle używam i wiele dodatkowych "funkcjonalności" które umilały tę aplikację, oraz fajnie pokazane ukształtowanie terenu na ekranie, jak jechało się przez góry.

Potem wszedł google maps i przy pakietach na transfer danych w roamingu dawał on wiele więcej użytecznych informacji "on line" za granicą, których nie dawał Sygic. Obecnie do Cro jechałem na stale włączonym TT "w tle" bo najbardziej lubię jego komunikaty i żadna nawigacja tak precyzyjnie nie prowadzi mnie po np. właściwych pasach ruchu na rozjazdach, a do tego mam google maps.

A Polsce używam [choć niechętnie] Yanosika, bo zakresem info nic go nie przebije.

PS. dodawanie punktów pośrednich w Sygicu kiedyś było bólem, teraz jest lepiej, ale muszą to być punkty wcześnie zdefiniowane.

PS2 google korzysta z info, jakimi zasilana jest Waze, więc moim zdaniem lepiej używać google jak Waze, bo w google jest więcej info i więcej osób go używa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone