Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 23.02.2017 08:30

Ja to wiem. Tylko mnie martwi zapis zgodnie z cennikiem krajowym... Przecież do dzisiaj są oferty z cena minuty na poziomie 59 groszy.. 1 mb za 29 groszy itp.
Jak już pisałem większość z nas nie interesuje się ile kosztuje minuta połączenia czy 1mb danych bo mamy oferty nolimit. Z pakietami danych idących w kilka kilka naście GB. Czy w ramach abonamentu za 29zlotych z nielimitowanymi rozmowami smsami i 8gb danych będziemy mogli korzystać w całej UE? Chciałbym aby tak było;)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.02.2017 08:39

I może tak będzie:
"Program „roam-like-at-home” zakłada, że podróżując po krajach Unii Europejskiej nie będziemy musieli już martwić się o zapłacenie dużego rachunku. Posiadajacy umowy oferujące nielimitowane rozmowy i SMS-y nie powinni w ogóle poczuć różnicy w opłatach - wszystko ma być rozliczane w ramach abonamentu lub wykupywanych pakietów.

Klienci nie będą płacić dodatkowo, jeśli nie przekroczą liczby minut i wiadomości dostępnych w ich planie taryfowym.

Korzystający z telefonów na kartę mają płacić za usługi telekomunikacyjne dokładnie takie same stawki, jakie uiszczaliby rozmawiając i wysyłając wiadomości w swoich krajach rodzinnych - limitem będą tu posiadane na koncie środki.

Zdecydowanie bardziej dostępne ma być także korzystanie na terenie UE z mobilnego internetu - także i w tym przypadku korzystający z abonamentu mogą zamknąć się w płaconej co miesiąc kwocie. "

Reszta tu: http://www.radiozet.pl/Technologia-i-motoryzacja/Roaming-w-Unii-Europejskiej-zniknie-15-czerwca-2017-roku-00036225
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2017 09:46

Znając nasz kraj to się może troszkę zmienić.
A czy na Chorwacji można kupić kartę do internetu, w jakiej sieci szukać??
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 23.02.2017 09:57

maj0nez napisał(a):Znając nasz kraj to się może troszkę zmienić.
A czy na Chorwacji można kupić kartę do internetu, w jakiej sieci szukać??


W tym dziale:

mobilny-internet-prepaid-t23380.html

znajdziesz informacje. Temat trochę stary, ale na ostatnich stronach znajdziesz informacje z 2016 r.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 23.02.2017 12:22

maxredaktor napisał(a):I może tak będzie:
"Program „roam-like-at-home” zakłada, że podróżując po krajach Unii Europejskiej nie będziemy musieli już martwić się o zapłacenie dużego rachunku. Posiadajacy umowy oferujące nielimitowane rozmowy i SMS-y nie powinni w ogóle poczuć różnicy w opłatach - wszystko ma być rozliczane w ramach abonamentu lub wykupywanych pakietów.

Klienci nie będą płacić dodatkowo, jeśli nie przekroczą liczby minut i wiadomości dostępnych w ich planie taryfowym.

Korzystający z telefonów na kartę mają płacić za usługi telekomunikacyjne dokładnie takie same stawki, jakie uiszczaliby rozmawiając i wysyłając wiadomości w swoich krajach rodzinnych - limitem będą tu posiadane na koncie środki.

Zdecydowanie bardziej dostępne ma być także korzystanie na terenie UE z mobilnego internetu - także i w tym przypadku korzystający z abonamentu mogą zamknąć się w płaconej co miesiąc kwocie. "

Reszta tu: http://www.radiozet.pl/Technologia-i-motoryzacja/Roaming-w-Unii-Europejskiej-zniknie-15-czerwca-2017-roku-00036225


po przeczytaniu tytułu zaczynam się bać co jest w artykule... bo według mnie jak nie będzie roamingu to nigdzie nie zadzwonimy, nie odbierzemy połączenia a o transmisji danych też możemy zapomnieć:)
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 27.02.2017 00:39

Od jakiegoś czasu można pobrać interesujące nas fragmenty mapy Google do pamięci i korzystać offline. Sam traffic to są groszowe sprawy, sprawdzałem na trasie do Austrii i wyszło kilka zł.
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 27.02.2017 17:16

Po Polsce jeżdzę na nawigacji on line - Waze. Ewentualnie na Google Maps. Ta druga ma to do siebie że nie informuje o misiaczkach, krokodylkach itp, pomimo że to jeden właściciel. ( Google wykupiło Waze)
Jadąc w tym roku do Chorwacji będę używał w/w Waze. Tym bardziej że od 15 kwietnia ( jak gdzieś przeczytałem) znoszą roaming w UE. Waze reaguje na wszelkie zmiany na drodze i jeżeli zostanie zgłoszony np wypadek na autostradzie to ona Was z tej drogi pokieruje tak że ten korek ominiecie. Ten fakt został przetestowany. Uważam że, nawigacje społecznościowe spełniają swoje zadania w 100%. Uważam również że, stosowanie nawigacji off-line mija się trochę z celem. Rozumiem jednak - dane z internetu są drogie, zgodzę się z tym, ale tak jak pisałem wyżej roaming znika, więc i korzystanie z tego dobrodziejstwa za granicą będzie łatwiejsze.
Ilu jest Wazerów? To można sprawdzić tu wchodząc na stronę Waze.com zakładka mapa na żywo ( Niestety nie mogę dodawać linków)
Ps: Jedynym minusem jest to że mapa ta nie obliczy Wam całej trasy do cro ma ograniczenia do 1000 mil i miliona obiektów. ale te 800 - 900 km spokojnie da radę. Zresztą, można poczyta na forum Waze co i jak. Pozdrawiam.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.02.2017 18:21

Jak roaming zniknie to na nawigacji online dojedzie do granicy z PL. A dalej ze tak powiem d...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 27.02.2017 18:44

paulr napisał(a): A dalej ze tak powiem d...


Proponuję poczytać:
http://www.radiozet.pl/Technologia-i-mo ... u-00036225
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.02.2017 19:27

Ja też proponuje się zapoznać z niektórymi pojęciami np co to jest roaming. Na dzień dzisiejszy mam darmowy roaming krajowy w play. Więc mogę korzystać za darmo z jednej z 4 sieci dostępnych w Polsce. Jak nie będzie roamingu to będę mógł korzystać tylko z tej którą mam kartę w telefonie. To samo tyczy się roamingu między narodowego. Jak by ci wyłączyli roaming to po wyjechania za granicę telefon będzie tak samo telefonem jak nawigacja kupiona w Biedronce za 100 złotych.
Roaming pozostanie. I myślę że większość z nas nie dozyje czasów gdy roamingu nie będzie. Jedyne czego nie będzie to dodatkowych opłat. Ale roaming zostać musi!!!!!!!!
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 27.02.2017 19:40

OK, roaming nie zniknie, znikną opłaty za roaming:). Swoją drogą już, przed wyjazdem z polski mogę wyłączyć transfer bo mapy mam i tak pobrane-aktualne na daną chwilę, wiadomo trafic nie będzie działał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2017 19:44

Gdy firma jakiś czas temu wysłała mnie do Niemiec, tamtejszy kolega polecił mi Navmii. Bezpłatna nawigacja oparta o Open Street Map, z internetu korzysta tylko w przypadku aktualizacji map (nie potrzebne w czasie jazdy) oraz gdy chcemy korzystać z informacji o ruchu, radarach, etc.

Generalnie spoko, trochę irytował mnie interfejs ale to i tak o niebo w porównaniu z wbudowanymi w Fiata mapami RT3 :)
Wdhiz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wdhiz » 03.03.2017 13:49

Nie przebijałem się przez cały wątek, ale czy były polecane nawigacje off-line oparte na mapach Open Street Maps? Sam korzystam z Osmanda, wróciłem właśnie z nart na Ukrainie i ta nawigacja uratowała nam tyłek wielokrotnie.
Zaletą OSM jest to, że robione są przez społeczność użytkowników-zapaleńców. Dzięki temu w wielu miejscach mamy ścieżki i ścieżynki o których google się nawet nie śniło. Zdarzyło mi się chodzić z Osmandem na przełaj przez Bory Tucholskie.
patras
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 16.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) patras » 04.03.2017 14:16

Wdhiz napisał(a):Nie przebijałem się przez cały wątek, ale czy były polecane nawigacje off-line oparte na mapach Open Street Maps? Sam korzystam z Osmanda, wróciłem właśnie z nart na Ukrainie i ta nawigacja uratowała nam tyłek wielokrotnie.



a czy na online ma podgląd trafic'u ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.04.2017 20:49

jechałem na tej darmowej navi:
https://play.google.com/store/apps/deta ... maps&hl=pl

w PL bez problemu, na Słowacji i w Chorwacji również, ale nowe odcinki na Węgrzech nie były jej znane i 2x zgupiała, jednak znacznik pokazywał przynajmniej aktualną pozycję na mapie i powracał do ustawionej trasy bezbłędnie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone